Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

draga
6. pro 2010

@littlejane u nás ne, Dalíček byl moc hodné miminko, spinkal krásně, neplakal, jen sem tam...začlo to kolem roku když začal chodit...ale jinak od mala pořád kopal nožičkama, otáčel se brzo, prostě chvilku nepoležel...ale jinak byl zlato...teda on je zlato i teď 🙂

simalex
autor
6. pro 2010

@littlejane
tak u nás to bylo asi od malička. Už v porodnici říkali, že bude hodně neklidné a nervózní dítko. V noci se budil co 3 hodiny, pak jsme se trápili s kojením (to mu skoro vůbec nešlo) a pak jsem ho ještě musela hodinu uspávat. A pořád dokola. V noci se několikrát budil snad do 2,5 let.
Nejdříve si okousával kůžičku u nehtů (měl nehezké záněty - záděry) a pak začal rovnou s nehty a to dělá dodnes. Prý dětská neuróza, nebo co, říkala doktorka.

littlejane
6. pro 2010

@simalex - tak se spaním jsme na štíru taky od malinka, a kojení jsme bohužel zvládly plně jen do 5.měsíce, pak jsme už museli přikrmovat a nakonec skončily na UM úplně. ALe to bylo taky tím, že Jeníček byl velký mimčo. Ale abych si pořád nestěžovala, tak dnes v noci poprvé! spal od 22h do rána do 7h. Jakoby snad vycítil, že jsme byla už úplně vyřízená a v depresi, jak řádil přes den, že se rozhodl mi dát pokoj aspoň v noci 🙂

littlejane
6. pro 2010

a jak se vyspím, hned se cítím pozitivněji naladěná. 😀

littlejane
6. pro 2010

jinak ptala jsme se vás proto, jestli se právě už teď v tomhle věku dají vypozorovat případné problémy s chováním, hyperaktivitou, vztekem, atd. .... nebo to ještě nemusí nic znamenat.

paolin
6. pro 2010

@simalex a nezkoušeli jste kineziologii?

u Adámka zatím jen tak nejde provést nějaké diagnozy. časem, až povyroste... s tou komunikací - on rozumí dobře. jen kolikrát lumpík dělá, že nee 😀 nebo se mu prostě nechce se mnou "bavit". jako dnes. naše komunikace probíhá, že se ho zeptám jestli chce třeba něco stavět a on řekne souhlasné hm. když neřekne nic, nechce. a tak pořád dokola. sem tam použije jeden ze svých výrazů - domeček, tunel apod. je tma. vláček, letadlo je šiši. auto, kulička, motat a vše o točení a kulatých věcech je bllll - jako že se to blll dělá :o) pfll je voda, mokrý, pití a vše s vodou spojené a tak. spíš Vítek měl více jakési projevy autismu. při nástupu do školky to bylo hodně viditelné v porovnání s ostatními dětmi, ale postupně se to minimalizovalo. asi má prostě svoji jinou životní dimenzi 🙂

simalex
autor
6. pro 2010

@paolin
no, už jsem o tom někde četla, ale zatím jsem do toho nešla. I když by to nebylo od věci. Asi se toho bojím. To by mohli vyplavat na povrch nějací kostlivci, že jo?

simalex
autor
6. pro 2010

@littlejane
tak těžko říct, koukám, že to je všude jinak, tak se to asi jednoznačně vysledovat nemůže. To je takový těžký věk. Jeník neví, co chce, hned tohle, pak tamto... Jojo, pamatuju si. 😉

paolin
6. pro 2010

@simalex noo, zatím jsem taky jen něco četla nebo mi lidičky doporučovali. myslím ale, že je to spíš fyzická záležitost - dotyky

simalex
autor
6. pro 2010

@paolin
tak to je super, že jste to u Adámka nějak spacifikovali, nebo si to spacifikoval sám.

