Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

paolin
24. lis 2010

@simalex Já se tedy dost často hroutím 😀 Jakmile jakž takž přestal jeden, tak začal druhý 😝

lucie5779
24. lis 2010

@simalex jééééé kéžby, no ale snažím se, spíše mě tu vytočila jedna známá, co říkala mojí známé, že místo abych malému vysvěltila něco tam mu hned fláknu, to mě teda nas*** s prominutím, všeho všudy jsme se navštívily jen 2x já u ní ještě nebyla, to jsou chvíle kdy si připadám, že nezvládám nic. Jako řeknu 10x jednu věc a nepomůže to tak mu prostě jednu přes zadek dám a co ? však ho netýrám a lásky mu taky dávám hodně, no tak jsem z toho upřímně byla zdrblá, ale nebýt té druhé známé tak nevědomky žiju dál, co je lepší že 😒
my máme taky období vztekání takže jak na Opavě potkáte dva zuřochy jsem to já a sima 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

paolin
24. lis 2010

@lucie5779 jo, ti "chytří", ty jsou nejlepší.. 😝 Dobrými radami jsme zásobeni dostatečně... si vždycky říkám, co by takový lidičky dělali, mít děti, jako my. bych je chtěl vidět! 😅

lucie5779
24. lis 2010

@paolin ježiši moje řeč díky, jako ta známá si dává svého syna k rodičům na celý vikend klidně a mně bude tady něco kecat, chtěla bych vidět, že mu nikdy jako nedala přes zadek... byla tu cca 20 minut malý zase ječel lítal a tak mu 10x říkám nech toho, a nic tak jsem mu dala na zadek, jedno plácnutí aaaaaaaaaaaa už jsem mu flákla jak to zní jako kdybych ho zmlátila hlava nehlava to mě tak sere 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

paolin
24. lis 2010

no asi tak. malý dostává už na zadek i od manžela a to je velký flegmatik 😀 dost mě teda baví, že když o tomhle trápení někomu povídám, tak mi nevěří! že to asi přeháním nebo si vymýšlím..a nakonec jsem ještě za...dokonce až minulý týden mi moje mamka řekla, že už chápe, jak to myslím! ona si celou dobu myslela, že kecám! takže se člověk babrá v šílených scénách a pak mu ještě slušně přisadí okolí. kdo by se pak necítil úplně neschopně a pod psa...

lucie5779
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
paolin
24. lis 2010

@lucie5779 😀 😀
dost krutý no... člověk se snaží dělat maximum, nějak z toho elegantně vybruslit a vždy se najde nějaký blb, který člověka srazí na zem. hotl nejhorší je srážka s blbcem..

wacata37
24. lis 2010

ahojte, no ja na ty fyzicky tresty moc nejsem. I kdyz mi uz taky ujela ruka pak toho desne lituju. Moje dcera taky hrozne zlobi..ted uz je to trosinku lepsi ale mezi 18 mesicem a 3 rokem byla na zabiti. zasadne delala ze neslysi, utikala z hriste minutu co jste se nedivala bezela k vychodu, na plavecaku utekla a skocila sama do bazenu. Uz ani nevim kolikrat mi nejaka maminka davala hlaseni o tom jak se ma spravne chovat dite, uz ani nevim kolikrat ji nekdo od nekud vedl a rikal mi ze si ji mam hlidat. Ale nevzdala jsem to proad jsme chodili ven mezi lidi a deti.
Nevim jestli to je kombinace jejiho temperamentu a jeji tvrdohlavosti a toho ze je dost opozdena s mluvenim a nedokaze se poradne vyjadrit. Kdyz jsem se ji snazila vysvetlit ze tohle se nedela tak se jenom smala. taky nas bila a stipala a kousala. proste hruza.
Nicmene zkusili jste nektera dite poslat do kouta? samozrejme to nefunguje hned ale kdyz ho tam budete porad davat a nechate ho tam sedet tolik minut kolik je mu let. pak mu reknete proc tam byl a chtejte po nem omluvu. po case se zlomi. Dneska ji jenom reknu ze pujde do kouta a hned se omluvi a je klid. Venku pouzivam to ze pocitam do 3 a stupnuju hlas taky to funguje. do kouta se daji poslat i venku. jinak u vetsich deti funguje i zabavovani hracek a odebirani aktivit. samozrejme ze to neplati na deti co jsou nemocne...to chce pak opravdu odbornou pomoc. Chce to pevny nervi a nenechat se zlomit.

