Mliečny cukor alebo glukopur. Čím sladíte čajík vy?

barborka25
19. čer 2010

ahojte mamicky...mam rocnu dcerku ktora nechce pit nesladene cajiky 😒 kupujem jej bilinkovy a ovocny detsky cajik v sackoch a vzdy musim aspon trosicku prisladit inak nepije....cim sladite cajik vy??? je mliecny cukor vhodny alebo skor glukopu....docitala som sa niekde ze glukopur ze ovocny cukor dodava dietatku energiu a nasa malicka jej ma az az 😀 😀 😀 chcem pre malicku len to najlepsie a granulkovane cajuky aj ked niekedy davam neviem ci su vhodne na kazdodenne pitie 😨

klematis
20. čer 2010

ahojky, já dávám každý granulovaný čaj, ale když měl třeba průjem a vařila jsem černý, tak jsem sladila Glukopurem, tím jsem mu přislazovala třeba i nastrouhané jablíčko, když bylo kyselejší 🙂

helcenka
20. čer 2010

Já malýmu nesladila do dvou let vůbec nic. Pil normální dětský čajík, hodně slaboučký a nebo balenou vodu. Granulovaný čajíky jsem nikdy nekupovala, jen jednou jsme ho od někoho dostali, tak jsem ho občas udělala. To mu vydrželo až do teď, žádné nápoje přislazovat nechce a vodu pije nejradši. Po tom druhém roce, pokud bylo potřeba přisladit nějaké jídlo, přislazuji normálně cukrem.

beruska2x
20. čer 2010

@barborka25 koukni na caje http://www.zdraviprotebe.cz/ciperka-lipovy-dets... čiperka, jsou slazene mlecnym cukrem, i ho to firma prodava samotny.. deti si na nej nezvyknou a neni skodlivy 😉

jaku
20. čer 2010

Ahoj, já sladila sirupem z agáve od Alnatury z DM- je zdravý, cenově vcelku dostupný a stačí ho malinko.

luthien.k
20. čer 2010

Holky, já bych dala na názor laktační poradkyně annag a čaje bych dětem nedávala žádné, jsou to v podstatě "drogy", jak ty z čajovníku, tak i ty bylinkové (no a granulované už vůůůbec). Zkuste raději ředěné ovocné nebo zeleninové šťávy, jsou daleko hodnotnějši, jsou v nich vitamínky a taky dětem víc chutnají 😉 Pak nebude problém, čím sladit.

beruska2x
20. čer 2010

@luthien.k ze detem vic cutnaji je individualni a navic spousta deti jakekoliv stavy nesmi - trena kvuli exemum, alergiim atd...

luthien.k
20. čer 2010

@beruska2x, jasně, ne každé dítě má stejné chutě a také ne každé dítě může každou šťávu, nicméně i u alergiků se často nějaká najde, na kterou není reakce a pokud ne, tak bych byla určitě pro čistou vodu, v nejhorším případě rooibos, nikdy ovšem granulovaný "chemický" čaj nebo bylinkový - byliny jsou určeny na léčení problémů, ne na běžnou každodenní konzumaci - můj názor. Takže prostě bych jen ráda, aby maminky zapřemýšlely, jestli je takový čaj vůbec dítěti něčím prospěšný, než mu ho navíc začnou sladit... 😉

akras
20. čer 2010

My sladíme glukopurem....ted momentálně nejvíc pijeme vodu s citronem a trochuou glukopuru. Až se divím, že jí to tak kyselé jede...jsem ráda, nevyžaduje to tolik oslazené, jako čaj.

akras
20. čer 2010

Zas ty šťávy se mi nechce dávat kvůli zoubkům. V noci se snažím jen vodu, ale někdy to nejde a dám čaj nebo mlíko, zuby nezuby 😉

editah222
20. čer 2010

Naše malá pije jen vodu a k obědu ředěnou štávu. Sáčkové čaje ji nechutnaji a granulovaný ještě nikdy neměla 🙂 Někdy máme s pitím trochu problém, ale radši ji každých 5 minut nabízim vodu než ji dávat sladký čaj.

beruska2x
20. čer 2010

@luthien.k vim moc dobre mam osobni zkusenost, myslim ze slaby cajik neublizi, urcite min nez stava z bud strikaneho ovoce nez uz nedejboze hotova 😅

nhavic je to jen o hledani, ne vsechny granulovane caje jsou spatne, jako vsechny cukry nejsou spatne, mlecny cukr je tentyz co ho obsahuje i MM..
a voda je super, i ted ji malymu davam ale musi se to stridat, po par dnech se mu prepije a chce zmenu... deti jsou maly a ne blby 😀

luthien.k
20. čer 2010

My dáváme bio jablečný mošt a též myslím, že neublíží 😉 U nás zase není v kurzu voda, prostě ji nechce (pouze ve vaně 😀 )...
Je to zkrátka věc osobního názoru, tak jen aby ostatní maminky třeba zkusily i něco jiného než čajíky, vím ze svého okolí, že je to třeba ani nenapadne a čajíkují pomalu od narození 😖 Navíc naštěstí je ještě pořád víc neatopiků než atopiků (teda doufám!!!).

ygreen
20. čer 2010

luthien - já dávala taky kolem roku synovi pír ředěný bio jablečný mošt a doktorka mě varovala, že hodně překyseluje žaludek a není v tomhle věku ještě vhodný. Že jsou vhodnější ty dětské hami, hipp, babylove šťávičky, taky bez cukru a jsou prostě lepší s vodou na pití 😉 taky jsem si myslela, bůhvíjak synovi nedopřávám a spletla jsem se

jinak syn už dlouho pije nejraději šípkový nebo jiný ovocný čaj buď s trochou sirupu (YO) nebo třeba s ovocnou šťávičkou 😉 nebo jen vodu s trochou sirupu

luthien.k
20. čer 2010

@ygreen, hmm, já jsem první mošt koupila před 14 dny, do té doby to byly ty Hipp a Babylove, tak to možná ještě přehodnotím alias zeptáme se na to své doktorky, díky 🙂 Jinak annag také doporučuje ty ovocné šťávy v množství cca do 180 ml denně (neředěné), což my ani náhodou nevypijeme, nanejvýš třetinu vzhledem k tomu ředění. Pořád si prostě myslím, že je to menší zlo než čaj, který obsahuje taniny a jiné látky, o jejichž působení na tak malý organismus se toho mnoho neví... Já bych asi nedala ani ten šípek 😅 Možná tak po třech letech věku.

shaula
20. čer 2010

On je ale taky čaj a čaj. Klasický čaj (černý, zelený, bílý) nebo bylinkový bych určitě nedávala denně, ale ovocný, který je jen ze sušeného ovoce, tak ten podle mě neublíží v jakémkoli množství 😉 My jsme navíc zvyklí jen na takovou spíš obarvenou vodu, dávám dva sáčky čaje na 1,5 litru vody 😅

Nicméně k tématu: glukopur jsem dala asi 3x, jen výjimečně na doslazení kyselé přesnídávky apod. S mléčným cukrem nemám zkušenost, takže neporadím 😅

ygreen
21. čer 2010

luth_ ten šípek mám schválený, stejně jako ovocné čaje - kde je ibišek a je tam prostě vit. C. Ten šípkový se ale samo nedává nonstop. Třeba jednu krabičku a pak 14 dní dostává jiný, nebo jen vodu se šťávou 😉

beruska2x
21. čer 2010

ja teda taky kupuju YO sirupy, pak ma vodu, roiboos, obcas caj.. musi se to stridat 😉

jinak ten most ma fakt hodne kyselinek, to bych moc nedavala, muze se osypat ale ani pro zaludek neni nadmerna kyselost dobra 😅 ale hhlavne ja v BIo nic navic nevidim - naopak, kvuli neochrane je tam vic moznosti bakterii a mnozeni plisni a vseho ...
nevim jestli to neni vic skody nez uzitku ☹

luthien.k
21. čer 2010

Mně fakt nepřesvědčíte, že voda se šťávou z koncentrátu s aromaty, kyselinou citronovou, cukrem a glukózo-fruktózovým sirupem, natož čaj, je lepší, než ředěný jablečný mošt, který prošel pasterizací, takže bakterií a plísní bych se fakt nebála... 😉 Se střídáním pití jistě máte pravdu, zkoušíme vodu, ale ta prostě není tak dobrá 🙂 A ovocné čaje jsou minimálně chuťově stejně kyselé jako mošt... Jak je to s obsahem kyselinek v nich tedy nevím, ale mně samotné díky své kyselosti nechutnají.

brusinka.pusinka
21. čer 2010

já nevím holky ale zkusili jste třeba místo cukru si sehnat bylinku tady tuto :Stévie sladká , Já ji používám už honě dlouho a doslazuji tím hlavně kyselé nápoje třeba když odšťavnuji nebo čaje nepoužívám cukr , a doslazuji jen tehdy když vím že je to nutné.Sirupy nepoužíváme pro děti ale děláme pro sebe bezinkový pampeliškový a kopřivový a jsou mňam 😝

luthien.k
21. čer 2010

@brusinka.pusinka, díky za tip, asi vyrazíme do zahradnictví 🙂

brusinka.pusinka
21. čer 2010

Luthien. k sušenou najdeš i ve zdravé výživě 😉 a není zač, je to opravdu moc dobrá náhražka i pro nemocné a cuvkrovkáře 😉

luthien.k
21. čer 2010

Jasně, ráda si ji i vypěstuju, mám celkem slušnou bylinkovou zahrádku, tak stévie by tam byla jen na "letním bytě" 🙂

brusinka.pusinka
21. čer 2010

Luti my ji máme i doma i na zahradě na chalupě a používá celá rodinka 😉 ale třeba pro maminky co nepěstují kytky tak se dá koupit sušená 😉

luthien.k
21. čer 2010

Jinak my taky děláme sirupy, bezinkový a lipový, mm je i přes mé protesty pije po litrech 😎 , já je používám spíš sporadicky, ale jsou moc dobré 🙂

klematis
21. čer 2010

ten bezinkový sirup se může dávat už tak malým dětěm? Děláte ho z normálního krystalu nebo používáte jiný cukr? 😅

luthien.k
21. čer 2010

Neee, dětem ne, pro rodiče 😉