Strašně se mi líbí ta dětská asociační řeč. Alexek to používal taky a někdy mi to přišlo jako kvíz. Ale takový těžce zajímavý. Měla jsem vždycky strašnou radost, když jsem přišla na ty jeho myšlenkové pochody (to když už ta řeč byla složitější, ale pořád v tomhle specifická).
A hlavně, když tvůj malý rozumí, tak to je fajn. 😉

@draga
díky, myslím, že by fakt nebylo od věci trochu v sobě pouklízet. Jednoznačně věřím, že když maminka není 100% v pohodě, dítě to cítí a můžu to na něj přenášet. Aktuálně žádný problém nemám (až na tu Alexkovu dysfázku, ale to zvládneme), kostlivci ale jsou a někteří pěkně staří. 😝 😝 😝 😝

simalex
autor
6. pro 2010

@paolin
já jsem právě slyšela, že pokud nejsou děti ještě schopné spolupracovat, pak se to dělá přes maminku. Proto mám pocit, že bych musela začít u sebe.

paolin
6. pro 2010

@simalex tak i u nás. jen to není až tak dávno...psycholožka, co jsme k ní začali chodit, chce nejdřív chvíli rozebrat mě. no nazdar 😀 zjistí, že matka je labilní a úplně blbá a bude 😀

lenik_25
6. pro 2010

Kineziologii doporučuji. U nás v Děčíně je dokonce paní, která pracuje přímo s dětmi.

marselina
8. pro 2010

holky,kde jste všechny?????????

martinka79
8. pro 2010

jsem tuu...

martinka79
8. pro 2010

@marselina co výzdoba??

marselina
8. pro 2010

martinka79: jj výzdoba hotová,jsem vcelku spokojená jen ten sob se sánkama nějak pořád hnízdí v ložnici a docela hodně teda i zavazí 😠

marselina
8. pro 2010

a co tvoje výzdoba???už pečete????

martinka79
8. pro 2010

@marselina jj pohoda mám 4druhy a budu pokračovat... jinak výzdoba jen lehká.. něco mám v albu, sakra to je blbé, tak šup se sobem saněma na střechu či nějak ven na terasu.... 😀 chci ho vidět jak svítí... 🙂

marselina
8. pro 2010

jo tak svítícího ti ho může vyfotit,zítra dojde přechod z 110 na 220,tak vyfotím.před dům ho dát nechci někdo by to ukradl.já napečeno zatím nemám nic a asi ani nebudu,mám objednané u jedné paní 😉

martinka79
8. pro 2010

no tak to máš dobré... já ráda peču... jasné to by asi ukradli... tak já nevím jak to tam umístit... těším se na fotečku

lenik_25
8. pro 2010

Jupí, mamka se mnou právě uzavřela kšet. Vezme si Danečka od pátku do neděle a já jí napeču cukroví. Tak to nemám jako niiic proti 🙂)

lucie5779
8. pro 2010

peču peču, výzdobu mááááááááááám 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

marselina
8. pro 2010

martinka79:marti,já taky hrozně ráda peču,ale nemůžu se k tomu jaksi dokopat,možná je to tím že mám ted tu brigádu a fakt se docela hodně nalítám,nejdu sice do každýho domu,ale i tak než to projedu mám v nohách 16km,manža mi nadává že jsem hubaná at pořádně jím,ale i když jím,to tělo se tou jízdou nak ole a rychlou chůzí pomalu běhám tvaruje,nemůžu za to,než by byl rád že jsem taková,kdybych byla tlustá tak mě bude honit do cvičení 😀 😀 😀

marselina
8. pro 2010

lucie5779:lucinko ty taky i se sašenkou???tak to jsi borec.

martinka79
9. pro 2010

no holky tak to jste šikulky.... no na kole se hubne dost dobře... 😀

paolin
9. pro 2010

@lenik_25 Leníí, no tak to je supééér 😀 užij si to!

draga
9. pro 2010

čus děvčata...tak já jsme pekla minulý týden jak byl Dalík nemocný, zůstala jsem s ním doma, upekla jsem linecký a oni mi ho normálně sežrali...no chápete to? tak nevím nějak se mi nechce ho péci znovu, ale mě se letos nějak nic moc nechce...jsem lenora, jo a ještě nemáme ani dárky... 😀

@marselina taky chci vidět soba svítícího 😉

marselina
9. pro 2010

draga:no tak o tom mi povídej,pro děti od švgrových máme ale pro naše klučíky nemáme,co jsem pro tobiáška měli jsme mu dali na narozeniny a pro kubíčka máme jen tu loď.o víkendu všechno dokoupíme,zabalíme a výplata bude v háji,ale co hlavně e budou mít děti radost.
sobíka večer vyfotím a dám se,čekám na pořádnou tmu i když doma je to asi jedno,venku vynikne jinak