jinak k tomu biti, cim vic je bijete tim vic agresivnejsi jsou pak oni. Matty mlatila deti na hristi protoze si myslela ze to je standart. dodneska ji musime usmernovat s tim ze s agresivitou se nikam nedopracuje... 😒

paolin
24. lis 2010

@wacata37 díky za tip 😉 s koutem zkusím 😉

wacata37
24. lis 2010

@paolin neni zac. ale musi to byt porad ta sama podlozka ci zidle nebo kam ho das. a musis to vydrzet. nesmis s nim mluvit a porad ho tam davat. ver tomu ze ti bude slejzat. matty poprve revoltovala 2 hodiny nez se tam konecne posadila. a pak si k nemu sedni na jeho uroven a rekni mu proc tam je a pak mu rekni at se ti omluvi a dejte si pusinku. opravdu se to zlomi!!! okoukala jsem to z televize z poradu supernannyUS. na vsechny deti to zabralo.
taky jsem byla zoufala....u mladsich deti do toho roka to moc nejde tem se holt porad musi rikat ne..ale jakmile rozumi sup s nima na 'naughty step'

wacata37
24. lis 2010

@paolin promin jeste ja ted jsem si precetla par tvych prizpevku...kdyz sebou hodi o zem jdi dal i kdyz je to v supermarketu, nebo delej to pocitani do 3. kdyz se ani na 3 nezvedne, odloz kosik vypochoduj ven posad ho nekde na patnik a at tam tech x minut sedi. uz jsem to taky delala. lidi po me koukali. proste odbourej to ze vsichni cuci a maji pripominky a delej co mas. uvidis ze to udelas parkat a budesli to dodrzovat deti pochopi kdo je panem. ja se fakt na dceru uz jenom povidam a ona vi....

paolin
24. lis 2010

taky jsem četla, že je dobrý dát řvoucí dítě do jiné místnosti. ale nazavírat dveře a nechat ho tam chvíli samotné. v podstatě za každý jeho rok minutu. u nás to tedy nazabíralo..Adam vydrží ječet klidně i dvě hodiny.. on je hrozně paličatý. prostě býk 😉

paolin
24. lis 2010

@wacata37 když to je těžký. on začně strašně kopat, když ho chci vzít. a když už ho vyvleču ven, tak stejně leží na zemi a řve. jak už se tu psalo, tak hadrový nohy a šmitec ☹

wacata37
24. lis 2010

@paolin no to bude stejna technika. bud mistnost nebo najdi cokoliv jeden koberec na kterej ho budes davat. pokud hazi vecma kolem sebe je nejlepsi dat na zem podlozku treba tu co se dava pod jidlo jenom aby bylo oznaceny misto a on vedel co ho ceka!!! jecet tam muze jak dlouho chce ale pokud zlobi a ty ho tam das a on tam sedi ty x minuty tak ho pak z toho sundej a udelej co jsem uz psala. on se uklidni uvidi ze to je za to ze zlobil a ze nema cenu rycet....zalezi za co ho trestate. jestli je to za breceni tak nevim ale opravdu rvanim a mlacenim se nic neresi...

wacata37
24. lis 2010

@paolin tak snad si silnejsi ne? pokud to udela zas ignoruj to ze lezi na zemi. to na tebe proste nepslati delejte ze tam neni. a pokud tam lezi a kope nohama a ty potrebujes nekam jit nebo jste meli nekam jit. tak sup s nim do kouta....at si tam sedi a ryci. opravdu zkus to ale musite to delat s manzelem oba. a klidne i babicka kdyz je na navsteve. proste vsichni to samy. ja vsechny naucila techniku a jak se mlada divila kdyz ji babicka pro kterou je jeji mazanek mrskla do kouta....

paolin
24. lis 2010

@wacata37 silnější jsem. ale už sněží a zem je na ležení studená 😀
Adam dostává většinou přes ruku nebo přes nohu - když bouchá nebo kope. na zadek dostane, když už je ta scéna nekončící a on nepříčetný. prostě mi po 3/4 hodiny rupnou nervy a šupnu mu jednu na zadek. někdy se nechá alespoň odnést, někdy s ním nehne nic. když řve doma, tak ho nechám a jdu čučet na inet 😀 pokud potřebujeme někam jít, tak ho musím přeprat a jdeme se řevem. ten kout určitě zkusím a manžela poučím.

