Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

martinka79
15. zář 2010

@marselina pracuji do roztrhání těla a doufám, že příští týden bude už klid...
Míša je doma s tatínkem a musím říci vyšlapuje... 🙂 Nikol dělá radost ve škole...
Míša te´d pojede na týden za mojí sestrou.. a pak hurá do MŠ...

lucie5779
16. zář 2010

@marselina já jsem tu, kdybych měla přispět do mlýna co zase náš malý tropí tak nestihnu ani uvařit oběd pomooooooooooooooooooooooooc 😀 😀 😀 😀 😀

marselina
16. zář 2010

lucie5779:lucinko to je tak hrozný??jak budeš mít chvilku tak určo písni co robí

draga
16. zář 2010

já sjem tady taky ale nestíhám nestačím...včera jsme byli na první hodině karate, je to přípravka děti 3-4 roky...bylo jich tam asi 12, Dálu to bavilo, hráli různé hry, když jsme šli domů tak mu říkám, to bylo hezký líbilo se ti to a on Jo líbilo, ale už tam nikdy nepůjdu ...tak nevím co si o tom myslet

draga
16. zář 2010

@lucie5779 náš mladej má taky svoje dny...teď zrovna dostla na prdku a trucuje v pokojíku

marselina
16. zář 2010

ach jo holky,nevím vůbec do jaké zájmové činnosti zapsat kubíčka.astma se mu nějak zhoršilo a nějaké náročné porty má zakázané,ve školce jsem o zapsala do výtvarného,(jsem zvědavá jestli ho to bude bavit,pak přemýšlím o dramatáku ale kubík chce do mažoretek(chodí tam i kluci),nevím jak by to ale udýchal,ted snad ale později???nevím nevím

draga
16. zář 2010

@marselina a nepomůže mu třeba právě takový sport aby později lépe dýchal...měla jsem kdysi kluka měl docela těžké astma a normálně sportoval, hrál hokej apod.

draga
16. zář 2010

@marselina jinak na výtvarný koružek taky chci Dálu zapsat...ten je v rámci školky

lucie5779
16. zář 2010

@draga no ale toto je vrchooooooooooooooool jako mlátit psa, skákat po kamarádech, brat jim veci kdyz si treba malujou a hazet jim to na zem, neco mu reknu at nedela a on jo mamko a za 5sekund to dela zase 😀 😀 😀 😀

draga
17. zář 2010

@lucie5779 nám mladej zase furt mučí kocoura, sice mu říká Gingo ty jis můj milovanej kocourek a pak šup....no asi to je prostě věkem, jednou v novinách psal psycholog, že to je normální vývoj, že děti cca do 10 let neumí rozlišit co to je *trápit* zvířátka...mě to ale teda pěkně rozčiluje a kocour blbeček se nechá...tuhle manžel říkal, že se lekl, že měl Ginganějaký červený šrám na tělíčku přes přední pasky na bříško jako kdyby hoDála řízl nožem...tak ho chytil a Ginga tam měl červenou gumičku ...no kdo mu jí asi navlíknul? 😲 skákání po kamarádech nekomentuju a házení věcí na zem taky ne 🙂 stejný u nás 😀

cairka
17. zář 2010

@marselina aj ja mám astmatičku a odporúčali nám flautu - kvôli dýchaniu, a zo športov korčuľovanie, plávanie, atletiku - ide o to, že to sú športy, kde sa učí správne dýchať, ako pri plávaní, tak pri behu musia dávať pozor na to, ako dýchajú. Druhá vec je, že plávanie sa nám neosvedčilo kvôli večným chorobám a atletiku pre takto malé deti bez šance (aspoň u nás). teraz chce ísť na gymnastiku, tiež som zvedavá, ale verím, že to udýcha bez problémov.Podľa mňa skúste, čo sa mu páči a uvidíte 😉 ved teraz ešte to nebude robiť vrcholovo a za rok, dva môže byť situácia zas úplne iná, môže sa mu síce pohoršiť, ale môže sa mu aj veľmi polepšiť 😉 Moja teda nemá ťažkú astmu s pravidelnými problémami (teraz)

lucie5779
17. zář 2010

@draga pomoccccccccccccccccccccc tak asi máme normální děti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marselina
17. zář 2010

lucie5779,draga:tak já se můžu přidat k vám co se týče zvířátek,náš jorkšírek je chudák páč bud na něho někdo denně šlápne'(i více krát za den) a nebo ho pořád tahají,muchlají,škubají a to dokonce i kubíček což mě hodně zaráží.u tobíka to beru je malej,ale kubša???no škoda slov,ale má i dny kdy si s ním hezky hraje,chce s ním spinkat atd.což max opět nechce aby ho někdo muchlal v peřinách a já to taky nechci.
máme i kočičku,tobík ji pořád tak tahat a držet pod krkem až se raději odstěhovala k sousedům a k nám raději ani nechodí,tak granule a konzervy nosím k sousedům.
draga:ten výtvarný kroužek máme taky v rámci mš,ale platí se cca 300kč za pololetí,uvidím co mi dnes kubíček řekne.pořád mi ale mluví o těch mažoretkách,tak uvidíme po hodech co sedozvím.
cairka: nám právě bruslení,fotbal a atletiku vůbec nedoporučuje,protože po chvilce běhání si sedne,zrudne a do večera je na odpis.slyšela jsem že jsoou nějaké dýchací svičení pro astmatiky,tak to musím vykoumat a začneme.

