Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

ljjuba
autor
5. kvě 2010

rimmel: 😝 místo čaje se dává převařená voda a v tom problém opravdu nevidím

kadel
5. kvě 2010

tak se tady mějte, jdu dát malé čaj 😎

neuzilka
5. kvě 2010

kadel: 😎 😎 😎 😎

lin18
5. kvě 2010

tak se tady hodně diskutuje o škodlivosti čaje, ale co takhle škodlivost kojení? Já vím, že mateřské mléko je přirozený zdroj potravy pro mimčo, ovšem četla jsem jakousi studii z USA kde testovali mateřské mléko a ukázalo se, že je plné škodlivin z ovzduší včetně těžkých kovů! Což se u umělé stát nemůže, ta podléhá dost přísným normám. Takže rimmel a ostatní co takhle místo napadání zkusit zapřemýšlet i nad druhou stránkou kojení?
Malej byl kojenej do 4,5 měsíce, pak jsem o mlíko po angíně přišla a jsme na Nutrilonu. Je daleko klidnější, líp spí a míň prdí. Zase má tužší hovínko, takže to má i negativa. Čaj dávám od cca 2. měsíce...jeden článek mě skutečně o škodlivosti nepřesvědčí. Naše maminy dávaly pomalu po šestinedělí šťávičky a žijem taky. A k dotazu zakladatelky...kaši jsem zkoušela, ale dávám ji řidší než je doporučení a malej spí líp...zkus to dvě tři noci za to nic nedáš.

rimmel
5. kvě 2010

lin a ostatne kde akoze napadam nekojenie? sa spamatajte a necitajte medzi riadkami.

lin18
5. kvě 2010

rimmel máš pravdu, omlouvám se...jen mi to tak nějak vyznělo 😉

rimmel
5. kvě 2010

dakujem 😉

rimmel
5. kvě 2010

ono je to ako davova psychoza, jedna zacne z hovadinou a ostane sa pridaju a ani poriadne necitaju co je napisane.

renat2
5. kvě 2010

ljjuba: já bych chtěla říct jen to, aby ses řídila vlastním instinktem!!! Kašičky dává spousta mamin a miminkům to neublížilo...takže nevidím problém.
Já jsem taky měla dilema, zda začít u kojeného s příkrmy..ve 4,5 měsících, protože mi přišlo, že malému mléko nutričně nestačilo, přestože jsem ho měla a mám dost...byla jsem div ne označena za matku, co mu snad chce ublížit.....což mi fakt pomohlo...NAkonec jsem ale dala na to, jak jsem to cítila......začali jsme zeleninkou a malý od tý doby spokojený!!!

TAkže věřím, že i ty uděláš co bude pro prcka nejlepší.
MY začali s kašičkou nedávno, ale nějaký efekt zatím nepozoruji....kojím v noci 1-2x 😉

čaj zkouším a zkoušet budu, aŤ si každý říká co chce, na léto se bojím nedostatku tekutin.....mám granulované, které mají jen laktozu (čajánek, BAbio)
Problém je, že lahev, hrníček apod u nás teda absolutně nejde, nesjme na dudlíku...nedá do pusy nic jiného než prso a lžičku 😀 😀 😀 tak doufám, že se to otočí...

Jo a jen mimochodem, když nekde bude napsáno, že podle studií svíčková (nebo cokoliv jiného) škodí všem, tak ji všichni přestaneme jíst??To je přece blbost.
nedávný test balených vod?? kolik lidí ji přestalo kupovat?? hmmm...takže studie ano, ale brala bych je s rezervou 😅

rimmel
5. kvě 2010

renat2 k caju iba tolko, cez leto som mojho casto kojila a hotovo, flasku som osobne zacala davat az v 11m a necakaj ze sa nauci hned, mojmu to trvalo az mesiac dokym zacal kvalitne pit.

renat2
5. kvě 2010

rimmel: jestli dobře počítám, tvuj malý se narodil někdy březen- duben, což chápu že na léto asi byl častěji kojený. Bylo mu možná ještě málo a stačilo mu to.
Upozorňuji, že náš K. bude mít na léto9.-10. měsíců, což si myslím, že je rozdíl, než 3-4M miminko....

