Mít či nemít druhé dítě?

apoquel
15. led 2016

Ahoj holky,uz pár mesicu se mi honí v hlave myslenka,jestli mame jít do druheho ditete. Moc bych si ho prala,ale celkem me trapi financni situace,jestli to vse zvladnem aniz bysme museli zivorit a pocitat kazdou korunu.Dluhy sice nemame,ale oba s manzelem mame spise nizsi plat.Byt mame malý, vlastni,ale s druhym ditetem by to znamenalo se casem prestehovat do vetsiho(tudiz dalsi naklady)a nam se tu bydli dobre😀 Takze abych to trosku shrnula srdce by dite chtelo,ale rozum hodne váhá.Vim,ze toto si musim vyresit sama s manzelem,jen by me zajimaly Vase zkusenosti a popř.rady,resily jste to nekdy take tak?A jak jste se rozhodly?Trochu se bojim,že kdyz si vyberu ten "jednodušší"zivot s jednim ditetem,že toho budu pozdeji litovat,vzdy jsem si prala dve.
Jen dodam,že mi je 30let a manzelovi by klidne stacilo i jedno ditko,ale druhemu se nebrani.
Dekuji za reakce a omlouvam se za chyby,pisu z mobilu.

lv
16. led 2016

Mít 30, kde bydlet, bez dluhů dítě určitě mám. Ideální parametry 😉
Tvé pochyby nezlehcuji, prošla jsem před rokem taky rozhodováním.
Jedno je málo 😝

markyzka84
16. led 2016

@apoquel taky jsem moc přemyslela a jeste k tomu jsem Vahala protože jsem si nedokázala představit ze se o tu lásku k malé dělím. Máme pouze 3+1. Takže taky nic moc ale nakonec jsme se rozhodli ze do druhého půjdeme ...zatím nevím zda to byla správná volba protože prte je ještě schované v bříšku. Ale moc doufám, ze jsme se rozhodli dobře.

veronikaks
16. led 2016

@apoquel rozhodnutí je samozřejmě na vás s manželem,ale já bych do toho šla.Jde i o to,jaký standart máte,na co jste zvyklí.Jak byste se byli ochotni uskromnit a slevit ze svých nároků...Napíšu nás případ pro srovnání.Máme velkou hypotéku na dům,muž dělnických plat,já už dva a půl roku doma s dcerou,ke které v před 3 mesici přibyla ještě jedna.Další dítko jsme chtěli a nikdy jsme si neřekli,ze druhé neuzivime.Prostě se uskromnime v jiných věcech.A navíc až se dvěma dětmi mi přijde, ze jsme kompletní rodina;)...Za mě ano,to dítě za to stojí.Navíc i tvůj první potomek získá partaka;)

78marcela
16. led 2016

Ja druhe dite chci ackoliv nemam ani z poloviny tak dobre podminky jako vy. I pokud se prestehujete, tak si zvyknete na bydleni jinde a bude se vam dobre bydlet, nebo treba najdete byt hned nekde pobliz jak jste ted. Muze se treba podarit vymena a to nemusi byt tak drahe.
Maly dite toho moc nepotrebuje a urcite mas spoustu veci schovanych po starsim. To prijde az pozdeji a nikde neni napsano,mze budete mit stale nizsi platy. Muzete si treba najit pozdeji jinou lepe placenou praci...to clovek nikdy nevi co bude, ale i tak bych do dalsiho ditete sla. Uz jen proto, aby prvni dite melo partaka, melo si s kym hrat..

patrusa
16. led 2016

Zalezi ciste ma vas. Ja vzdy chtela 2 deti. Mam je, k tomu byt 2kk, hypoteku. Je to ted na rodicaku narocne, sle ka vim, ze bych si to casem vycitala mit jen jedno

leonaxyt
16. led 2016

Neexistuje rada, to ve vás musí uzrát samo, ať se tu dočtete cokoliv.
Já vždycky věděla, že druhý dítě nikdy - pak jsem odešla od manžela a tim se to ve mně jen utvrdilo. I potom, co jsem si našla toho správnýho partnera, který děti nemá a přál by si je, jsem si trvala na svém. A ani nevím, kdy se to začalo lámat a teď jsem v sedmém měsíci a hrozně se těším 🙂. Přítel má tedy plat víceméně slušný, ale zase máme byt 2+1, ze kterého já se nikdy nehodlám hnout🙂) - prostě všechno nějak bude 😉

nikky27
16. led 2016

Mit podminky jako vy jdeme do nej hned. Jsme v najmu,bez dluhu. 2+1 uz ted se tu mackame s jednim. Ale ja bych radadomecek tak snad vyjde. Druhe planujeme letos. Vetsinu veci bude mit po starsi a kdyz se koji tak to krome plen(kdyz latkujete tak usetrite vic) nevyjde tak draho. To spis casem krouzky,skoly atd. Dve a vice deti v dnesni dobe je drahy spas ale jedno je malo🙂

pjodatle
16. led 2016

Ja vzdycky chtela min. 2 deti. Mame hypoteku, byt 3kk a mam 2 uzasne kluky 7 a 5 let. No v breznu budeme mit miminko. Někdy mám trošku obavy, jak to všechno zvládneme, ale nelituji a všichni se na nimi strašně těšíme . Rozhoduj se hlavně srdcem. Určitě to zvládnete. 🙂

celaskon87
16. led 2016

Jedna z nejlepších "věcí", co můžete svému dítěti do života dát, je pořídit mu sourozence. Budou vždycky spolu, v dětství to bude parťák, kamarád na celý život, děti se naučí dělit, myslet na ostatní, spolupracovat,... Jedno dítě je málo. Ano, finanční situace není mnohdy jednoduchá, ale myslím, že dítě by se nemělo měřit jen na peníze. Vždyť vám dá tolik lásky a radosti! Mohli byste si vyčítat za pár let, že jste ještě jednoho mohli uživit a nepořídili jste si ho.

madlisek
16. led 2016

Z toho, co píšeš, to vypadá, že pro druhé dítě máte dobré podmínky, a když ho srdce chce, tak to je hlavní! Držím palce 🙂

apoquel
autor
16. led 2016

Holky, děkuju za komentáře, moc mě potěšilo, že jsou všechny pozitivní 🙂