Moč na vyšetření. Jak ji získám? Syn nechodí na nočník

sisstin
18. bře 2009

Ahoj holky, potřebuju poradit...na 18m. prohlídku mame donést moč, bohužel malej nočník zastím hysterický odmítá, strašně na něm pláče a neudělá do něj nic..takže jsem trošku bezradná, jak tu moč doneseme...díky za případné rady či tipy 😉

sarkabrezen
18. bře 2009

sisstin, zkus se zeptat v nějaké lékárně, kde mají i zdravotnické potřeby nebo přímo ve zdravotnických potřebách, jestli tam nemají takové ty pytlíčky na odchytávání moči... používá se to v dětských nemocnicích hlavně u miminek... tak by to možná mohli někde i prodávat. Je to takový malý sáčeček, který nalepí miminu pod plínu... nevím, jak to lépe popsat. a ani nevím, jestli se to veřejnosti prodává, to mně jen tak napadlo, že jsem to v nemocnici viděla.

nebo zkus čistou vyvařenou látkovou plínku si dát na klín, malého na sebe a dívat se třeba na nějakou pohádku nebo tak... a když se vyčurá tak vymačkat 😅 nevím, je to možná blbost, ale snad by to šlo...

sisstin
autor
18. bře 2009

sarka: díky..ty pytlíčky už mi holky z termínu radily, tak se na ně půjdu zeptat do lékárny 😉

henikav1
18. bře 2009

sisstin, daj mu vela vela pit, aby ste na cikanie na nocniku nemuseli dlho cakat a ked ho tam posadis, pusti pri nom vodu, ked bude pocut tiect vodu, aj on sa vycika
u mojho synceka to fungovalo

romi.r
18. bře 2009

siss, ty sáčky prodávají v lékarně, stojí do 10 kč, je to samolepící, takže mu to tam nalepíš a vsuneš pindíka do sáčku 🙂

sisstin
autor
18. bře 2009

henikav: no on moc nepije, já do něj nic moc nedostanu 😒 ten nočník zavrhuju, je na něm fakt nepříčetnej..ale tu vodu pustit nějak zkusim, taky díky za radu 😉

sisstin
autor
18. bře 2009

romi.r: super, díky za info...problém vyřešen 😀 😎

romi.r
18. bře 2009

taky jsem to tak řešila, jen pak pozor až to budeš odlepovat 😉

lujzik
18. bře 2009

ty sáčky prodávají v lékarně, stojí do 10 kč, je to samolepící, takže mu to tam nalepíš a vsuneš pindíka do sáčku
A prosím Vás,aplikovali ste to aj pri dievčatkách??? 😝 tá naša síce už nočník používa,ale len na kakanie a keď potrebujem lekárke moč,tak ani za nič....nebudem tu písať,ako som to riešila naposledy 😀 😀 😀

sarkabrezen
18. bře 2009

lujzik, holčičkám se to dělá taky, prostě jí to nalepíš na kačku, je tam dost prostoru, takové volné kolečko... tak nějak aby měla lulku uprostřed...

lujzik
18. bře 2009

😅 no to bude vcelku sranda,vyskúšame,dúfam,že to nájdem aj v našich lekárňach....vďaka 🙂

petulienka
18. bře 2009

lujzik urcite to najdes v zdravotnickych potrebach ja to malemu zvkynem kupovat ked je treba... 😉

kristi
18. bře 2009

je to pekne debilni system, ted nam to dali v nemocnici, se ty decka jako totalne zapari, igelit hnusnej

sisstin
autor
18. bře 2009

kristi: já mu to dam rano, se většinou vyčurá hned, bo v noci lemcá děsně 😉

kristi
18. bře 2009

nam to prave prinesli v 10h dopoledne, to uz byla rano vycurana a akorat se zaparila a stejne se pak pokadila, takze to prislo cele vnivec. my jsme na tu prohlidku taky mely moc mit, ale nedonesly jsme a nic se nedelo

sisstin
autor
18. bře 2009

kristi: my máme opruz sestru, by prudila..a ještě by ho určitě vycévkovaly 😠 to radši zkusim pytlik 😅

timbouctou
18. bře 2009

Holky, rada našich babiček, mnou odzkoušená. Hned poránu postavit prďolu do vany a pustit vodu. Je to rychlé a bez pláče, dovoluju mu k tomu matlat se mýdlem 😀 Malý měl kdysi zánět ledvin, tak máme za sebou spostu načuraných zkumavek.