Já nemám problém kojit častěji, ale i tak se bojím, že to stačit nebude a to mi nikdo nevezme, navíc K. nevím,kdy má dost, takže aby se přecpával a apk blinkal.... 😒 to taky asi není dobře. Nehledě na to, že když mi ho někdo vezme na procházku, což se teda někdy stává, nevím, jak mám zajistit, aby "šla" prsa taky... 🤐 🤐 🤐 a co když bude mít žízeň????

rimmel
5. kvě 2010

😀 nestresuuuj ked bude smadny urcite si da a dovtedy mate vela casu sa na poharik naucit 😉

strouzek
5. kvě 2010

koukám že s tématu o kaši se stala diskuze o čaji 😀

holky já nevím co furt na tom koju vidíte za tak úžasnýho?? když vidím kolikrát co ty kojomatky jí, jak jsou vystresované atd. tak si myslím že sunar je mnohem zdravější. hlavně vím kolik mi malá vypije, vím že tam v každé dávce dostane vše potřebné a že nebude mít prdíky jen proto že jsem se neudržela a dala si např. čokoládu a hlavně nebude dostávat stresové mlíko kvůli toho že jsem nespala. mě stačila porodka, když jsem viděla co moje spoluležící z pokoje jedla a že se 4 dny nemyla atd. tak se mi zvedal kufr z toho že jak úžasný musí mít mlíčko a co je horší odstříkávala pro jiné mimča tedy nejspíš i pro mojí malou a díky sektářství v naší porodce když jsem žádala aby malá dostala sunar že nechci cizí mlíko když nevím od koho je, jestli není mamina nemocná a nevím co jedla tak jsem byla za nejhorší matku!!!
mě by teda hlavně zajímalo co by řekli ty děti kdyby mohli mluvit, třeba by ti malej rimel řekl že má sakra žízeň!!! protože já osobně si myslímže ty děcka žízeň mají, vidím to na naší malé, je to 7. týdenní mimčo a čaj pije hodně a vždycky mi po něm krásně usne a kadí pravidelně parádně bez bolestí bříška jsem si jistá že je to z čajíku.

renat2
5. kvě 2010

vždycky se to nějak zvrhne 😀 😀 ale zatím se to drží v docela slušných mezích 😀 😀

strouzek: já kojím protože můžu, mlíko jsem měla a mám, takže není o čem, kdyby nebylo, nekojím a byl by na UM...vědu z toho nedělám. Vidím v tom výhody i nevýhody...V jídle se teď už nehlídám vůbec a od začátku jsem úprakticky stejně jedla všechno v rozumné míře (jen malinká poznámka - třeba mexická kuchyně je založena na fazolích apod. a maminky kojí a miminku to nevadí, nidky jsm neslyšela, že mexické děti trpí víc na bolesti apod, myslím, že je tady vše moc přehnané..)

sussanah
5. kvě 2010

strouzek: asi mi nejak unika smysl, ale proc se navazis do kojeni??? Kruci at kazdy dava svemu mimcu, to co si mysli, ze je pro neho nejlepsi, takze ja ho kojim a ano, myslim si ze je to UZASNE! Napr to, ze se MM prizpusobi podle toho, co zrovna maly potrebuje.. Pokud to jde, tak myslim, ze kojeni je opravdu to nej, co muze mimi mit.
Ad cajik a stolice, no nevim, ale mas porad jen 6 tydeni mimco. U nas se tohle menilo asi tak co mesic.. Jo a na zizen samozrejme MM je, je tam totiz to predni MM, ktere je ridke a malo sytive a presne na zizen.. Akorat ze u nas to nefunguje, maly jak se dostane k prsu, tak saje jak nezavreny, takze my jsme uz ted najeli na vodu.

