Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

zuzkafuny
8. dub 2010

Lucie 😀 supeeer... malý v škôlke a ja v práci 😀 😀 😀
Môj milý malý cirkusant... v škôlke poslúcha, neodvráva, pomáha a keď sa mu nechce hrať s deťmi, skladá do bezvedomia puzle 😅 Čo by sme bez nich robili... milujme ich 😀 😀 😀

marselina
8. dub 2010

tak my se máme nemocně.v noci kubíček zvracel a má průjem,tak že je doma.navíc hlídám ještě sestřence holčičku a to je teda mazec.kubíček je hodnej a pořád pomáhá i když má anetka skoro 3roky.tobiášek jí ale pořád zlobí tak se nám to nějak obrací.
ach jo,snad ta viroza brzo bude pryč,na mě už to leze taky 😒

martinka79
8. dub 2010

my dnes dobře je to oslavenec a až na jeden nešvár, kdy nechtěl kamarádovi na zahradě půjčit traktor je to pohádka.... včera byl milionovej.

marselina
8. dub 2010

martinka:tak to je super žej e takový zlatíčko a přejeme mu vše nej nej a všechny dáblíky z těla ven 😉

simalex
autor
8. dub 2010

Tak to vypadá, že na ty naše děti asi začalo působit jaro a hezké počasí. 😅 I My jsme celkem v klidu. Teda doufám. Stejně jako Zuzkafunny jsem v práci a Lexík ve školce.

Ale včerejšek byl hezký. Večer kolo, pak oblíbená hra - elektronická operace Spidermana, před spaním zase revolta, ale v pohodě. Přesně jak už někdo napsal, všechno v klidu a super, a pak vývrat kvůli kravině. Mám pocit, že Alexek prostě potřebje popustit páru (negativní), aby měl sílu na to být zase potom aspoň trochu hodný 😀.

marsi: přejeme rychlé uzdravení 😉

martinka79
8. dub 2010

marslin.. díky moc za Míšáka.. je venku skoro celý den a je hodný až na hysterák po probuzenmí chtět triko s autama (ale my máme jen jedno a to bylo ve špině)nechala jsem ho nahoře a šla vesele dolů s trikem (drakem) do minuty byl klid. 😅 teď se houpe...

martinka79
8. dub 2010

samo přeji brzké uzdravení rychle vyrazit ven dokud je krásně a dětem jen to nej... v tomto počasí.... maminy užívejte si moc moc...

mayap
8. dub 2010

ono, bude niečo na tom počasí...
aj včera aj dnes bol malý prakticky stále vonku s výnimkou jedenia a obedňajšieho spánku a je fakt lepší... včera dokonca spinkal 3,5 hodiny, čo je náš svetový rekord... 😵 . inokedy mu stačila pol hodinka... ...po predchádzajúcom 45 minútovom uspávaní... 😝 😝 😝 .
aj teraz,starší si urobí úlohy a vyrážame von. skôr ako okolo18.30 určite dnu nepôjdeme...
ahojte a užívajte si slniečko s vašimi drobcami...
...a nebojte, raz sa oženia a potom budú terorizovať manželky... 🤐 😝 😀 😀 😀
a my budeme mať kľud... 😎 😎 😎 ... alebo nám prinesú vnúčatká... 😀

martinka79
8. dub 2010

mayap to máš pravdu, ale ty nás terorizovat nebudou, ty budem moci vrátit rodičům... 😀

draga
8. dub 2010

marůdci ať jste brzo zdravý 😉

u nás ráno jedna scénka při cestě do školky, chtěl se koukat na auta a už jsme šli docela pozdě ale přešlo to celkem v poho...teď už půjdeme spát tak jsem zvědavá snad to už bude pro dnešek v pořádku ...souhlasím s tím počasím je výborné, když se dá lítat venku... 😎

lucie5779
8. dub 2010

jj holky počasí dělá divy, oni se vylítají a pak nemají čas na vztekání a podobné věci 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 proto miluju sluníčko a teplo, vyblbne se malý usne jak špalek neprotestuje a je klid
marselinko přeju brzké uzdravenííííííí 🙂

marselina
9. dub 2010

holky moc děkuju,dnes přisly výsledky a máme streptokoka,jenže je toh plná školka,tak že my přeléčíme antib.on pak půjde do kolky a chytne to znovu.nkteří rodiče josu už naštvaní a bouří se,ale copak doktroka může jít do školky sama od sebe dělat stěry???nemůže

martinka79
9. dub 2010

marselin to je šílené to znám...a co kdyby napsala ředitelka školky doporučení na nástěnku, že se vyskytl streptokok.. zvýšila se nemocnost děti a task žádá (prosí)rodiče o vyžádání si stěru v rámci opatrnosti a prevence... 😉 zkus to zavolat a navrhnout... hele já byla vždy v naší Mš akční mamina... tak se neboj... max. se na to řída vys.... xdržím pěsti ať jste fit a ať je škola bez nemocí.

simalex
autor
9. dub 2010

Holky,
když jsme u těch nemocí. Alexek dostal neštovice. ☹ Chudina.

