Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

jajik25
17. pro 2010

@sisstin úplně samo se to sice nespraví proto se mu budu dál věnovat jak to půjde a věřím tomu nebo aspoň doufám že to nebude tak hrozné jak to vypadá.Jednou stejně skončíme u logopedky ale snad už to bude mnohem lepší s jeho řečí.Mě přijde že se stydí něco říct,celý den říká máma ale jen u toho otevírá pusu až teď to konečně řekl ale taky tomu pomohl ten mladší který to řekl dřív a když viděl že jsem ho pochválila tak hned na to to řekl i on.A asi před dvěma dny řekl i pes.Jen doufám že takhle budeme pokračovat. 🙂

draga
17. pro 2010

teda já do toho nechci zasahovat ale podle mě je to problém ..protože...když dětem, ve školce, které normálně mluví (přiměřeně k věku) což v první třídě mluví všechny řekneš, že do tebe chlapeček strká, protože ti nerozumí...a neumí se vyjádřit...jak chceš aby děti tolerovali, že dítě něco neumí, když oni to umí, a pokud je ve školce jediný tak to bude horší a horší...jeden chlapeček u nás ve školce taktéž moc nemluví a je pořád stranou, na besídce byl jedinej, kterej nic nedělala a brečel a šel k mamince, děti si s ním hrajou do té doby než se musí vyjádřit...takže nechci se zastávat siss, ale ona se hodně tomuhle problému věnuje a věřím, že po všem co přečetla a čím si prošla ví možná víc než psycholog z horní dolní jak ona sama napsala...a ono není všechno o retardaci, ale taky o tom pocitu vžít se do dítěte co asi zažívá, když mu okolí nerozumí...pak je tady agrese atd. ...ale tím nechci nikoho odsoudit jen píšu svůj názor... 😉 a ještě jedna věc...mě jako mámě by se nelíbilo, kdby do mojeho dítěte někdo strkal a byl agresivní ať je důvod jaký chce!!!

draga
17. pro 2010

@jajik25 hele a byli jste na nějakém foniatrickém vyšetření, protože ten chlapeček ze školky byl na všech vyšetřeních, zjišťovali jestli dobře slyší, zda má hlasivky v pořádku...apod. a chodí i jednou týdně ve školce na logo...

jajik25
17. pro 2010

ne ale byly jsme 2x na ORL a vše bylo v pořádku,já teda nevím ale pokud je údajně agresivní ve školce tak je zajímavý že doma nic takovýho nedělá,je fakt že do něho strčí ale to jen když mu ten mladší bere hračku jinak ne
já beru doktora tak že na to mají kvalifikaci a snad vědí co dělají,ikdyž je fakt že v některých případech tohle neplatí

draga
17. pro 2010

@jajik25 já tohle nechci rozebírat děti se chovají jinak doma (v domácím prostředí..ostatně my dospělí taky) a jinak na veřejnosti....zřejmě agresivní bude, když o tom mluvíš a víš, že se to děje....je to ale k jeho smůle, protože on to jinak neumí...a zřejmě ještě dlouho umět nebude...škoda, myslím si, že jet do Prahy k opravdovému odborníkovi by nebylo odvěci, a zase tak náročná cesta to není...maximálně budeš mít klid, že ti potvrdila to co ti řekl místní psycholog...co je na cestě z Prachatic do Prahy tak náročné? někdo by jel na kraj světa, kdyby mohl pomoci svýmu dítěti...ale to je vaše rodinná věc...

romana
17. pro 2010

@jajik25 ahoj, omlouvám se, že si trošku přisadím, ale když už jsme u toho, jak víš, že syn není retardovaný? Máme zřejmě nějak podobně staré děti (Ondra má 3,5 roku), proti Tvému synovi mluví zřejmě víc (mluví ve větách, skloňuje, časuje, používá předložky, i přesto je tam OVR), rozumí všemu, skládá puzzle, začíná malovat, dokáže se vyjádřit a popsat, co chce, když mu není rozumět .... a přesto nám hrozí lehká mentální retardace. Pokud Ti kvalitní psycholog neudělá ten vývojový profil, jak psala sis, tak nevíš vůbec nic, bohužel.

jajik25
17. pro 2010

asi budu vypadat jako totální debil,což už stejně asi vypadám,ale taky by nebylo na škodu říct jestli bych měla dostat nějaký vyjádření kdyby mu dělala ten výv.profil?
tak mi teda řekněte jak se dostanu k někomu kdo tomu "víc" rozumí když mě prakticky nikde nevezmou bez doporučení?

@draga je teda zajímavý že se k mladšímu bráškovi chová stejně i kdekoliv jinde!!Já bych pro něho taky udělala první poslední ale prostě na to bohužel nemám.Bohužel nepatřím k těm bohatým!!!

