Mít třetí dítě, ano či ne?

kamaradicek
31. črc 2012

Mám na vás všechny dotaz🙂 Zajímalo by mě, zda-li kdyby jste měli dvě malé děti (např. 2, 4 let) a znovu by jste ''neočekávaně'' otěhotněli, jestli by jste byli schopné jít na potrat a nebo by potrat nepřicházel v úvahu. ( situace - vdaná, manželství ok, bez velkých finančních problémů -klasická rodina). Já osobně bych nikdy na potrat nešla, ale setkala jsem se s názorem, že 2 děti jsou na dnešní dobu už velký luksus...děkuji za názory, ať jsou jakékoliv

jenny.kay
31. črc 2012

Po třech dětech jsem od dětství tajně toužila. Tchýně je má, a prý to bylo děsné, dvě bohatě stačí. Mám zatím jedno a doufám, že přibude časem druhé. A kdyby bylo nečekaně třetí, tak pokud by bylo zdravé a nebyla jsem v příšerné finanční tísni, tak bych si ho samozřejmě ponechala

tkanicka
31. črc 2012

nedávno se tady živě diskutovalo na podobné téma https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/treti-di... každý to vidí jinak

marcelkap
31. črc 2012

Za uvedených podmínek ohledně životní situace by moje volba byla jasná: ANO, mít tři děti!

marton
31. črc 2012

Asi tě moje odpověď neuspokojí,ale mám pocit,že se na to nedá odpovědět,pokud se do té situace opravdu nedostaneš.Dvě děti luxus nejsou,ale to neznamená,že i když jsi finančně zajištěná,že chceš mít více dětí.
Po této stránce bychom zvládli další dítě,ale i přesto bych už nechtěla.Pravda u nás by šlo už o páté 😉 .

karotky
31. črc 2012

Já osobně bych se srdcem na 3.dítko časem cítila,ale vzhledem k tomu,že se neustále zdražuje,platy zkracují a hrozí lidem nezaměstnanost,mi rozum říká:"NE!" Kdyby si přeci jenom 3.dítko našlo cestu(bez našeho vědomí)k nám,na potrat bych niky nešla.Bohatě mi stačila jedna víkendová hospitalizace na 3.lůžkovém pokoji na gynekologii,kde se každého půl dne převlékala postel pro "maminky" které jdou na přerušení.Já sama o sobě bych z toho byla zdrcená,ale ony naopak po zákroku pookřály. 😅 Přitom šlo jen o důsledky nechráněného sexu a tomu já říkám nezodpovědnost a bylo mi z nich fakt šoufl,protože je plno bezdětných párů,které děti mít nemohou,ikdyby se kvůli tomu stavěli na hlavu. ☹

lusyli
31. črc 2012

Ahojda, ja mam deti 3,5 a 1,5 a když byl mladší rok zacla sjem uvažovat o třetím.....myslím si,že když oba souhlasí,fakt nežijou z koruny na korunu,ale maji i toršku něco navíc,tak proč ne......ja jsem pro....takže,vím,že je špatná situace a nemyslete si,že manžel vyděláva kdoví kolik má minimum,ale myslám,že když se chce jde to....my se můžem uskromnit,jde to,ale když to někde nejde,tak to plne chápu,ale to by si měli dát partneři pozor a ne být takhle ..... no ja kdybych byla neplanovane a moc si to nepřála,tak bych to nemohla dát pryč...nejde to,je to život,!podle me,je to můj nazor,ale já bych osobně do třetího šla!pro mě to bude spíš psychycky naročný!pro mě totiž moc peníze nehrají roli,sjou potřeba to jo,ale vždycky se to dá vyřešit,,,nevím no,treba mě ukamenujete,ale ....

pejtho
1. srp 2012

Já jsem teď těhotná s druhým dítkem a moc ráda bych měla ještě třetí. Připadám si totiž ve 25ti letech mladá na to, abych byla už naposledy těhotná a už to nikdy nezažila 🙂
Ale manžel je zatím skeptický-máme byt 3+1 a to samozřejmě i já uznávám, že není ideální prostor pro 3 děti. Nicméně se nebráním stěhování, ale to ukáže všechno čas. Jestli další dítko, tak za 5-6 let nejdříve...Čekáme druhou holčičku, takže to na manžela zkusím přes kluka 🙂
Každopádně, toť asi odpověď na otázku. Na potrat bych určitě nešla. Jsme asi obyč rodina s průměrnými přííjmy, hypotékou za byt na krku.
Tchán mi jednou řekl, že jsem se úplně pomátla, když chci do dnešní doby přivést tři děti...na jednu stranu jeho názor chápu, na tu druhou-já v téhle době žiju, nevybrala jsem si to a když se takhle budeme bát všichni, tak za chvíli vymřeme a skeptické důchodce nebude mít kdo živit...A nakonec-jsou mezi námi extrémní rodiny, kdy jsou oba rodiče nezaměstnaní a plodí jedno díte za druhým a všichni se mačkají v malém panelákovém bytě-a pomáhají si, jsou jakž takž spokojení a mají se rádi...

