Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

marselina
20. lis 2010

lucie5779: ahojky,tak co malá princezna a bráška???stará se???
dárky už poamličku nakupujeme,ale je to síla,tobík je skromný,ten chce jenom vláček,tak jsme pořídili v tescu za 500kč celou vláčkodráhu,je moc hezká a lokomotiva houká,svítí a vydává páru,snad se bude líbit a kubík??no ten psal ježíškovi,le to jsou dárky,to tak celá manžova výplata aby na to padla.chce transformera,iron mana na motorce na ovládání a samé takové blbiny,za dost peněz,on nechce transf. za 159kč ,ale rozvou za 1590kč,ale neee,něco vymyslíme,pojedeme na hory,tak určo dostane co mu chybí jako helmu a hračka taky bude,zatím pro něj máme jen letadlovou lod.snad se mu bude taky libít.

martinka79
20. lis 2010

@jajik25 rozhodně vyhledat psychologa klinického logopeda.pokud nám dítko nemůže sdělit své pocity apřání či nám je sděluje a mi mu nerozumíme vzbuzuje to v něm agresi... rychle vyhledej pomoc. bu´d je to tím a nebo bohužel má takové růstové období... ☹ ale věř bude líp.
holčiny čusík co chodím do práce tak ení moc času,a lečtu vás...

@marselina jj dárečky to je u nás takly veselé. moje dítko straší je skromné a to ml. se dá řici taky....
máme zatím nakoupeno pro Nikolku a pro Míšu je jeden dárek, ale Mišákovi už jen nakoupit ve vybraném obchodě a bude klííííííííííííd.
jedete na hory??? a kam?? 😉

martinka79
20. lis 2010

@lucie5779 máme se fajne Nikolce kamarádka vyrazila jedničku nahořepardon urazila. a umřela mi babička a tak různě,a le zatím žijeme my, jsme zdraví a šťastní... tak co více. 😉 dnes jsem zadělala na perníčky

jajik25
20. lis 2010

@martinka79 no jo jenže všude to trochu trvá než vás objednají,mi jsme třeba objednaní k tomu psychologovi až na 14 prosince což je pro mě docela dlouho 😒

lucie5779
20. lis 2010

@marselina bráška má dnes teda záchvaťáky, jinak chodí do školky a pohoda, ségru miluje, ta je moc hodná, fakt 😉
@martinka79 s babičkou je mi to líto ☹ a Nikolce ho necháš spravit kolik jí je? jsou už to druhé zuby ? perníčky mnammmmmmmmmmmmmmmmmmmm 😉
@jajik25 myslím na Vás, ale znám taky takový případ ale to měl klouček taky kolem 3 a nemluví a ve školce se to zlomilo 😉 držím pěsti 🙂

martinka79
20. lis 2010

@jajik25 jasná věc, však ve školce můžeš argumentovat, že už jste objednaní a jinak si myslím, že by šklka měla poradit. Mluvím z praxe... 😀 držím pěsti

@lucie5779 babička umřela na stáří a měla jak se říká krásnou smrt stářím. jj perníčky budou ňamka. Nikoka má druhý zub a má 9let, zatím čekáme zda zub přežije... vzalo to nerv a trochu dřeně... a ale doufám, že ano necháme ho jen nastavit sand se to udrží.JINAK HROZÍ NASTŘELENÍ. ☹ , ALE LEPŠÍ NEŽ OKO TO NENAHRADÍŠ.
holky mně chodí na kroužek 4letý kluk má ml.sourozence miminko... a tatínkovi dělá dost dobré scénky.... normálně histeráky a jak odejde a já na něj spustím či ho zaujmu nechce potom domů, le porové jsem si sama myslela, že si z toho vyvolá Epi... záchvat. 😝 😝 😝 je to takové nedomrle, ale jinak sluníčko co se stále směje a moc snaživý, ale umrouskanec a což na mě není já jsem pí. uč. rázná a zbytečné bereky to je něco na mě, ale poradím si.

