Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

macca5
28. dub 2010

zaujímavé,nikdy som sa na to nepozerala s tohoto pohladu. 😉

martinka79
28. dub 2010

sim.. trampolínka kolem 2, 4stojí asi 6tis...ale dá se shnat i levněji...
Holky mám angínu jako prase... ovšem ležet nemohu MM jezdí na AJ a babičky jsou v dálavě.. ☹
Luci krásné fotečky je to šikula, tak si prostě poma,oval slipky, ber to s nadhledem a prdelku no ono mu to neuškodí 😉 😉 pohlaď drobka malého... 🙂

lucie5779
28. dub 2010

marti díky, to je blbý, že jsi marod, já jsem byla spolu s malým asi tak před 3 měsíci a byl to záhul ☹
brzy se uzdrav, tak krásně venku, u mně babičky taky nehrozí 😒
trampolínu bych brala takyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marselina
28. dub 2010

všechny vás zveme na naší trampolííínu 😀 😀 😀 😀 😎

martinka79
29. dub 2010

mars neprovokuj nebo všechny dorazíme to bud emazec na vaší zahradě... 🙂 už je mi lképe MUDr. mi dala si nějaké driáky a ty mě fakt dost probraly.. aje mi dobře... krk sice cítím, ale není nic hrozného. 😉

marselina
29. dub 2010

martinka:hlavně se uzdrav at nepromeškáš tak nádherné počasí,už zase hlásí déšť,ach jooo.dojeďte uplně všechny ať se ti naší sousedi taky pomějou 😀 😀 😀 😀

marselina
29. dub 2010

holky poradte,ve školce se budou fotit a já chci klukům sehnat 2stejná trička,ale zatím bez uspěchu ani na MMB v novém zboží nic nemají,poradíte kde sehnat??

draga
29. dub 2010

co třeba tesco? tam mají celkem slušný trička

lucie5779
29. dub 2010

ahoj holky, jo draga má pravdu Tescoooooooooooooooooooooooo cheerokee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martinka79
30. dub 2010

Mars... taky ybch to viděla na tesco.. dá se tam docela dobře kápnout na pškná trika nedávno jsem nakoupila prima polokošile... 🙂
jinak holk ahojky už je OK. dnes dokonce přijede na víkend tchýně.... 😉 snad to nebo KO. návštěva jsme teĎ TROCHU S TCHÁNEM NA NOŽE....

marselina
30. dub 2010

holky děkuji zajedu kuknout,cherokee značku zbožnuju mají super hadříky,jen sehnat ty dvě stejný velikosti.
marti:jj to známe když s s tchánovcama zrovna nemilujeme tak je to divný,ale sneseme se,tak držím pěstičky at je vše v pohodě!! 😀

simalex
autor
30. dub 2010

luci:
super fotky z besídky. Malý je šikula. My teprve budeme mít, ale nevíme kdy, protože 7 dalších dětí lehlo s neštovicemi ☹.

Jinak ty neštovice od Alexka dostala i moje dospělá jakoby nevlastní sestra. Chudina, potvrdilo se, že v něterých případech je to pro dospělého fakt záhul, v sobotu museli dokonce na infekční, protože už byla zoufalá (bolesti hlavy, horečky, vyrážka úplně, ale úplně všude, neuvěřitelné svědění).

lucie5779
1. kvě 2010

simo díky, jj byl moc šikovný s takovou hruškou na hlavě 😀 😀 😀 😀 😀
chudák ségra tak ať se z toho brzo dostane, u nás ve školce zatím nic ťuk ťuk jinak bych malého stáhnu ať to nedostanu, i když si myslím že jsem je měla, ale protože jsem přecházela za mlada z vesnice do města ten doktor z vesnice nám nechtěl dát kartu ani mudr. takže jí teď zkouším najít a uvidím zda je achivována a kde je? takže někteří doktoři fakt nedomyslí věci a dělají problémy, ségra jí má a ja ne tu zdr. dětskou kartu 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

martinka79
2. kvě 2010

od návštěvováno, bylo to dobré až na to jak jsme kmitala.. v podvečer jsme si odpočinula na sousedcké grilovačce prima kce s dětmi... 🙂 besídky si užijte.. to už mám za sebou a další mě čekají od příštího roku... 😀

martinka79
2. kvě 2010

neštovice tak ty chytil MM od dcery a to byl fičáááááááááááááák. šěílené až mi ho bylo jednou zase líto... 😝 Míša je ještě neměl...

martinka79
4. kvě 2010

dneska nic moc den. sice nálada dobrá na obou frontách,a le ějak se nám nic nechce. Míšas tále rýmuje... já jdu zítra na kontrolu a sedimentaci tak snad už budu Ok. 🙂

martinka79
4. kvě 2010

tak dnes spal poprvé prdelín bez dudlu spánek krátký a nic moc.... 🙂 ☹

simalex
autor
4. kvě 2010

marti::
chudina, se té rýmy nezbaví. Snad ti vyšetření dopadlo dobře?