slundo
1. srp 2012

Máš pravdu v tom, že v dnešní době je na uživení rodiny potřeba nadprůměrný plat, protože vše se neustále zdražuje.... 3. dítko bych tedy zvažovala dle aktuální ekonomické situace rodiny, ale pokud by už bylo na cestě, tak bych na potrat nešla. S manželem ještě nevíme jestli budem chtít 2 nebo3 , ale jedno vím jistě- výbavičku po druhém prckovi raději rozprodávat nebudu 🙂 pejtho - a cožpak tvůj tchán s tchýní nepřivedli manžela na svět ještě v horší době ? Kdyby tak uvažovali naši rodiče, tak nás tu moc není 🙂

nasticka
1. srp 2012

Já bych moc chtěla třetí. Mám děti dvě 5 a 1,5 roku. Doufám, že na to třetě taky dojde 😅

veruska007
1. srp 2012

Máme dvě děti a jednoho andílka, který by měl zítra dva roky... a právě kvůli němu chceme ještě do třetice miminko. A protože mám vždycky (kvůli penězům, splácíme úvěr), dvouletý rodičák, tak bychom rádi měli děti 4-2-0. A pak si budeme dávat setsakramentsky pozor 😀

helcas
1. srp 2012

My máme kluka (v řijnu mu budou 4) a holčičku (v září jí budou 2) a v září čekáme další přírůstek. Třetí miminko jsme do budoucna plánovali, ale naplánovalo se samo takhle brzy a měli jsme z něho od začátku velkou radost. Dětský pokoj máme pro děti jen jeden, ale stačí přidat postel 🙂, s autem je to horší, právě hledáme něco, kam se vejdou 3 sedačky..ale v bazarech se vždycky něco najde 🙂

bosorkajarka
1. srp 2012

ja pevne doufam ze budeme mit alespon dve deti, ale kdybych byla tehotna se tretim NIKDY bych na potrat nesla, kdyz se daji uzivit dve deti daji se i tri, ja jsem ze tri deti bydleli jsme v 3+1 cely zivot rodice nikdy nemelimoc penez, nemeli jsme znackove veci, ale byly jsme spokojeni a za segry jsem dnes hrozne rada. Za me kdyz uz se lidi rozhodnou ze chteji mit deti a starat se o ne je jedno jestli jsou dve nebo tri 🙂

veraakubik
1. srp 2012

Taky jsem pro tri deticky..Je mi 25 a deti mam tri-Kubikovi v rijnu bude 6,Tynce byly v unoru 3 a Adamkovi byl v cervnu rok...Potrat jsem zazila-samovolny,ale dobrovolne nikdy....

jaja01k
1. srp 2012

V situaci, kterou popisuješ, bych na potrat nešla. Vždycky jsem toužila mít velkou rodinu, takže doufám, že se těch tří dětí dočkám, zatím se snažíme o první 🙂 Nemyslím si, že by mít dvě děti byl luxus, myslím že jde o to, jaké má člověk priority. Mohli jsme mít domeček za Prahou, ale koupili jsme byt v paneláku, aby nechyběl můj příjem, až budu na mateřské. Letos jsme si dopřáli super dovolenou, protože až budou děti, bude se jezdit na Berounku pod stan... Prostě počítáme s tím, že kvůli dětem se budeme muset trochu uskromnit. Samozřejmě jsou extrémy, kdy si rodina další dítě opravdu "nemůže dovolit", ale jsem přesvědčená, že ve většině případů, když se chce, tak to jde.