Když ono je těžký když každý říká něco jinýho.

draga
17. pro 2010

@jajik25 nezlob se na mě ale cesta do Prahy z Prachatic stojí kolem 140,- Kč a vyšetření je prý jen 30Kč poplatek...takže to zase taková darda není...a nechci být teda vlezlá ale dárky k vánocům kupujete? co třeba něco vynechat? to není výsměch ani výtka jen rada...

romana
17. pro 2010

@jajik25 určitě bys měla dostat zprávu, kde jsou jednotlivé oblasti detailně rozebrány. byla jsem u dvou (v praze a v brně), v obou případech to tak bylo.
doporučení ti dá obvoďák, nemusí tam být určeno konkrétní jméno lékaře, jen žádost o vyšetření.
a nezlob se, taky nejsme "bohatí", ale jestli je ta cesta 500 kč, když budu přehánět?
na mladšího nemusí být vůbec agresivní, ten ho neignoruje, sám taky ještě nemluví. ale při komunikaci s "mluvícíma" dětma už mu to překáží.

romana
17. pro 2010

@draga aha, tak ještě míň 😒

jajik25
17. pro 2010

podle mě teda cesta do Prahy vyjde víc a ne 140,-,to teda nevím kde si k týhle částce přišla,maximálně autobus nebo vlak ale takovou dálku s ročním dítětem teda absolvovat vlakem nebo autobusem mi přijde docela nereálný.Dárky sice kupujeme ale tak slavný jako jinde to není,každý dostane jeden ale to už je naše věc.Akorát si mi neodpověděla jak mě někde vezmou bez doporučení?

romana
17. pro 2010

@jajik25 napsala jsem ti, že stačí doporučení od dětské.

draga
17. pro 2010

@jajik25 našla jsem si na idosu přímý bus prachatice praha jede to 2 hodiny a něco...tak snad někdo může druhý dítko pohlídat nebo to nikdo není? hele nebudu do tebe rejpat, sama musíš vědět co je důležité pro tvoje dítě a nezlob se na mě tvoje argumenty mě moc nepřesvědčují...ale jak píšu nekritizuji, nesoudím...jen jsem se snažila pomoct...

paolin
18. pro 2010

@lucie5779 jééé, Luci..tak to my taky 😝

@jajik25 Adámek taky nemluví a do dětí šťouchá. vypozorovala jsem, že jen do cizích. dle mě je to něco jako pozdrav. jde kolem dítě a on se rozběhne - pokud se mi ho předtím nepodaří chytit a pak se na dítě culí a plácne ho a běží dál. psycholožka na to nic neřekla. jen, že agresivní není. no, samozřejmě se propadám hambou, protože ač se omlouvám sebevíc, velmi často narážím na dost ošklivé reakce maminek 😝 ale naštěstí se najdou maminky buď více tolerantní nebo pronesou - to nevadí, syn to dělal taky 😉 nu, uvidíme, co nás čeká dál..
jinak k logopedce máme doporučení od obvoďáka, i k psychologovi jsme dostali. s Adamem jsme byli u placené psycholožky, páč na poliklinice neberou děti do 3 let.

marselina
19. pro 2010

holky ahojky,tak jsem se dočkala a sice sobík není na střeše ale před domem,jupí!!a co jinak??dárky už máte nakoupené,zabalené a napečeno všechno máte taky????mně se letos nic nějak nechce,nevím nevím čím pak to je 😀 ale na vánoce se moc těším hlavně na to co na dárečky budou říkat kluci,moc jich není,ale snad se zavděčíme i maličkostma,tobíkovi určitě,s kubšou to bude už horší,transformera co si přeje nedostane páč stojí 1500kč a tolik teda nedáme,ale vynahradí mu to snad spiderman. 😒

draga
19. pro 2010

@marselina taky jsem koukala dneska na transformera a odložila koupi, přesně ta cena to je mazec...ale taky už něco málo mám...upečeno, víc už nedělám...akorát ještě koupíme kapra a nazdobíme stromeček 🙂 tak sobíka vyfoť 😉

lucie5779
20. pro 2010

@marselina já Tě s tou novou profilovkou nemůžu poznat, dárky mám a zabaleno jeste ne, byla jsem na zumbe a poradne to prehnala a namohla si záda kurde au au au takze trpim jak kun ach jo ☹ ☹ ☹ ☹
jo transformer to u nas jede taky, jenze smula vsecko to Ti prcci vidi v reklamach a pak to chcou, malemu jsem za 320kc koupila lego a je to robot akorat si nevzpomenu jak se jmenuje kruci
@draga kapra taky nemame jeste ani stromek ale to manza zvladne tento tyden, mel mit uz volno od vcerejska a prd... tak snad ve stredu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