Mam dotaz ohledne kasi: Jake davate kase? Takove ty klasicke instantni kupovane nebo je varite? Pridavate pripadne susene ovoce?

strouzek
5. kvě 2010

renat no já nemyslím tebe ale jsou jiné maminy které jsou koju tak oddané že i když jim mimčo řve hlady tak mu UM nedají a prosazují si svoje. tak nějak podobně jsem to měla v porodce, já neměla ani mlezivo až 5. den se trocha objevila takže do tý doby malá hladová a dětská dr. z novorozeneckýho přišla megera s teorií že když uslyším jak mi řve dítě hlady tak se mi udělá mlíko. druhý den jí vzali krev a zjistili že má hypoglykemii 🙄 ¨¨
každopádně s tím jídlem no je to asi případ od případu, jsou děti kterým nevadí vůbec nic co mamina sní a jsou děcka co to nesnesou, mám kamarádku tak se nežinýruje v ničem ale pak si stěžuje že malej trpí na bříško a řve jí celou noc 🙄

rimmel
5. kvě 2010

stouzek narazas nebodaj na mna? boze aka si uzkoprsa...nic nevies a budes trepat ostosest 😕

rimmel
5. kvě 2010

a baby navaza sa do kojenia pravdepdobne preto, lebo ju v kutiku duse sere ze nemoze kojit a takto si to kompenzuje, potrebuje vediet, ze vlastne tym ze da um robi lepsie 😅 😕

dvojka
5. kvě 2010

Ahoj holky

Nepřijde Vám ani trochu divný,že jste úplně odbočily od tématu?Z těhle dohadů se zakladetelka akorát tak bavit nebo se zhrozí...

Vždyt už tu jde o bitvu mezi Rimmel a Strouzkem.

lin18
5. kvě 2010

susannah já dávám rýžovou kaši od Nestlé, ale jak jsem už psala dávám jí třetinu do mlíka oproti doporučené dávce. A s tím kojením mě to taky štve...kvůli neskutečné demagogii týkající se tohoto tématu jsem měla po porodu pocit, že pokud nebudu kojit tak jsem nejhorší na světě, když se mlíko ztratilo tak jsem to ořvala. K tomu všemu přesně ty stresy jak píše stroužek. A fakt je lepší pohodová matka a UM než mateřské a doma hysterka z nevyspání.

dvojka
5. kvě 2010

Lin-myslim,že nemáš až tak úplně pravdu...Pořád nechápu kdo ve vás nechal ten pocit,že když nebudete kojit budete ty nejhorší matky na světě.
Je fakt,že v porodce do člověka sypou spousty řečí o kojení a jak je to důležitý pro díte a podobně.Ale když přijdete domu,tak krom vaší doktorky vás přece neměl kdo deptat.Přece ,když to nikomu nepovim,že nekojim,tak do ě nebude nikdo rejpat.Myslim si,že je na každý mamině jestli kojit bude nebo ne.Přece sama musí vědět co je pro její dítě nejlepší.
Jsem velkým příznivcem kojení 😵 ,ale nenapadlo by mě se na nějakou maminu dívat skrz prsty za to že nekojí.

Jen se mě tady dotkly některé věty,ale je těžký soudit jak to dotyčné myslely,páč důležitá je intonace a to jaksi v písemném projevu nelze poznat

strouzek
5. kvě 2010

rimmel tak teď si mě pobavila, já nekojím ráda. už v těhu jsem byla na vážkách zda budu nebo nebudu kojit a příroda si to pak stejně zařídila. mlíko se mi pak udělalo ale jen trocha takže jsem přikrmovala ale kdybych tak toužila kojit věř že bych v kojo+ příkrmech pokračovala!, takže to poslední co ti závidím je kojení 😀

no nic jdu, je škoda že to zase přerostlo ve vyřizování účtů i když i trošku mojí vinou, mělo by to být téma o kaších, takže jdu čauec

mn.
5. kvě 2010

Ljuba: My jsem vybírali kaši kod 4. měsíce, protože nám doktor doporučil postupně zatěžovat lepkem - podle nejnovějších doporučení se má postupně zatěžovat lepkem mezi 4.-6. měsícem. JInak do té doby jsem plně kojila. Jenže kaše s lepkem se od 4.měsíce nedělají. No, takže nakonec jsme začli v 5. měsíci zprvu rýžovou kaší od Nestle - Moje první kaše - malý mnohem lépe spinkal a odpadlo nám jedno noční kojení, pak jsme zkusili Rýžovo-kukuřičnou kaši od Nestle a malý spinká celou noc. Tedy po kaši ještě dokojím a pak krásně spinká. Ale je to individuální. Kaši s lepkem jsme nakonec začli koncem pátého měsíce od Hipp krupicovou, po té také krásně spinká. Náš pediatr vše schválil.

