Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

marselina
29. črc 2010

jj,však ono si to miminečko vybere samo kd bude chtít na svět

lucie5779
29. črc 2010

@marselina jo jen ať hezky uzraje a pak tu bude 😉

draga
31. črc 2010

tak jsem se vrátila od babičky i s prckem, jakmile mě viděl měl radost, ale začal zlobit 🙂 když byli s bab sami prý poslouchal, no takže asi mám na malýho ten zlobivý efekt já 🙂 😀

vidím, že Luci se nepo..... a ještě ani neporodila 🙂 však máš teprve 39tt tak není kam spěchat 😀

marselina
31. črc 2010

draga: to samé je i u nás, když je u babi je hodný jak vidí nás už zlobí a předvádí se.asi si nevybereme.kubík nám 4.odlétá s mojí mamkou a tatkou na tureckou riviéru,tak snad tam bude vše OK,už ted mám nezvy na pochodu,jsme přísná,ale zároven se o něho hrozně bojím,nepustím ho samotného ani na zahradu,manža si už klepe na čelo ☹

marselina
31. črc 2010

luci: pořád nic????jak nastane změna počasí,tak určo pajedeš 😀 😀

cocoska
31. črc 2010

tak jim dejte snist nejake tabletky na uklidneni nebo spani

marselina
31. črc 2010

cocoska:a kdo nam je jako napíše když sama doktorka v ped.psych poradně nechce.tvoke rada mě osobně hodně obohatila ☹

lucie5779
31. črc 2010

@marselina nic nic nic 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucie5779
31. črc 2010

@cocoska cooooooooooooooooooooooooooo? to je za kec toto 😒

marselina
1. srp 2010

lucie:ta nám poradila co?

lucie5779
1. srp 2010

@marselina no to je rada za všechny prachy, kdyby napsala mam podobnou zkusenost a pomohlo mi to nebo to, ale toto, to je fakt uroven !!! hahaha no ale najdou se i takoví !!! ja teda do maleho zadne tabletky cpat nebudu, nejsem padla na hlavu 😒

marselina
1. srp 2010

Luci:přesně tak,ani my do malého nic necpeme,jednou ajsem ale byla už tak zoufalá a chtěla jsem si je nechat napsat.,ale doktrorka v ped.psych.mi říkala že je na to malý a navíc žádná porucha se neukázala na to aby mu něco dávala.
jediný co kubíčkovi tak 20dní dávám jsou hvězdíci s omega 3.

lucie5779
1. srp 2010

@marselina já bych podala max homeopatika, vitaminy dávam na posileni imunity, utlumaky na to se***
takove kecy fakt miluju 😠 😀 😀 😀 😀

draga
1. srp 2010

@cocoska teda nevím podle mě tos myslela jako srandu, že jo? 🙂 protože jestli vážně tak nevím co to je za radu 😀 😀
ale já taky nejsem zastánce tabletek...holky prosím vás já nevím co dělat, ale zdá se mi, že to zlobení začalo nabírat na nějakých obrátkách, dřív sebou mrskal o zem jen občas, ale teď je to skoro pořád, dneska když jsme šli z písku sebou praštil o zem a že chce jet k babičce, válel se před barákem, koulele slzy jak hrachy, řev jak pavián, nudle tekly...lidi chodili a koukali co jsem za matku...no a ten vztek je taky nějak větší, včera jsem z toho byla i trošku smutná.... 😔

malinkaaninka
1. srp 2010

jéžkovi zraky,každej napadne "uvariť makovice" alebo tak podobne.pani to myslela zo srandy,dúfam.aj keď by sme sa asi divili,koľko matiek to fakt robí 😢

lucie5779
1. srp 2010

@draga u nás bohužel to samééééééééééééééééé ☹

marselina
1. srp 2010

lucie,draga: třeba těm naším dětičkám chybí školka.mě kubíček moc neposlouchá ale jak je doma tatínek tak je jak hodinky

draga
1. srp 2010

@marselina
@lucie5779

jj určitě ve školce to snad bude lepší, když chodil do jeslí tak mi to tolik nepřišlo...to si asi užily tety 🙂))
jsem jen zvědavá jak to bude ve *velké školce* už te´d se vzteká, že tam nepůjde, že chce zpátky do té svojí ...no uvidíme

@malinkaaninka ty jo makové pole, je tady někde poblíž 🙂)) že bych došla na sklizeň 😎

marselina
1. srp 2010

holky,nemáte doma některá cd dádu patrasovou??

lucie5779
1. srp 2010

@marselina já nemám ☹

draga
2. srp 2010

@marselina dádu teda taky nevedeme :(

marselina
2. srp 2010

😢 😢 😢 😢

lucie5779
2. srp 2010

já rozhodím sítě a pozeptám se holek maminek 😉

marselina
2. srp 2010

budeš moc hodná luci.a co mimi ještě se necítíš že bys jela rodit?? 😎

lucie5779
2. srp 2010

@marselina no dneska i jo, tak uvidime 😉 ale ja zitra jdu na pohreb a chtela bych tam, a jdu i na kontrolu 🙂

marselina
2. srp 2010

lucie5779:teda zítra to máš fakt náročný,no aby tě to na tom pohřbu nechytlo,emoce ty taky dokážou své.budu na tebe myslet,má být hrozný vedro,tak pozor!!! 😉

lucie5779
2. srp 2010

@marselina no musím jít, když neporodím se slušnosti, musím, kytka objednána ☹ no tak to budu mít rychleji aspon za sebou, hrbitov není daleko od nemocnice-porodnice 🙂
má být horko, já myslela že bouřky a pršet, uf dneska jsem spocená až na ... 😀

marselina
2. srp 2010

lucie5779:tak to jo máš do porodky kousek,no jak začne změna počasí tak pojedeš uvidíš,tak to bývá.
dnes bylo opravdu horko,najela jsem s klukama na kolách docela dost km,to byl kubša i hodnej zato ted řádí s hafíkem.
v pátek nám odlétá do turecka,tak bude doma 11dní klídek,ale já se budu o něj bát i tak

lucie5779
2. srp 2010

@marselina jo to mám no 😉 už aby to bylo, jsem v srpnové diskuzi tam se to teda rozrodilo a já furt nic 😀 😀 😀 😀
jůůůůůůůůůůůůůůůůůů a s kým, rodiče ho berou ?? ten se má, tak smutno by bylo i mně, já jdu jen na kontrolu a pár hodin ho nevidím a těším se jak malá 😀

draga
2. srp 2010

@lucie5779 luci zase rodit na pohřbu je docela veselý...jako že za jeden život nový život...koloběh života :( ale držím palečky ať tě to chytne až po pohřbu 😉