Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

lucie5779
3. zář 2010

@marselina miminko užasné a malý ve školce beká ale dobrý, zato doma řádí jak černá ruka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

draga
3. zář 2010

@marselina víš jak on je Dála asi hodnej tam ale doma je o to horší, strašně na mě vykřikuje, ukazuje a vyvolává ty jedna maminko zlobivá (no asi to vidí u mě) tak jsem se včera zařekla, že zkusím na něj neřvat (i když někdy to jde fakt těžko)

@lucie5779 teda fakt si to ani neumím , miminko a školkového prcka....představit , ještě že paní mimísková je hodná 🙂

lucie5779
3. zář 2010

@draga 😅 😀 😀 😀 😀 😀 njn neudělám nic, jeste ze mala je hodna no, Alik teda priserny fakt ☹

martinka79
4. zář 2010

krásnou sobotu tak u nás tedy zatím školka nenastal, ale Míša se děsně těší.. jaká bude realita nevím. stejně sjou ty vaše děti šikulky... 😉 Alešek se určitě sklidní... 🙂
Draga tak to si holt doma užiješ viď, něco jako byl můj M. ve škole o něm nevěděli a dom aby měl osobního hlídače... 😀

draga
4. zář 2010

@martinka79 právě teď mi udělal takvou scénku v buse, že jsem se styděla a byla fakt ráda, že vystupujem...je to zlobič 🙂

martinka79
4. zář 2010

@draga sakra sakra...no neboj ono je to sice pro nás náročné, ale aspoň víme že výchovávat dítka není snadné a kdo blbě čumí je ..... 😠 Michálek podotýkám prozatím je Ok... žádné velké výkyvy nemáme. 😝

luciehl.
4. zář 2010

Ahoj holky,můžu se k Vám taky přidat do klubu 🙂

Taky mám doma malou TERORISTKU ☹
Vanesce je 2,5 roku....cca od 1,5-2 roky začla neskutečně zlobit,dřív byla hodná ,občas bylo nějaký to vztekání,ale teď co poslední půl rok vyvádí 🤐 Když jdeme ven na celé odpoledne,je to to samé jako když sme celý den doma(takže ani nechodíme každý den ven)- neposlouchá,utíká mi,venku na ní zavolám zastav se, stůj,co kdyby vyjelo auto...nic...prostě čára,je schopná vběhnout pod auto,za ruku ani za kapucu nepůjde-to v ní vyvolává zlost když jí držím za kapucu,začne se vztekat,křiček,mlatit mě do ruky,.Jít s ní do obchodu .............nadlidský úkon-v nákupním koši jí neudržím,jedině že bych jí hned dala něco dobrýho(housku,lízátko) a když nejdeme pro potraviny a jsme bez koše,klíďo by se ztratila a to jí neva, zbourala by krám,jak kulničku na dříví a pokud jí něco zakážu...že to nesmí,že na ní příjde pan prodavač a vyhubuje jí,vzteká se,ječí na celý krám,hrozná sranda(pro ní) když jí držím pevně za ruku a ona se mi začne protáčet,tak že vždy skončí na zádech na zemi,a já jí div nevykloubím ruku,když zato dostane na zadek ,tak se začne vztekat tak,že se začne válet po zemi uplně a ještě k tomu nejlíp kopat nohama,lidi koukaj,vostuda největší,ze mě čůrky potu a rudá až na zadku 😅 Samozřejmě taky mám stavy breku,jaká je,proč je taková a maková,jaká bude ,až bude v pubertě.....,prostě sem vždy zrala na psychouše s nervama v kybly. U ničeho nevydrží,když si chce hrát ,jdem si hrát s čím chce ona,zachvilku(tak za 5min.) už zase vyvádí co nemá,někde štrachuje ve skříních, když chci než jde spát ,aby si uklidila rozházené hračky,vztekání a když se zeptám kdo to bude uklízet? odpoví mi na to že maminka! Vždycky říkám,že sousedi vědí kdy jsme doma a kdy né, že na nás zachvilku zavolaj socialku,jak řve ona nebo já na ní. Slova nech toho,nedělejto,uděláš si něco....jako by neslyšela a to mluví moc hezky a srozumitelně a mezi sebou nemáme s komunikací žádný problém. Když sem neměla jí ,plánovali sme že budeme mít první a až jí potáhne na 3 rok, dáme druhý.....TEĎ?? ANI NÁHODOU,možná tak za 10let 😝 Ale jinak jí moc miluju a jsem ráda že jí mám!

