Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

lucie5779
16. srp 2010

@martinka79 hurá dobré zprávy 🙂 ale ty mandle ☹
@draga určo se ozvu, to pak bude účet za mobil 😀 😀 😀
@galioska co to je donedávna kojeny, jak dlouho uz ho nekojis ? muze to byt i tim, proste mu to chybi to kojeni a proto dela to co dela, ale bude to jiste i obdobi vzdoru, to se holt musi prezit a vydrzet !!! napis o tomto trochu vic
@martinka79 cekej cekej a dekuju ozvu se 😉

draga
16. srp 2010

@lucie5779 Luci ozvi se, protože já jedu na týdn pryč tak nebudu na netu ať mám čerstvé zprávy 🙂 stačí mi sms z porodu 🙂)))

lucie5779
16. srp 2010

@draga 😉

draga
16. srp 2010

@lucie5779 a jak se cítíš Luci? ždný náznaky? poslíčci?

lucie5779
16. srp 2010

@draga ale jo jsou, ale nevim zda obcas me boli bricho se zacpy, nebo posliky, jsem zvedava na zitrejsi ko, boli me snad cely spodek, zadek a citim tlaky ale co z toho kdyz se nic nedeje, citim se fakt uz dost mizerne, nespim potim se nohy natekaji jsem uz neohrabana hruza, takhle mi u prvniho vubec nebylo ach jooooooooooooo ☹

draga
16. srp 2010

@lucie5779 hele tak třeba do rána porodíš 😉

lucie5779
16. srp 2010

ale prd, to si taky pořád říkám a nic z toho, nespím a chodím pořád čůrat a to je tak všechno 🙄

martinka79
16. srp 2010

@draga užij si dovču... a díky za podporu na mandle a samo bakterii
@lucie5779 klidnou noc a snad trochu spánku, jelikož porod a následně po něm to je těžké.... 😝 ale ty to zvládneš. 🙂 budu se těšit na vše..

draga
16. srp 2010

@lucie5779 no to čůrání si pamatuju a pak jsem v noci šla a rup tekla voda 🙂)) tak hodně štěstíčka a těším s ena zprávičku

holky jinak jedeme s prckem vlakem a 2x přestupujeme už teď mi šedivý vlasy 🙂))

martinka79
17. srp 2010

@draga to zvládnete... 🙂 kam razíte?

marselina
17. srp 2010

martinka79: ach jo ty mandle,nám je asi blbě vytrhli tak doufám že na tom budete líp než my 😉
lucie5779:no já budu taky čekat na sms,už ted jsem napnutá jako bych měla jít rodit já sama 😀
draga: já myslím že ho galiosce vemou do školky,náš kubík měl 2roky kdy začal chodit taky do školky,sice jen těch 5dnů v měsíci ale zaplat pán bůh za ně 😀 třeba má mateřskou jen na 2roky a to ho vzít musí potom na celé dny 😒

martinka79
17. srp 2010

@marselina našeho prdelína vzali do školky taky, jinak na mandle se netěším,a le doufám, že to bude Ok. 😉 vykultivují mu mandli a udělají z toho vakcínu... co mu otom budeme dávat. 😉

draga
17. srp 2010

ty jo holky to jste měli štěstí tady vůbec školky neberou mladší děti 3 let a i když malýmu byly 3 v únoru neměli jsme šanci...až letos 😉

tak za chvíli vyrážíme...myslete na mě 🙂)

co ta Luca?