Rimmel: Autorka této diskuze se ptala na kašičky a zda se může snížit počet kojení. A ne aby ses do ní navážela, že za dvě kojení za noc může být ráda. Myslím, že na toto se Tě jistě neptala. Každá máme jiný způsob výchovy, krmení atd. Ale svůj názor nepředkládám někomu jinému, když o to nestojí.

strouzek
5. kvě 2010

dvojko říct či neříct jestli kojš jde ale jak to udělat v rodině když tam neutajíš že nekojíš a rýpe do tebe kojící švagřina?? nebo jak to udělat když zda kojíš musíš říct dětskému dr. který tě za to odsoudí?? takže právě že v těchto případech mám z odsuzováním toho že nekojím největší problémy.

lin18
5. kvě 2010

dvojka mám na mysli výroky typu "každá matka má dost mléka, musí jen chtít" a "mateřské mléko je to nejlepší co můžete dát svému dítěti" a podobně. S tím se člověk setkává na každém kroku, počínaje porodnicí, časopisy, internetem...Každý kdo mě potkal s kočárem se ptá jestli kojím a když řeknu že už ne tak na mě koukají skrz prsty.
Já osobně jsem kojení obětovala dost...a teď spíš přemýšlím nad tím, že to byla chyba. Malýho nechali v porodnici tak vyhladovět, že ztratil 16% váhy (norma je do 10%), protože jsem po SC neměla 5 dní mléko...ale probůh hlavně nedat UM. Pak se kvůli mým plochým bradavkám nepřisál a přes klobouček mu to nešlo takže jsem 4,5 měsíce odsávala (odsávačka stála 3000,-...za to bych měla UM na celou dobu)...trávila jsem tím v součtu až 4 hodiny denně, který jsem mohla věnovat malýmu. Byla jsem nevyspalá, protože když už usnul malej já musela odsávat, nervózní....ale s dobrým pocitem, že mu dávám vše co mám. Všichni mě přemlouvali ať s tím skončím, bylo to už časově neúnosný....no angína to vyřešila za mě.
A opravdu nejsem o pozitivním vlivu kojení až tak přesvědčená....znám spoustu dětí včetně mě co byly kojené a mají ekzémy, alergie a oproti tomu nekojené co jsou úplně zdravé a spokojené.

lin18
5. kvě 2010

nm...no vida, co lékař to názor. Mně říkala dětská, že podle nejnovějších studií lepek až od jednoho roku, stejně tak mléko, med...pak si má člověk vybrat...

rimmel
5. kvě 2010

lin no tak si predstav ako by tak kojene dieta co ma alergia dopadlo kebyze je navyse este nekojene.

strouzek presne som si myslela ze si taky typ matky, co uz tehotna rozmysla ze kojit nebude 🙄

rimmel
5. kvě 2010

lebo vies, alergie su viacmenej predurcene..

lin18
5. kvě 2010

rimmel...no já si nejem jistá jestli na to má zrovna kojení nějakej vliv. Moje sestra kojená nebyla a nemá alergie já kojená byla a mám atopický ekzém i alergie. Takže genetické předpoklady stejné a hups ho. Jinak já sjem pro kojení pokud to jde...ale fakt nemá smysl lámat to přes koleno (jako třeba blbec já) a trápit se když to nejde

mn.
5. kvě 2010

Ve všech příručkách o kojení píšou, že kojení má přinášet potěšení matce i dítěti. A pokud matka zkrátka nemůže nebo nechce z jakýchkoliv důvodů kojit, tak nekojí. A potom přeci není špatná matka. Naše matky nás většinu také nekojily 2 roky a jsem si jistá, že nás milovaly.

Lin: Někde na internetu jsem ten článek i našla. Kdyby to malému dělalo špatně, tak mu ty kašičky nedávám. Ale je spokojený, chutnají mu, kaká dobře. Tu krupicovou jsem ze začátku dávala jen dvě lžičky a postupně dávku zvyšovala.