Miminko strašně pláče-kolika pomoc...Zkušenosti?

sharyska
26. lis 2020

Ahoj holky mám 6 týdennho chlapečka.. trpíme ne koliku, bohužel jsme na UM... celý den proplace i skoro celou noc.. už nemůžu....
Už jsme změnili mléko kapeme probiotika babycalm někdy esmupisan masirujeme bříško teplo...nic nepomáhá:( už nevím co s ním..... Nemáte zkušenost??:(:( Už to nedávám...m

mamikry
26. lis 2020

@sharyska Bohuzel, tohle se musi preckat. Jeste muzete zkusit nosit v satku nebo nositku a polohy na vajicko nebo na tygrika. V krajnim pripade ulevit rektalni rourkou. U nas trochu zabrala probiotika a poloha ve vajickou, ale preslo to uplne az po tretim mesici.

te_reza
26. lis 2020

Já dávala espumizan do každé lahve a vyměnila asi 6 druhů um než ji sedlo. A i tak jsem občas musela masírovat nebo cvičit s nohama

martt
26. lis 2020

@sharyska Měla jsem u syna Nam trochu pomáhalo dávat po lzickach slabý fenyklovy čaj a mast pupík (nevím jestli se ještě prodává). A při tom jakoby nejvíce bolení nosit na rukách jako kdyby seděl na zachode nevím jak to přesněji vysvetlit.

sharyska
autor
26. lis 2020

@martt čaj zkouším moc mi ho nechce... Pupík nepomáhá, probiotika dávám teď čtvrtej den. Přešli jsme z nutrilonu na bebu... Tak nevím jestli zase měnit.. říkám si jestli nemůže být problém i jinde... Hodně mi přibírá... Ale jíme po třech hodinách... Ale zase mi za měsíc vyrostl o 7 cm.... Doma neudělám vůbec nic.. nedejboze si s partnerem vypít kávu..nebo si popovídat ☹️ jsem z toho hodně smutná.chtela bych mu nějak pomoci.. partner spava od porodu v obýváku aby se vyspal.... Bojím se abychom se neodcizili...

janule1940
26. lis 2020

Pokud je to až tak strasne,zkuste na tyden změnit UM na mléko pro deti s ABKM.alfamino,neocate,jen sunar allergy bych nedavala,pry je tam sojovy lecitin a sója je po bílkovine kravského mleka druhy největší alergen.z probiotik dávejte něco lepšího-viridian prasek pro deti,gut pro infant (ale ten je hrozne drahy) nebo infant dophillus plus.Syn trpěl až do 3 mesicu,kdy se osypal exemem a mi doslo,ze to nejsou jen “obyčejné” bolesti bruska.po vypuštění všeho mléčného plus u nas i dalších alergenů přes mateřské mléko,jsem behem 4dnu měla vysmate miminko.UM,co uvádím,jsou dražší,ale pokud zaberou,muze dam je pak předepisovat lekar.

puhelin
26. lis 2020

V prvni rade se hodte do klidu, pokud je partner rozumny, musi to pochopit. At pomuze s uklidem, vykoupanim. Kdyz jste ve stresu vy, citi to miminko a neuklidni se. Muze ho bolet i ten prudky rust. Jak spite? Je v postylce? Satek jste zkousela? A co bezplenkovou metodu na pomoc s vyprazdnenim?

sharyska
autor
26. lis 2020

@puhelin partner pomáhá bezvadně..jen jsme z toho už oba velmi uvaneni... Spí se mnou v posteli protože usně většinou jen mě na prsou nebo když chovám... Na postýlku ho chci ale naučit....přijde mi stolici má dobrou každý den je sice jako průjem ale lékařka říkala že je to normální.... prdí taky... Rourkou nám žádné prdíky neodcházejí

janule1940
26. lis 2020

@sharyska Už mate mou reakci výše,ještě chci poznamenat,ze takové bolesti podle mě budou na 90%nesnasenlivost na nějakou složku mleka.jinak nám ubližoval pak i ten espumisan-je v něm symethicon,coz je vlastně druh silikonu,my po něm meli gelovitou stolici,co nesla vytlačit.

puhelin
26. lis 2020

@sharyska Jaky byl porod? Deti si casto nesou dozvuky z tezkeho porodu jeste dlouho po nem.
Kde travi cas mezi spanky? Postylku bych vubec neresila, leda bez bocnice u vasi strany postele, at ma kontakt. Zatim na to zjevne neni pripraveny spat sam, tak at ma klidne spani.
Prujem nevim, co u nekojenych deti znaci.
Ja jsem deti davala vyprdet v klubicku, tekla jim pri tom vlazna voda na podbrisek.

sharyska
autor
26. lis 2020

@puhelin porod jsme měli horší.. neotevřela jsem se malýmu docházel kyslík tak jsme skončili císařem.. možná ní proto jsem se nerozkojila...😔☹️ Mezi spánky jsme obýváku na sedačce, máme lehátko i hrací podložku..ale nejvíc času stráví v náručí protože jinak řve ☹️☹️ doma skoro nic neudělám.. vařím rychlovky za stálého pláče.... kdykoliv ho položím do minuta začne plakat...ale někdy pláče i když ho chovám... Už nevím ☹️☹️

puhelin
26. lis 2020

@sharyska Mozna by ho mel prohlednout i fyzioterapeut, jestli nema z porodu uraz - zlomeninu, zablokovany obratel, muze to bolet. Satek mate?

