Miminko zvrací i hodinu po kojení. Co proti tomu dělat?

camilca84
24. srp 2011

Ahoj maminky, asi je tady už na toto téma víc diskusí, ale i tak se zeptám. Mám 13-týdenní holčičku a ta už od malička ublinkává, někdy i zvrací. Chtěla jsem se zeptat, co proti tomu můžu udělat, když se pozvrací i třeba hodinu po kojení. Podotýkám, že je v klidu, leží, nijak prudce s ní nemanipuluju... A najednou z ničeho nic zvrací, někdy třeba, když ji vezmu do náruče. Zvrací i několikrát za sebou. Paní doktroka říká, že má asi reflux, ale že pěkně přibývá, tak to není problém. Mně to ale vadí, určitě to malé není příjemné. Máte nějaké zkušenosti, rady? Kdy vám miminko přestalo blinkat? Moc děkuji 🙂

margeta
24. srp 2011

@camilca84 Jestli má reflux, tak se s tím toho moc dělat nedá. Aspoň my museli prostě počkat až to bude lepší. První přestal ublinkávat kolem 9.měsíce. Zahušťovat mlíko nám moc nepomohlo, vyblinkal i tuhou zeleninu, když jsme začali s příkrmama.

ssimmikk
24. srp 2011

@camilca84 ahoj, mně malá ublinkávala mlío do roka, pak to přestalo, vím, že to není útěcha, ale musí se bohužel čekat....když jsme daly příkrmy, tak to bylo lepší....jen to mlíko stále zlobilo a dyž jsem ho zahustila, tak se zase nemohla vykakat, tak si vyber...pokud přibírá, tak je to jedině dobře 😕

biibaa
24. srp 2011

@camilca84 No ono je třeba rozlišit zvracení od ublinkávání... Zvracení musí řešit lékař a při ublinkávání klasika- vypodložit postýlku, polohy, kde se nezalamuje bříško, dbát na odříhnutí nebo zkusit Nutriton atd. a prostě čekat, až to samo odezní... Mýmu malýmu je skoro půl roku a ne že by už neublinkával (taky hodinu po jídle nebo déle), ale je to mnohem lepší než dřív, tak se to doufám bude jen lepšit 🙂

camilca84
autor
24. srp 2011

@biibaa Je to spíš zvracení. Posledních pár dní docela dost, takže je asi lepší zajít k lékaři, že?

biibaa
24. srp 2011

@camilca84 Tak to určitě! Pozor, jestli zvrací hodně, tak bych to neodkládala, takhle malý mimča to rychle odvodní... Držím palec a napiš pak, co ti řekli

indulina28
12. led 2012

Ahoj vsem jsem tu nova...mam 15 tydeniho chlapecka Davidka,plne kojim a po kazdem kojeni mi blinka jako srazene mlicko nekdy i po krknuti ,nebo kdyz ho jen zvednu takle mi blinka cely den nekdy jen tak lezi a taky z nej jde jako by vodicka...byla jsem u doktorky a ze pry to nic neni..mate s tim nekdo nejaky skusenosti?Moc by mi to pomohlo jsem z toho dost znepokojena.. ☹

luthien.k
12. led 2012

@indulina28 a jaká množství to jsou?

zouipodana
31. kvě 2015

Ahoj holky dnes mi poprve poblinkal .Davidkovy je 13 Dni.ale vydesilo me ze tam mel takovy kousky cervene nemuze to byt neco vazneho ??? Zitra volam doktorce teplotu nema

mikjamo
28. říj 2016

@zouipodana jejdá, co vám nakonec řekli, že by to mohlo být?

vercasindel
21. pro 2016

AHOJTE, MĚ MALÁ ZAČALA ZVRACET PŘED MESÍCEM PO OČKOVÁNÍ(MOŽNÁ NÁHODA), DNES JE TO OD RÁNA OBLOUKEM TÉMĚŘ PO KAŽDÉM NAKOJENÍ I NĚKOLIKRÁT. MŮŽE TO BÝT ZOUBKY?MÁM STRACH JÍT K DOKTORCE, PROTOŽE ZA NÍ TO NEMŮŽE OČKOVÁNÍM BÝT. A JESTLI JE TO VLIVEM OČKOVÁNÍ, MÁM STRACH JÍ DÁT LÉKY (BYL NÁM DOPORUČEN NUTRITON A GASTROTUSS S TÍM, ŽE CHTĚLA I V TOMTO STAVU OČKOVAT)