Moje 3měs. dcera začala zničehonic brečet na návštěvách

triping
7. pro 2015

Ahoj holky,mám dotaz moje dcera má 3měsíce a z ničeho nic mi začala brečet u návštěvy u babičky(mojí mamky),nikdy před tím to nedělala,první jsem si myslela že je nevyspaná a že je jen protivná.Byl to 15min hysterický pláč a nešlo jí utišit ani dokonce já jsem jí nedokázala utišit ☹ Pár dní na to jsme byli u prababičky a u té taky brečela a nešlo jí utišit,tak jsme museli opět odejít po 10min ☹ A přitom,když je doma a nechám jí v pokoji s babičkou a nebo s kýmkoliv jiným,tak je úplně v pohodě 😒 Chci se zeptat jestli je to normální?A jestli jí to přejde?Docela mě to mrzí že je taková,jelikož vždycky musíme hned odejít ☹

alexandra18
7. pro 2015

Moje dcera to taky někdy děla,.Rekla bych, ze je to jiným novým prostředím a cítí se nesva. Dam ji nějakou její hračku a za chvilku je OK. Myslím, ze ji trvá ,než se adaptuje. Někdy ji taky vadí přetopeny byt, hlavně u babiček.

triping
autor
7. pro 2015

No,je pravda že moje babča topí v bytě jak by venku bylo -50,to ze mě teče jak z prasátka 😀 Tak doufám že to malou přejde

kaalla
7. pro 2015

@triping malá to takhle měla jeden čas ne na návštěvách, ale v krámě. Ať jsem s ní vlezla do obchodního centra, supermarketů nebo jen u nás do večerky, měla hystericky záchvat. Nevím čím to bylo, ale za pár týdnů to přešlo samo.

triping
autor
8. pro 2015

@kaalla no já taky doufám že to bude trvat jen chvilku,že to je jen přechodné období.Sice zrovna ted před svátkama,kdy se chodí po rodinách 😒 Bojím se toho že asi dlouho na návštěvách nezůstaneme ☹

kaalla
8. pro 2015

@triping já bych řekla, že to přejde. Prostě má teď jen období, že se jí nelíbí cizí prostředí. Před Vánoci je to blbý, ale třeba se to do té doby ještě uklidní.

kytka12
8. pro 2015

Holky jen mě tak napadlo není to třeba i světlem? V obchoďáku bývají zářivky, které problikávají a jsou dost ostré. U babiček to může být jiný zápach okolí. Některé děti nechtějí být kojené a stačí přestat používat deodorant a zlepší se to... Jen nápad.

simirek1
8. pro 2015

@triping Dobrý den, když byla naše holčička v podobném věku jako vaše dcera, také hůře snášela cizí a nové prostředí...musíme si uvědomit, že na naše děti působí spousty stimulačních a nových vjemů, pro nás jsou známé a obvyklé, jsou zažité a často se s nimi setkáváme, ale pro děti je vše nové, stačí jim třeba nová vůně, hlas, který jim není sympatický, nový prostor a to jim může způsobovat zvýšené psychické napětí. Když se naše dcera cítila v nepohodě, tak jsme návštěvy trošku omezily a pak už to bylo jen a jen lepší.
Držím vám pěsti, nedělejte si z toho hlavu, maličká si časem zvykne a bude se jí všude líbit. Chápu, že vás to mrzí, ale pro pohodu naši i dětí musíme něco obětovat 😉