Tak se holky omlouvám,za tak dlouhý příspěvěk a za chyby v něm 😒

draga
5. zář 2010

@luciehl. vítej do klubu to jsi popsala přesně co se děje u nás 🙂))

martinka79
6. zář 2010

@luciehl. krásně jsi popsala život malé tyranky... je to prostě dítko živé.... 🙂 máš to náročné... vydž a vítám tě mezi námi.

marselina
6. zář 2010

holky už jste slyšely že zrušili porodné,je jen na první dítko a že je změna i v rodičáku??nově si mamky budou moci zvolit ne jako dosud že pokud jsi neměla odpr. 270dnů tak jsi autom.musela být doma 4roky.ppatí to od dubna 2011 a i ty maminky co jsou ted doma třeba na 4roky jako já so od července 2011 můžou tu dobu změnit.celkově musí maminka na rodičáku at už bude doma 2,3 nebo 4roky dostat od státu ted nevím 214 nebo 216tis.to je paráda a já to hned využiju na 3roky,pokud bych nedosáhla té částky za tři roky tak by to měl stát doplácet,ale nemají tohle prý ještě dopilované,tak uvidíme.
co jinak vy a dítka????u nás dobrý,ve šk.je kubša hodný,doma docela vyvádí,tak ho krotíme,nekřičíme a vysvětlujeme jak trubky dokola,ale má to něco do sebe.ve čtvrtek jedem do ped psych poradny,tak jsem zvědavá co nám tam poví a v sobotu veliká oslava našeho velikého kluka Kubíčka(5let) to to letí.
lucihl: také tě mezi námi moc moc vítám 😉

lucie5779
6. zář 2010

@luciehl. taky Te vítam 😵
@marselina no tak to je mazec, jeste ze mam porodny uz na ucte 😀 😀 😀 😀
u nas ok, mallemu se do skolky nechce, a buli, ve stredu jde, je ted doma chytl rymu, jinak mala zlata takze se mame fajn, zitra prihodim nove fotecky 😝

luciehl.
8. zář 2010

Ahojky holky,děkuji za přivítání 🙂
Tak mi zase včera a dnes perlily 😒 Vany se mě včera ptá jestly může jít do pokojíčku(bydlíme v řadovce -přízemí je kuchyň,jídelna a obyvák a nahoře ostatní pokoje a koupelna),řekla sem jí že jo. Za 20min. mě volá ,ale to už sem poznala že se něco děje,letím tam,a ona beží z koupelny, tepláky svlečený,triko celý morký,řikám jí ty si zase něco dělala s vodou? A najednou sem ucejtila vůni z Arielu gelových tablet. 😠 ona neměla mokrý triko ona ho měla od toho, celá vomatlaná,ruce,vlasy a obličej, bradu a pusu celou omatlanou 😲 sem myslela že to semnou sekne,rychle sem jí čapla šoupla do vany a začla sem jí omejvat,nejdřív mě napadlo,že sem jí chtěla strčit prsty do krku ,aby to vyzvracela,pak sem čapla krabičku,na krabičce označení dráždivý(to už sem měla ty nejhorší přectavy,s tím co se stalo tý holčičce,jak jí matka dala vypít tu destilku) a snažila se rychle najít něco co mám dělat při požití,písmenka sem sotva přečetla jak je to malinký a hlavně než sem našla pidi označení CZ,-Nevyvolávat zvracení,ale zapít sklenicí vody a vyhledat lékařskou pomoc,tak sme se oblíkly a jeli do nemocnice. Na pohotovosti,že pujdem na příjem,kvůli hlídání a asi i nějaký toxikologický testy,řikám si panebože dítě jedno,mě přivede do hrobu! No nahoře nás tedy znovu vyšetřili,projistotu poslali na ORL na vyšetření, tam jen trošku podrážděná sliznice,červená,ale jinak to vypadá že to nespolikala 😝 ,tak sme mohli domu,hodně pít a večer rýžovou hustou kaši na sklidnění.Ufffff. No jinak nám pí.Mudr. řekla že sme za 14 dní už 3případ s tabletami Ariel a že se divý co těm dětem natom chutná.Jinak byli všichni milý. No a dnes na kontrole,to co vyváděla v čekárně,kde sme čekali snad hodinu,já už to nevydržela a normálně se tam rozbrečela,několikrát mi totiž utekla z čekárny,pak se vztekala,válela se po zemi,že nebude sedět a říkala mi ,,mamino nemám Tě ráda,,když sem jí odpověděla,že já taky nemám zlobivý holčičky ráda,to se zase začla vztekat a pak nám oznámily že sme ve špatný dětský ambulanci,že musíme na kontrolu jít na příjmovou dětskou ambulanci 😠 😠 což je až na konci chodby. No tak pak už sme byli do 15min. vyřízený a hurá pryč.

