Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

lucie5779
4. čer 2010

dneksa je krásněěěěěěěěěěěěěě a mě šíleně bolí v krku ☹ ☹ ☹ ☹

brumdinka
4. čer 2010

tak my sme na kopci a jedinej potok teče pod hlavní třídou; jinak marsell doufám, že v pohodě a neplavete 😅

jinak dnes konečně sluníčko po tom deštivym tejdnu 🙂

martinka79
7. čer 2010

Luci drž se snad to nebude angína ☹

lucie5779
7. čer 2010

holky homeopatika zabrala @martinka79 děkuji je mi lépe, a k tomu taková krásný víkend 🙂

martinka79
7. čer 2010

my dnes byli na dětském kvůli té r´ýmě a jdeme na ORl tak jsem zvědavá jak dopadneme... 😝 jinak Míša OK. MUDra ho moc chválila...

lucie5779
7. čer 2010

marti držím pěsti, rýma protivnááááááááááá 😉

martinka79
8. čer 2010

ýma vypadá na alergickou dostali jsme jakýsi ¨sirup a pak se uvidí...

marselina
8. čer 2010

ahoj holky,tak všechny zdravím.
martinko: nedostali jste aerius??ten je na alergie.kubíčkovi v říjnu vytrhli nosní mandličku s tím že bude mít od rými pokoj a nic,od října ji ještě nepřestal mít tak musíme taky na ORL,prý jestli mu tam kousek madličky nezůstalo a ta nedělá neplechu,mě teda posol bulvu jestli tam bude muset znovu už tak to měl kompikované,2dny v kuse mu to krvácelo a ne a ne to zastavit ani injekcemi.
všem marůdkům přejeme brzské uzdraveníčko a užívejte sluníčka 😀 😎

martinka79
9. čer 2010

marsa no má.. 😉 já to včera ani nevybalila z taška až večer když dostal jednu dávku... 😀 😀 😀
no uvidíme jsem taky dost naštvaná ještě by nás čekaly výtěry a pak možná trhání mandle aLE JÁ DO TOHO NEHCI JÍT... 😠bráním se tomu.
vy se držte...

lucie5779
10. čer 2010

holky to je hnus, mandle bych taky raději netrhala ☹ Alik trochu pokašlává ale jinak ok, tak možná z klimy z auta 😉 no snad to nebude nic horšího do víkendu 😒

lucie5779
10. čer 2010

a teď mám poict že má alergii, dneska se z venku škrábal a oči napuchlé kýchal tak ho zítra objednám !!! ☹

martinka79
11. čer 2010

Luci tak to snad zvládnete dobře, alergologie bude OK. 😉 držím pěsti,aby něco zjistili

draga
11. čer 2010

holky krásný den 🙂
jdu s troškou do mlýna...sousedky malej klučík (teď mu budou 3) pořád kašle, smrká, na alergologii mu zjistili snad alergii na úplně všechno...no a doktorka alergoložka, když ho poslouchala tak se jí nezdálo, jak má tu zadní rýmu a že je plnej hlenů, tak malýho poslala na sono jícnu, kvůli refluxu, malej nikdy neblindil mlíčko, nezvrací nic...no a včera byli na tom vyšetření a normálně mu ten reflux diagnostikovali...přý se tomu říká tichý reflux (že neblinká) ale ty kyseliny jak se vrací ze žaludku, mu naleptávaj sliznici a tělo jako obranu si dělá nadmíru hlenu a kašlání je k tomu jak má všechno vevnitř podrážděný...no to je mazec, by mě to nikdy nenapadlo...no to jen tak naokraj....