marselina
21. pro 2010

lucie5779: hledáš blondýnu a ona nikde že 😉

gab7
21. pro 2010

ahoj,tohle také znám 😉 .mám 7letého syna,kterého museli hned po porodu resuscitovat.Do jednoho roku ho dr.pečlivě sledovala,vše bylo ok.Až kolem 4let,začal mít záchvaty vzteku,byla to síla,anebo měl stavy,že se zasekl (říkali jsme tomu s manželem stop stav).A dalším problémem bylo stále noční pomočování.Dala jsem si dohromady všechny tyto věci,a dospěla k závěru,že to bude od toho porodu-ADHD.Našla jsem si dětskou psycholožku,psychiatričku,a objednala se k ní se synem.Potvrdila mi mou domněnku,že syn má skutečně hyperaktivní poruchu.Poradila,že důležité je neustoupit dítěti za žádnou cenu - být důslední.Uznali jsme s manželem,že občas jsme mu povolili.Tak jsme začali být důslední.Chvíli trvalo než syn pochopil,že nemá šanci.Bylo to na silné nervy.Další co se nám osvědčilo (a dr.poradila),že pokud měl syn záchvat vzteku,tak jsme ho chytili do náručí,a pevně drželi,dokud se neuklidnil.Nebylo to vůbec lehký.Tak doporučuju hlavně klid,a pevné nervy a také důslednost.Uvidíš,že to bude lepší.
Co se týče nočního pomočování,všude už by nás honili na různá vyšetření.To jsem nechtěla,jelikož to u syna byla hlavně nevyzrálost CNS (centrální nervové soustavy).Zkoušeli jsme i noční buzení (dle rady dr.),ale syn byl pak zmatený.A tak jsme to nechali,a dali synovi čas.Od letošního srpna je syn bez plín.Od září chodí do školy.Zatím je vše v pohodě 🙂 tak uvidíme do budoucna.Stále však to chce trpělivost,chválit za všechno,i když to není super,podporovat co ho baví,a musíme být stále důslední.
Jinak máme druhého syna 4letého,a je to malá "vysírka". 😀 😉

simalex
autor
22. pro 2010

holky, od zítřka mám volno a ještě jsem doma nepořešila pokažený PC 🙄 🙄 . Pro jistotu Vám teda už teď přeju krásné svátky a šťastný a veselý rok 2011. 🙂 🙂 🙂 🙂

lucie5779
22. pro 2010

@marselina ano ano
holky taky přeju krásnééééééééééééé svátky moc a moc ať nás ty naše zlobidla moc netrápí 😵 😵 😵 😵 😵 😵
no a nakonec mám podrážděný žaludek vůbec nevím z čeho, vysadila jsem novou antikoncepci, nebo jsem to chytla od malého, každopádně mi Mudr. naordinovala dietu, ted na svátky tak fakt mazec hehehehe 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

paolin
23. pro 2010

@lucie5779 jo, taky mi pořád nějak plave na vodě 😒

holky, krásné svátky a hlavně zdravíčko!

martinka79
23. pro 2010

krásné svátky holčičky.
nestíhačka makačka radovačka. 😉

marselina
23. pro 2010

holky moje milovaný,přeji vám všem krásné a pohodové vánoční svátky,dětičky ať nezlobí a mají ty nejkrásnější vánoce s dobře naladěnýma rodičema. 😀

draga
24. pro 2010

Také přejeme krásné svátky a pohodu a klídek 🙂

lucie5779
24. pro 2010

@martinka79
@marselina
@draga a všechny ostatní doufám, že jste měli krásný Štedrý den ♥ ♥

martinka79
25. pro 2010

@lucie5779 děkujeme a přejem také prima svátky, jelikož je štědrý den zas námi už si jen užíváme kocháme se vším kolem nás... spokojenost. 😉

marselina
28. pro 2010

ahojky holky,jak jste prožili vánoce a co naši malí tyrani????spokojení se všemi dárky a hodnoučcí???já zatím kubšu chválím,ale kdo ví co kdy zase vyvede,je to nevypočitatelné.Teď půjdeme na malou procházku at nejsme pořád zavření doma.

martinka79
29. pro 2010

ahojky u nás pohodové vánoce aobě děti max. spokojené. jen včera Mišáktrochu řádil... v pokojíku a ulomil si kolo u hasičů. 😝 jinak jsou hodné, tedy dcera je na vysočině.
my včera trajdali na návštěvě a dnes jedeme směr nákup a zítra směr Praha stromek a v páítek hurá na znojemsko ke známým.. na oslavu silvestra a až do neděle budem vegetit. v pondělí hurá směr práce.

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz