Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

ywana
26. lis 2010

...dievčence, momentálne čítam výbornú knihu - 5dní, ktoré zmenia vaše dieťa - od Dr. Lehmana...je tam všetko s čím nás naše detičky dokážu trápiť...Lehman zároveň vysvetľuje prečo to naše deti robia a kých chýb sa my rodičia dopúšťame...nakoniec dáva rady ako to robiť správne...je to psychológ a všetky druhy "neposlušnosti" rozoberá z psychologického hľadiska...
...pre mňa výborný návod ako zvládnuť svoje dieťa...doporučujem vám ju... 😀

simalex
autor
26. lis 2010

@ywana
dík, už si to píšu a vyšlu mamku do knihovny - snad to bude i u nás...

denisocka
26. lis 2010

baby, ake darčeky mate pre,tie naše neposlušne deti ???? nik mi nevie poradit,asi si to hodim,neviem čo mu kupit - niečo super a nerozbitne

simalex
autor
26. lis 2010

@denisocka
denis, a co malý dělá rád? Co ho baví?
Já jsem teprve letos kupovala malému dřevěnou vláčkovou dráhu z Tesca s plno doplňkama - padací most, myčka, točna, + výhybky a přípojnou autodráhu.
To jsem měla udělat už dávno - máme doma 2 sady dráhy Mašinky Tomáše, ale to je akorát k vzteku - drahé, malé, vláčky vyjíždí a pořádně na dráze ani nedrží.

Taky tyhle puzzle z Tesca jsou super - na motoriku a rozvíjení.

denisocka
26. lis 2010

nad vlačikom uvazujem, rad sa hra s autičkami,ale to by som musela kupiť kovove nerozbitne a rad sa vozi na 4 kolesovom odrazadle puky . občas posklada duplo ,takže neviem,a,e zas dalšie autička mi pride otrepane

denisocka
26. lis 2010

co stoji tak drahja v tescu?tesco tu nemama a ist kvoli tomu do tesca mi pride blbost .

simalex
autor
26. lis 2010

@denisocka
ten komplet vláčková dráha s autodráhou stál 800 Kč, myčka 200 Kč, točna 160 Kč, most něco přes 200 Kč, další 4 koleje 60 Kč, 2 výhybky - 60 Kč atd. Už nevím přesně...

Tyhle dráhy vyrábí i firmy Woody, Maxim, Bino, Brio atd. (u nás k dostání v Pompu) a jsou navzájem kompatibilní. Navíc se dá pořád plno věcí dokupovat. Případně je možné to objednat přes net (u nás www.drevenevlacky.cz, u vás nevím 😉 ). Zkus ale mrknout na ty naše stránky pro představu - je tam toho fakt hodně. A zdá se, že to je docela bytelné. Ty plastové stojí za prd...

draga
26. lis 2010

@simalex prosím tě nevíš jestli to funguje dohromady i s těma kolejema z ikei? že bych dokoupila něco ...díky

simalex
autor
26. lis 2010

@draga
drago, a to je výrobce přímo Ikea? Protože tuu té kompatibility, myslím, nejmenovali.

draga
26. lis 2010

jo je to přímo pro ikeu, já jsem v tescu přikoupila vláčky ty tam pasujou ale ty koleje mají jiné spoje...tak to asi nebude k sobě...škoda, protože bych hned měla dárek 🙂

martinka79
27. lis 2010

holky tedy vy sjte toho nakecaly, já nejsem probití, ale po pravdě občas dostane majel i ode mě něbo MM. jinak kout jsem měla u dcery fungovala to přesně jak se totu tu psalo, venku jsem neměla problém.... nikdy. Nikoka vlastnila klečící sedící polštářek. Mišák tedy na toto neí, ale chápe když mu řeknu jdi do pokoje a přijď až budeš zase hosný kluk..
jinak vás chápu a rozumím mám děti na kroužku co jsou šílené v uvozovkách... ale jinak zlatíčka a po pravdě ne každý může radit... takže držte se svého a nebojte bude lít vidím to na Nikolkce a pka zase hůř... už se blížíme.... k tomu klesání puberty. 😀 zdobit dům budu dnes... nijak to nepřeženu, ale bude to.
radu na připevnění nemám.. je to pěkné, ale pro mě moc americké a to já miluji klasické české dekorace z přírodnin.

