Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

marselina
21. dub 2010

martinko:pokouším se něco sem dát,tak snad mi to půjde 😀

marselina
21. dub 2010

stůl už není v altánu plastový ale dřevěný šestihran jak má být

simalex
autor
21. dub 2010

tady marsi, to je super.... Taky bych to brala. My máme společnou zahradu s dalšími nájemníky (celkem 6 bytů v domě), tak to je na nic. Navíc tam pořád v létě vysedává naše šílená sousedka, tak se mi do žádných velkých akcí nechce 😝 .

Sousedi to ale mají vymakané - jsou tam 4 byty a po domluvě užívá zahradu jen jedna mladá rodin, která se o ni taky stará. U nás to je každé léto dohadování, kdo bude sekat trávu atd. 😠

simalex
autor
21. dub 2010

luci:
ditustat je volně prodejný 😉

lucie5779
21. dub 2010

simi díky
marsi to je paráda to máte doma??? 😕 😕 😕 😕 😕 😕
dneska počasí nic moc jdu si hajnout na pár minut 😔

martinka79
21. dub 2010

mars... 😢 😢 😢 😢 😢 to je krásné pláču tu štěstím, že to taky chci...
asi toho Mm znásilníma bude to lítata.
moc moc pochvaly tvému muži.. je to šikula...

marselina
22. dub 2010

holky děkuju,máme domek tak to mít můžeme,kdybysme ale bydleli na bytě tak by to určitě taky nešlo,ono kápnout na dobrý sousedy je v dnešní době taky pěkná dřina.my sousedy totiž taky nic moc,jední jakž takž ale ti druzí,jejich štítová zeť nám padá pomalu na hlavu a oni s tím už 6let nic a nic nedělat a pak se dozvíte jak je přes nás nechceme na jejich opravu pustit,no to by ste se p.....i,ale co s nima.
děkuji vám všem za pochvalu,manžu musím pořád chválit,cítí se potom tak důležitě,jako každý chlap. 😉

draga
22. dub 2010

marsi nádhera...to je jak v nějaké luxusní dětské zahradě a pro dospěláky to posezení taky krása 🙂 to se to v létě griluje a užívá co 🙂))máš doma šikulu 😉

marselina
22. dub 2010

draga:teprve v loni manža altán dodělal i s nábytkem,tak že jsme si ho zatím moc neužili a gril ten jsme ještě nekoupili ☹ tak snad už letos konečně něco pořídíme.když už se rozhodneme že ho koupíme,tak se pak něco vysmolí a je po grilu 😕 už se ale těším jak tam hodíme třeba kuřátko a nedělní obídek bude v klidu venku na čerstvém vzduchu a když bude velké vedro tak šup do bazénu 😎

draga
22. dub 2010

marsi to nevadí času dost...však nic neuteče...ale i tak je manžel šikovnej...to je kutil do nepohody 😉 ne že by ten můj nebyl šikovnej 🙂

martinka79
22. dub 2010

mars tak my grilujeme a opékáme už od stavby asi dva roky sice sedíme na platu či dřevěných lavičkách zbouchlých narychlo, ale mejdany au nás frčí neustále.... vy bytovce jsme grilovali a opékali taky snad víkend co víkend. my máme prima sousedy. sedíme často společně... no až dodělá MM co je třeba na domě tak ho do něčeho uvrtám nebo dědouška...
ale máme to krásné. 🙂

martinka79
22. dub 2010

sedíme na plastu 🙂

martinka79
22. dub 2010

ještě si v domečku na griluješ až ti maso poleze ušima 🙂

simalex
autor
23. dub 2010

martinka: dotaz k neštovicím

V pondělí už máme jít do školky, některé boláčky jakoby zůstaly, některé zmizely. Myslíš, že je to už OK? Zaschlé to je - se stroupkem.

