Moc velký kočár do letadla. Máte zkušenost, radu?

barbarik
30. lis 2011

Potřebuji letět s tříměsíčním miminkem a při čtení podmínek přepravy kočárku u ČSA jsem si myslela, že mě snad šálí zrak. Zajímalo by mě, jak podle nich vypadá kočárek, jehož rozměry výška+šířka+hloubka činí méně než 115 cm. Asi na panenky? To nedají dohromady snad ani složené golfky! S nadějí na přepravu klasického hlubokého kočárku jsem se vzdala, ale teď jsem koukala na to, kolik dá dohromady složený podvozek + nasazovací autosedačka - a stejně je to víc, než 115 cm. Máte někdo zkušenost nebo radu, co dělat? Žijeme v Moskvě a vzhledem k pracovní morálce zaměstnanců místního letiště si vůbec nedovedu představit, jak bych procházela ty jejich zdlouhavé kontroly s děťátkem v rukách.

reynocek
30. lis 2011

Ahoj, my letěli s ČSA v září (z Prahy do Madridu). Malé bylo teda 8 měsíců a měla jsem golfky Moon. Složený rozměr mají 76 x 38 x 37 cm, což dohromady dělá 151 cm a naprosto bez problémů jsem měla kočárek až ke vchodu do letadla. Jen přes celní kontrolu jsem ho musela složit a nechat projet rentgenem. Hlavně mi v něm malá i třeba v průběhu čekání na odlet i spala. Přinejhorším si zkus zavolat na místní pobočku ČSA a zeptat se tam, ale nám teda kočárek nikdo nijak nepřeměřoval. Podle mě jde hlavně o to, aby šel kočárek pak u vstupu do letadla složit, aby ho mohli uložit těsně před odletem "rychle" do nákladového prostoru a nebyl během letu nijak poničen.

barbarik
autor
1. pro 2011

@reynocek Asi máš pravdu. Mailem mi odpověděli, že až k letadlu můžu jít jedině s golfkama, které jdou složit. Jenže tříměsíčního kojence do golfek těžko ☹

reynocek
1. pro 2011

Tak nějaké golfky úplně do lehu a s pevnými zády by se možná našli a na tu "chvilku" by tam malý možná vydržel. Ale otázka je, kolik stojí a jak často bys je využila, aby to nebyla zbytečná investice. Pak už mě napadá snad jedině šátek nebo nějaké nosítko, ale pro ty nejmenší prcky, aby tam jakoby malý ležel. No, popřemýšlej ...

mahulka75
1. pro 2011

@barbarik Ahoj, já našla na stránkách ČSA tohle. Cestujete-li s dítětem ve věku do 2 let (bez nároku na vlastní sedadlo), můžete pro něj odbavit jedno zavazadlo s hmotností do 10 kg o maximálním součtu všech tří rozměrů 115 cm a složený dětský kočárek. Není to tedy zavazadlo PLUS kočárek? My totiž letěli se sporťákem a žádný problém. Zkus zavolat přímo na letiště, pokud znáš už číslo letu, určitě Ti poradí. Já taky většinou volala, když jsem si nebyla jistá. Hodně štěstí a pohodový let.

meleri
2. pro 2011

@barbarik tak to je drsne! jelikoz litam casto tak fakt nechapu ze si tam prdli rozmery. zkusila bych nositko a kocar dat jako druhe zavazadlo? otazka je kolik by te to stalo. ja beru pokazdenositko protoze uz se mi i stalo ze pri priletu mi vyjel kocar az na pasecha musela jsem jit pomerne daleko s ditetem v nositku a s druhym za ruku.

rydal
2. pro 2011

Ja letela CSA s miminkem a hlubokym kocarkem letos dvakrat a vzali nas bez problemu. Kocarek ma k sobe i prepravni tasku/ kufr na letiste, takze jsme ho odevzdali s ni. Doletel tim padem samozrejme bez ujmy na zdravi i krase.

barbarik
autor
3. pro 2011

@rydal @meleri @mahulka75 Díky moc za radu. Komplikace je v tom, že potřebuji s kočárkem až k letadlu. (Tj. nechci hluboký dávat s kuframa hned při prvním odbavení.) Nemá mi kdo pomoci s miminkem a tady v Moskvě jsou tak pitomé podmínky, že to bez volných rukou ani se šátkem či klokankou nezvládnu .. 😔 Budu se snažit sehnat golfky s pevnými zádíčky, která jdou položit tak, aby tam mohlo být i malé miminko. 🙂

rydal
3. pro 2011

@barbarik Vsak muzes jet az k letadlu, resp. na vetsine letist to tak je. My mohli kocarek zabalit do jeho prepravni tasky az u vstupu do letadla. Doporucuji se podivat na web. stranky letiste nebo jinak zjistit, jake maji narizeni.

meleri
3. pro 2011

@barbarik ja nevim jestli mas moznost ale ja mela hluboky kocar od Chicca takovy smejdacky ale jedna vec byla dobra ze ta korba se da dat pryc a misto korby nasadis na ta kola vajicko. tak nevim nemuzes to tak mit jako ze bys misto sportaku mela to vajicko? pak se to rozlozi ta kovova konstrukce se slozi a zabere to podle me fakt minimum.
jo to chapu zazila jsem to ve Frankfurtu, spickove letiste sice ale pokazde mi tam vzali kocar u prepazky a pak sem musela zvladnout cestu busem az do letadla bez kocarku..fakt nechapu nektere letiste...:(

mahulka75
4. pro 2011

@barbarik Aha, nevím jak to funguje v Moskvě, ale na Ruzyni jsem s tím sporťákem mohla až k letadlu, složila jsem ho těstě před vchodem z rukávu do letadla a když jsme letěli zpět, složila jsem ho při výstupu z autobusu, přímo na ploše letiště, před schodama do letadla.

mahulka75
4. pro 2011

@barbarik Aha, nevím jak to funguje v Moskvě, ale na Ruzyni jsem s tím sporťákem mohla až k letadlu, složila jsem ho těstě před vchodem z rukávu do letadla. Když jsme letěli zpět, složila jsem ho při výstupu z autobusu, až na ploše letiště, před schodama do letadla.

pattie
5. pro 2011

Běžně létám s Apolonem Alux od Patron Bohemia a to už je pořádnej kočár. Nikdy jsem s tím problém neměla a to jsem s ním fakt letěla mockrát. Akorát z vlastní zkušenosti doporučuji pořídit igelitovej pytel, oni ty kočáry dost zaprasej.....