Miminko se hodně vzteká i po jídle, prosím o radu

zalaretti
9. srp 2012

Máme doma chlapečka, jsou mu tři týdny, kojím a dokrmuji, do mlíčka dáváme Espumisan proti prdíkům, po jídle si odkrkne je chvilinku v klidu a za chvíli začne plakat, až vztekat se...a tak je to skoro pořád, někdy třeba usne, ale někdy ne, na dnešek mi plakal od pěti od rána, tak jsem mu zkusila po dvou hodinách pláče dát papat a vyblinkal to a plakal dál, pak tedy už usnul, ale to asi tím vyílením, Už s tímhle bojuji od porodnice...když slýchám, že jiná miminka se nakojí a spinkají ty tři hodinky, pak se zase nakojí a spí, nevěřím tomu... 😒 ! Jídla málo nemá, byly jsme na převážení a na kontrolním kojení a to je vše jak má být...tak nevím...doktorka říkala, že bude nerváček po mně...snad se to nějak urovná a budeme mít doma spokojené mateřství, zatím mám jen nervy a stres... ☹ ! A je mi maličkého líto, že nevím, jak na něj, je to první miminko, tak nemám tolik zkušeností ☹ . Proto prosím o radu.

evulinkab
9. srp 2012

Podle toho co píšeš bych to tipovala na to, že má opravdu hlad..ale jestli jste byli na převážení a je to v poho.. 😖 Tak nevím..Já bych se teda asi neuspokojila s tím, že je malý nerváček, přecejen takhle malé miminko potrebuje v klidu spát, v klidu se najíst...Dáváš mu dudlik?Třeba ho to uklidní...
Nebo pak mě teda ješte napadá, že má opravdu prdíky(ony samotné kapky tomu nemusí na 100% zabránit a prdíky muže díte mít tak či tak, zvlášt pokud se napolyká hodně vzduchu při kojení)..Já bych asi začala tím, že bych malého pořádně nakojila(či dokrmila UM) a nechala pořádne odříhnout-protože ono i tohle zpusobuje u dětí nervozitu, když je tlačí vzduch v bříšku..Muj syn mel reflux,casto blinkal a i se mi dusil vráceným mlíčkem, takže jsem ho po kojení nosila i hodinu, aby si treba i 3, 4 krát odříhnul...Aby ho to proste netlačilo...Pak bych popr. zkusila dudlik..
Každopádne příčinu to podle me má, že po kojení není klidný.Držím pesti.

lena.k
9. srp 2012

@zalaretti a kdyz ho vezmes do naruce, kdyz place, uklidni se, nebo porad place? Jestli se zklidni v naruci, tak mozna jen potrebuje tvou pritomnost a v tom pripade bych zkusila treba satek, pokud tedy nejsi jejich odpurcem. Navic pokud ho opravdu trapi brisku, tak v satku se mu ulevi. Jinak nam na prdy pomohl Babycalm, navic je ciste prirodni. Kazdemu na prdiky pomaha neco jineho.

janule1986
9. srp 2012

Já si taky myslím, že to bude reflux, mlíčko se mu vrací nahoru a on je z toho neklidný (něco jako u nás pálení žáhy), malý mi to dělal a občas dělá i teď, že se vzteká....souvisí to i s ublinkáváním...takže ho co nejdýl nechej ve svislé poloze, nepokládej ho moc brzy na zádíčka či na bříško...nebo třeba podlož postýlku, aby neležel úplně rovně, ale aby měl hlavičku výš jak bříško...příp. se poptej doktorky, jestli by nebylo vhodné mu začít dávat Nutriton na zahuštění žaludečního obsahu...jo a pevné nervy, někdy je to vážně hodně únavné a vysilující, nejen pro prcka, ale taky hodně pro mamku...

sariky
9. srp 2012

jestli to je reflux, to nevim, ten se projevuje blinkanim do oblouku. nas malej taky hodne ublinkaval nebo blinkal a ublinkavaji oba doted. a co se tyce place - nam jsou tri mesice a kousek a rveme porad 😀 (a utisit se nekdy nenechaji ani ted) ....ze zacatku jsem z toho byla zoufala a i ted nekdy, kdyz je toho na me moc, propadam zoufalstvi. nektera miminka jsou holt vic urvana nez jina. nejdriv jsme rvaly kvuli prdikum (vyzkouseli jsme toho fakt hodne - leky, masaze, cviceni,...... atd atd a nic nezabiralo). ted si myslim, ze uz nervou tolik kvuli prdikum, ale z nudy. takze pak nas ceka uz jen plac, az jim zacnou rust zoubky, pak obdobi vzdoru.... a v 18cti bude snad klid 😝 😉

kotatko
9. srp 2012

Moje holky měly podobný problém. Dětská doktorka mi tvrdila provně že mají hlad, pak že je přejídám.... Když jsem se ptala na alergii na kravské mléko ( u sebe ji mám potvrzenou) byla jsem hysterická matka. Začala jsem kupovat hypoalergení nutrilon a dávala jsem probiotika Biogaya nebo tak nějak... a holky byly brzo mnohem lepší. Časem jsem změnila lékařku. Podle odběrů z krve před nedávnem se alergie na kravské mléko nepotvrdila (už mají 5 let), ale i teď kolikrát vidím, že je holkám po mlíku těžko, tak ho dávám jen v zakysané formě. Možná mají jen citlivější trávení. Přeju hodně sil a brzké zlepšení situace.

2hanah
9. srp 2012

Nemyslím si, že takhle malé miminko se vzteká, protože je nervák, něco mu vadí, dcera švagrové vždycky u jídla nebo hned po jídle taky strašně vyváděla, znám to. Podle mě ho bolí bříško po jídle nebo spíš po tom přikrmování, některé děti umělé mléko špatně snáší, můj syn patřil mezi ně. Zkusila bych ho dávat spát na bříško, moje mladší dcera řvala jako tur než manžel přišel na to, že chce spát na bříšku a spala pak už jen takhle, pak bych zkusila po jídle nosit malého ,,na tygříka" a hodně na bříšku natřásat, aby se to bříško o Vaše ruce namasírovalo, dál zkuste co nejteplejší koupel s teplou sprchou nebo žínkou na to bříško a následně cvičení s nožičkama na rozhýbání střev. Někdo doporučuje probiotika, ale ta nám byla k ničemu a v neposlední řadě mu nemusí dělat dobře zrovna ten Espumisan, na každého zabírá něco jiného, tak bych zkusila jiný, mám dobrou zkušenost s přípravkem ,,Lefax", před každým papáním se dají do pusinky miminka jeden až dva stisky tekutiny, která jim i chutná. Přeju hodně sil, nervů a brzo pohodové miminko.

ladaw
9. srp 2012

Jestli tím vztekáním myslíš přerušovaný pláč. Miminko hodně intenzivně pláče třeba půl minuty a přestane chviličku a zase zapláče a pořád dokola... Tak takový pláč u naší holčičky znamenal bolení bříška. Nic nám nepomáhalo (masírování, nahřívání, kapičky...) a protože měla bříško tvrdé jak buben, doporučila nám dr. rektální trubičku jako jediné řešení než se malá uřve. Do 4 měsíců jsme bez ní nemohli existovat. Ráno a večer se malá vyprděla a vykakala přes trubičku a byla nejspokojenější miminko a jen jedla a spala. Tedˇ už 14 dnů kaká a prdí Amálka sama. Takže se návyku bát nemusíš.

marecek4
9. srp 2012

hele bude víkend,má být celkem obstojně takže nakrmit,šup taťkovi do kočárku a ty si udělej chvilku pro sebe,uklidni se a hlavně naber trošku síly,pokud to nezabere tak budeš muset vymyslet něco jiného,našeho prcka velice uklidňovalo houpání na balónu a doteď mi kolikrát žmoulá vlasy,Terku zase houpání a drncání všeho druhu,hlavně že ho bylo hodně,Honzík byl spací mimino a Radku zabavili ti ostatní,vy dva si na sebe musíte teprve zvyknout a naučit se co a jak,takže všecky omyly jsou vodítkem do budoucna a žádná z nás nemá na rozum a umění zacházení s miminkem patent každé mimčo je jiné a na každé funguje něco jiného,takže doporučuju obrnit se trpělivostí a klidem-i třeba vynuceným,protože děti vycítí,že jsi nesvá a nervózní a uvidíš,že to pomaličku půjde

ještě dotaz-proč dokrmuješ?máš málo mlíčka nebo je to Tvůj pocit, a jak-po každém kojení nebo baští na střídačku jednou kojo a jednou UM,možná mu nevyhovuje právě tohle,důvodů k nespokojenosti je strašně moc,ale nemusí to být ani jeden který tady napíšem,takže držíme pěstičky

katyxq
10. srp 2012

Když se na to podívám zpětně, tak se takhle u malé začla už první dny po porodu projevovat alergie na bílkovinu kravského mléka, pak se postupně přidaly další problémy a od jejích necelých tří měsíců je (a protože kojím, tak i já) na eliminační dietě.

hanaflint
10. srp 2012

zalaretti - Nase Karolinka prvni dva mesice nestkutecne plakala - proplakala mnohdy celou noc. Stridali jsme se s manzelem a nosili ji na rukou. Bylo to vycerpavajici. Ve vysledku to bylo bolave brisko a prdiky. Chce to trpelivost. Masitrovali jsme brisko, meli jsme take takovy specialni nahrivaci polstarek. Nejvice nam vsak pomohla take rektalni trubicka. Vsechno slo ven a byl klid. Preji hodne pevnych nervu a predevsim spokojene miminko 🙂.

boban
11. srp 2012

no tak tohle znám 😅 jako bych viděla sebe psát před cca 2,5měsíci 😉 víš jak jsme to vyřešila já,?? vyprdla se na všelijaké srajdy proti bolení bříška..protože i ztoho ho to bříško může více bolet 😉 zkus to 😉 a pokud krásně přibírá,hladem to nebude..a nechce si třeba pak ještě říhnout?? třeba ho to tlačí 😉 naše šestinedělí bylo šílené,nevěřila jsme že malý přestane plakat..a ejhle..ted máme nejhodnější miminko 😵 😉 přeji hodně sil 😉

rebelie
11. srp 2012

Já bych asi zkoušela nosit v šátku, jestli se nezklidní... a pokud je to přeci jen od bříška, tak bych asi zkoušela BKM (dávat nad nočníček, aby se vyprděl) a masáže bříška (tedy asi v opačném pořadí)... a pokud by to bylo nějak hódně nápadné, tak bych, jak píše katyxq, zkusila, zda nemá alergii na BKM (tentokrát to nemá s nočníkem nic společného, ale jedná se o kravské mléko) a držela týden, dva bezmléčnou dietu...

cuci25
11. srp 2012

Mě když malá jako malé miminko hodně plakala, samozřejmě jsme si mysleli, že jí bolí bříško. Mamka mi poradila, ať jí přes svou ruku féném zahřívám bříško. Samozřejmě jsem si myslela, jestli je normální, no ale vyzkoušela jsem, když už jsem byla zoufalá. Pokaždé, když se zapnul fén, malá byla jako v tranzu a přestala plakat. Po nějaké době jsme zjistili, že jí nemusí ani ten teplý vzduch foukat na bříško, že jí uklidňuje ten zvuk. Pak nám u toho začla i pěkně spinkat. Stačilo na 5 min pustit fén a spala, pak jsme ho samozřejmě vypli. Nevěřila jsem tomu, ale ještě teď, když je přetažená a nemůže zabrat, tak jí ho pustím, bylo jí 7 měsíců 🙂
Píšeš tu, že kojíš a dokrmuješ. Na to mě doktor upozorňoval, že z toho miminka často bolí bříško, protože je to to samé, jako kdybychom pili mléko a do toho se cpali gulášem 😒

saminomimino
11. srp 2012

tak já tohle zažívám teď s třetím prckem,prospívá mlíka je dost a stejně skoro po každém kojení i když je nacpaná pláč vzteká se,sotva pár minut klid a pak to začne ale teď už s jistotou vím co chce,a to nosit se mazlit se povídat si a obvykle do chvilky spí,oni jsou ještě malincí,tak se neboj nosit a chovat,mají na to nárok,on určutě nemá hlad ale je to spíše úzkost,moje malá je hodně citlivá a taky porod neměla lehký takže ji mám hodně u sebe aby se cítila v bezpečí,rozhodně nenechat vyplakat,takový miminko nepláče bezdůvodně a jistě mámina náruč udělá dobře 😉

martjjja
18. dub 2013

Vím, že je diskuze už starší...ale úplně se v tom vidím. Jsou nám tři týdny a malej dokáže řvát tak, že má po třech minutách vykřičený hlasivky. A vydržel by řvát hodnu. V klidu je jenom v kočárku, ve vajíčku, v lehátku nebo v náručí. Nicméně u nás to není jen po jídle, v podstatě dokáže vyvádět až do dalšího jídla. Přes den spí úplně minimálně, jen v kočárku. To pak ale zas nechce spát v noci. Doktorka mi řikala, že ho nemám chovat hned na každý zafňukání, že stačí jen pohladit, aby se cejtil bezpečně, ale nezačít hned chovat, aby si to nevydupával. Ale vydžte to...takže uvažuju o koupi babyvaku, snad v něm bude v klidu.

kopretinkaa183
9. led 2017

Mile maminky, prosim o radu. Malemu budou 4 tydny. Uz v porodnici jsem musela dokrmovat. Meli tam Bebu. Kdyz jsme jeli domu meli jsme zloutenku, pozdeji moucnivku a maly porad jen rval a skoro nespal. Prisla jsem o mliko a krmila ho tou Bebou dal. Jeho hystericke vystupy jsem prikladala te moucnivce. Po kapkach co nam dala dr. se pusina spravila ale rev a hysterie pretrvaly. Jen co dojedl nebo i v prubehu az sotva stihal dychat. Sla jsem opet k dr a ta nam rekla at koupim sunar. Po dvou dnech se to jeste zhorsilo a denne prorval tak 15hodin. Opet navsteva dr. ktera nam napsala Nutrilon allergy care - prvni den to vypadalo nadejne ale pak kazdy krmeni vyzvracel a co krmeni to podelana plinka a opet rev. Po dvou dnech jsem najela zpatky na Bebu. Sice tak nejak rve porad ale je to o malinko lepsi. Dr. uz si asi musi myslet ze jsem neschopna ale me to neprijde normalni. Vsude ctu jak miminka spi 20hodin denne. Po jidle hned spi ale malej sotva polkne posledni „sousto“ a nastava hystericky rev ktery trva hodinu. Pak se mi ho podari uspat a za chvili je zase vzhuru a opet to same - rev, jidlo, hysterie, chvilku spanek a tak porad dokola. Spim asi 3 hodky denne a uz to nedavam. Nevim jestli mu neco neni. Ale kadi i prdi celkem normalne tak uz si nevim rady. Dnes nam dr. rekla at koupim Nutrilon proti alergii na laktozu ale opet zadna zmena. Pry ji mam zitra prijit rict a pokud nenastane zmena tak nas posle do detske na vysetreni. 😢

yerry
9. led 2017

@zalaretti těžce mi to připomíná situaci se starší dcerou akorát že ona do toho i šíleně blinkala. Házela šavle obloukem. Kroutila se bolestmi bříška a Já kojila a dokrmovala a celegantní noci nespala a byla jsem hrožnění vyčerpána a nervni. No nakonec jsem přestala kojit a mala zůstala jen na UM.... a došlo aspoň k tomu ze mala začala spat celou noc a Já jsem se krapet uklidnila. NiC méně je to hodně o tobě. Když ty jsi ve stresu je vystresovane i tvoje miminko. Mužu to porovnat teď s mladší dceru. Já jsem od porodu v naprostém pohodě a musím říct že vse co mi se starší nešlo mi teď uplne v pohodě jde. Mala je spokojena, plne kojím, a doma jsme všichni happy.
V době kdy jsem mela první dite jsem byla hodně ve stresu kvůli práci a taky i kvůli sve matky a vse jsem to na malou přenášela. Teď už mamka nezije a práci jsem před porodem mela úžasnou a to jak Já se cítím je fakt vidět i na male. I v porodnici mi sestřičky říkaly že jsem až neuvěřitelně klidna maminka a ze jde vidět že i miminko je klidnoučké. ...
Dobře se to říká a hůř provede ale zkus byt klidnější. . I když chápu že jsi vyčerpána tak to asi moc nepůjde.

kopretinkaa183
21. led 2017

Tak stále žádná změna 😢 už jsme byli i na několika vyšetřeních v dětské a uzavřeli to jako koliku. Mám masírovat bríško, cvičit s nožičkama atd ale jak když je pořád v křeči a pláče. Jediný okamžik kdy je v pohodě je ten, když má flašku v puse. Po vyndání nastává opět pláč a snaha o uspání která trvá i 2 hodiny. A když už usne tak velmi slabě a na chvilku. Vykřičel si tříselnou kýlu a chvilkama to vypadá že i pupeční. Už jsem vyzkoušela několik druhů mlík, sabsimplex, espumisan, biogaia kapky a nic nepomáhá. Pořád je to stejné, ne-li horší 😢 všude kolem samá spokojená miminka a maminky. Nemám šanci udělat jedinou fotku na které by nekřičel ☹ je mi ho tak líto ale jak mu jen pomoci ☹

panickatlamicka
24. led 2017

@kopretinkaa183 a co satek? Uvaz do klubicka by mohl pomoci.

kopretinkaa183
25. led 2017

@panickatlamicka už jsem taky uvažovala ale nevím kde a jaký koupit ani jak vázat 😔

blanche1206
25. led 2017

@kopretinkaa183 tak pořiď manducu. Do toho mimco soupnes, "zacvaknes" a je to...😉 dudlík mate?

panickatlamicka
25. led 2017

@kopretinkaa183 je tady skupinka Noseni deti. Tam ti holky poradi. Nebo i na fb jsou skupiny, i regionalni, takze si muzes vyhledat satkarku z tveho okoli, ktera ti s vyberem a uvazem poradi.

mouse77
11. říj 2017

Pomohlo neco? Mam to stejný...plne teda kojim, žádný příkrm, ale porad rve, ma o dudlík, nepomáhá..odrihkout dávám..uz jsem z toho zoufalá,..vic brečí, jak spi