draga
27. lis 2010

@marselina jsem si toho soba ani nevšimla...no radu ti dám, upevněte ho hodně dobře aby vám ho někdo nešlohnul 🙂 jinak souhlas s Martinkou já taky ameriku moc nemusím 😉 ale sobíka bych ještě dala...já nesnáším toho jejich dědka 🙂)

martinka79
27. lis 2010

@draga no upevnění proti kráděži jedině s alarmem... 😀 😀 😀
ne je to pkěné a bude to fajne, ale u nás by to tedy fakt bylo šílené...

myschka
27. lis 2010

@draga ty kolejničky do sebe sice pasujou trošku hůř ale jde to. My máme ikeáckou sadu a spoustu tesco dílů a ještě jednu velkou od úplně jiné firmy a všechny máme pospojované dohromady 😉

martinka79
28. lis 2010

no u nás vláčkodráha bodujeuž od loňských vánoc Mišák si je sám postaví potřebuje te\ď doplnit koleje... a chce tu patrovou garáž co se dá napojit.... líbí se mi ta tesco sada.. se silnicí... uvidím zda nevemu i to... mě tedy ty Ikea do kolejí moc nepasují.. aMíša je tam nenarve vůbec.... takže jsem je vyřadila darovala do MC... 😝 ale jinak všechny jdou do sebe.Jak píše simalex. 😉

martinka79
28. lis 2010

@marselina jak jsi to vymyslela se sobíkem.. co výzdoba domu??? 😉

draga
28. lis 2010

holky tak nevím ....ale díky za info s pasováním kolejí 😀 😀 mě se právě líbí ty v tescu že mají plno doplňků...tak asi *ikea* půjde taky někam na výlet 🙂

marselina
28. lis 2010

martinka79:marti,zatím jsem to nevymyslela nijak,manža mi pořád říká že to na střechu dát nepůjde,já jsem to ale už u někoho viděla a vím že to půjde,se mu asi nechce,ještě mi chybí girlandy kolem těch oken holt co si člověk neudělá sám to nemá,dla jsem to za ukol manželovi a čekám na to od pátku,tak si to dnes nebo zítra natukám sama.holky vyfotte vaše výzdoby a dejde sem fotečky pro inspiraci ju??

simalex
autor
29. lis 2010

@lucie5779
luci, včera jsem byla v Mrňouskově a bylo to docela fajn. Je to nová rodinná kavárna v bývalé školce za Synagogou (Sv. Hedvika). Je tam pěkná větší herna (2 bazény s kuličkama, domeček s pidi skluzavami, hračky) a otevřou ještě dvouposchoďový prolézací domeček. Stojí to 45 Kč/dítě. Přišlo mi to asi trochu lepší než Kačka. Vy asi do Opy moc nejezdíte, ale kdybys nevěděla, kam s nějakou kámoškou s dětma, tak to by byl docela dobrý tip.

lucie5779
29. lis 2010

@simalex já o tom vím a dost o tom uvažuju, jezdíme hodně do Opavyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy !!! můžeme se tam někdy potkat co Ty na to ?

simalex
autor
29. lis 2010

@lucie5779
luci, to by bylo super. Abychom jim to tam ale nezbořili!!!!!!!

lucie5779
29. lis 2010

@simalex 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no to je možnéééééééééééééééé 😀 😀 😀 😀 😀 😀
domluvím se s kámoškou, chce tam jít taky, až se Alík uzdraví a spácháme to, ještě před Vánoci co ?

simalex
autor
29. lis 2010

@lucie5779
tak uvidíme, hlavně ať se malý uzdraví. My se zatím docela držíme. Ťuk ťuk... Ve čtvrtek máme v loutkáči Mikulášskou besídku, tak bych ráda, aby to vydrželo aspoň do čtvrtku...

marselina
30. lis 2010

ahojky holky,tak nás 17prosince čeká ve školce vánoční besídka a náš kubíček dostal 2hlavní role,jednou hraje stromeček a podruhé zase ježečka,no ale těch věcí co musí mít.hned vše zelené,pak zase hnědé a nakonec bílé,ale co,jsem ráda že mu paní učitelka tak věří,nikdy před tím totiž žádnou roli neměl.je hrozně důležitý apořád si to doma říká a když se zeptám,tak říká neptej se a počkej si na besídku,tak čekám.....
vy vůbec nefotíte ty vyzdobené domečky,šup šup.já snad dnes konečně budu mít ty girlandy kolem oken,snad manža dojede z práce s dobrou náladou a buchne to tam,já rý nesmím kvůli oknům,tak nevím co tím myslel,že byc jako kladivem rozbila okno???no nevím 😠