lucie5779
20. lis 2010

@martinka79 ok jsem si říkala, že Ty máš větší děti, no tak držím palec ať zub přežije 😉 k babičce stejně mi to je líto ☹
zakázali jsme mu telku tak se vzteká o to víc no hrůza 😒 😒 😒 😒 😒

marselina
20. lis 2010

martinka79: s babičkou je mi to taky lítoo 😢 ach jo,nemám ráda když někdo blízký odejde i když nás to čeká všechny.
na hory razíme do hynčic,snad na celý týden.budeme mít chatu pro 2rodiny a za ten týden by to tu jedn rdinu bez jídla teda mělo vyjít na nějakých 5tisíc,což si myslím že ujde.měli jsme jet už vloni ale tobísek byl malinkej,tak letos si to doufám užijeme.jedeme ještě s mojí kamarádkou co má stejně starého kloučka jako je tobísek,ted nám teda odjeli do ameriky ale na mikuláše se nám vrátí tak se těšíme až dáme kafí a popovídáme jak bylo.

parolka
20. lis 2010

Ahojky maminy.Tak u nás to je asi podobné jako u simalex.Záchvaty vzteku,zuřivost,absolutně neregistrovala že na ní mluvíme atd.Prostě katastrofa.Byli jsme i u dětské psycholožky a ta nám řekla že je naprosto v pořádku a že je to jen období a že ot přejde.No nevím.ZAtím to teda moc nepřešlo a nechci vidět co bude až se nám narodí druhé mimi,pokud teda otěhotním 😀 ale jedna dr. mi poradila koupit v lékarně homeopatika na zklidnění Sedalie se to myslím jmenuje.Už to teda nebereme hodně dlouho ale vím že ze začátku to účinek mělo 😉

lucie5779
20. lis 2010

tak dneska fakt s velkým mazec, jako přetažený, protivný spí už od 19.00hod. fakt vztekací den hrůůůůůůůůůůza pomoooooooooooooooooooooooooooc 😒 😒 😒 😒 😒

paolin
20. lis 2010

ahoj holky! jukla jsem k vám a asi téma pro mě 😉 Martinka ví 😉
i u nás vztekání, šílený, hrozný, nechápu, jsem bezradná ☹ na psychologii jsme objednaní za 14 dní. tak snad..

paolin
20. lis 2010

jinak u nás to taky budou z velké části geny.. a taky nemluví. on jistě ví proč 😉

lucie5779
20. lis 2010

@paolin my teda mluvíme až moc hehehe to má po mamince, ale k psychologovi nejduuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😉

martinka79
21. lis 2010

@lucie5779 Luci, myslím si, že Pavča dělá dobře, že jde... když jí to nepomůže v tom čem potčebuje tak se jí uleví. známe se a vím, že alespoň když nic tak něco proto udělá. 😉

@lucie5779 zlobidla přetažená to znám a někdy bych ho kldině přetrhla, ale co doma s dvěma Mišákama

martinka79
21. lis 2010

@marselina hory super to si užijete... 🙂

paolin
21. lis 2010

@lucie5779 my už byli se starším. ale každý je jiný, takže na něj bude fungovat něco jiného. oni jsou jako voda a oheň.

lucie5779
21. lis 2010

@martinka79 😉
@paolin jo taaaaaaaaaaaaaaaaaaak 😉

martinka79
21. lis 2010

@lucie5779 krásné dopoledne já mám doam dnes dva andílky od samé rána o nich nevím krásně si hrají v pokojíkách. 😉

draga
21. lis 2010

ahoj holky...

@martinka79 babička umřela krásně i když je to smutné 😔 zuby u nás taky na prd, Dála si uštípnul kus jedničky /prý ho vzal kamarád hračkou...nevím) a ve stoličce má díru jak kráter, tak zítra valí s manželem k zubaři, je mi to divný má zuby dobrý a najednou z ničeho nic taková ďoura...tak si tatíček zítra užije...

