Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

simalex
autor
31. bře 2010

ještě jsem chtěla... V září půjde malý do speciální školky a já doufám, že i tam se uklidní. Děti se standardním vývojem (běžná školka, kam teď chodí), jej vytáhly, ale nevím, jak se tam malý vlastně cítí. On to zatím neumí říct.

No a věc, která mě teď trápí nejvíc je, že mě fakt neposlouchá. Je to až na hranici jeho bezpečnosti. Ujíždí mi na kole i koloběžce a já se bojím, že vlítne pod auto. Křičím, ječím na něj a on nic. Jede. Teda vždy zastaví asi 2 metry před cestou, ale copak si můžu být jistá... Měla bych kolo i koloběžku schovat, ale já to pak nevydržím - nedotáhnu ho do školky (2 km - několikrát jsem ho takhle táhla s řevem, pod paží, má 17kg), navíc mě ta uvztekaná rána hrozně rozbíjejí. Prostě špatně hned od samotného začátku.

Že na Alexka křičím na ulici, nikam nevede, zasekne se, pak už pro jistotu nechce jet vůbec nikam a opakuje dokola, že che domů. Začala jsem zkoušet se k tomu vracet doma, když ležíme v posteli a já apeluju na to, že je velký chlapeček, že to je nebezpečné, že to nesmí dělat. Dnes mi už tolik neujížděl - teda nejel tak strašně rychle. Včera po šílené scéně na ulici dokonce jel krokem vedle mě. Jenže to ho nebaví, potřebuje adrenalin. No nevím, asi to fakt budu muset schovat a až se přesvědčím, že mě poslechne, dostane to zpátky. Tak si teda držím palce, protože to bude trest i pro mě 😀

mscat
31. bře 2010

tak vidím ale že v tom nejsem sama 😅
taky si nějak nemyslím že by byl malý zlý v jádru...taky v obchodě hned automaticky bere kokinka i pro tetu(tu mou sestru)
pohladí mě,krmí kočičky...a podobně.no ale s hračkama už je to horší.hračky nepučí a druhým bere.to je potom děs s ním jít někde na návštěvu..no radši však nechodíme.nebudu poslouchat od jiných maminek že je třeba nevychovaný jak to chodí 😅

marselina:přesně tak si myslím ted já,že bych potřebovala prášky na nervy nebo ho fakt asi zabiju..jen mi to bylo blbé tak napsat 😀 😅 dojede nám tatka po devíti dnech z práce...a pak se jen diví prý proč na něj ječím,proč mi tak pracují nervy...a já pak nemám nervy už ani na nej.nedokáže to pochopit jaké to s ním tady je a vlastně an tu výchovu být spíš i sama 😝
a potom to stojí teda vážně za prd 😝
určitě si zajdu za psycholožkou...
jinak my teda z řečí spíš naopak....ukecaný je až až.hodně mluví i dr nám to ted potvrdila že teda na kluka a na 3 roky je to extra slovní zásoba 😀 😅 a to vím....protože on tu pusu fakt nezavře a to je někdy strašné 😅

marselina
31. bře 2010

nám se kubíček rozmluvil po 3roce a ve 3a půl už jakž takž,ted taky furt mele a mele až už mu říkáme at zamče chvilku pusu a zahodí klíč.udělá to ale maxim.na 30vteřin,komik jeden.některá písmenka neumí a výslovnost není uplně tip top tak proto jezdíme do logop.
mě prášky napsal obvodák,jsem uplně normální,ale já jsem to prostě s kubíkem fakt nezvládala,hodně jsem křičela a nějaká ta facka taky přiletěla.
čím se nám kubíček hodně spravil tak jsme si pořídili tobiáška,od té doby je kubíček klidnější.ted už ale tobiášek chodí a kluci spolu můžou dělat blbiny,tak je musíme krotit oba,kubík vyleze na stoleček a ten malý za ním.malý utíká na velkým a šup malý je na zemi.
LMD nám psych.nepotvrdila,ale říkala že na nějaké pořádné vyšetření se posílá v 5ti letech,tak pokud se kubša do září nespraví tak nás někam pošle,ale myslím že to nebude třeba,nechci to zakřiknout ale je jaksi hodný,včera i dnes tak uvidíme není li to ticho před bouří.
dřív jsem taky hodně křičela,ted vysvětluju a vysvětluju.myslím že ten zlom u nás opravdu nastal příchodem tobiáška a i věkěm,přece jen má už skoro 5let,tak by rozum mít měl 😀 😀

marselina
31. bře 2010

jo a návštěvy?????????????????dřív nemožné,jít s ním někam na procházku,výlet nebo jen ke známým hotová kalamita,byli jsme z toho unavení a otrávení všichni,tak že nikam jsme nechodili tak do těch 3let a když chce někdo přijít k nám může,to se chová uplně jinak.

simalex
autor
31. bře 2010

mscat:
Vždycky jsem si myslela, že až Alexek začne konečně mluvit, že mu všechno vysvětlím a bude to v pohodě, i když bude třeba diskutovat. 😀 Omyl.