lucie5779
17. srp 2010

@draga Luca žije odešla jí zátka na kontrole řekli že zítra nástup jinak kdyby změna tak jeste dneska at uz to mame za sebou, já holky napísu jedné z Vas mám na vas vsechny mobil, ale tak zase nejsem milionar ze ? tak se nezlobte ju, a pak uz tu zase budu s Váma a doufam ze co nejdriv papapapa 😝

martinka79
17. srp 2010

@lucie5779 chápeme to a budem na tebe myslet.... 🙂

lucie5779
17. srp 2010

@martinka79 diky Martinko 😉

martinka79
18. srp 2010

@lucie5779 drž se
Jinak krásný den, já právě lenoším u Tv a za chvilu půjdu uklízet dům.. odpoledne mě čeká malé posezení malá diagnostika

rozala111
18. srp 2010

Ahojte, tak uz som asi dost zufala. Mame 4,5 rocnu dcerku, je fakt zlata - teda bola, uz si pomaly ani nespominam ☹
Je to sikovne, inteligentne dievcatko, ale posledne 3 mesiace sa s nou neda komunikovat, stale odvrava, sustavne nas provokuje . svojimi recami, sposobom ako to hovori, a hlavne provokuje svojho 2,5 rocneho brata, ktory na nej visi.
Ked ju pekne upozornim, ze prekracuje medze, tak len nieco odvrkne a ma silacke reci, hanbim sa s nou chodit do obchodov - lieta tam, a samozrejme syn za nou, proste je uplne ako odtrhnuta z retaze, vsetko chce robit len po svojom. A hlavne nechce robit nic, nic sa jej nepaci. je vzdorovita, umrachtana, ked ju upozornim, ze sa nema mrachtat - neprestane. nejde to s nou ani po dobrom, ani po zlom - neplatia prikazy, zakazy nic.

martinka79
18. srp 2010

@rozala111 Ahojy nechci být nijak zlá a krutá, ale je to vážně věk a tu platí přísná ruka... a slovo. Opravud dodržovat přesná pravidla a trvat a nich a proto si rozmyslet než něco vyslovíš. uričtě bych její projevy nezjmu a pocitu, že je to nuda čoi zase moc snadné přecházel a apokud by si nechtěla hrát či něco dělat.... ingnoraval bych ji... 🙂 se synem to je těžké jelikož on ji zbožňuje, ale neboj jeho utáhneš na vařenou nudli takže hra... a tvoření a dceru když nechce nech stát opodál... 😉 ona se časem přidá. Je to opravdu těžké období ale drž se... zvládneš to.... 🙂

marselina
19. srp 2010

draga,martinka79:nevím jestli vám lucinka taky psala,ale včera ve 22:15h se jim narodila dlouhoočekávané miminko,holčička sašenka,měří 52cm a váží 3,72kg.velká gratulace za všechny 😀 😀

martinka79
19. srp 2010

@marselina jupííííííííííí nepsala,a le čekala jsme že písne někomu z vás...😀 😉 moc moc jí gratuluji. a Sašenka krásné jméno...

marselina
20. srp 2010

holky,kubík je od středečního rána doma,ale on tak hrozně zlobí,vůbec neposlechne ani na 3říkání,ach jo.už at je školka jen se obávám abych neposlouchala pořád jenom stížnosti ☹

martinka79
21. srp 2010

@marselina Mars. neboj to je divočina na konci prázdnin...
Já očekávám Mišáčka za chvilku, mám rpo ně navařeno a zítra jedem pro Nikol na soustředění... 🙂

lucie5779
22. srp 2010

čuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuus všem jsem doma, až se zaběhnu pisnu třřeba večeeeeeeeeeeeeeer

marselina
23. srp 2010

lucie5779:ahoooooooooooojjjjjjjjjjjjjj,vítáme vás tadyy.pak chceme fotečky Sašenky 😀

lucie5779
23. srp 2010

@marselina jj dodáááááááááááááám musím teď rychle uvařit malá konečně usnula 🙂 🙂 🙂 🙂

draga
23. srp 2010

hoj ženy 🙂 jsme zpět od dědy...jízda vlakem překvapivě ušla 🙂 sice Dála lítal po celým vlaku ale jeli jsme v něm sami tak mi to nevadilo 🙂

moc moc gratuluju Lucince a pr´dolce přeji krásný život 😉

lucie5779
23. srp 2010

@draga dekujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

lucie5779
23. srp 2010

😵 😵 😵 😵 😵

lucie5779
23. srp 2010

😉 😉 😉 😉