jinak zlobení u nás je stále stejné, období záchvatů vzteku střídá období klidu, bu´d zlobí ve školce nebo doma...
vidím, že se naše skupina rozrůstá...tak mě to trochu uklidňuje 😀 😀

martinka79
21. lis 2010

@draga jo zuby jsou děs. Dála má, ale určitě ten uštíplý první tak s ním nic dělast nebudou a do toho děravého mu šupnou asi plombu.. 😉 držím pěsti tatínkovi.. 😀
jj hplky díka za podporu u babičky.
Byla to silná akční žena a umřela tak si přála to mě těší... 😔 ☹

lucie5779
22. lis 2010

kuk kočky 🙂 🙂 🙂 🙂

paolin
22. lis 2010

ahoj holky! tak u nás zatím dnes histerka jen ráno. to byl ale doma táta, tak jsem ho to nechala pořešit po chlapsku 😉 uvidím, jak dál. včera parádní scéna v obchodě, tak jsem si zase užívala osuzujících pohledů kolemjdoucích 😝

martinka79
22. lis 2010

@paolin bch se na ně usmívala kráčela středem se řvoucím dítkem... 😀 😀 😀 se mi to kecá viď.
hoky u nás dnes pohoda,jen dítka dnes divoká.

lucie5779
22. lis 2010

my zas marod, teda Alešek 😒

paolin
23. lis 2010

@martinka79 Marti, dyž on u toho leží a když ho vezmu, tak strašně kope a vzpouzí se. leda by ho vzal MM. ten má víc síly 😀

martinka79
23. lis 2010

@lucie5779 ach jo to je práce... já jsem unavená takže jdu hajat. 🙂

simalex
autor
24. lis 2010

holky,
tak jsem tady po delší době jukla. Říkala jsem si, určitě se to všude zlepšuje, ale asi to je všude stejné: nahoru dolů. Vy ale máte zpravidla 2 děti, tak to musí být ještě složitější.

My jsme včera měli super záchvatek, protože jsem malému odmítla donést termix. Nechápu, kde se to v něm bere. Říkám mu, že nejsem jeho služka a Alexek to teď sem tam používá, když ho poprosím, aby něco donesl.

Dopadlo to tak, že jsem ho nechala v předsíni křičet, pak ho odvedla na večerní očistu a pak si už v pohodě termix donesl sám. Malé vítězství. Ale tohle řešit, když je někdo na návštěvě nebo venku, ech, to teda fakt nemusím . 😝
😝 😝 😝

Jak říkám nahoru dolů: někdy k sežrání, jindy na psychinu.

simalex
autor
24. lis 2010

@paolin
paolin, tak tohle mi malý dělal snad od doby, co začal chodit. Šel do luku, flákl sebou na zem a po zvednutí měl typicky hadrové nožky. Když nějaká dobrá duše chtěla pomoct typickým "nezlob maminku, nebo si tě vezmu", spustil šílený jekot, jednou dokonce jednu paní kopl. Samé výživné akce.

Teď už sebou o zem nehází, ale pořád je schopný křičet celou cestu domů, kdy ho táhnu. Začal být navíc trochu lenivý a odmítá chodit delší trasy, tak křičí několik set metrů a tvrdí, že ho bolí nohy. Tak se do toho vžil, že mu tečou bolestivé slzičky. Já ale vím, že ho ty nožky nebolí. Herec....

A jak to máte s tím mluvením? Tam souvislost být nemůže? Viz jajik25 apod.? Protože my tuhle souvislost máme taky a z části tyhle vzteky souvisí s komunikační poruchou, z části to je ale taky malého lehce labilní povaha.

simalex
autor
24. lis 2010

@lucie5779
luci, tak jak to všechno zvládáte? Ty určitě v pohodě, vůbec mi tady všechny přijdete dost pohodové. Se od vás učím se z těch mírně řečeno atypických projevů chování Alexka nehroutit 😀 😀 😀 😀 Protože u nás pořád platí, že až uvidíš ve městě malého vztekajícího se čerta, tak to jsme my 😀 😀 😀 😀 😀

paolin
24. lis 2010

@simalex Tak přesně to je Adam. s mluvením to bude asi dobrý. ptala jsem se logopedky a ta říkala, že když dítě slova alespoň nahrazuje, tak OK. Že se do 3 let rozmluví. Dnes byla zase histerka ráno a taky jedna v noci. pak už jen tak lehce, páč jsme celý den seděli doma 😀 jinak labilní povahy jsou oba naši chlapečci. s Vítkem jsme byli u psycholožky ve 4 letech a ta říkala, že má nevyrovnaně vyvinutou nervovou soustavu. a že se to v 5ti letech srovná. měla pravdu. histerka bude Vítek pořád, to má v povaze. ale ty šílený řvací scény už nedělá nebo opravdu jen vyjímečně. spíš je kňoura protivná.