lienka55
19. bře 2009

sisstin my mame tiez ako timbouctou uz vela nacuranych skumaviek.Vzdy som maleho rozbalila a cakala kym sa vycura.Vsade naokolo a pod nim som mala deky aby vsetko neocural a tak sme chytali moc niekedy aj 3hod. 😀 😀
Alebo potom existuju sacky ale ak to ma byt sterilny moc tak radsej hned do skumavky. 😉

caira
19. bře 2009

lujzik, my ten pytlik uz na holcicku zkouseli a byla to docela "legrace" nastesti jsem pod ni jeste dala takove ty jednorazeve prebalovaci podlozky protoze kdyz zacala curat tak to slo jak do pytliku tak i okolo..ale neco se nam poradilo chytit 😀 😀

supina
19. bře 2009

Ahoj holky, já se na pytlíčky ptala, ale u nás ne prodávaji jen po asi 80 ks! Vyřešila jsem to tak, že jsem ho nechala běhat bez plíny a běhala jsem za ním se skleničkou - zábava na 45 min. 😉

modzo
19. bře 2009

Ahoj tak my máme taky velkou zkušenost se sbíráním moči.Jinak pylíčky dostávám na požádání u dětského doktora.
Tak se zkus zeptat myslím,že by to neměl být problém.A vana je dobrý způsob taky to praktikujeme. 😉

marku
22. bře 2009

timbouctou, tvůj tip se mi líbí 🙂 😀 ... Zrovna léčíme zánět močového měchýře, takže odběry moče se nás týkají aktuálně...malý naštěstí chodí už na hrnec, tak ho jednoduše nechám vyčurat po ránu do nočníku a abych měla jistotu, že v moči nebudou případné bakterie z hrnce a výsledek nebude zkreslený, tak do toho hrnce rozprostřu velký nový čistý sáček a chytáme moč svým způsobem do čistého sáčku..pak jen jednoduše sáček vemu,odstřihnu dolní rožek sáčku a nechám přetéct do zkumavky....do 5 minut máme vzorek s jistotou 😵 .

timbouctou
22. bře 2009

marku - hele tak to je dobrý 😀 😀 No my taky chodíme na nočník, ráno tam má načuráno hodně. To bychom taky mohli zkusit. Akorát že on tam někdy hned i kadí, tak bych ho musela rychle zvednout, vybrat pytlik a zase ho usadit. Tak aby z toho neměl zaražený hovínka, chudák 😅 😀

marku
23. bře 2009

Jé tak to je šikulka, v jednom roce chodit na hrnec 😎 🙂 ...to my jsme bez plíny od 18 měsíců 🙂 ,ale i tak jsem ráda. náš malý má taky ranní vyprazdńovací hodinku 😀 . ale zatím jsem vždy naštěstí stihla sáček vyndat, než se vykadil 😅 . Tak uvidíš,jednou vyzkoušíš a pak uvidíš, jestli vám to bude pasovat nebo ne. 😉

eppik.m
25. bře 2009

ráno nakojit (kdo kojí), nebo UM, hned rozbalit, dítě zabavit aby leželo na zádíčkách (když nechodí na nočník), podložit pod něj plínu nebo přebalovací podložku, dát pít jeho oblíbené pití aby vypilo co nejvíce a čekat a být připravená ze skumavkou v ruce a být trpělivá, může to trvat několik minut u nás cca 20 😀 PS: lékarníie mi řekla že zdravotníci zmáčknou nějaký reflexní bod a dítko prý hned čůra, ale bohužel mi nezdělila kde se nachází protože to nevěděla 😀 😀 😀

sisstin
autor
25. bře 2009

eppik.m: tak ja nekojim, ani nepije UM...a čaje vypije za den asi tak 50ml 😅 😕 takže tohle asi ne, já jdu do těch pytlíků..už je mám doma...a navíc, to máte teda klidný dítka...když vám v klidu leží x minut 😲 😕

eppik.m
25. bře 2009

😀 já pytlíky nesehnala, takže jsem to takhle vyřešila 😉

sisstin
autor
25. bře 2009

eppik.m: no super 😉 u nás by to nešlo, on by jen tak neležel na zadech..to by hned zdrhal 😕 my jdeme k tý Dr. docela brzo dopoledne..tak snad to nějak dopadne...on když pije, tak pije jen v noci...přes den je to teda trága..to fakt nevypije nic 🤐 a UM nepije od 8m 😖

susik77
25. bře 2009

ahojte. my sme dlho nemohli prist na to ako zachytit u malej moc do sacku. ona pije inak strasne moc. Nakoniec sme to urobili tak, ze po nalepeni sacku sme jej to dno sacku zastrcili pod zadocek, tym padom to stekalo dobre do sacku a za 1.5 hodky sme mali plnu skumavku 😉
u chalanov je to odchytavanie ovela jednoduchsie 😉