Alexkovi se zase minulý týden objevila sluneční alergie a my jsme někam zahrabali kapky 😢 ☹ ☹ Už se mu to zlepšuje (kde je taky sluníčko...), ale už teď se bojím, až budou horka a hlavně slunko. Objevilo se mu to až vloni a bohužel to nevypadá, že by se mu to jako plno jeho dalších alergií apod. upravilo tak nějak s věkem samo. Ach jo, je mi ho fakt líto.

Gratuluji k odnaučování dudlíku!!!!!! Šikulka. Taky se nám to podařilo kolem 2. roku. Určitě to zvládenete...

lucie5779
4. kvě 2010

marti vydrž to půjde, jen nepovolit 😉 drzím pěsti ať si OK 😉
simo tak to je pech ke které Mudr. chodíš v Opavě ??? 🙂

martinka79
5. kvě 2010

ahojky holky díky k povzbuzení dudina.. je to práce. dnes mi usl na pár minut v autě od dr. a jinak nic. ale leže v pelechu asi 20min., tak aspoň tak....
JInak jsme zdravá a mám se tedy štřit, ale OK.
koupila jsme jinéí kapky a uvidíme... šíleně mě to štve ta rýma. venku zinma jak v spírně a nic mě nebaví... 😉

martinka79
6. kvě 2010

Ahojky, další noc nbez dudlu a lepší... sice mele jakodrak hubanem než usne,ale je to prima... 😉

marselina
6. kvě 2010

ahoj holky,tak jsem po delší době zase tady.v sobotu jsme jeli s tobiáškem na pohotovost,měl 40tky horečky a ne a ne to srazit,tak si nás nechali v nemocnici a byla z toho veliká angýna a do toho ještě lezou zoubky,jeden už je venku,další se klube.
včera nás konečně pustili tak jsem ráda.
martinko: moc gratuluju k dudlíku,pořád přemýšlím kdy ho tobíkovi taky vezmu,v noci spinká zásadně bez dudlíku,ale protože je ještě kojený tak má asi místo dudlíka mě.kubík byl v pohodě,tam jsme dudlík odrovnali během 3dnů a to proto že jsem mu před spinkáním četla pohádku a on usnul aníž by dudlíka potřeboval.
jinak píšeš že jsi už zdravá a já jsem od tobíska chytla angýnu a do toho pořádnou rýmu,brrr.

draga
6. kvě 2010

hoj ženy...všem marůdkům brzké uzdravení 🙂

co je alergie na slunce? teda spíš jak se projevuje?

marsi tak jste si užili nemocnici chjooo no hlavně, že už jste doma 😉

marselina
6. kvě 2010

dragi: alergie na sluníčko se projeví zarudnutím kůže,veliké svědění až pálení a můžou se objevit i pupínky. 😀 ☹

martinka79
6. kvě 2010

čusík holky. tedy mars nemocnice, ještěže je za vámi. no já jsem OK. ale Míša rýmuje...
je toho teď všude kolem spousta...

draga
6. kvě 2010

marsi díky za vysvětlení...takže takový stav asi jako když se spálíš na prudkém sluníčku...to fakt neznám, kamarádka měla atopák a nesměla na sluníčko, protože se jí to vždycky strašně zhoršilo a právě jí to červenalo a vyběhla jí vyrajda...pak se mohla udrbat a měla to i přes oblečení....ale že to existuje jako samostatná alergie mě překvapilo...no ono vůbec nějak těch alergií přibývá ☹

simalex
autor
6. kvě 2010

daraga aostatní:
já jsem se asi blbě vyjádřila, Alexek má solární alergii - alergické záněty spojivek (neinfekční). Zrudnou mu očička (bez hnisu), pořád si je tře a bolí ho,nebo štípou. Dost nepříjemné. S kůží to není na sluníčku taková hrůza, i když malý je teda strašně bílý, takže v létě musíme hoooodně opatrně.

Luci: oční MUDr. Štěpánová (svérázná, ale myslím, že není špatná), alergologie MUDr. Hadámková (pěkná ordinace a přístup k dětem).

Marodi, držím palce, hlavně Marsi. Ať je malý brzy zdravý.

draga
6. kvě 2010

simalex aha tak to je taky na prd...malýmu zase pořád oči slzí...asi to má po mně ...

lucie5779
6. kvě 2010

simo a k jaké dětské Mudr. chodíš ?

marselina
6. kvě 2010

holky děkuju určo se brzo uzdravíme,zítra máme tu ko v nemocnic a budou mu brát krev,bojím bojím.
A ještě dotaz,kubíček má v oblasti ledvin(obou) docela velké modřiny od jednoho fakt zlobivého a nevychovaného kluka kterého vychovává tak nějak ulice,matka místo aby si ho na nějakým akcích hlídala(např.pálení čarodějnic)tak si kluk dělá co chce a ona chlastá pivečko.
jak byste to řešili??učitelka se je ve školce snaží držet od sebe ,ale moc jí to nejde.zítra se na to chci optat,protože bych opravdu jednou nerada šla do školky a kubík by tam taky nemusel být.nejsem jediná kdo si na chlapečka stěžuje,vím kubík je taky zlobidlo,ale dokáže poslechnout a ve školce je hodný,denně se jak pitomec ptám,protože mi na tom záleží