Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

lucie5779
22. črc 2010

@marselina jeeeeeeee to je smutnéééééééééééé tak snad to bude jen lepší, a třeba ten malinkej nebyl připravenej na odloučení, bobíka malá ☹
@martinka79 no Marti snad už bude po 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@draga jak se vede?

marselina
22. črc 2010

tak jsme holky pejska včera vrátili a daří se mu prý líp,třeba mu to domácí prostředí pomůže a zvládne to.taky jsme si hned včera dovezli pejska nového,ale pokud se uzdraví ten náš bobinek,tak si ho vezmu taky,jeto miláček a nemůžu na něho přestat myslet

draga
22. črc 2010

@marselina ty jo, že by takový stesk po mamince...no ale je to možný...bobísek maličkatej 😉

@lucie5779 vede se nějak prázdninově, jen mě děsí co s prací...jako už jsem bez podpory a fakt nikde nic 😲 a co ty už se to blíží co? 🙂

lucie5779
22. črc 2010

@draga jj blíží, už aby to bylo ty hice mě zabíjejí uf ☹
no já jsem taky zvědavá co s prací, zpátky už nepůjdu budu muset hledat 😝

zuzkamajko
23. črc 2010

Ahojte aj ja by som chcela prispieť do tohto fóra - náš syn bude mať 5 rokov v okt a tiež niekedy nevie pochopiť, že sa niečo nedá, alebo nemôže a tak 😢 ... ale keď si potrucuje a ešte predtým spraví poriadny cirkus (aj v obchode) 😖 tak ho to prejde a dá sa s ním komunikovať normálne, 🙂 má tiež expresívnu dysfáziu a neviem či to súvisí s tým, alebo je to jednoducho vekom.....

marselina
23. črc 2010

luci:mají přijít bouřky tak se drž a kdyby jsi náhodou jela rodit tak dej vědět. 😀

lucie5779
24. črc 2010

@marselina samo že dááááááááááááááááááááááám pisněte mi jedna do IP mobil ať Vás hned informuju 🙂

marselina
26. črc 2010

holky moje,tak se nám kubíček v sobotu večer vrátil od babičky z prázdnin,ale ta změna mě až šokovala.kubík se nevrátil vůbec hodný a milý jak jsem čekala,ale rozstěkaný,agresivní,neposlušný,no hrůza.babička ho totiž krmila,oblíkala a ještě k tomu mu pustila bojovnici xenu,no něco na mě.navíc mu švagrová k svátku koupila 2meče a štít,tak si dovede představit že na místo sklidnění je to obráceně.jsem z toho uplnfě na brek,místo toho aby mě poslechnul když mu něco řeknu začne zuřit,bít mě,dnes to docílil v obchodě šel s košíkem točil se točil a pác láhev vína na zemi,tak jsme to zaplatili,já jsem tam málem vzteky vyvřela a jak to řešit dál??vůbec nevím.telku jsme mu z pokojíku sebrala,meče vyhodila a ještě mu snad zakážu pejska a snad se dá už konečně dohromady.nějaká rada????

lucie5779
26. črc 2010

@marselina bože tak to je děs, babičku i švagrovou bych dořvala, asi by se mi ulevilo, telku bych mu vzala taky a meče taky a pejska bych mu taky zakázala aby mu náhodou ve vzteku neubližoval.
Rada, ach jo, asi pevné nervy, prostě mu nepovolit a vysvětlit mu dokud se tak bude chovat má smůlu, náš Alík má taky teď období pyskuje po nás jako co on si dovolí to já nemůžu své máti říct dodnes, vzteká se jak mu něco nedovolíš hrůza ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

draga
26. črc 2010

@marselina zrovna mám Dálu poprvé samotného u babičky ...doufám, že se nevrátí v takovém stavu ...já teda taky zbraně vůbec neuznávám, takže žádný pistole, meče, pc hry a pod. ...je to smutný viď, ale netrap se tím, on se zase srovná...ale holt to budeš mít o dost těžší ... rady nevím ale asi stejný postup jak popisuješ, prostě zákaz...já jsme zjistila, že tohle na Dálu fakt platí, když mu něco zakážu, ale zase třeba za něco ...když bude poslouchat a bude hodný mu to znovu povolit, aby věděl, že po trestu může pak přijít i zlepšení...😝