lucie5779
11. čer 2010

Marti díkec, objednaní jsme až na půlku září, nemají volno bohužel 😒 tak letím k Mudr. dětské ať mi ho poslechne ten jeho kašel vylíčím jí tam reakce a akce a snad mi dá i kapky nějaké nebo co 😒 nadšená nejsem, ségra i její děcka alergici jsou já ne, ale snad to nebude nic horšího.
@draga tak to je fakt mazec, až mi naskočila husí kůže, chudák malý ☹
Aleš mě dneska teda pěkně zlobí, vysypal si ráno v 8 lego, pak se díval na školku kouzelnou, a teď chtěl strašne razítkovat a stříhat, tak jsem mu řekla ať si uklidí to lego a to už prosím říkam tak po 30té a pořád to ještě nemá, 2x dostal na zadek ale uklizene to nemá a pořád jen remcá že to nezvládne, bože ja se tak nervuju a přitom čekám dítě, už mám pocit že to nezvládám pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooc 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

draga
11. čer 2010

luci klid...🙂

martinka79
11. čer 2010

Lucíííííííííííííí drž se, kliiid.
u nás pohodové..
No já zase z alegologie vím, že rýma nejvíce najčastěji, když děti na noc nosí ponožky,ale prochladnutí hrozí od ramen... horní část těla více oblékat, děti do 6let se neumí sami přikrýt... tak proto, taky nosit papuče na nohou. denně nekoupat jen oprchovat a ne žádné v teplé vodě, jelikož potom jsou rozhycovaní do studené postele... 😝 .

martinka79
11. čer 2010

my se pleskáme dfoma ana zahradě.. kolem poledního jedu pracovat snad to Míša přwžije a odpoledne bude Míša BUDE BAZÉNOVAT

draga
11. čer 2010

marti tak ti nevím Dála se přikrývat umí a docela dobře...ale podle sebe vím, že mám ráda na spaní dlouhej rukáv 🙂 takže spí ve vršku s dlouhým rukávem a dole má je spodky 🙂))

lucie5779
11. čer 2010

holky díkec ale fakt dneska mazec až jsem bulela ☹ už je to dobrý
malýho mi poslechla Mudra, na prodůškách nic, čistý 🙂 dala mi doporučení na tu alergologii a ještě mi napsala tu zprávu do školky kvůli kakaa 😝
jo a máme Zodac kapky 1x denně 5kapek 🙂

draga
11. čer 2010

Lucí já taky většinou nemám daleko k slzám, někdy bulím...jsem vzteklá...vždycky si sednu a říkám si, proč mě to moje dítko tak zlobí...ale víš co, pak jdeme k sousedce na návštěvu má stejně starýho kluka,(to je ten co jsme psala o tom refluxu) ten si sedne k *playstejšnu* a jede jednu střílečku za druhou a vydrží tam sedět klidně třeba 3 hodiny...neví o něm...a Dála tam pobíhá a všechno zkoumá, jezdí s autama, hraje si s jeho hračkama, pořád něco povídá......no a to mě vždycky zachrání...protože já bych nechtěla takový dítko co si sedne kam ho dáš a nevíš o něm🙂)) a dobře, že má Alešek průdušky čistý.. 😉

lucie5779
11. čer 2010

drago díky taky jsem ráda, že je poslechově ok.
Já vím, ale prostě někdy sedne a hraje si s takovou kravinou i 2hodiny a nevím o něm a někdy se šprajcne a mele nesmysly a ještě se u toho zlobí, a nadává mi, já nevím asi jsem špatná matka nebo co? mě to děsně mrzí 😉
ještě že je víkend a užije si ho i tatínek, já budu vegetit 😝

zuzana2706
12. čer 2010

maminy, neviete mi poradit, mam syna, 4 roky, rok chodil do jasiel, vsetko ok, teraz chodi do skolky, kde je 18 chlapcov v triede a to ked pride domov, je vsetko okakane, ..... strasne nadava, vykrikuje, rozculuje sa, sme zli ked mu nieco zakazeme, neposlucha, naschval krici ked ma ist spat... a pritom to bol taky zlaty chlapec. teraz je to presne naopak. co mame robit? v piatok poobede ho davame dokopy a ked pride v pondelok zo skolky, je to zase rovnake... moj muz je uz zufaly a ja tiez... dokonca ani babky si ho k sebe nevezmu preto aky je zly.