mapurka
1. srp 2012

Nikdy bych si nenechala vzít své dítě z finančních důvodů. Každá matka, která už děti má, má spoustu oblečení po starších dětech, kočárek se dá sehnat za pár kaček, nebo nějaká kamarádka či sousedka daruje a bude ráda, že se ho zbaví....ale je to všechno o životních prioritách a chápu, že to každý vnímá jinak. Já nepotřebuji každý rok luxusní dovolenou a mé děti nepotřebují pokemony a oblečení adiddas. A proč nepřivítat na svět nového človíčka, když si sám našel k vám cestu. Dítě není nikdy chyba, ale obrovský dar....

kesurka
1. srp 2012

rozhodně pro! Jakmile jsi jednou matkou cítíš to sama.. o peníze až tak nejde si myslím.. jestli máš srdce plné lásky

pehaka
1. srp 2012

já bych taky chtěla 3děti, ale zůstanu u slova chtěla a příliš nesouhlasím s příspěvkem mapurka 😉 ano děti nejsou chyba a jsou dar , nemusí nosit adidas a není potřeba jezdit na luxusní dovolenou, ale děti také rostou je potřeba je podporovat, aby z nich něco vyrostlo, sport něco stojí či jakákoliv jiná zábava také .....stačí se podívat na výbavičku do první třídy čas od času zajet na výlet-kolikpak asi stojí pro 4 členou rodinu taková pražská zoo 😖 a nebo jen prostá návštěva bazénu ono to docela naskáče a já bych se opravdu nerada někdy dostala do situace kdy budu muset říct svám dětem....bohužel je vás moc nemůžu vám koupit mandrinky jsou moc drahé a toaletní papír je důležitější...zní to docela vtipně ,ale je to tak.....moje švagrová má 3 děti chodí oblíkaný víc než hrozně, kroužky nenavštěvují nemají na ně / škoda její dcerka je velice nadaná 4 letá malířka/ na výlety opravdu jen zřídka třeba na narozeniny...nadávají na to ,že stát nic nedá a žijí jak se říká ,, od výplaty k výplatě,, ale kdo je nutil mít 3 děti když sotva uživí jedno? ano každý máme priority jinak, ale nemysleme jen na sebe.................situaci co jsi popsala bych si dítě nechala... 😉

nanda
2. srp 2012

Ahoj vsem maminkam 🙂
Parkrat jsem sem pridala a chtela bych opet 🙂
Kdyz jsem zjistila ze cekame treti miminko byl to hrozny sok pro vsechny 😕 Na prvniho Stepanka jsem cekali 3roky a Ondrasek byl z IVF a najednou prd a byla jsem tehu po jednou sexiku 😀 😀 😀 😀 Neumela jsem si po tech vsech peripetiich predstavit dat miminko pryc i kdyz jsem vedela ze to lehke mit nebudem,mame hyposku na barak a jeste synovce v pestounske peci-17let.A taky jsem asi doufali v tu holcicku 😀 😀 😀
Vyslechli jsme si hodne spatnych ohlasu a pomluv.Rodice jsem jeste chapala ze videli nasi fin.situaci spatne ale nedali jsme se a dnes mame krasneho 3mes.Marecka ktereho miluje cela rodina 😵 😵 😵 😵 😵 Ja si ho uzivam na 300% je tak nadherny a milovany.
Pehaka ma pravdu v tom ze kazdy musi uvazit na co ma a na co nema.Nerikam ze si zijem v nejak honosne ale ani nejsme na pokraji bidy.Pokud mam na zaplaceni netu a jinych vymozenosti tak se mame dobre.Kluci hodne veci zatim podedi a nevadi jim to,vim ze to nepujde vzdycky.Ale zalezi na tom jak jsou vedeny od malicka a pokud nejsou strojeny hogo fogo od mala do znackovych veci tak to nebudou tolik vyzadovat ani pozdeji.
Jina otazka je vzdelani,ale vse se da vyresit a udelat.I ja dokazu z toho mala co mame usetrit par korunek a klukum jsem doprala bazen a trampolinu 😉 🙂 😀
Nikdy nerikam nikdy a nevim zda bych sla na potrat-kdyby byla situace neunosna tak asi jo protoze zivorit bych s detma taky nechtela 😉 😉 😉 A rozhodne bych nechtela aby se mim klukum deti smali ze tohle maji a nemaji.Taky jsem ze trech deti a moc jsem toho doma nemeli-tim vic bych chtela aby moji kluci meli 😉 😉 😉
A hlavne nesnasim kdyz se nekdo vymlouva ze ma tri deti a proto nemuze...............atd.Protoze to byla opravdu jenom nase volba ze jsme si ty deti poridili a ted se musime postarat a doprat jim.
Asi je to trochu zmatene co jsem tu napsala ale proste jsem to vyplivla a snad se v tom vyznate a pochopite me 😅 😀 😀 😀 😀 😀

tournesol
2. srp 2012

Myslím, že dvě děti rozhodně luxus nejsou 🙂 Na potrat bych opravdu nešla nikdy, myslím, že je to otázka priorit - nezáleží nutně na tom, jestli budou peníze na hezké oblečení a kroužky a výlety, myslím, že rodina může být šťastná i bez toho všeho - když se dětem opravdu věnuje...

