Miminko usíná u kojení a často se tak hlásí o prso

alisator
14. bře 2018

Ahoj, doted pil malý (3.5m) hodně z obou prsu a spal 3 h s většinou tak kojení ve 12, 3 a 6 h. Ale nějak začal po te 3. pít mene, protože usina - zkouším ho jemně budit, prehodit prsy, nic. Takže se budí co hodinu potom už.
Kojim v zavinovacce, ale to doted nevadilo. Pije 10 minut stejně jako přes den, kdy taky vydrží ty 3h.

Docela mi chybí spánek. Už nespí přes den víc jak hodinu, a tak ten noční je důležitý... nemáte radu, jak miminko jemně povzbudit? Díky.

viridie
14. bře 2018

Ahoj 🙂 Jak děti rostou,akceleruje jejich vývoj-mění se jejich potřeby jídla,spánku,kontaktu s mámou atd.🙂 To,že chce syn najednou baštit jinak,spát méně/více/jinak je zcela normální,neboj.Děti postupně nemusí baštit tolik,jiné zase ano,rostou zuby,díte zčíná vnímat.Vždyť to není robot.Přibírá dobře,jinak je veselý ? Chápu,že jsi unavená,je to náročné,občas respektive já teď docela často padám unavou na ústa.Ale mne se vyplatilo to prostě přijmout jako danou fázi,přizpůsobit se potřebám dítěte, zítra může být všejinak.Deleguj rodinu,spi kdy se dá a neboj,přijdou světlé zítřky. 🍀

alisator
autor
14. bře 2018

@viridie děkuji 🙂 Jo přibírá krásné, kolíky neznáme, nic ho zda se netrápí. Jen si proste usne a nemám to srdce ho budit. Někdy pomůže dudlik, někdy ne. Mam pocit, ze mozna až moc papka. Me velké nálože do plinek :D mozna ma nějaký mini růstový sprutuk. Bohužel rodinu nemám jak zapojit. Manžel přijde z práce a děla na domě. Do toho 6ti léta dcera požaduje pozornost 🙂

nikyselen
14. bře 2018

me mala v porodnici spala taky u kojeni (kojila jsem take v zavinovacce) a sestra mi rikala mit ji co nejmene oblecenou treba jen v bodycku citi chlad a neusne a simrat pod bradou.

alisator
autor
14. bře 2018

@nikyselen no on ma odkryté nozky a ma jen bodycko. Ale doted mu to nevadilo. Ale mužů ho rozbalit a zavinout znovu. Simrani nefunguje. Je ÚPLNÝ tuhý!

betelgeuzz
14. bře 2018

Jestli úplně chápu otázku, tak jde o kojení v noci, ve 3 h. a to ho budíš, nebo vstane sám?

rhiana
14. bře 2018

Já nechci bejt za rejpala jo, ale u prvního syna jsem byla jak chodící mrtvola, protože prvních cca 8 měs. spal max 1,5h v noci a pak zas prso. Druhý syn má teď 9m a spí tak 2,5h. Takže 3h v noci je luxus :o)
Mě se na to osvedčilo obložit se polštářema a kojit a u toho klidně usnout(kojení v leže nějak neumim🙂. Syn si podudlal, spal i déle a já se taky trochu vyspala. A jinak naopak se doporučuje kojit tak aby bylo dítě v teple a zabalené (viz. Eva Kiedroňová) Moji hoši když byli na lehko tak řvali a pili mnohem míň.. A jak výše píše Viridie - je dobrý to přijmout jako fakt,není to na věky ne 😉 Tak kojení zdar 🙂

swetlusska
14. bře 2018

Tak když usne, tak bych dítě nechala spát. Nikdy jsem dítě nebudila, natož na jídlo 🙂 Pak je rozmrzelý a je to k ničemu. Nech ho jíst i spát kdy chce. Spát jsem chodila vždy i přes den, kdykoliv dítě usnulo - jediný způsob jak přežít 🙂

alisator
autor
14. bře 2018

@betelgeuzz budí se sám, proc bych Jo budila? U kojení po 3. Usne tvrdé, sle napije se hodně málo, tak za hodinu se zase vzbudí.

alisator
autor
14. bře 2018

@swetlusska
@rhiana hehe, no on ma 3 h interval bežně i přes den. Občas i vydrží 4-5 hod v noci. To je různé. Ale spíše je to náhlá změna. U prsa nikdy neusinal, ani jako malý většinou. Spi ve vlastní postýlce, mirne na bok, kolem ma takov polštář, aby měl pocit bezpečí (jako malý ale spal i bez zavinovacky a ve volném prostoru, ale proc mu to neudělat lepší 🙂 už spi s 1 rukou venku). V leze kojit neumím taky :D

alisator
autor
14. bře 2018

@swetlusska také nebudim! Jen u toho kojení sem třeba simrala bradu. Ale ted je opravdu tuhý! Vubec to neznám :D tak me napadá, zda třeba už nema nějaké fáze spánku jiné a tak 🙂)

kata267
14. bře 2018

@alisator dcera 4mesice a, 3hodiny v kuse snad nikdy nespala natoz v noci 😀😀 vstavam v noci po hodine, kdyz po dvou tak uz je to luxus...proste clovek tak nejak musi jet na autopilota a to mam jeste druhou 20m dceru takze spanek pres den rozhodne nedozenu 😂

alisator
autor
14. bře 2018

@rhiana zajimave. Ríša ma rad chladněji v ložnici a nám kojení dříve byl jen v bodycko a nevadilo mu to. Ale nevadí mu sní v zavinovacce. Spíše to je nepohodlne pro me. Ja četla, ze teplo snižuje sací reflex. Ale to se mysli asi velké teplo 25+

alisator
autor
14. bře 2018

@kata267 taky přes den nedavam. Přes den spi jen krátce... jako malý spal 3 hod třeba, když už spal. Ted hodinu - 2 max vyjimecne

swetlusska
14. bře 2018

@alisator ok, jasný, náš měl taky první změny všeho někdy po 3 měsíci. Zkus fakt to kojení v leže, prostě spát v posteli s ním, odpočineš si tím taky. Já to zkusila a teď dítě často spí s námi (už teda nekojí) a vyspíme se paradoxně líp, než k němu pořád vstávat a zvedat a nosit.....

alisator
autor
14. bře 2018

@swetlusska To jsme zkouseli a to fakt nefungovalo :D Nespal on a ani my. Mne vstavani nevadi, spise ze je to zvlastni zmena. Jinak to ma jen po te treti hodine, do te doby dva delsi spanky :D

rhiana
14. bře 2018

@alisator Jen k tomu kojení v leže a v teple - to je samozřejmě indivindi 🙂 My právě máme všude docela zimu takže jsem měla pořád strach aby se nenastydli a byli tak prostě zvyklí no. S těma polštářema jsem to špatně napsala. Kojila jsem v polosedě a mladýho pána na rukou🙂 Druhý syn pije rychle a ne tak často takže si normalně sednu a těch 10 minut vydržim🙂 Jinak takhle z rána mi do postele leze i ten starší skoro 3 letý, takže já jsem vlastně ta poslední co může radit 😉😅 fajn dny!

alisator
autor
21. bře 2018

Tak se to srovnalo 🙂 už zase máme 3-4 mezi kojením, jen 5-6 hezky začne pracovat bříško a pokaka se 😅👍