Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

martinka79
16. dub 2010

sim: super neštovice budou v cuku letu pryč... a Alex je šikula...

lucie5779
16. dub 2010

simalex super že malý už to má za sebou 😉 my se probudili s rýmou 😝 no ale v tomto počasí se není čemu divit 😒

martinka79
16. dub 2010

my taky rýmujeme včera trochu vodnatá dnes ta hnus bus...

simalex
autor
16. dub 2010

Jé, rýma, jedna z nejblbějších nemocí.. Tak ať jste brzy fit. Koupila jsem si z Justu Ecasol - sprej na přírodní bázi. Stříká se to na oblečení nebo do vzduchu. Docela dobré. Alexkovi se pak lépe dýchá.

lucie5779
16. dub 2010

simo mám a taky moc chválím to je prostě bomba 😉

draga
16. dub 2010

hezký den 🙂

simax super že je už je to na ústupu, to je docela rychlovka...vidíš a máte to za sebou a nás to někdy čeká...měl Alex horečky? prý u neštovic moc nemusí být...

co se týká nudlí a kašle ...tak vlastně kašle a frká v jednom kuse...vždycky se z toho jakž takž dostane a pak zase nanovo...dokrotka pravila, že to je *školkové* ...prostě pořád dokola....

simalex
autor
16. dub 2010

draga:
Alexek měl teploty 3 dny (38,5). Ale on je docela tvrďoch, tak to nebyla taková hrůza. I ty boláčky už pomalu mizí. Fakt dobrý průběh. Roční chlapeček od známé chytil při neštovicíc do jednoho boláčku stafilokoka a leželi, chudáci, 2 týdny na JIP na infekčním. V létě.

Dála je ještě malinký, pozoruju u Alexka rok od roku lepší a lepší imunitu. Snad se ti malý "otrká" a ta imunita se taky zlepší... ☹ Do 3 let byl Alexek taky hodně nemocný.

A jak jste na tom s mandlemi? Alexek má zvětšenou nosní i krční. ☹ Hrozně v noci chrápal, od malička dýchal hlavně pusou, s dýchání problém od miminka (ve 2,5 letech podezření na astma). Měl několik angín. Ale teď už opravdu moc nemocný nebývá...

draga
16. dub 2010

simalex on Dála moc nemocný není, sem tam kašel...atb ještě neměl (to tu teď klepu) ale měl tu laryngitidu, a tu hnusnou kampylobakterii....spíš se bojím těch teplot...kvůli té febrilní křeči...no ale věřím, že to bude už v pohodě 😉

marselina
19. dub 2010

ahoj maminky,tak co drobečci všichni zdraví???
my jsme kubíčka včera uklidili na prázdniny k babičce a dědovi,tak je doma takové ticho a nikdo nezlobííííí 😀 😀
no jak znám ale manžu tak už ve středu ne li zítra pojede pro něj,protože mu bude po ubíčkovi smutno a mě to začne nanovo.
Ohledně mandlí,tak nosní nám v říjnu trhali,pořád míval kubík rýmu a protože je astmatik tak nám to i doporučili,jak totiž dostane velkou rýmu tak do 2dnů se začne dusit hnusným kašlem.hrozitánsky chrápával,ale i po vytržení mandlí zařezává jako dřevorubec a rýmu tu má dá se říct od doby co mu mandle vytrhli,sice je to jen ta čirá,žádný zelenožlutý ,ale i tak je to docela obtížný,pak působí jako pořád nemocný,ale není to tak.
Jinak užívejte sluníčka,dnes je zatím krásně i když hlásí déšť tak snad to nepřijde,už chci začít něco pracovat na zahrádce a hlavně být venku a užívat sluníčka 😎

martinka79
19. dub 2010

my pohoda jen rýmujeme. jé k babičce bych je taky poslal, ale nějak není ke které... 😀 😀 😀

lucie5779
20. dub 2010

ahojky my máme rýmu ale snad už je na ústupu, jo k babičce bych taky poslala a přesně jak Martinaka není ke které 😀

martinka79
20. dub 2010

Krásné ráno, my rýmuje o sto péro... a ani na úpstupu nic není. já taky rýmuji, ale to je tím počasím...
No k nám na víkend dojede babi budeme slavit narozeniny takže to bude prima sezvala jsem pár hostů... a mám připravenou trampolínu, že dám ven. jen skluzavku jsem nesehnala. ☹
Moje mamina si bere prdelína na dovolenou v létě i s dcerou to bude žužo. 😉

marselina
20. dub 2010

holky náš kubík jezdí na prázdniny jen tak 1x do roka a to na 3dny ,tak že odpočinek nic moc 😢
v loni byl poprvé s našima na dovči u moře a letos ho berou znovu,tak mám radost za něj,miluje vodu.
Pokud máte rýmu doporučuji SINUPRET,je to na rýmu pro děti od 1roku i pro dospěláky,vyníkající věcza 3dny máte po rýmě a pokud nasadíte při začínající rýmě druhý den je po ní.