petra49
2. srp 2012

Ahoj- já chtěla vždy 3 děti, také záleží jaké ty děti jsou. Tom je třeba stašně akční a rošťák, teď jsem těhu a mám toho docela dost a když to teď bude holka budu naprosto spokojená. Pak u mě hraje hlavní roli, že obě děti byli z IVF sice na první pokus, ale cpát do sebe zase hormony, platit za to- já budu šťastná, když budu mít 2 zdravé děti- to je pro mě luxus. Navíc s druhým těhu jsem skončila na 3 týdny ve špitále a fakt bych to už nechtěla zažít- myslela jsem, že umřu. Možná pak s větším časovým odstupem 🙂

llluckaaa
2. srp 2012

Já bych na potrat nešla. Děti máme dvě a další neplánujem, ale kdybych byla těhotná, tak ho plánovat začneme 😉 Navzdory zdravotním komplikacím, finančním zdrojům a malému bytu bych ho prostě chtěla. A navíc - já věřím v to, že život začíná okamžikem početí nikoliv porodem a na rozhodnutí někomu vzít život já nemám právo...

andrissek
2. srp 2012

Já má tři děti (plánované) a neměnila bych . Někdy je to náročné,ale dětičky to dokáží milionkrát vynahradit 😉 😉 😉 😉
Určitě se přikláním k názoru na potrat nejít 😉 😉

nae
2. srp 2012

mám viacero známych, ktorí majú aj 4 deti a sú to šťastné rodiny. Nežijú v luxuse, ale v maximálnej spokojnosti, aj keď často s vyplazeným jazykom 🙂 Je krásne mať veľkú rodinu, človek to ocení hlavne na staré kolená. Kvoli peniazom by som na potrat nešla.

vendullka
10. srp 2012

Tak to já pořád sním o tom, že budem mít 3 děti, ale nějak na to třetí nemůžu ukecat manžela 😉 🙂

lck79
10. srp 2012

V takovéto situaci bych na potrat rozhodně nešla, i přesto, že by to 3. těhotenství bylo neplánované. Sama jsem ze 3 dětí a nikdy bych sourozence neměnila za dražší oblečení, hračky, dovolené (a to jsme se hádávali jak koně 😀 )...

hupcza
10. únor 2013

mám děti 3, 2 a čekkám třetí a i když to nebylo na 100% plánované a celkem mi to zhatilo některé pracovní plány na následující rok, ani na vteřinu se mi nemihnula hlavou myšlenka na potrat

zamilovanadonej
10. únor 2013

No, luxus je pro někoho mít i jedno dítě. Ale to kolikrát není o finanční situaci, ale o povaze rodičů. Já jsem pro tři děti, a když se rodiče cítí, i pro čtyři 😀

blahova_andrea
10. únor 2013

já si nedovedu představit jít na potrat ani v horších podmínkách. v těch tebou popisovaných bych si prostě nechala nečekané překvapení, neviděla bych důvod k potratu. ale faktorů je vždycky víc a proto člověk nikdy neví. stát se může cokoliv.

benjik
10. únor 2013

Jelikož nikdo neví jak na tom bude finančně v budoucnu(chudý dostane super práci za super peníze,bohatý o práci příjde),tak bych si dítě nechala.Mám za sebou samovolný potrat,takže jsem za ty dva raubíře vděčná a budu vděčná,když v budoucnu přibude třetí.
Velkou rodinu mívají většinou lidé,kteří měli vleklé zdrav.problémy nebo si vytrpěli něco zlého.Vědí,v čem je pravé bohatství.Alespon tak to vidím ve svém okolí.

ladenka
10. únor 2013

pokud bych nečekaně otěhotněla a třetí dítko čekala, na potrat bych nešla, ale dobrovolně mi hlavně rozum říká, že třetí dítko nee, už dvě budou opravdu luxus