jajik25
1. pro 2010

Ahoj holky už jsem vám sem jednou psala tak bych se chtěla jen zeptat co by jste poradily kromě vyšetření u psychologa?Syn nemluví a jeho mluva s ostatníma dětma ve školce je že do nich strká,prý občas i víc.Přijde mi že některý děti jsou až moc hajsaví.Doma se k malýmu bráškovi chová celkem dobře.Samozřejmě že ho plácne nebo ho strčí ale jen v případě že mu bere hračku,jinak se o něho stará dobře.Snažím se mu to vysvětlovat ale je tak trochu paličatý tak mi někdy přijde že je to úplně zbytečná námaha.Můžete mi někdo poradit jestli se dá ještě dělat něco jinýho? ☹ Děkuju

simalex
autor
1. pro 2010

@jajik25
jajik, zkus kontaktovat Kaňku v Táboře - http://www.kanka.info/, http://neziskovky.cz/katalog/kategorie/4381.html
Našla jsem je při vyhledávání rané péče ve Vašem kraji. Jestli fungují jako Raná péče u nás, pak i dojíždějí do rodin, omrknou situaci, poradí, navrhnou aktivity, případně následnou péči, půjčují speciální pomůcky, atd.

Co se týče psychloga, záleží na tom, jak je v dětské vývojové psychologii zběhlý. Osobně bych předpokládala, že by to měl být on nebo pediatr, kdo poradí, co dělat. Realita bývá, bohužel, jiná.

Určitě napiš do té Kaňky, v krátkosti popiš problém a uvidíš. Případně by tě oni mohli odkázat na někoho fundovaného. Já budu kontaktovat Ranou péči i teď, třebaže je Alexek ve speciální školce, kde má skupinovou i individuální logopedii, různé terapie, míváme sezení s psychologem, atd. Osobně si myslím, že jsem udělala chybu, když jsem je nekontaktovala, když byl Alexek menší. TAKŽE TO URČITĚ ZKUS TOUTO CESTOU.

Já si už nepamatuju, jak jste na tom s logopedií, ale tady je taky potřeba vyhledat dobrého klinického logopeda, aby to k něčemu bylo.

jajik25
1. pro 2010

U logopeda jsme ještě nebyly,teď nás teprve čeká ten psycholog ale jinak se snaží mluvit víc než dřív,dokonce se mu i podařilo říct máma,bába ale když sem chtěla aby to řekl znovu tak už dělal blbosti.Díky za radu,zkusím to

simalex
autor
1. pro 2010

@jajik25
no, jajik, to znám - tu nechuť spolupracovat, opakovat, přijímat nové podněty. Proto je potřeba s těmito dětmi pracovat jinak, než je běžné. Ty to máš ztížené, protože máš ještě jedno menší dítě. Tohle je taky jedna z věcí, která odborníky zajímá a přikládají jí váhu. Je rozdíl, když má člověk jedno dítě s komunikační poruchou, nebo více dětí, kdy se to potom těžko kloubí a vzájemně se to ovlivňuje. Taky se v tomto předpokládá větší zapojení tatínka.

Zkušený odborník by třeba mohl poradit, jak si ten den rozdělit a rozplánovat, udělat si třeba týdenní plán, ať v tom člověk po příchodu ze školky netápe. A vůbec se neboj toho, že by Stáník u něčeho vydržel třeba jen 5 minut. I to je k něčemu. Ony totiž tyhle komunikační poruchy můžou jít ruku v ruce s ADHD a práce s takovýmto dítětem je samozřejmě těžší.

simalex
autor
1. pro 2010

@marselina
marsi, tak co? Girlandy pořešeny? Já moc nemám co ukazovat, protože jsem zatím udělala jen adventní věnec a věnec na dveře. V tomto u mě bohužel platí, že snaha se cení, citu pro to moc nemám, tak jsou to takové lehké paskvilky.
Kubíčkovi moc blahopřeju k prokázané důvěře.... Určitě to bude straaaaašně roztomilé. My máme besídku zítra. Se strašně těším.

marselina
1. pro 2010

simalex:no nebudeš věřit ale včera večer manžal girlandy nabouchal,já je musím ještě dozdobit,začalo u nás ale sněžit a je venku hrozná zima,tak semi nechce ani vylézat z baráku a to mám jít ještě do školky,brrrr.
jsi šikovná že si adventvní věnec i věnec na dveře děláš sama,to já jsem na to levá a pohodlná tak si to raději koupím,adv.věnec máme umělý tak se koupí jen svíčky nebo už vlastně koupili.
nafot i věnečky at si můžu vzít z tebe příklad a inspiraci pro příští rok.