@lucie5779 luci taky máme období 3leté puberty vůbec si radši nepředstavuju jak bude vypadat ta *velká* 😲

marselina
27. črc 2010

holky,ja se tatka vrátil z práce tak najednou kubík začal sekat latinu a poslechl na poprvé a dokonce nikoho ani nebil,teda spíš mě 😉
dnes ho druhá bbi a děda berou do zoo,nejdřív jsme mu to chtěla zakázat jako trest,ale pak jsem si to rozmyslela a nakonec ho pustím,ale to jen díky tomu že včera byl potom hodnej.
taky mají vaše děti větší respekt z tatínků než z vás??u nás to tak je,ale nevím čím to je protože si myslím že já jsem ta přísnější ale zase plácnu spíš než tatínek.
zdraně a takové ty bojové věci mi taky hodně vadí,proto nechci ab je vůbec měl,navíc by se měl opravdu sklidnit a ne ještě víc tak rozzuřit,jako by mi to snad udělala ta švagrovka schválně,přitom ví jaký kubík je a jak s tím doma bojujeme.

draga:neboj všechny babičky nejsou stejný ta naše je až moc starostlivá až zbytečně
luci:a co miminko ještě se nechce vyklubat???

lucie5779
27. črc 2010

@marselina jj s tatínka je větší respekt i když mi příjde, že já jsem taky přísnější, no s náma jsou celý dny tak jeslti to nebude tím.... 😒 jen ho pusť do zoo, Alík taky včera dělal scény, ale pak když jsme dojeli z Tesca tak šel ven s taťkou sekat trávu, byl tak skoro hodinu a vrátil se jak beránek, jo mamko půjdeme se sprchovat, protože u nás jako začli scény i kvůli tomu nevím teda proč 😒 jo navečeřím se a pak se můžu dívat na telku, já říkám pokud chceš pohádku tak dovečeřet, vyčůrat, umýt zoubky a spát jinak bez pohádky a on to jo ano mamko tak do uděláme, tak to jsem hledělala, takže mají zkraty ale někdy mě fakt překvapí
nooooooooooooo a miminku se nějak nechce 😀 😀 😀 😀 😀 dneska mám v 1 kontrolu, tak uvidím co se dovím nového 😉 😉 😉 😉 😉 😉

marselina
27. črc 2010

luci:přesně jak píšeš,tatínka si děti užijí mnohem mnohem míň a proto ten respekt,jen náš ttínek pořád říká že to není pravda,ale je je.
uvidím s jakou se vrátí ze zoo,podle toho se bude u nás doma zařizovat dál.telku jsme mu v pokojíku nakonec nechat musela,páč plakal že e v pokojíku hrozně bojí,faktem je že se v noci vždycky vzbudí,pláče a jde za náma do ložnice,tak že se budíme v ložnici na jednom letišti najednou 4.tobík se vzbudí v půl 11,to o musím vzít do pelíšku na kojandu a pak už u mě spí až do rána,ale je to mazec,oba se děsně roztahují,po posteli cestují,no moc se člověk nevyspí,pokud je nedržíte za nohu a nemáte tak jistotu že nespadnou,tobík hrábl myslím už 3x 😀 😀
jak sji dopadla u mudr???

marselina
27. črc 2010

srandista náš malej ted usnul v postýlce,pod hlavou peřinu a v ruce malou furmulu,jak takhle někdo může usnout???nechápu

lucie5779
27. črc 2010

@marselina no holky nic nic nic prej nalehá ale drží čípek a na porod to nevypadááááááááááááááá 🙂

marselina
27. črc 2010

lucie:no v podstatě má mimísek ještě čas.já když jsem čekala tobíska,tak jsem v 16h vypila nápoj k vyvolání porodu a v 1h ráno byl už na světě a ještě jsme to stihli na mikuláše 😀 😀

lucie5779
27. črc 2010

@marselina jaký nápoj ???