marselina
23. dub 2010

simalex:taky už máme neštovice za sebou,pokud už jsou suché a odpadlé,tak už nejsou infekční.boláčky někdy zůstanou,může zůstat po měkteré i dírka na těle nebo obličeji.kubíček ji má na čele přímo mezi očima 😀

simalex
autor
23. dub 2010

marsi: díky za odpověď. 😉
my máme na čele taky díru - Alexek si ji ve svém nejvíc neurotickém období (cca před 1,5 rokem) vyhloubal. Rozdrbal si štípanec po alergické reakci na štípnutí. Vypadal tehdy jako mimoňek - oteklo mu celé čelo až k nosní přepážce, uprostřed důlek.
Foto je už z lepšího období, ale měl to na tom čele ca 4 měsíce. Kolikrát malému tekla krev po čele, jak to měl pořád rozškrábané...

marselina
23. dub 2010

simi:chuďátko Alexek,vypadá to dost bolestně.
Dnes je venku překrásně,celé odpoledne jsme byli s tobiáškem venku a za chvilku přiveze manžel domů kubíčka z prázdnin,babi a děda ho tam ještě chtěli,ale nám už je tak smutno a doma takový klid a uklizeno,že ho chceme už doma.

simalex
autor
23. dub 2010

jee, marsi, tak to se už těšíte.
Počasí super. A teď vám teda fakt začínám závidět tu vaší zahradu. 😉 My chodíme na otevřená hřiště MŠ (to je asi všude) a jezdíme teda ještě na chalupu. No plus návštěvy, to je jasné. 😉 Ale mít něco takového na zahradě by bylo skvělé.

marselina
23. dub 2010

jj simi jsem zato ráda a ještě když napustíme bazén tak je to v létě uplná balada,kubík je vodník a má fijalové rty ale z vody ho ne a ne dostat.na kubulku se těším teď hlavně já,tobiášek už zařezává,tak si ho v klidu užiju toho našeho výletníka.

marselina
23. dub 2010

u nás není školkové hřiště otevřené,ale máme tady pár let udělané pěkné dětské hřiště,ale tam moc nechodíme,jen někdy,doma je doma i když jsme tam třeba sami,ale kluci jsou v poho a jistota nikomu neublíží 😀 😀 😀 😀

lucie5779
24. dub 2010

simoooooooooooo bobík Alexek ale hlavne že už jste fit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
koupila jsem ten SINUPRET a fakt bobma ryma pryc a cibuli dávame takze jsme konecne v poradku a tak v pondeli nastup do skolkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂
užijte si bezva sluníckovy vikend 🙂 🙂 🙂 🙂

simalex
autor
26. dub 2010

Luci, díky.

Holky, včera jsme byli na oslavě v Baby clubu - 8 dětí. Bylo to super. U nás se dá pronajmout dětská herna (350 Kč/3 hodiny mimo sezónu) se zahradou. Alexek tam byl skvělý - ani jsem o něm nevěděla (když chtěl, hrál si s dětmi, když ne, odešel dovnitř a sám si hrál v herně).

Nicméně nám ale nastoupilo opět "horší" období, takže včera jsme měli 4 vývraty.

Na druhou stranu jsme dnes jeli do školky na koloběžce a Alexek NEUJÍŽDĚL 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

simalex
autor
26. dub 2010

luci: gratuluju k uzdravení!!!!!!!

lucie5779
26. dub 2010

simo v Kačce ?? tam jsem taky chodila, prej se to tam trošku změnilo je to pořád na Válečkové, no budu asi do cvičení chodit s druhým na plavo ne 🙂 děkujeme, náš andílek má zitra besídku tak jsem zvědavá a pořádně se zase předvedl u švagrové ach jo 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

martinka79
26. dub 2010

čusík holky v rychlosti jsem vás dočetla. Tak my na zahradě nemám sice to co Mars, ale taky si tam vytačíme a jinak u nás v ulici, kde nejezdí auta je prima....
my měli celý víkend oslavu a bylo to uspe fakt mega pařba a Michálek tedy milionový a ani jsem o něm nevěděla. Moc prima kluk... Trampolína velká zabrala. 😉 ovšem nějak mě to skolilo mandle... ☹

lucie5779
27. dub 2010

to je kársně maminky co? jak se máte a jak sluníčka se zlobidlama užívate? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

simalex
autor
27. dub 2010

luci:
jj, je to na Válečkové. Trochu to předělali. Je to teď větší, takže super. Předtím mi to přišlo hodně stísněné (bufet je teď až v té druhé šatně). Chodila jsem na jejich plavání na statek - Alexek měl už 2 roky. Bylo to fajn, až na tu studenou vodu. I to jejich cvičení jsmě měli zaplacené. Alexek ale nesnáší kolektivní akce, tak to bylo trochu k ničemu. Ale měli to pěkně sestavené.

Lepší cvičení ale mají na Jaselské (Dudlíky s Hankou). Je to ve velké tělocvičně - 1/2 hodiny písničky a básničky a potom opičí dráha. Taky si to tam nemusíš platit a rezervovat dopředu - stálo to tuším 40 Kč/hodina. Už nevím přesně. Mají i dobré karnevaly (Na Rybníčku). 😉

A co bylo u švagrové? Já taky vždycky trnu na nějaké větší akci... Co zase malý vyvede.

simalex
autor
27. dub 2010

marti: vy máte trampolínu? jakou? Kolik to stojí?

lucie5779
27. dub 2010

simo díky za tip, no u švagrové sotva jsme tak dorazili tak se malý začal předvádět řvat, skákat tam a jejímu klukovi bude teprve rok nechtěl půjčit jeho hračky nedával pozor pořád do něho boural tatrou jak urvaný z řetězu pomooooooooooooooc 😠
dneska měl besídku prvnííííííííííí krása viz. foto 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ale doma se opět počmárál fixem i slipy a ještě lítal nahý a nechtěl se oblíkat 😠 😠 😠 😠
dostal na prdel a bylo 😝

ankan
27. dub 2010

Včera mi známa poslala mail s obsahom, ktorý sa sem veľmi hodí. Neberte to ako poúčanie ale za zamyslenie to fakt stojí. Určite skoro všteci poznáme príbeh Adama a Evy ale poučenie je až na konci.
Citujem:
Kedykoľvek máte pocit, že deti sú nezvládateľné, môžete nájsť útechu v tom, že dokonca ani všemohúcnosť našeho Pána nedosahovala k jeho vlastným deťom. Potom čo utvoril nebesá a zem , stvoril Boh Adama a Evu Medzi prvými vecami, o ktorých hovoril im tiež povedal: "NESMIETE!"
"Nesmieme čo?" opýtal sa Adam.
"Nesmiete jesť zakázané ovocie!"
"Zakázané ovocie? My tu máme zakázané ovocie? Hej Eva mi tu máme zakázané ovocie."
"Kecáš:"
"Nie, vážne."
!Nesmiete jesť zakázané ovocie!" zopakoval Boh.
"Prečo?"
"Pretože som váš Otec a zakázal som vám to!" odpovedal Boh a sám si hovoril prečo neskončil s tvorením sveta hneď potom ako stvoril slony.
Pár minút na to Boh videl ako jeho deti jedia jablko a rozhneval sa.
"Nehovoril som Vám, snáď, že nemáte jesť zakázané ovocie?!" opýtal sa.
"Ehmm. Ano." odpovedal Adam.
"Tak prečo ste neposlúchli?" opýtal sa Otec
"Ja neviem." odpovedala Eva.
" Ona začala" ozval sa Adam.
"Niee!"
"Ale áno, začali si!"
Niee!"
Akurát v tej chvíli prešla Otcovi trpezlivosť a potrestal ich tým, že budú mať vlastné deti.

Pokiaľ aj Boh mal problém s výchovou detí, kto povedal, že by ste to mali mať vy jednoduché? 🙂 🙂 🙂