martinka79
18. zář 2010

@marselina sice s tím nemám vl. zkušenost, ale ze školy vím, že flétna je fajn v každém případě. výtvarný bych klidně dala a u ás tedy vede taekwon-do a tam to je o pohybu celého těla... a tak.. mažoretrky já nevím mě se to ani nelíbí, ale pokud o to stojí tak ho tam šupni a časem se uvidí...

Holky to jsou teda story a dětmi u nás se psem pohoda. Mišák ho snad rozmazluje víc než my.. každé ráno ho pozdrvabí pohladí a dává mu ňamky a občas si na něj se dne a bad vypadá, že je i rád...
Ovšem nás pes je kus chlapa... 😀

Já míšu nedám do žádného koužklu je ještě malý a jinak se mnou chodí na všestrannost do sokola a pak pátky občas do MC kde učím... 😉

paja
20. zář 2010

Ahoj holky,
tak bych se ráda přidala k vám do klubu maminek se zlobivými dítky 🙂 . Jsem moc ráda, že jsem tuhle diskuzi našla a ačkoli jsem nepřečetla všechno (je toho opravdu hodně), tak v některých vašich popisech vašich miláčků, úplně vidím toho svého. Jeho zlobení spočívá v tom, že se vzteká kvůli hloupostem (třeba otevřu dveře a on "ale jááá jsem ty dveře chtěl otevřít", já dveře zavřu zpět se slovy, že je teda může otevřít on, ale on se začne vztekat a rozčilovat a válet po zemi, že ON je chtěl otevřít a že jsem je já otevřela...a takových situací bych mohla popisovat donekonečna) nebo když si v té své hlavince něco usmyslí, tak přes to nejede vlak (typickým příklad je oblíkání - nachystám věci a Honzíček si usmyslí, že tohle si vzít nechce, tak je scéna...), do toho chvilku neposedí, pořád skáče... Na druhou stranu ale dokáže být neskutečně milý a hodný - myslí na ostatní děti, schovává jim kokinka, jsem teď těhu, tak pořád pusinkuje bříško, pořád mi dává nějaké dobroty, že to musím sníst, že je to pro miminko, ke zvířatům se chová velice krásně a něžně... Někdo tady psal, že děti se syndomem hyperaktivity také potřebují neustálý fyzický kontakt (držení za ručičku apod.) - to mě zarazilo, protože Honzíček je přesně takový - pořád se potřebuje mazlit, bez mé ruky neusne, i v noci když se probudí, tak mě hledá a potřebuje mě cítit... Tak nevím, myslíte, že bych s ním měla zajít k nějakému lékaři? Už jsem z něj někdy fakt dost vyčerpaná a hlavně se trápím, že nejsem dobrá matka, když ho nezvládám... Opravdu ale nemám pocit, že bych ho rozmazlovala, neustále mu dávám najevo jak moc ho mám ráda, to ano, ale na druhou stranu si opravdu dokážu stát za svým i za cenu scény... Jinak ve školce je prý v pohodě... Akorát na začátku s ním byly problémy (nechtěl se dělit o hračky, když mu chtěl někdo hračku vzít, tak to dítko praštil, děti si pak stěžovali, že je bije..., byl neposlušný...), ale teď paní učitelka říkala, že je to až neuvěřitelné jak se změnil - je prý rozumný, dá si říct, dělí se o hračky, je hodný... (klepu ať to nezkřiknu 🙂 ), což mě teda dost zaráží když doma se pak vzteká kvůli hloupostem... Ach jo... Jsem z toho dost smutná a opravdu si nevím rady, zda pro jistotu zajít k lékaři nebo to chce jen vytrvalost a pevné nervy... Co myslíte?

draga
20. zář 2010

@paja paja tak to s těma dveřma a podobné případy velmi dobře znám...a dělá mi to třeba i když jdu do krámu 😎 takže to je opravdu veselý 😉

paja
20. zář 2010

@draga Tak to jsem ráda, že nejsme jediní 😉 - ikdyž to zní divně, ale fakt mi pomáhá vědomí, že na světě existují i jiné děti s takovou povahou 😅 . Honzíček je znamením beran a někdy mám pocit, že i v tak útlém věku by se pod charakteristiku tohoto znamení mohl podepsat 😅 . Ach jo... Ta výchova je fakt boj... 😉

lucie5779
21. zář 2010

@draga
@marselina
@martinka79
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marselina
21. zář 2010

lucie5779: teda budete mít domeček jak hrad,to bych teda nechtěla uklízet 😀 😀 kdy se budete stěhovat???at se vám v něm krásně bydlí a víš co se říká nový dům,nový dítko,tak k sašence a aleškovi ještě jedno 😎

lucie5779
21. zář 2010

@marselina kdepak nám 2 stačíííííííííííííí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
stěhovat uvidíme je to 5+1

martinka79
23. zář 2010

@lucie5779 jé super. tak to je vleké něco jako naše a i tak to je mazec.... 😉
holky nestíhám ale je v ropáci legrace a dítko na prázdninách se má fajne... 😀 v pondělí by měl jít poprvé do MŠ.