Já si myslím, že to ty dva měsíce ještě nějak vydržíš a pak se to třeba zlepší. Věřím, že ti ale nervy pracují.

No a ty návštěvy... Škoda mluvit. Zpravidla někde něco zničíme, pokreslíme apod. Snažím se to zlomit. Ony ty ostatní děti taky nejsou svaté. Ač jsou podstatně klidnější, taky mívají majetnické a zlomyslné sklony. Ale Alexek je starší než tvůj Adrianek (mimochodem hezké jméno),tak už není takový divoch a lépe se v tom kolektivu adaptuje (asi i vliv školky). Ale taky byl.

mscat
31. bře 2010

marselina:taky hodně křičím...ještě tím že jsem u našich tak nervy pracují o mnoho víc teda.a když malý do toho si začne vymýšlet před spaním a trvá mu to přes hodinu a půl až tak do 10 do večera tak mě míní šlak trefit.tam ho to štípe,duchna ho tlačí,10x čůrat,ještě nepapal třeba...10x napit,to auto nechce chce to druhé,to malé,to velké nebo to nové...chce přikrýt nechce přikrýt dala jsem to špatně...,tam nechce ležet chce ležet tam a nakonec že nechce vůbec ležet a skončí to tak,že musím huknout bo plesknout at už laskavě míní konečně po celém dni spát. 🙄 oj teda to nerozdýchávám.a spustí nakonec řev a trvá aspon půl hodiny i když pakoš na oči nevidí! 😅 😝
možná by se některá mamina ani nerozčílila..ale mě ty jeho výmysli jak ze mě dělá "debilka" uplně fascinují už 😅 😝

marselina:vidíš třeba už bude vše jen lepší 😉 už je přeci větší a dá se s ním lépe vyjít 🙂

no ty návštěvy....byla jsem u kamarádky má dvouletého...a to se nedalo..malý ho z ničeho nic jen pleskal..že je josífek bakaný že adrianek ho musí mlátit řekl.no tak ona hleděla že josífek prý teda takový není..no a ten její malý jen samozřejmě brečel..tak jako to bylo strašné.tak už nikde nechodím a čekám až ho to prostě přejde.když už..tak se radši sejdem venku tam malý nic nevyvádí 😅
a k nám ale nikdo taky nemohl..nic nepučil a cokoliv si druhé dítě něco vzalo tak spustil hrozný řev.hrůza.
ted už jako pučí..ale musí chtít sám od sebe..dát.když mu řeknu já tak nee.on sám pučuje.někdy 🙂

simalex: 😀..noo tak u nás taky,snažím se vysvětlovat atd.ale prostě s ním absolutně nehnu.ještě mi odmluví řekne ne a nazdar. 😝
ani číst pohádky nechce,pohádky ani v tv ho nějak nezajímaj max.5 min.celkově mi přijde že ho nezajímají vůbec dětské věci.karneval ho nebavil..to mi celou dobu hučel že chce jít domů že se mu tam nelíbí.blbnout tam nechtěl ani tancovcat s dětma.prostě dítě nedítě. 😅 😝

jj to pracují nervy fakt pořádně...proto každý druhý víkend mizím se pobavit..a to jsem vůbec celé tři roky nechodila.najednou to nutně potřebuji! 😅 😀
a tak vypnu mozek že se mi ale dom nechce ani vracet..bohužel je to tak.nechce.vím že o malého je dobře postaráno a já jsem chvíli volná 😅 😀

simalex:takže taky supr návštěvy co? 🙂jj určitě je takových dětí povíc..jen nejsou takové živější třeba.zas dělají třeba něco jiného než ty naše 🙂
děkuji za to jméno..i Alex je moc pěkné 🙂..no tak já budu doufat že časem z toho taky odroste.ale jsem ráda že je tady tato téma...je super neposlouchat pořád jen kolem a kolem tady ty maminy u nás..jak maj dokonalé děti..to fakt je uplně směšné totiž 😀
taky je pro mě moje dítě nejšikovnější tak jak pro každou maminu....ale když je to zlobivec zlobivý protivný neposlušný..tak to prostě přiznám a nevychvaluju až do nebes 😀
a to některé maminky neumí a předhání se. 😅 🙄

tak jsem ráda...že tady si můžem na naše lumpíky postěžovat i si je pochválit..he plus minus 😀

marselina:Ty máš Tobiáška že?..pěkné taky.mě se líbí Tobias 🙂 tak bude třeba můj druhý syn 🙂

mscat
31. bře 2010

😨 😨 😕 😕
ježiš kolik jsem toho napsala 😅

lucie5779
31. bře 2010

ahoj holky můžu se přidat ? I já mám v poslední době pěkného tyrana doma, takže rozumím mscat, taky mám pocit že neustále jen křičím a houby z toho, všechno je neudělám nebudu, a obrací to proti nám, dokonce jsem mu dala přes zadek a on co mě biješ povím to všem a dívej se jak po nás koukají no hrůza ty navály vzteku hněvu děs, naučila jsem se ho ignorovat, a zkoušim upoutat na jinou věc, když třeba chce zmrzlinu a já mu jí nekoupím páč prší a je 5 stupňu tak ho navedu že se půjdeme podívat třeba na hračky atd.. občas je to těžké ptž čekám druhé, no u nás to zlomila asi školka, dala mu takový respekt ty první měsíce ale teď je spíše drzý i přesto ho miluju jen si říkám kde se to v něm bere ☹
no uvidíme co bude dál, taky si někdy pěkne pobrečím 😒

marselina
1. dub 2010

když byl kubík ve věku dvou let a tří tak ůbecnechtě pohádky číst.co by batole,tak ho knížky vůbec nezajímali.v roce a čtvrt jsme prodali kočár protože v něm nechtěl být a všude j sme museli chodit pěšky.
jediné v čem nám knížky pomohli že jsem mu od roku a třičtvrtě četla pohádky před spaním,hladila ho po tváři tak jsme odbourali závislost na dudlíku,to bylo prima.
jinak opravdu byl od malinka vztekloun,všechno sám.taky nikdy neposlechl a asi v roce a půl se díky své divokosti ale i mojí malé nepozornosti opařil čajem,naštěstí jen ručičku a trošku hrudníček,následky díky bohu nemá žádné.
a myslíte že se z toho poučil????houby,lítal dál jako by se mu nikdy nic nestalo.

marselina
1. dub 2010

co všechno doma zničil ani nebudu popisovat,jen ve zkratcekdyž měl tobík asi měsíc tak kubík dělal blbiny a že je spiderman,opřel se o prosklenou komodu a celou ji převrátil směrem na nás.naštěstí jsme stihli popadnout tobíka a jen se dívali jak komoda letí na stůl,ze šikma ještě směr roztopený krb.
že jsem tam měla památeční hrozně moc cenný rodinný poklad ve formě pravého čínského porcelánu a další různé skleničky apod. mluvit ani nebudu.brečela jsem jak malá a kdyby nebyl doma manžel tak bych ho v tu ránu asi zabila a to opravdu,hnusně jsem mu nadala že kdyby mě slyšel někdo ze sociálky tak mi ho snad seberou.tihle mylý tyrani nám občas dávájí hodně zabrat e si musíme i poplakat,co já se nabřečela ale že by se polepšil,to nikdy.zničil i nový koberec v pokojíku za 6tisíc který tam měl pouze měsíc.opravdu hrůze,záviděla jsme vem kamarádkám co mají ty své hodné až přehodné a poslušné holčičky.
ted už asi 4den je kubíček opravdu moc hodný a poslechne na slovo,tak jen bojím bojím co přijde za katastrofu a nebo že by už dostal rozum a vše bylo v pohodě???uvidíme ale je to moje velké přání 😉

binki
1. dub 2010

ahoj a jak se chovají vaše děti u jídla? posedí? sní? jak ho udržíte, aby se najedl?

marselina
1. dub 2010

tak s jídlem naštěstí problém nemáme,ve školce papá pěkně a doma někdy vymýšlí ale nakonec vydrží sedět a spapá co mu naložím.
ted jsem si taky vzpomněla když měl jít dřív spinkat tak taky vymýšlel hned žízeň,hned čůrání a to měl v pokojíčku telku s DVD ýčkem.jednou nás naštval telku jsme sebrali a dvd taky,nakonec jsme zjistili že se bojí tmy,od té doby necháváme rozsvíceno na chodbě a teď jsme po nějakém měsíci ve fázi kdy lehne a okamžitě usne.když už náhodou z pokojíku vyleze tak jen proto aby mi řekl že mě miluje a dá mi pusinku .

simalex
autor
1. dub 2010

mscat:
nemyslím si, že by nějaká maminka takhle večer ještě byla po celém vyčerpávajícím dni naladěná na neusínající dítě. To mi taky připadá jako problém, že Alexek chodí pozdě spát. Člověk pak za celý pro nemá ani chvilku pro sebe. A už se to večer fakt nedá vydržet. To už pak ječím. Alexek se věší na schody, pořád skáče po posteli, chce rožnout, protože nevidí na knihu nebo fotoalbum, vytahuje svůj bivak (rád si teď stele na zemi), chce kakao apod.
Moje neteře (2,5 roku a 7 let) řeknou v 19.30, že chtějí jít spát a jdou spát. Když jsem to viděla poprvé, absolutně jsem nevěřila svým očím. Netušila jsem, že něco takového existuje 😀.

Vůbec se ti nedivím, že si potřebuješ sem tam od malého odpočinout. Je to strašně důležité, protože jsi na to v podstatě sama. Já mám jako relax práci, mám velké podezření, že kdybych byla doma s Alexkem, asi bych už skončila na psychiatrii. 😖

Zkoušela jsi pro malého společnost starších dětí? Teda kromě sestry/tety 😉 . Přijde mi, že bude docela chytrý a asi ho ty dětské věci moc nebaví... Ale zase jsi psala, že u ničeho moc nevydrží. Mscat, to ty jsi psala, že je malý hyperaktivní? Už se mi ty děti začínají plést. Jediné, co vím, je, že všechny máme chlapečky... JAKÉ PŘEKVAPENÍ 😅

simalex
autor
1. dub 2010

lucie5779, marselina, mscat:

taky se mi zdá, že někdy pořád jen křičím. Sama cítím, že mám dny, kdy to jakž takž dávám, pak mi zase vadí všechno. Někdy zkouším popustit uzdu a s radostí sleduju, jak je malý šťastný. Pak ale očekávám, že mě za to poslechne. No, a neposlechne a to mě zase rozčílí a tak je to pořád dokola.

Zatím těžím z toho, že malý neumím moc mluvit, tak nemůže říct, že dostává. Někdy ho musím dát i pod studenou vodu. To křičí, že se bojí, dokonce už řekl i to, že se bojí mě. Pořád jsem pak na to musela myslet a připadal jsem si jako ta nehorší matka ☹ .

Nedávno jsme jeli vlakem jednu zastávku na kraj města. Vystoupili jsme a Alexek začal křičet, že chce jet dál. Byla strašná zima, vlak jel za hodinu, nikde nic (cukrárna apod.). Navíc jsem mu nechtěla ustoupit. Domů to byly asi 3km. Na trolejbus jsem vůbec nechtěla (pohledy ostatních apod.), tak jsem ho začala táhnout domů. Hodil gumu (nešel táhnout, povolil nohy) a neuvěřitelně ječel. Já jsem fakt nevěděla, co mám dělat. Uvažovala jse, že zavolám taxi. Jenže co sedačka. Po 20 minutách jsem už začala uvažovat, že zavolám POLICISTY, ať mi pomůžou (pomáhat a chránit 😀). Prostě blázen. S nervama v koncích.

A tak je to pořád. Domů chodíme zásadně s řevem. Dnes ráno šel s babičkou k zubaři a od včerejška mu říkám, že ani kolo, ani koloběžka, protože babička je o holích. Jak to dopadlo - šprajc. A to jsem na něj byla od rána strašně milá (ať ho nerozčílím - smutné). Já vím, že důslednost, ale to bychom museli být pořád doma a stejně s křikem.

Ale... Někdy mě hrozně překvapí, jak rychle a bez problémů poslechne (i když očekávám, že určitě neposlechne). Na to se pak snažím vzpomenout, když neposlouchá.

Chtěla jsem se zeptat: nevysledovala jste některá, že změna nálad dítěte souvisí s úplňkem nebo novem? Zní to šíleně, ale my to tak máme. Vím to, protože jsem sama na to docela citlivá a některé úplňky mi psychicky dávají zabrat 😔.

simalex
autor
1. dub 2010

binki:

S jídlem máme obecně problém (Alexek moc nejí - maso třeba skoro vůbec), tak těžko posoudit. Jsou to slavnostní chvíle, kdy spolu v klidu pověčeříme.

marselina:

ničení - politý koberec, zničená čočka přenosného DVD, urvaná anténa z CD přehrávače, rok starý nábytek vypadá jako stoletý, převržená televize, politá sedačka, zničené hračky.

marselina
1. dub 2010

simalex:
taky máte pěkně veselo.telku zatím nepřevrhl,ale už jí poškrábal autíčkem.tatínek si toho zatím nevšiml(už je to nějaký ten měsíc),by mu asi pěkně vyčinil za ty prachy.
maso kubíček teď taky nejí,je to ale obdobím.jinak co se uplnku týče změn jsem si nevšímla ale pravda nesleduju kdy se co na obloze děje.
hodně nám psych.radila opravdu důslednost,trvalo to asi měsíc než zjistil že prostě nevyhraje a od té doby je OK(teda zatím) a taky nám radila hodně ho zapojit do prací které děláme běžně,např. prostřít stůl,odnést nadobí ze stolu,skládat nádoby do myčky a potom zase vytahovat.kubíka tohle baví a cítí se pak i důležitý.

marselina
1. dub 2010

jo holky taky jsem si všimla že naší tyrani jsou jen kluci.neznáte nějakou tyranku???
sim: taky měl kubík období kdy mi říkaval že se mě bojí tatínka ne.já jsem s ním totiž pořád a tatínek je přece jen v práci tak ho tolik nevidí,nemá potom proč být na něj tak přísný a navíc mm není ječící typ jako já 😀 kolikrát mi ještě vynadá že je mě slyšet až u sousedů,no co,ale mě se uleví a pořád jsem si říkala raděj zařvu než ho plácnu,ale ono to má být asi přece jen obráceně 😀 😀 😀

lucie5779
1. dub 2010

holky souhlas tyrani jsou zásadně asi kluci 😠 Alík teda s jídlem v pohodě ťuk ťuk ale občas v tom bagruje nebo vrtá a nebo chleba rozdrobí, hlavně když u něj nesedíme a odskočím si, to mu pak jasně řeknu ještě jednou tak má útrum páč jídlo je na jezení a ne na hraní, zrovna včera jsme jeli z nákupu a on se dožadoval rohlíku tak jsem mu samo dala a za 5 minut se otočím a on si s ním vesele hrál rozdrobil ho po sobě i sedačce tak jsem mu ho sebrala no to byl řev řev a řev 😠 😠 😠 😠
když jsem mu řekla že za ním zítra nepřijede návštěva a nebude si moct jezdit na motorce a nepůjde na zrmzku tak přestal hned ani slza a hned co jsi říkala mamko? no takže se snažím i převádět na jiný věci, ale co mi nejvíc pomáhá je se udržovat v klidu i když občas je to těžké, prostě ignoruju jeho vytlačované brečení, válení se po zemi, fňukání 😒
prostě od toho úterý kdy mě fakt vytočil a poprvěé jsem mu řekla i ty smrade 😲 omlouvám se Ti synáčku moc, tak už se nenervuju, čekám druhé tak musím být v klidu... já mu jinak sprostě nenadávam jsem proti tomu, ale tak mě ten den vytočil 😖
dneska byl milionový šli jsme se projít ideální počasí daleko za ves na bunkry úplně jsme se vyvětrali a on se vyřádil tak jsem si říkala kdyby byl pořád tak hodný, to byl klid a usnul do 5 minut, já teda pohádky čtu ale pokud zlobí při koupání nebo neposlouchá tak má útrum, ať si zvyká 🙂
zatím nám nic nezničil i když občas hračky rozbije, nebo tak takže se mu vemou a spraví se a nemá na ně nárok, taky občas čmárál po skříni ale to mu dám hadr ať si to pěkně umyje 😀
usíná sám, má vlastní pokoj, v tomhle ohledu je hodně šikovný a je i upovídaný. Mě řekl že mě nemá rád jendou ptž jsem mu nechtěla něco dát na hraní a to mě dost bolelo, asi víc než kdyby mě kopl nebo tak 😢 ale zásadně ho nenechám kdyby po nás začal plivat nebo nás bít nebo tak to by viděl 🙂
plácnutím přes zadek se nic nezkazí, všeho s mírou to je samozřejméééééééééééééé 🙂
děkuji že jste mě přijaly a můžu si tady s Váma o tom popovídat dost mi to pomáhá 🙂

mscat
2. dub 2010

simalex:no taky si nedokážu představit,že bych ho dala v 8 hodin do postele a on mi dal pusinku a šel spinkat 😀 hi
to když jsem taky slyšela že to takto někdo má.,..tak jsem říkala jéé to by máme peklo večer 😅

ano v podstatě jsem na to sama....na květen nám tatka oznámil že bude v práci dlouhých 26dnů....no to teda asi nerozdýchám 🙄 😅 on prý taky ne,ale bude tam prostě kvuli penězům..mají dobrou zakázku a když to stihnou udělat tak budou pěkné peníze no..které ted vážně potřebujem aby jsme se mohli už odstěhovat od našich 😅 😒 tak to asi budem muset nějak přežít i když nevím jak 😅

no když jsem s malým sama ...nemám s ním nějak extra problém.já to vlastně hlavně řeším až ted co jsme tu a co jsou dohady s tou mou sestrou.venku třeba plus minus dobré...bydlíme na vesnici..takže když jdem po ulici a jede auto..někdy mu nemusím ani říct a sám honem utíká na kraj to s tím není problém.zdraví starší lidi..když já řeknu dobrý den taky pozdraví..a nebo i sám od sebe což pak každý se jen rozplývá 😀 právě že není vůbec hloupý..zajímá se o věci které by ho snad ještě ani zajímat nemuseli...proto si někdy říkám proč si nenechá domluvit.že už by mě mohl pochopit.
zas se hezky naučil 4 básničky,počítáme aspon do pěti 😅 zajímá se o barvy pořád se mě dokola ptá jaké to jsou barvy,jenom sám si chce oblékat pyžamko nebo papučky/boty.řekne mi třeba že mu mám dát hubku že jde uklidit stůl protože je tam bordel 😀 😅
myslím že hlavně tu řešíme vzdor našich dětí kdy zkouší naši trpělivost..kterou už snad někdy ani nemáme! 😅 🙄
a zajímavé...opravdu tu máme jen KLUKY! 😀

mscat
2. dub 2010

simalex:nee krom moji sestry/tety 🙂 ...jiné starší děti kolem sebe neměl.vlastně jednou..šestiletou holčičku..a to s ní vycházel teda velmi dobře. s ní vůbec nezlobil.taky musím říct že když jsem byla dva dny u kamarádky...pomáhala sem ji tam uklízet a stěhovat,tak malý si tam jenom hrál a opravdu ty dva dny jsem poomalu o něm ani nevěděla jak byl zlatý.ale to bylo v únoru 😅
ale máš pravdu...dětské věci ho vážně moc nebaví.spíš počítač,tam hrává s tatkou hry-auta jak jezdí terénní 😅 že by si třeba chtěl házet nebo kopat s balonem to taky nemá zájem a je to kluk..ani hry.nevím no .nic 😅 když mu dám omalovánky at vybarvuje tak musím já,on mi řekne že to neumí že to vybarvovat nebude že mám já. 😝

a s tím jídlem...tak když už ho usadím tak to jakžtakž sní v klidu.ale jinak co začal chodit a mít svou hlavu tak s jídlem za ním běhám po celém baráku 🙄 ...nejí moc v klidu.ale jak říkám polévku a když už ho prostě s tím řevem usadím tak to pak s ní.ale musím mu nějak pohrozit.

mscat
2. dub 2010

tyranka holka 🙂 ..od nás z ulice mají tří a půl letou...a ta je vzteklá,uřvaná...vím že hračky taky nechtěla pučovat..v deset hodin problém aby šla spát.tak že musela dostat na zadek aby už byl klid.
kdykoliv je vidím tak řve,vzteká se a neposlouchá.

a ještě jedna malá tady taky z ulice..má dva roky.a tu většinou hlídává babička a říkala...že to je teda malý dábel.že opravdu to je něco co vyvádí..sletěla jim z dvaceti schodů..naštěstí dobrý.ale že taky hodně zlobí.

simalex
autor
2. dub 2010

V mém okolí je jedna holčička, která je docela nezvladatelná. Bude jí ale už sedm let. Kromě agrese dělá skoro všechno, co Alexek. Když se sekne, tak s ní nic nehne. Žádné argumenty, domluvy, výhrůžky, nic.

Ve společnosti, ať už dospělé nebo dětské, není moc oblíbená, hlavně dospělí jí to už nechtějí tolerovat. Chci říct, že Alexkovi to ještě jakž takž odpustí, ale 7letému dítěti už ne. A toho se bojím. Teď jsme ve věku, kdy by z toho Alexek ještě snad mohl vyrůst. Určitě bych se nechtěla dostat tak daleko, že by nás měli plné zuby, sotva bychom někam vkročili. 😝

Protože já moc chci, aby děti ve školce a vůbec všichni měli Alexka rádi. 🙂

mscat:
a jaký měl Adrianek vztah se sestrou/neteří, než jste se k nim přestěhovali? Oni si oba asi hlídají svoje teritorium. Hlavně sestra se asi cítí ohrožená a pro Adrianka je to taky další dítě v okolí. Na to nebyli zvyklí. Řekla bych, že kdyby se k nám přistěhovalo nějaké dítě, Lexík by si hodně dlouho zvykal. 😢

Jinak je Adrianek hodně schopný na svůj věk. Gratuluju 😲

simalex
autor
2. dub 2010

marselina:
To zapojování do běžných činností je skvělý nápad. Já to teda musím dělat nenásilnou formou, protože Alexek bývá často v náladě, že nevyhoví prostě ze sportu . 😝

Ale musím říct, že Lexík hrozně rád pomáhá. V tomhle je neúnavný. Odnáší mi trávu, když sekám, když byla ta sněhová kalamita, dvě hodiny mi pomáhal malou lopatkou odhrabávat v mrazu sníh z a okolo auta, dědovi pomáhá nosit dřevo na chalupě a dělat další práce kolem chalupy. Není to jen chvilková záležitost, opravdu vydrží makat i dvě nebo tři hodiny.

mscat:
A baví Adrianka teda aspoň jízda na kole, koloběžce, sáně, apod.? To u nás vždycky spolehlivě zabere. Já to mám ale jednodušší, protože Alexek vydrží u pohádky (DVD) třeba i hodinu. Čtení moc nemusí, preferuje indiviuální listování knihami, prohlížení katalogů s hračkami, legem apod.

simalex
autor
2. dub 2010

lucie5779:

Až půjdete někdy s malým městem a uvidíte maminu, která běží za chlapečkem uhánějícím na kole nebo koloběžce, tak věz, že jsem to já. 😀

Jinak skvěle, že jste včera měli takový hezký den. Snažím se vzpomenout, jestli jsme v poslední době měli nějaký den bez křiku, ale těžko říct. Rozhodně ale máme lepší období a potom zase dost horší období. To si pak myslím, že se to fakt nedá vydržet. Pak je zase docela hodný a říkám si, vždyť ani před tím to NEMOHLO být tak zlé. Ale bylo, jen v té chvíli převažuje dobrý pocit z právě pobíhajícího klidnějšího období.

cairka
2. dub 2010

ale jasné, že sú aj baby tyranky 😀 jednu mám doma 😕 ale teda je pravda, že už asi mesiac sa zdá, že to ide k dobrému, ale ved už ide mať 4 roky, tak by sa patrilo 😅 Ale tiež dôverne poznám vreskoty na celý dom ked nerobím po vôli, pohľady okoloidúcich v meste, a tak... Kým ide deň v jej réžii, tak je to úžasné dieťa, ked sa má (respektíve ešte tak pred pár mesiacmi mala) prispôsobiť mne a môjmu programu, bol oheň na streche...Asi pred dvoma mesiacmi som si povedala, že stačilo a ked nezaberalo "po dobrom" začla som natvrdo bojovať proti škrekotom a vreskotom a konečne sme sa dopracovali do stavu, kedy ešte to stále skúša tak raz za 2 dni, ale už väčšinou stačí pripomenúť, či sa k nej mám správať ako k dvojročnému bábu, alebo štvorročnej škôlkarke, tak sa zastaví...ale aj dnes dostala dllhu, asi 20 minútovú 😅 prednášku o tom, že škriekajú malé dvojročné detičky a 2r. detičky nemôžu chodiť do kina, ani na veľké preliezky a nemôžu pozerať telku 😝 Aby ste si teda nikto nemysleli, že som matka tyranka, u vanesky sa už dávno nejednalo o plač kvôli nezvládnutým emóciám , ale jednoducho to brala ako spôsob vydierania. U nás je to jednoduchšie, lebo rapoce jak straka od dvoch rokov, takže nie je problém ani v tom, že sa nevie vyjadriť a takisto ADHD sa nepotvrdilo, takže nemá žiadnu prekážku, kvôli ktorej by sa musela tak správať.
Malý tyran je dobrá kniha, pomohla mi veľa vecí si ujasniť, ale samotné objatie u nás moc nezaberalo, ale skúšali sme, ako veľa iných vecí...

simalex
autor
2. dub 2010

Přejeme s Alexkem všem hezké Velikonoce 🙂

lucie5779
2. dub 2010

simalex tož budu si dávat bacha až Vás potkám jste taky s Opavy ?? 😀
přejeme všem krásné prožití Velikonočních svátkůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů 🙂

mscat
2. dub 2010

simalex:děkuji....myslím že někdy až moc 😅
ted ty hlášky co mívá..to je něco 😅 ...taky když jsem ho chtěla učit tu básničku,tak mi řekl že to nemám žíkat,že to jako stejně žíkat nebude. 😅 nebo když jsem mu řekla at se vysmrká tak na mě hukl že až si jako obuje boty ne? to bylo u doktorky zrovna na kontrole ted. 🙂 nebo že se první musí "vykadit" a pak až půjde jako spinkat 😀 😅 a že když mu to zakážu tak on tam stejnak pude.no prostě někdy to vážně nemá chybu 😀 😝

simalex:hezká fotečka...však tam vypadá jak šikovný hodný chlapeček 😉
ale vidíš...umí krásně pomáhat a vydrží u toho.on potřebuje asi pořád nějakou práci..to je přece šikovný 🙂 jak píšeš ale...i malý rád pracuje.pomáhá mi věšet prádlo,chodí se mnou zapínat pračku,utírá nádobí-lžičky,pomáhá mi zametat....tak asi ty děti potřebuji stále nečím zabavovat..ty živější. 🙂

to že ti takhle malý maká to bude mít velmi dobré do budoucna..to ho musíš vždy hodně ale pochválit ne? 🙂 to já vždycky taky..."no šikula si veliký" vidíš jak ti to jde a podobně...a malý jen roste 😀 a hned se každýmu běží pochlubit.

