Mléko z automatu. Musím ho převařovat?

vendeta
21. únor 2010

Chtela sjem koupit mleko z automatu, musim toto mleko jeste převařovat?
meli jste ho už?

mudr.
21. únor 2010

jake mleko z automatu mas na mysli???

eho
21. únor 2010

Já ho kupuju a nepřevařuju, vypijeme ho vždy do 24 hodin. Někdy koupím třeba jen půl litru. Ale je to lahoda, já mléko normálně nepiju (krabice) - je to jen bílá voda, ale z automatového si dělám kakao a chutná mi. Jinak v Čechách je mléko podvod - to co tady označují jako polotučné, tak při vývozu ven označí jako nízkotučné. Žila jsem nějakou dobu v Anglii a to bylo výborné.Takže u nás se kupuje bu´d jen plnotučné/selské mléko nebo automatové.

ria80
21. únor 2010

My to doma taky pijeme jen tak,ale vydrží tak dva dny bez převaření.

sares
21. únor 2010

Na mléko chodím pořád, dělá se na něm parádní smetana a taky ho nepřevařuju. Když mám pocit, že se do 3 dnů nestihne vypít, tak ho normálně zamrazim. Po rozmražení je úplně normální a vydrží zase kolem třech dnů.

ilci
22. únor 2010

ono se uvádí na automatu, že se má převařit, ale taky spíš nepřevařujeme, vypije se skoro hned 😀

beruska2x
22. únor 2010

my chodime primo do kravina kupovat 😉 mame to kousek a maji tam i vlastni vyrobu masla, syru asi 6 druhu, tvarohu, podmasli, smetanu, no je to uplne neco jineho nez z krabice 😉
smatana ma 42% tuku, to je pak svickova 😀

beruska2x
22. únor 2010

ale pozor kdo na to tucne neni zvykly, tak pomalu at vas to neprozene 😀

zdenicka
22. únor 2010

taky jezdíme do kravína, litr za 10kč. Já kojím, tak ho radši nepiju, ale MM jo, a nepřevařuje ho. Vždy dá tak litr a půl na kefír a ten pak je. A v lednici ho má tak 5 dnů, smetana je pěkně vidět🙂)