meronym
26. lis 2020

@sharyska Opravdu zkuste satek. Mam doma 6tydenni miminko, den vypadal podobne s tim, ze ja mam jeste starsiho kluka, o to to bylo horsi. Satek miminko opravdu zklidnil a mne “rozvazal” ruce.

krupka3
26. lis 2020

Nechte si napsat na zkousku (aspon 10 dni) Alfamino nebo Neocate. Drzim pesti

ejmate
26. lis 2020

@sharyska kamarádky syn měl to samé, používala kapky biogaya (nvm jak se to píše) a prý ze dne na den přestal řvát. Zkusila bych jiné kapičky a pak šátek, některým miminkům poloha v šátku pomáhá se vyprdět 😉 Držím pěsti.

martt
26. lis 2020

@sharyska Upřímně ja jsem tenkrát taky nekojila a prechazela jsem z Nutrilonu na Bebu a u nás to bylo ještě po Bebe horší, takže já jsem se vracela zpátky k Nutrilonu. Ty, stavy nám trvali cca do 7 týdne a pak se to i hodně zlepslo

megi89
26. lis 2020

Ale tohle nevypadá na koliky... Když takhle moc pláče, píšeš že někdy pláče i v náručí, tak tak bude jiný problém... Zkusila bych mléko neocate a hlavně bych zašla k fyzio, ať mimčo zkontroluje.

janule1940
26. lis 2020

@sharyska k tomu doporucuji přečíst aspon první třetinu knihy Slzy raného dětství.taky muze být vás případ.hodne vám to pomůže pláč zvládat.ale vzhledem k tomu průjmu je velká pravděpodobnost,ze mu něco nesedi v mléce.Dale po CS by vás mel vidět osteopat,který dela miminka a poporodni zranění.odkud jste?zkuste oslovit pani Andrea dunova z Havířova-neleknete se,dela i osteopattii psu,na miminka je ale machr-třeba vám nekoho doporučí.

crutela
26. lis 2020

Já v nejhorším případě ulevuji pomoci teploměru, to jediné pomůže, předtim poradně procvičit nohy.

klovalka
26. lis 2020

ještě pomáhá poloha klubíčko

elis_elis
26. lis 2020

Ahojik, nam doporucil doktor kapky Coliprev a musim rict, ze nam pomahaji. Sice ta cena a jsou cca na 14 dni, ale hlavne ze syn neplace. A jeste nam pomaha olejicek na masaz briska Amalka od Nobilis.

jednaholkaa
26. lis 2020

@elis_elis Coliprev je na alergiii na latkozu? To muze zkusit bezlaktozove mleko jestli je, nebo? A zkusila bych nejake to UM bez bilkoviny kravskeho mleka jak pisou holky vyse..

zmrzlinka
26. lis 2020

U dcery jsem každý den používala rektální rourku a dobře ji zabral Espumisan ....ve 4.mesicich to přešlo....držím palce

elis_elis
27. lis 2020

@jednaholkaa doporucil do doktor, ze to odboura v brisku laktozu. Maly teda nems alergii. Chce to zkouset, co malymu bude vyhovovat

jakreb
27. lis 2020

@sharyska Davas Vigantol? Skus vysadit

i_vet2
27. lis 2020

Ahoj u nás to stejne , syn dnes 3 měsíce a přijde mi ze tři měsíce v mlze , hrozne peklo , tolik jsme chtěli hodne spokojeně miminko a máme doma jej vriskot , doktorka nic neřeší mi přijde všechno svede na bříško , za tři měsíce jsme zkusili všechno na kolíky byli i v nemocnici , kde řekli kolika to ke normální , ale mě to nepřijde aby cely den dítě rvalo normální.. já te moc chápu, je to strašne , někdy msm chuť vyskocit z okna jestli bude ještě minutu vřeštět 😀 jsem po akutním CS , dva měsíce jsem kojila s dokrmem ale teď už plné na UM, měli jsme nutrilon , pak pro futuru, hipp - hrůza děs , malý nekadil , jen řval , strašne opravdu. Teď máme Kendamil , sice vriska pořad ale v noci po něm začal spát od 20:00 do 5-6 ráno 🙏🏻 Díky bohu za to ze si odpocinu a jdeme teď k fyzio aby ho poradne prohlédla protože mě napadl i kiss syndrom .. nechce se mi věřit ze je to jen bříško , když je to takový řev a hrůza už tři měsíce a vyzkoušeli jsme všechno a doktorka nic neřeší , bříško a hotovo ..

i_vet2
27. lis 2020

Ještě jsme změnili vigantol za Terezii , stojí za pokus, vařím i kminove odvary, to byl klidnější , ale přijde mi ze je neklidný pořad , ale nám prospěl ten Kendamil , změna um není na škodu, já jsem si říkala vždycky ze buď to bude stejne nebo lepší , ze horší to už být nemůžeš🤣 zkus určitě fyzio a držím moc palce ❤️

janule0123
29. lis 2020

@sharyska nejhorší stavy přešli kolem konce sestinedeli a úplný klid začal až s prikrmama ... zkoušeli jsme snad všechno a jediný co pomohlo byl čas 😃chce to se kousnout a vydržet ...