lucie5779
12. čer 2010

@zuzana2706 zuzi já si myslím, že je to tou školkou a má teď takové období, my všechny to teď prožíváme, to chce klid, mě to pomohlo, nestresovat se a ignorovat ho. Samo mu nedovolit, ať Vás třeba bije či Vám nadává stanovit hranice, zkusit vydržet bude lip, uvidíš, u nás je to rovnaké bohužel a to jsem těhotná, takže mi malý taky dá zabrat 😒
ony Ty dítka pochytají nejen to dobré třeba, můj se naučil vyslovovat L nebo je takový jako samostatný to sice byl, ale prostě je šikovný na písnišky, ale i to špatné, kdy mi nadává, a odmlouvá, neuklízí a vzdoruje aj po nás řve... netoleruju mu sprostá slova, jako vypadni, nebo ty vole, prostě mu hned řeknu to se neříká dostane občas na zadek, ale jak má záchvat vzteku, tak se vnitřně uklidním a nechám ho se vyvztekat 😉

martinka79
12. čer 2010

Draga, to věřím, že to umí.. to jsou jen slova MUDR... a né vše je pravda.
Míša průjmuje

lucie5779
16. čer 2010

marti tak co Míša už dobrý? tak to já zase letím s tím kašlem dneska a ještě mám poradnu se sebou a mimem, kašel se bohužel zhoršil asi zodac kapky nesedí, už jsem je vysadila,zkusím je na alergologii uprosit o dřívější termín no 😒
přejte mi mnoho štěstí zatím 😵

martinka79
17. čer 2010

@lucie5779 tak jak jsi dopadla? nám dělali výtěr ze zadečku tak uvidím je to do třech dnů... tak zítra zavolám.... Míša kaká jen jendou denně, ale má to stále řídké.
Jinak jsem byla s Nikol včera v poradně, ve škole měli podezření na dys... půuruchy, ale nemá pouze dyspraxii a to vím dávno. Psycholžka bude požadovat zohlednění v Pv-Vv uvidíme...
Jinak je nikolka dost citlivá a citově se těžko vyjadřuje, má masku silné a veselé a takové otrkané holky což je jen její skořápka, proto časté migreny, vedlejší projevy jejich pocitů... ☹ no budem na všem pracovat, asociláně je vyspělá přesahujícího aodlescenta.... a v populaci jsou jen 3% lidí s takto citově a sociáloně vyspělými názory... a a je průmšěrná v určitých sférách napdprůměrná, ale neumí s info... naložit... a tisíce jiných věcí.... ani to nebdu psát...
Jen mě tam pěkně psycholožka rozplakal a konstatuji, že za svoji praxi jsme tak skvělou psycholožku neviděla... moc milá a hodná... 😉

draga
17. čer 2010

martinka tak to je dobře, že jste kápli na dobrou psycholožku...ono je to vůbec dneska těžký s těma dětičkama, každý má něco...jsem zvědavá na svého synka a školu...ale ještě to je daleko..dneska se chystám koupit krtkový člověče nezlob se a uvidím, jestli ho to zaujme...vlastně jsem s ním ještě nehrála žádnou deskovou hru, tak jsem fakt zvědavá...a a´t má Míša výtěry v poho...

lucie5779
17. čer 2010

@martinka79 dostala jsem ve středu Ventinol a Robitussin, ale dneska večer 39 horečka, asi zítra povalím k Mudr. no, opět 😒
s Nikčou držím pěsti i s Míšou 🙂

lucie5779
18. čer 2010

no a máme antibiotika holky, to zase bude víkend ☹ chudák malý ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

draga
18. čer 2010

luci tak ať jste brzo fit 😉 má být stejně hnusně tak to tak nebude mtzet