marselina
27. črc 2010

je tady taková diskuze,myslím že v sekci porod a téma nápoj k vyvolání porodu.vezmeš rycinový olej,merunkový džus nebo kompot (rozmixuješ tak 3merunky) a jednoho panáka třeba slivovice.vodku(já dala slivovici a poměr jsem dala 1:1.to jsem vypila v 16h,v 19:50h mi rupla voda,kolem 22h jsme dojeli do porodky a v 1:03h byl tobulka na světě.šlo to rychle,celkový porod,3xzatlačit a tobísek byl tady 😀

lucie5779
28. črc 2010

coooooooooooooooooooo? tak to je mazec, že bych to zkusila??? já se toho bojím 🙂

marselina
28. črc 2010

nee toho se neboj,je to osvědčené a nemůže to nijak nikomu ublížit.kukni na to téma přečti si to,ne ale na každého to zabírá

draga
28. črc 2010

@marselina ty jsi babka kořenářka 🙂 ale jo máš pravdu...za mě zase holky pily čaj z maliníku na uvolnění a pak nějaký čaj (lektvar na vyvolání porodu)...možná to bylo zrovna tohle... 😉 já nepila nic protože mi ve 37 tt rupla voda 🙂

marselina
28. črc 2010

draga:jj já jsem měla termín na 10 a potom na 15prosince,nechtěla jsem aby se tobík narodil moc blízko vánoc páč vím že by se v rodině bralo za jedno a byl by ochuzený o dárky a to jsem nechtěla,tak jsem to 5vypila,nečeklala jsem že to na mě zabere a ejle zabralo 😎
to jsi měla rychlovku ve 37tt,ale co ,to se rodit už může a měla jsi to brzo za sebou 😀

marselina
28. črc 2010

jo a maliník jsem pila taky i jahodník.on ten porod potom tolik nebolí, 😉

draga
28. črc 2010

@marselina bylo to naprd, odtekla voda a nebyla jsem otevřená, tak mě nechali ještě den v porodnici, jestli se tělo neumoudří...neměla jsem jedinou kontrakci, takže čekačka bez bolesti, akorát mi píchali ATB, no a pak další den ráno od 8 mi porod vyvolali...to už jsem měla kontra po oxytocinu co 5 minut celou dobu 🙂 a malej se narodil 14:55. Ale celkově v poho a nemusela jsem se nervovat, že přenáším 🙂)

luci takže šup udělej si lektvar ať tě pak netrápí vyvolávačkama 🙂

lucie5779
28. črc 2010

@draga abych se posr**** jo 😀 😀 😀 já piju maliník, a ještě počkám a páč nesexujeme tak to ¨zkusíme třeba to zabere 😀 😀 😀

petja
28. črc 2010

@marselina Tak já nevim,jak ty,ale já rozhodně nepsala panáka! slivovice,ale hlt.No,hlavně,že měl nápoj úspěch

marselina
29. črc 2010

petja: no tak jsem se upsala,ono toho rycinového oleje tam zase tolik není tak že i když poměr 1:1 tak to na panáka není to je pravda,ale to snad člověk vidí co je 1:1 když oleje je tam málo.
Luci:i po... se můžeš,má to projímavé učinky tak že to budeš mít i s klystýrem 😀 😀

lucie5779
29. črc 2010

@marselina neeeeeeeeeeeeeeee já se nechci po*** 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
já chci porodit 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marselina
29. črc 2010

no to by taky třeba bylo,jak se ti rozpohybují střeva tak můžou přijít kontrakce 😀

lucie5779
29. črc 2010

no já ještě raději počkám 😉