Moc,moc,se omlouvám,zase za tak dlouhýýýýý příspěvek 😉

draga
8. zář 2010

@luciehl. ty jo tak tohle já řeším, že mám všechno co můžu pozamykaný...ale chápu, že stejně ty dětičky vždycky něco vyštrachaj...loni když jsme se vrátili z dovči jsme ještě nestihli vybalit a Dála, že jde kakat na nočník...hezky seděl a byl hodný a já se na něj šla po 10minutách podívat a sice seděl na nočníku ale kolem sebe rozsypaný léky...normálně vyhrabal kufr....já myslela že umřu...rychle jsem ho čapla a prsty do krku, on řval jak zvířátko, to bylo strašný...nakonec něco ubliknul jako lék to nevypadalo, spočítala jsem ty zbylý a došla k názoru, že snědl max. 2 i tak jsem ale měla nervy....no hlavně, že to u vás dobře dopadlo ...s tím čekáním kdekoli je to u nás podobný, vůbec nevím jak některé maminky vodí děti na úřady apod...to je u nás nemyslitelný 😀 😀

luciehl.
8. zář 2010

@draga jj takyymám co se týče léků hoodně vysoko aby na to nedošáhla a přípravky na uklid ,ale tyhle tablety jsem měla jakoby za pračkou a ještě na okně na který si došáhla pomocí stupátka co má k umyvadla, je to potvora hrozná. Taky na nás pořád lidi koukali v čekárně,ostatní děti sedějí u mamin jak přikurtovaný,nechápu to . A s těmi uřady s tebou souhlasím,já s ní nemůžu ani do krámu(a že toho teď objezdíme hodně protože stavíme a vybíráme věci,taky pokud to jde tak jí dám babice(což moc často není-ještě není v důchodu). Manžel je většinou celý den v práci,vrací se dlouho.

Jak je to u vás všech s respektováním rodičů? U nás ani já ani tatínek - naše tygřice má respekt pouze ze skoro šváry,ten zavelí a ona vyšlapuje jak švýcarský hodinky.Vůbec to nechápu?!

draga
8. zář 2010

@luciehl. u nás bez respektu, něco řeknu -žádná odezva...řeknu to podruhý, nic, zařvu-nic....prostě mě má na háku 😲