marselina
20. dub 2010

martinka:škoda že bydlíte daleko od nás máme i trampolínu i celou hrací sestavu s houpajdou a skluzavkou,ste si mohli udělat mejdan u nás 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucie5779
20. dub 2010

marsi a to jsou kapky ??? něco jsem slyšela že se to může i v těhotenství !!! 🙂

marselina
20. dub 2010

jj,jsou to kapky,dá se to koupit v menším nebo větším balení,to větší stojí cca 147kč a to menší cca 117kč

lucie5779
20. dub 2010

ok děkuju Ti, tak já si to pořídím, no jde mu to pěkně všechno ven, tak to je dobře, ale dusí ho ty hleny, a kašle na to něco dáváš?
mě říkala dr. že na večer nějaký sirup, ale já mu dávám kapky stoptusin ať se mu to uvolní a nedráždí ho to bobík malý 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

marselina
20. dub 2010

tobík ted taky kašle tak dáváme mucosolvan,ale žádná sláva,kubíček je astmatik,tak že máme doma sprej,když už tobík kašle hodně tak si ho půjčíme párkrát šplíchneme aby to nesedlo na průdučky,vesměs tak 3dny a je to v pohodě,dnes nám ale mudr.dala antib.má prý nějakýho bacilka,ale nevím jak se jmenuje,myslím od h ale nevzpomenu si

lucie5779
20. dub 2010

neva, marsi, já mu dávám stoptusin a vím že to má z té rýmy, vždycky to tak probíhá, ale ten SINUPRET si koupím určo 😀
no pokud se nepřidá horečka a nebude mít kašel víc jak týden tak mudr. nejdu 😉

simalex
autor
20. dub 2010

holky,
tak jste se nějak všichni rozrýmovali. Asi je toho teď hodně. Alexek je ještě tento týden doma, tak jsem tomu uchráněni. Zatím.

kašel: na večer dávám ditustat. Když je to zlé, tak ještě zyrtec na uklidnění. Se stoptussinem nemám moc dobré zkušenosti - nějak nás to oba dráží. Ale asi to je případ od případu. Ten ditustat ale fakt docela zklidní.

draga
20. dub 2010

čus holky 🙂

s kašlem to je na dlouho a se školkovýma dětma asi napořád 😉

přes den ,max do 4 hodin odpoledne dávám na uvolnění hlenu a na noc na uklidnění (sinecod) jinak je to vždy v návodu na jaký typ kašle co je..na noc by se neměl dávat ten co uvolňuje hlen.... 😉

lucie5779
20. dub 2010

simo a ditustat je volně prodejný? a kapky nebo sirup ? já má sirupů a někdy mám pocit že nevím který dát, a stejně to houby zabírá 😒 😒 😒 😒 😒

martinka79
20. dub 2010

marsi máš někde fotečky vašeho hracího centra?????? 😉
no já se přiznám, že nA rýmu max kapky max. kapky framikoinové.. ale díky za typy...
nakoupím novinky od vás. my dnes celý den venku i běd byl venku a to v pledne nespal... a prdelín jende. potom jízda na kole užila jsme si to s dětmi, MM se učil.. ☹

martinka79
20. dub 2010

mars. ti to závidím,a le věřím, že budeme časem vše na domě také mít... je to začátek tak něž se tu zabydlíme bude chvilku trvat.,.. 😕

lucie5779
20. dub 2010

holky já zítra vyzkouším cibuli + cukr tu šťavu z toho, prej to je dost dobré tak uvidíme 😝 😝 😝 😝 😝

martinka79
20. dub 2010

no tak to používám já roky a účinné to je 🙂

marselina
21. dub 2010

martinka: možná to mám v albu a jestli ne tak dodám.taky dělámee na domečku všechno pěkně postupně nejde to všechno naráz,to by musel mít člověk statisíce.manža tu sestavu dělal sám,tak že ušetřených spousty penízků,koupili jsme jen tu skluzavku a pak trampolínu.naštěstí je manža šikovný a práce se dřevem ho hodně baví,udělal mi i můj vysněný altán a do něj i sám nábytek a stůl.nafotím a fotečky hodím do albíčka.asi odpoledne bych to mohla zvládnout.

martinka79
21. dub 2010

mars.. jsi báječná... 😉 😉 😉 dímy moc možná se budu opičit v něčem...

lucie5779
21. dub 2010

dobré ránko maminky a zlobidla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak jsem koupila ten sinupret a na kašel zkoušíme tu cibuli 😝 😝 😝 😝 😝 😝 musím odměňovat nálepkama ptž to smrdí a náš malý je cíííííííííííííííťaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

draga
21. dub 2010

hezké ráno všem 🙂

dála dneska budíšek v 5:40 hroznýýý....tak jsme vyrazili do jelsí dřív...mají od 6:30 😀

šťávu z cibule taky užíváme, ale nemůžu si pomoct, jak na ní všichni pějou slávu u nás nic moc...Dálovi to ani nevadí, klidně slupne i víc lžiček ale pokud má ten hnusnej dusivej chrchel tak už radši šahám po jiných medikamentech...teď jsem zkusila nově biotusil a ten teda docela dobrý...ale je to na uvolnění hlenu takže přes den....brala jsem ho i já a super se odkašlávalo...jo jinka třeba Dála nesnese sirup blije po něm jako amina (to má po mě) takže u nás jedině kapky ...a radili mi v lékárně, pokud dítko kapky nechce, že jsou hořský a pod. klidně namíchat do trochu koly 😎