paolin
24. lis 2010

tak manžel mi na to řekl, že si mám sebou nosit karimatku, kdyby Adam zase chtěl někde zalehnout na studenou zem 😀

wacata37
24. lis 2010

@paolin soucitim. musis se premoct a vydrzet a porad dokola delat to samy a on to chlapecek brzi pochopi!!!! jeste neco delala ta nanny nema se na ne zpatky rvat i kdyz oni rvou na vas...pry si vzdycky sednou na jejich uroven nez jim kazat z vrchu a vydrzet s pevnym ale klidnym hlasem....vis co delam ja kdyz uz ji chci zabit? zacnu si v hlave zpivat slunicko slunicko popojdi malicko 😀 a hned se uklidnim. a kdyz uz to vubec nezvladam tak odejdu, proste se seberu a jdu na zachod a tam se zavru na par minut a rikam si porad dokola ono to prejde jednou to proste prejde...ale musim pro to neco udelat....a pak se tam zase vratim a ohnu se kni a zkusim to nanovo....pekne nas testujou co???potvory malinky!! 😎

wacata37
24. lis 2010

@paolin Micka nosila kombinezu tak jsem ji fakt nechala lezet...me uz to bylo jedno...co s ni taky!!!

paolin
24. lis 2010

na úrověň dítěte určitě - aplikuju už od prvního synátora. odcházet a nekřičet se taky snažím. někdy to ale nejde, když jsou na mě dva. lumpící jedni 😀 blbý je, když musíme někam jet. k Mudr, do práce a tak. to prostě na diskuze není čas. v poslední době to řeším tak, že počítám s minimální hodinou na odchod nebo se snažíme vše plánovat na ráno a odcházíme s manželem. přeci jen dva více zmůžou 😀 dost mě tedy vysilují odchody do školky pro staršího. to je většinou 3/4 hodiny dohadování doma, pak se řvoucím dítětem do školky, to mi zalehne před brankou, pak před školkou, pak ve školce, ale jak odcházíme, tak hi hi haha. dokud mu tedy nezakážu nějakou pitomost, co se v jeho mozečku zrodí jako momentálně naprosto geniální činnost 😉

lucie5779
24. lis 2010

@paolin jo vím o čem mluvíš 😉
@paolin taky nejsem pro bití, ale takovéto plácnutí na zadek za mlácení nepovažuju a ať si jakákoliv matka sáhne do svědomí a řekne mi že své dítě nikdy neplácla tomu nevěřím ani náhodou 🙂 🙂 🙂 🙂
u nás kout teda nezabírá, řve tam daleko víc, a nechce tam jít ani náhodou ... 😉 jen když ho vykážu ven z místnosti, kde je spousta lidí a on se předvádí nebo prostě neposlouchá, tak se zklidní za 30 vteřin je zpět, že si to uvědomil a přestane to prosím říká on, ale za minutu to dělá znova, takže celý kolotoč na novo 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

paolin
24. lis 2010

@lucie5779 no sem tam dám přes zadek víc, aby to štíplo, ale že by člověk mlátil hlava nehlava, takového nikoho ani neznám. u Vítka mi docela zabrala studená sprcha. vložil se do řvaní takovým způsobem, že nemohl vůbec přestat. tak jsem ho tam šupla, tak jak byl a rázem přestal. nechal se usušit, pochovat a usnul. a na delší dobu se hodně zklidnil. on je ten tip, že když už se moc rozeřve, tak ho pak ještě dýl musím uklidňovat. třeba u nás absolutně nefungovalo naučit dítě usínat samo tím, že ho necháme vyřvat. zkusila jsem ho nechat hodinu a pak jsme ho další dvě dávali dohromady, než mohl usnout. na něj se muselo od malička strašně opatrně. vyvarovat se veškerým velkým změnám, stresům, vše mu až do tří let oznamovat dostatečně dopředu, jinak ho to strašně vykolejilo a nějak to nedokázal pobrat.

lucie5779
24. lis 2010

@paolin a ta sprcha zabírááááááááááááááááááá ?? já mám z toho strach !!!
no samo, že přes zadek taky dám, já jen nechápu, že dáš a všichni to vidí jak týrání o to mi jde víš 😉
náš Alík je ok, ale taky ho připravuju na zubaře, prohlídku u dr. atd.. je velice chytrý, rád se mazlí, je všímavý, vnímavý, milý, sladký ... ale jak začne tak raději vzít nohy na ramena hehehe, můj manžel taky vždycky říkal ale tak nekřič na něj, a litoval ho a teď ??? 😀 😀 😀 😀 taky mu plácne protože uznal že to není tak jednoduché že 😝 😝 😝 😝 😝