martinka79
8. zář 2010

@luciehl.
@draga
holky já tedy u dětí respekt tak nějak... u synátora nic moc je to potvora.. u dcery ano. ale MM má u obou dětí stačíé když slyší jak nahoře v koupelně hulákám či naháním a jen Mišák uslyší dupky dupky na schodech je jak andílek...
jinak čekání v čekárně tak jsme zažila jeden zážitek. jezdila jsem s dcerou na ORL kontroly na odsávání a vždy jsme tam čekali... a synátor pěkně zlobil... a dokonce jednou tak, že vyhodil z okna (co bylo u sedačky) autíčko a šup ono to přistálo na balkoně který byl zamknutý.. já šílená nerví a nasraná a Nikolka plakala za autíčko... jelikož jsem řekla, a máš po autě. 😉 v ordinaci mi vyhubovalka setsra jak Míša zlobí a nakonec mu řekla s líbíš mi, že budeš hodný a nebudeš tu zítra křičet.. haha to určitě... nebyli mu ani Dva roky... 😀 a já až se vymluvila prosím vsá může mi někdo donést autíčko z balkonu... díky. 😒
druhý den s i tam rozbil krásný nakladač jak s ním mrskl ze schodů.. já čekání v čekárnách neberu jako velké zlobení... ani mě to tam nebaví natož naše energické, temperamentní dětičky... 😀
jinak u nás vše nahoře...léky atd. ale jako do myčky a prášek na paní pod zámkem ani nahožře nemám. snad mě to mine...
už si ale vyleštíïl schody s dentílní vodou... 😝

vitajana
9. zář 2010

ahoj kocky, niekde som citala, asi v knihach od americkeho lekara (Norman Walker), ktory sa cely zivot venoval liecbe chorob pomocou "zivej" stravy (ovocie, zelenina, cerstve stavy z nich, orechy a semienka) a dozil sa myslim 116 rokov pri plnej sile a duchovnej sviezosti, ze aj psychika a tzv. hyperaktivita suvisi so stravou...
ak vas to zauima, skuste na stranke http://zdravinadlani.cz,
napr. kniha omladnete na http://zdravinadlani.cz/zdravi_na_dlani/knihy/o...
prajem vsetko dobre 🙂

lucie5779
9. zář 2010

@luciehl.
@martinka79
@draga tak já jsem asi přísnější než manžel, a malý respekt má, ale jak kdy asi, teda manža je chudák ho má malý na háku, hlavne jak jsem byla v porodnici 😒
kolikrat si ríkame co jsme komu udelali ☹ ☹ ☹ ☹

martinka79
9. zář 2010

ahojky holky tak zítra konečně naposledy do práce jupíííííííííííííííí. Míša už chrupe a Nikol je s tatinem na trenalu... je mi fajne. dám si kávu dnes lavíme s MM 10let manželství. 😲

draga
9. zář 2010

@martinka79 jů tak si hezky oslavte takové jubileum 🙂

martinka79
9. zář 2010

no vidím to na malý relax a oslava přijde jindy... 😀

martinka79
9. zář 2010

@draga děkuji..

lucie5779
10. zář 2010

@martinka79 joooooooooooo tak oslavovat se dá i relaxem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 gratuluju 🙂 🙂 🙂 🙂

marselina
11. zář 2010

martinka79:jé máte výročí ve stejný den jako my s manžou,jen jste spolu tedy o hodně let dýl než my (teprve 4roky)
tak vám přeji krásné výročí a hezky to oslavte,nám to opět nějak nevyšlo(kubík ne a ne jít spát)ach jo.a dnes???to slavíme kubíčkovi 5.narozeniny 🙂

lucie5779
11. zář 2010

@marselina Kubiíčkovi všecko nej k narozeninám 😵 😵 😵 😵 😵 😵

draga
11. zář 2010

Jé Kubíček má narozeniny taky přeji všechno nejlepší 😉

marselina
11. zář 2010

holky,moc moc děkuju za kubíčka,dnešek náročný,ještě zítřek,to slavíme i svátek tobiáška a pak zase od oslav na 14klid 😉

martinka79
12. zář 2010

@marselina mars. jé tak dodatenčě gratuluji k výroční a samo i Kubíčkovi... snad si to oslavíte jindy. nám to vyšlo primově.
MM mě dokonce překvali super obsluhou a dobrotami...

marselina
14. zář 2010

martinka79: moc děkuju i za kubíčka,víkendové oslavy proběhly suprově,dárků a hraček moře.
a co jinak holky??co ti vaší miláčkové???uklidnili e nám školičkama??

marselina
15. zář 2010

holky moje kde všechny jste????je mi smutno 😉