Miminko přestalo slabikovat a v 10 měsících stále nic

petra6315
7. led 2016

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat jestli jste to měla některá taky tak. Malý v 6 měsících začal mamama, bába, ale během měsíce přestal a dodnes povídá jen svoji řečí. Občas že sebe vydá táta, ale to většinou s palcem v puse. Jinak pohybově je moc šikovný, sedí, lozi, snaží se chodit kolem nábytku. Umí udělat papa, hledá tatínka když řeknu kde je tatínek. Přijde mi že se začal hodně soustředit na pohyb a na mluvení se vyprdnul :lol: ale už sem z toho celkem nervózní.

kulatakosticka
7. led 2016

@petra6315 ony to někdy děti dělají před skokem na vyšší úroveň, že přestanou dělat to před tím.

petra6315
autor
7. led 2016

@kulatakosticka taky me to napadlo,je pravda,ze ted se zameruje hodne na ten pohyb.

kulatakosticka
7. led 2016

@petra6315 mě to tak dělají obě děti a mladší taky onehdy se slabikami přestal

petra6315
autor
7. led 2016

@kulatakosticka i na tak dlouho? U nas uz to budou 3 mesice.

kulatakosticka
7. led 2016

@petra6315 jj to slabikování v půl roce bylo spíš na takové,,nevědomé úrovni,,. Opravdová mluva teprve začne.

petra6315
autor
7. led 2016
kulatakosticka
7. led 2016

@petra6315 není zač

lith
7. led 2016

Bud opravdu v klidu. Dcera to měla stejně, jen tedy o malinko později. Okolo roka z ní vylezlo je čiči a do cca 16m skoro nic neřekla. Teď je jí 22m a začíná pomalu trochu mluvit. Sice ne moc srozumitelně, ale jde poznat co říká

petra6315
autor
7. led 2016

@lith tak to sem v klidu

rousse
7. led 2016

jako absolventka studijního oboru logopedie můžu říct: to chce klid a nohy v teple 😎 pokud začal v 6 měsících žvatlat, tak si opravdu pospíšil. Tohle první žvatlání je nevědomé - mimčo neví, že ta slova mají nějaký význam a je to jen experiment s pusinkou, jazykem, zvukem. Takže to můžou být slabiky, které nám nesou význam, ale i slabiky, které význam nemají... Význam prvních slov si mimčo spojí až později. A jak píšou holky výše - u každého mimča je to individuální, kdy na to přijde. Některé dřív, některé později, vy to můžete podporovat komunikací s ním, ale strachovat se určitě nemusíte🙂

petra6315
autor
7. led 2016

@rousse moc vám děkuji, za odborný vyklad 🙂

rousse
7. led 2016

@petra6315 ha! To kdyby slyšela doc. Peutelschmiedová, u které jsem státnicovala 😀 😀 děkuji za kompliment o odbornosti🙂