paolin
24. lis 2010

@lucie5779 chi chi..to je všude stejný s těma chlapama, koukám 😀
u Vítka zabrala. ale byl pod ní jen jednou. četla jsem, že efekt má tam dítě strčit i s oblečením... Vítek ji tedy měl spíše vlažnou, páč jsem v tom rozpoložení zapomněla vodu odpustit 😀
Adam se "sprchoval" včera. jééé, jak ten byl pak hodný! dokonce si sám hrál a uklidil hračky a vzorně snědl oběd..až jsem oči valila! pak šel tedy chrupkat a po chrupkání to stejný.. u něj to asi moc dlouhodobě fungovat nebude..on je strašně paličatý. někdo třeba jen opláchne obličej studenou vodou a dítě se uklidní. ale sprchu bych u nás použila max 2x. u Vítka nám hodně pomohla psycholožka. hodně věcí mi objasnila a já pochopila, jak to Vítek myslí. a naopak. taky jsem se u ní vypovídala ze všecho ošklivýho, co jsme si od začátku s Vítkem prošli. takže to pak docela dlouho klapalo bez problémů, když jsme se oba snažili. manžel byl supr. když jsme odcházeli tak prohodil - takže jsme normální rodiče? paní doktorka se strašně smála a říkala, že skvělí. jen máme holt náročné dítě a problém s ním by měl každý. tak pevně doufám, že nám psycholožka poradí i tentokrát s Adámkem. jdeme tedy k jiné, tak uvidíme, no.

lucie5779
24. lis 2010

tak já to někdy zkusííííííííííííím osprchovat i s vecma 😀 😀 😀 😀 😀

marselina
25. lis 2010

ahojky holky,jak pak se chystáte na výzdobu domečků,budete nějak vánočně dekorovat.
mně dnes od kamarádky z ameriky došel můj dlouho vytoužený sobík se sánkama,nějaká rada jak to připevnit na hliníkovou střechu by byla???

lucie5779
25. lis 2010

@marselina a jak je to velkééééééééééééé je to moc pěknéééééééééééééééééééé 🙂
já bych dneska vraždilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
synátor mě fakt dneska vytočilllllllllllllllllllllllll a to se počůral, a pokajdil do slipů a nevím co ještěěěěěěěěěěěě 🙂 🙂 🙂

simalex
autor
26. lis 2010

@lucie5779
luci, tak to je asi něco ve vzduchu, protože Alexek se mi za poslední 2 týdny 2x v noci počůral. To se mu stalo naposledy snad někdy před rokem. Ach jo...

Jinak někdy mám pocit, že je Alexek hypoš. On teda určitě není, ale má své dny nebo půldny, a to je fikot. Nepostojí, lítá po bytě, něco pořád vykřikuje, mluví jako mimino. Včera jsme byli v cukrárně a za 15 minut snad 15x vstal, pobíhal po cukrárně, dělal nějaké podivné grimasy, vykřikoval nesmysly. To stejné dělá i cestou po městě. Ve školce 10x odběhne, než se obleče/vysleče.

No když vidím okolní děti, jak všechno probíhá v klidu, tak to je fakt docela rozdíl.

Ale dokáže u něčeho vydržet, to ne že ne. Jen si vždycky vzpomenu na rodiče hyperaktivních dětí, to musí být taky dost náročné...

simalex
autor
26. lis 2010

@marselina
marsi, to je hezkéééééé. Jak je to velké? Já jsem včera udělala adventní věnec a budu pokračovat ve výrobě venců na okna a dveře. My ale máme 2+1, tak to budu za chvíli s celou výzdobou hotová....
Ale už mě to teda začíná brát. Zbožňuju tenhle předvánoční čas.... Dnes u nás ve městě začínají trhy. Hurááááá!!!

marselina
26. lis 2010

teda holky asi něco bude páč mě se tobísek počůral před 2dny taky ale v noci,přes den teda nee,ale i tak, 🙄 🙄 oni asi zkoušejí co maminky vydrží,jinak kubša střídavě oblačno,někdy hodný jindy dacan a čím mě nejvíc doráží je že co jsme se naučili v logopedii výslovnost některých písmenek,tak ted jako by to nikdy neslyšela rozmázlí se,tobík bude za chvilku mluvit líp než on,hrozně opakuje a snaží se hezky vyslovovat dokonce mu jdou slova jako ovladač,hovno,sračka,a jiné další ale mám z něho radost je opravdu uplně jiný než je kubíček,ach jo.proč nemůžou být oba tak hodní jak je tobísek,jediný pozitivum,od začátku týdne spolu spinkají už v pokojíku každý ve své velké postely a usínají bez telky,což před tím kubík vůbec nedokázal.
ta dekorace je dost velká ,sob má minimálně 120cm na výšku a délku tak 100cm,a sánky tak 140cm a výška tak 70cm,je to nádherný,ale jak to tam je připevnit.výzdobu mám už tak z 50% hotovou,ale ještě mě čekají girlandy kolem oken,taky miluju tohle veškeré zdobení,jsem na to uplný maniak.