Sluníčko a procházky jsou pro nás pasé.

Máte s tím některá zkušenosti? Máme dithiaden a imazol, na horečku paralen.

Mělo neštovice některé z vašich dětí? Jak dlouho?

martinka79
9. dub 2010

no tak moe st. mlo něštovice a si v necelýc dvou letech nejúčinější byla klasika fialová vodičkA NA AFTY víc jak pudr... ale i ten je dobrá. jinak je to asi 14dní nedoporučuje se do kolektivu do poslední nevylouplé nevyschlé nechtovice... ale jako na porcházku asi po týdnu kldině můžete... jen ne na slunce... Nikolka byla i na zahradě ....
tak si pozvi kamarádky co se chtějí nakazit... já bych je brala hned... 🙂

brumdinka
9. dub 2010

ahojte, tuhle diskuzi si dočtu až budu mít víc času; jinak náš malej taky umí hodně zlobit, když na to příde, ale to asi každý dítě - základem je hlavně důslednost a nepolevovat prostě řekla sem to a to tak to platí a třeba se postav na hlavu 😀 zatim to se střídavými úspěchy funguje to samé i naopak když mu něco slíbím tak to splnim to samý můj muž prostě aby věděl, že se nám dá věřit 😉 a je fakt, že ted´začne bejt hezky vylítá se venku a pak je hodnej 🙂

draga
9. dub 2010

simlex...ježíši neštovice ale aspoň to budete mít za sebou...já bych docela chtěla aby už je malej taky měl za sebou, očkovat jsme je nechtěla...odkud jste, žebysme došli na návštěvu 🙂 no konec legrace a´t jste brzo zdravý a hlavně ať to máte v nějaké normální formě 😉

simalex
autor
9. dub 2010

Holky,
díky za podporu a info. To by bylo super, kdybyste všechny přišly. Kdo ví, co by to udělalo - tolik dětských individualit. Asi kůlničku na dříví 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Až na Lucku to ale máte všechny pár set kilometrů. Jsme z Opavy 😉 .

Jinak průběh jsme měli následující: pár dní tři malé neidentifikovatelné vyrážky a dnes ráno cca 40 kousků. Lexík má u všech nemocí zpravidla nejdříve dramatický, ale potom rychlý průběh. Ve 2,5 letech jsme byli 2x po sobě v nemocnici. Zrovna vyrážky jsou náš problém (při všem - angíny, nepravidelná alergie na jídlo nebo na léky - i na antibiotika). Ale čím je starší, tím má lepší imunitu 😅 .

simalex
autor
9. dub 2010

marsi, jak je Kubíčkovi? Je to lepší? Nebo pořád zvrací a průjem? Další projevy? Ono to chce v těch školkách diplomacii, ale Martinka má dobrý nápad.

draga
9. dub 2010

simalex tak to asi budeš muset poslat poštou 🙂 do Opavy to fakt máme z ruky 😉 no hlavně a´t jste brzo fit...my taky už byly párkrát v nemocici (laryngitida, zvracení, febrilní křeč) paráda ....radši na to ani nevzpomínat 😎

školky jsou prostě všeobecný problém...hlavně je to problém toho, že maminky některé prostě nemůžou zůstat doma, dítko pošlou nemocný a pak to frčí... 😖

simalex
autor
9. dub 2010

draga:

tak laryngitidu jsme ještě nikdy neměli - tro je moje noční můra. Pár krát ji měla má neteř a to je strašně smutné vidět dítě, jak se takto trápí ☹ .

Jak jste na tom s kousáním nehtů? Taky? Já jsem Lexíkovi nestříhala nehty na rukou asi rok. Šílené. Dětská neuróza, říkala doktorka. Teď si aspoň ty neštovice nebude tolik roznášet po těle 😲.

draga
9. dub 2010

jj nehty si kouše pořád, koupila jsem lak proti okusování ale nezabíral, tak jsem to zkusila psychologicky... pravila jsem, že přece chce mít drápky jako ginga (to je jeho kočičák) a ne takový okusky tak trochu přestal ale někdy stejně kouše...

laryngotidy se neboj ono to zpravidla není tak zlý a hlavně prý to je cca tak do 6 let...horší byla ta febrilní křeč to bylo nečekaný brrr...ale taky odeznívaj někdy kolem 5 let...

macca5
9. dub 2010

ahojte,simalex tak my sa hlásime tiež na návštevu,i ked v našej škôlke malo t.r.už jedno dievča kiahne 🙂 .Hrozne sa toho bojím,ale je lepšie ićh mať skôr.Muž ich drapil počas vojenskej služby ako 20r.-skončil v nemocnici,st.syn ich mal 10r.a strašne vela vymeškal zo školy.Takže skoré vyliečenie.My sme v stredu prišli domov zo škôlky s rozbitým obočím,deti sa nezhodli a Samko skončil na preliezke s ranou.Mužíček sa zahral doma na lekára,pekne mu to polepil a nateraz sme sa vyhli šitiu.Náš mladý má proste smolu na škaredé pády.Čelo už máme šité.Vo štvrtok sme boli na kontole v Blave ,kôli Fenylketonúrii,ďalšia trauma z odberu krvi,snád aspon výsledky budú OK.Dostal bolestné,a bol šťastný,lebo si kúpil zametacie auto. 🙂
Inak aj my sme stále vonku a máme klud,dúfam ,že to nezarieknem,a nebude cirkus.Nechty si takisto obhrýzame,mal obdobie ked prestal,ale začal znovu.U nás je problém ostrihať nechty na nohách. 😠

simalex
autor
9. dub 2010

macca5:
nehty na nohou - ani nemluv. Jako menší to Alexek docela zvládal, ale teď je to katastrofa (bojím, bolí). Ještě mu tak divně rostou - jakoby se plazí po prstech.

úrazy - zatím ťukám, bez úrazu. To mě mrzí, že váš malý jich měl už tolik...

Co je to fenylketonúrie?

draga: myslím, že si je Alexek taky už kouše míň - teda už ho tolik nevídám si ty nehty kousat. Ale okousané je má. Spíš už to nejsou takové hrůzy, jako když si ten nehet okousal až do lůžka. Člověk si říká, že ho to muselo strašně bolet, ale malý nic. Vůbec má docela zajímavě položený práh bolesti.

macca5
9. dub 2010

simalex,aj nás bolí strihanie nechtov,vždy musím vyjednávať.K tým úrazom-aj mne sa to zdá na jeho vek dosť,načase prestať,ale nič stým neurobím,lepí sa to na neho.Fenylketonúria je dedičná metabolická porucha.Deti musia dodržiavať prísnu diétu celý život.Mne to majú oboja chalani.Viac sa dozvieš na :http://www.pku.wbl.sk

simalex
autor
9. dub 2010

macca5:
Jé, tak to je nepříjemné. Musím na to mrknout. A jak tu dietu zvládáte? Hlavně Sam? Filip si asi už zvykl. Je to hodně přísné?

S těmi úrazy - to je jasné, že za to nemůžete. Sama si někdy říkám, že je divné, jak se nám to vyhýbá při Alexkově neustálém povykování, poskakování a zkoumání všeho možného.

simalex
autor
9. dub 2010

draga:
jak vypadají ty febrilní křeče, resp. co jste dělali? Říkám si, jestli bych uměla v takových situacích dobře reagovat. Zatím jsem řešila jen takové ty situace, jestli to už je na pohotovost, nebo ne apod. Hlavně alergické reakce na píchnutí. No a plus ty nemocnice.

simalex
autor
9. dub 2010

holky, přeju hezký víkend a díky za podporu. Snad ty neštovice zvládneme. 🙂

macca5
9. dub 2010

simalex,chalani diétuju od narodenia,takže sa to dá,vlastne to naše nikdy neokoštovali,tak to nevedia posúdiť.Musím však povedať, že jogurty,syrokrémy a niektoré naše potraviny v malom množstve -pár gramov môžu.Filip bol odmala úplne super,so Samkom je to trošku horšie,ale teraz sa to dostalo už do tých správnych kolají.Oni vlastne žijú velmi zdravo-ovocie,zelenina a diétne potraviny. 😉
Prajem pekný víkend 🙂

lucie5779
9. dub 2010

simalex no raději je teď nechceme jsem těhu tak raději ještě počkám, mám taky obavy co mi malý donese ze školky, streptokoka snad neeeeeeeeeeeee marselinko ať jste brzo fit 🙂
na neštovice prej zabírá tekutý pudr, nebo fenistil kapky, a dithiaden no a horečku klasika panadol nebo brufen sirupy, bobici malí, přeju ať jste brzo zdraví 🙂
krásný víkend 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