no vztah s -tetou 🙂 ...tak my jsme tu bydleli-jelikož jsem malého měla hned po škole 😅 do roku a půl věku malého.pak rok na domečku v podnájmu.a ted jsme zpátky ty 3 měsíce.tak oni vždycky když byly spolu..bylo dost živo.ona i má sestra je dost drzá,nehodná..mamka ji měla v dost pozdějším věku.takže už ju tak ani nevychovává .sabča ji přerůstá pěkně přes hlavu a tatínek ji taky vůbec nic neřekne.takže ona si dovolí vše....vždycky se spolu zlobili protože ona se jenom uráží a křičí ,no a pak se odvíjí i od toho chování malého.jak ona k němu on k ní.ona ho vyžene on ju ze vzteku švihne. 😅

a ano:baví ho jízda na motorce-kolo ještě nemá 🙂,nebo trojkolce ,boby a tak.to zabere.bráváme ted sebou ven a to ho baví.nebo prohlížet si teda knížky se zvířátkama,lokomotivou tomášem a tak.pohádky teda v tv vůbec.nevydrží absolutně u dvd.to si vymýšlí každých pět minut jinou pohádku a sám to furt přeblikává.to je o nervy jak do toho furt vrtá.popatle všechny dvdčka zapne vypne... 😝
no a super..tobě aspon vydrží u dvd. 🙂

a jinak jsem se teda parádně zasmála tomu kdyby jsme potkali tu maminu jak běží za chlapcem 😀 😀..
a my teda už dlouho nemáme den bez křiku..absolutně ne.myslím ale že kdyby jsme opravdu bydleli sami..že by nebyl až takový problém že by tak nebrečel a nevztekal se.

mscat
2. dub 2010

cairka:Ale máš velmi krásnou slečnu doma 😵 😉

myslím že taky malá si prosazuje nebo prosazovala pěkně svou...to bude asi to období vzdoru teda ne? 😅 protože i malý to do nedávna taky až tak nedělal to až ted je taký jakýsi múdrý a všechno ví líp jak já asi! 😠 😅
ano to vydírání...to dobře poznám...malý si vyřvává hlavně v obchodě začne ječet na celý obchod a to je potom něco.
jasné že nejsi matka tyranka...to oni jsou tyrani! 🙂
já často slyším např.od mojí mamky bo babičky..jak se k němu chovám hnusně proč ho tak peskuju,proč na něj hučím že to jde i v klidu.a to mě dokáže ještě víc rozčílit protože oni ví naprosto prd proč to u nás prostě v klidu nejde.jej jak já bych přece byla ráda kdyby to šlo všechno v klidu ne?

a to jsi udělala dobře..že jsi ji udělala takovou přednášku.není hloupá tak ji to v té hlavičce povrtá 🙂
taky malému říkám že přece není malé uřvané mimino ale už velký kluk.jenže on mi na to řekne že je mimino a začne dělat ze sebe mimino.. 😅 plazit se po mě jakože knudlat a maminko maminko.

mscat
2. dub 2010

Taky Vám všem přejeme Krásné Velikonoce s Adriankem 🙂

jinak včera večer...dávali jsme malého spát..lehávám si s ním do postele.Začínal zase si vymýšlet,měl opět tendence brečet že nebude spát..a to přes den opravdu spal málo tak byl přetažený.hmm no a udělali jsme jednu věc 😅
máme koupené ty svítící rohy-na mikuláše,..a tatka šel kouřit tak jsem mu tajně ty rohy dala.šel na dvůr a že tam byla teda opravdu pořádná tma a ted byli vidět jen ty rohy jak tam běhají 😅 tak zaškrábal na okno tak jsem malému řekla že už přišel ten čert asi když je nehodný.tak se začal bát a nechtěl jít ani k oknu ale já ho tam dotahla 😅 ..a teda že se fakt docela vylekal protože ty běhající rohy teda nevypadali vůbec hezky 😅 no a to bylo asi ve 20.45 a pak už malý ani nepipl-až mě ho teda bylo líto.a v devět už spal bez problému 😅

byla jsem pak teda z toho trošku špatná že či jsme to nepřepískli s tím vystrašením...bylo mi ho líto protože ten výraz co měl ve tváři 😅 ...já jsem totiž proti tomu strašit děti plus nemám vůbec ráda mikuláše a ty čerty co chodí na děti.nebo když je ten čert fakt škaredý a ted začne to dítě brečet ..některému dítěti si myslím to může uškodit třeba na psychiku.
ale tak bohužel..i já už postraším své dítě čertem 😅 a mamka mi řekla že mám být v klidu že jemu to neuškodí.že aspon si bude pamatovat.a ráno opravdu..vstal a hned se ptal že jestli tam už není ten čert,a že stejně si neumí otevřít dveře 😅 😀