blandik
23. zář 2010

@paja - jen tak mě napadá, že možná by pomohlo dávat Honzíkovi hodně na výběr - třeba u toho oblečení - jestli chce to nebo to tričko..nechat ho o sobě více rozhodovat - ony ty děti se pak v tomto uspokojí a při zásadnějších věcech budou lépe spolupracovat. Samozřejmě nedávat na výběr to, co necheš, aby měl...Nebo obuješ se sám nebo ti mám pomoct. Otevřeš dveře nebo je mám otevřít já? Chceš jogurt nebo jabko? Děti o sobě rády rozhodují, navíc je to učí se rozhodovat. U nás to je občas taky - hlavně když je přetažený, to je pak s ním horší domluva ...začne ječet u dveří, že chtěl je odemknout on...

martinka79
27. zář 2010

@lucie5779
@marselina

holky, Míša ve školce super nedal mi pusu a celé dopoledne spokojen, jen je ukecanej jak stará bába takže si musím začít vše číst, o jídle kecá jak ital... 😀
uvidíme ve středu jak to půjde, ale vidím to na spokojené dítko v MŠ

lucie5779
27. zář 2010

@martinka79 u nás se jde ve středu po týdnu vidím to bledě ☹

marselina
28. zář 2010

martinka79:teda tak to mám radost za vás za všechny že je miška ve školce tak spokojený.
já se musím taky pochlubit,zatím kubíčka ve školce paní učitelky hodně chválí,zůstal sice v těch kuřátkách,ale je další nová třída broučci kde jsou ty malinkatý děti,tak že v kuřátkách jen 4 a 5letí,kubíčkovi největší kamarádi dacani jsou v kotátkách,pár dní mu bylo smutno,ale ted je výbornej,i doma,mám z něho opravdu radost a pořád chválím jen nepřechválit.
lucie5779: to bude dobrý uvidíš,přece jen je ještě maličký

martinka79
28. zář 2010

@lucie5779 to se zvládne písni jak bylo

@marselina to se tak krásně čte... držím palečky aby to vydrželo jako u nás... i když u nás te´d dva dny doma pěkně vzteklí asi jak byl pryč tak zase dělá scénky. 😠 ale jinak je Ok.

zítra ho chci nechat v MŠ spát uvidíme.

zuzu5f
28. zář 2010

ahojte.pridavam sa k teme.Naša Karin ma 19 mesiacov a vie byť teda dosť mrchava.Ked bola babetko nevedeli sme že ju mame ale časom sa zmenila a velmi.Asi sme si ju aj dosť rozmaznali ale snažím sa jej neurobiť povôli ale ked ja nepovolím babka povolí a to je najhoršie.V poslednom čase ked si niečo zaumieni tak je schopna sa aj o zem hodiť a to hlavne ked sme vonku alebo v meste.Neposluchne a nepomože an i ked jej dam po zadku.Dosť ma to trapi niekedy sa až hambím ked robí sceny.Poradte mi prosím ako na nu.....pomohlo by mi to 😉

martinka79
29. zář 2010

@zuzu5f vydržet a nepovilit 🙂 a prostě to babi vysvětlit... pokud jsi u toho ty nejede přes tvé příkazy vlak a když je s ní babi smaa a´t jí skáče třeba po hlavě když jí to neva 😀

jinak MIšák dnes v MŠ spí a usnul dost pozdě tak jdu por něj i později psala mi ředitelka.... a jinak prý mám vycepované dítě tak vám nevím... 😀

martinka79
29. zář 2010

jo Míša nechtěl ve školece usnout stále se vrtěl a kroutila hopsal a paní ředitelka měla moc moc práce a stále na něj podobrém Míšo lehni si a on za chvilku jak když ho kouše pytel blech kroutil a vrtěl, došla k němu a říká zvýšeným hlkasem tM9š ale už jedu.... a Míša kam jedeš???? říďa otočila a usmála a míša usnul ... jinak si sám rád hraje je hodný a některé věci říká neumím třeba nma tancování.. a co ho neba tak prostě nedělá, ale nezlobí jen kouká.chválila ho aže jí ukázkově a když se probudí je prostě chlapsky protivný.... jinak hodný.

zuzu5f
29. zář 2010

@martinka79 no už aj babku to začína hnevať že si moc dovoluje.Ja som tvrdšia nedovolím aj ked sa na hlavu postaví🙂)))