Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

lucie5779
27. kvě 2010

@martinka79 to je super že kontrola dopadla dobře, u nás taky všecko s mimuškem ok, v pátek vyrážíme až odvolíme, prvně jsme si chtěli nechat vystavit volební průkaz ale prej už bylo pozdě tak musíme ještě volit. Už se těším na cestu, Alešek soplí ale v pohodě. My hlavně jedeme do Příbrami je tam letecký den manža je blázen do letadel no a já pak v Praze mám jednu nej kámošku co se známe ještě z Floridy tak se tam stavíme, do ZOO půjdeme pokud nebude pršet 🙂

martinka79
27. kvě 2010

Luci tak to si užijete, u nás začíná bolet v krku dceru... ☹

draga
27. kvě 2010

jé já bych se taky chtěla s někým znát z Floridy 🙂)

každopádně super, že je mimi i ty v pořádku 🙂

marti tak snad to Nikolka nechytla od tebe...oni teď řádí nějaký virozy, hodně dětí si stěžuje na bolení ouška a krčku...tak se držte

lucie5779
27. kvě 2010

marti tak at je dcerka brzo fit 🙂
@draga však se znáš semnou byla jsem tam 7 let a ta moje kámoška 5let bydlí teď v Praze a jsme pořád nej kámošky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
děkuju jsme v pořádku ale kilečka letí nahoru pořád nic nic a teď šup 4kg za měsíc no trošku se stydím 😅

draga
27. kvě 2010

luci nojo vlastně...takže taky můžu říkat kamarádka z Floridy 🙂))

martinka79
28. kvě 2010

čusík holky krásný den a víkend, já sedím u voleb tak budu mít veget... napekla jsem rohlíčky se sýrem a šunku tak se pomějem...

martinka79
28. kvě 2010

na zítra udělám hrk hrk buchtu...

lila301
28. kvě 2010

@rimmel Ahoj, prečítala som si tvoj príspevok a poviem ti, že mám doma asi podobné dieťa.. Začalo sa to nástupom do školky, kde ma po 2.týždnoch zavolala pani učiteľka "na koberec", že malý sa nevie správať-odmieta hry, vkuse rozpráva, behá, nič ho nabaví, vyrušuje ostatné deti a podobne.. Začali sme navštevovať pszchologičku, potom neurologičku, ktorá mu urobila vyšetrenie (EEG myslím) a vylúčil sa autizmus aj epilesia.. Tak sme pokračovali pszchitričkou, kde sme od októbra vystriedali už 3.lieky-najprv Promethazin, potom Tiapridal a teraz berie 2.mesiac Risperdal.. Pobehali sme !šarlatánov! a včera sme to riešili s homeopatičkou, ktorá mu dala 3 fľaštičky granuliek, ktoré bude užívať ráno, naobed, večer.. Okram toho mu dávam Hviezdičkov na lepšiu funkciu pamäte.. Aj napriek tomu sa pred dvomi mesiacmi vyskytli problémy v škôlke, kde už ma riaditeľka takmer dotlačila k tomu, aby som malého viac nepriniesla! Tento prístup ma vrcholne zarazil, lebo okrem toho, že malý sem tam potiahne za vlasy spolužiaka, nie je až taký "zlý" Ale pani riediteľka asi využila to, že som slobodná matka a začala ma dokonca presviedčať, že malý je autista!!! A pritom má porobené všetky testy a je to vylúčené!

marselina
28. kvě 2010

ahojík holky, luci super že je mimi v pořádku,marti tobě ke konečnému uzdravení 😀 😀 😀 já chci mít taky kamarádku z floridy??můžu se připojit?? 😀
holky dnes je uplně nádherný den,tak snad nám to vydrží co nejdéle.v neděli se na předčasného oslavení dne dětí chystáme do zoo tak snad nám klapne počasí.moc vás všechny zdravíme a musím napsat,už několik dnů jsem na kubíčka nezakřičela a on je vám uplný zlatíčko,tak už doma nekřičím at mě vytočí čím koli a řešíme v klidu a je to na něm hodně znát je klidnější,na poprvé poslechne prostě paráda,jsem moc ráda,snad zase něco nepřijde 😠

draga
28. kvě 2010

zata já ječím celý den 🙂)) ale asi je to trochu i mojí podrážděností, že se neudržím....no a te´d čekáme neštovice, sousedky malej se osypal, zatím teda 4 divný pupínky takže čekáme co z toho bude...včera s ním byl Dála ve vaně 🙂)

draga
28. kvě 2010

lila a to vás honili po psycho a eeg a pod, jen kvůli tomu, že je malej živej????

brumdinka
30. kvě 2010

ahojte, jsem tu dlouho nebyla, jen vás tak pročítám jelikož mám jednopho malýho zlobivce doma 🙂

draga - no to se dělá, malýho mojí kámošky taky honili po psycholozích a eeg atp..... ale až ve škole a cpali mu kdejaký léky, můj malej byl jen v pedeg.psych.poradně, nakonec mu našli lehký ADHD, na druhou stranu je velice inteligentní až opravdu nadprůměrně

lila - to se nesmíš nechat 😉

Jiřík ve školce v pohodě, je tam naopak velmi oblíbenej i když patří mezi největší raubíře 🙂 ale ono je to hodně na učitelkách, když nejsou schopný se o ty děti postarat, tak by neměli vykonávat takovouhle profesi 🙄
ale ve škole to na mě zkoušeli typu odklad atp. přitom všechno měl uplně perfektně jen se p.učitelce nelíbilo, že občas koukal na mě nebo z okna 😀 když sem si šla pro výsledek tak mi ve škole řekli, že sme souhlasili s odkladem, tak sem na ně koukala jak tele na nový vrata 😀 a vyvrátila je z omylu, že ani já ani manžel sme nic nepodepsali a že bych těda ten dokument chtěla vidět 😠 no nakonec se to naštěstí vysvětlilo ale musela sem si to vyříkat přímo s paní ředitelkou a počítám, že zřejmě ve škole budu pořád - ale nedám se 🙂

martinka79
1. čer 2010

krásný den dětí pro vaše ratolesti, jak tak čtu tak je to veselé na všech frontách.. no je to těžké jako kantorka vím co si občas s rodiči užijime veselostí, ale zase nejsme nijak zlí... a přísní... jako rodič jsem na druhém konci a tam to je o to komplikovanější, ale vím kam až mohou učitele zajít a dál je nepustím. taky jedu s dcerou do PPP jelikžo mají dojem, že má poruchu DYs po pravdě má prd...-nepozornost. 😀 roztěkanost... a ukvapenost po mamince. 😝

marselina
1. čer 2010

ahojky mamči,přejeme taky všem krásný den dětí a hezky to oslavte i když počasí nám nějak nepřeje. 😢

draga
1. čer 2010

Všem dětičkám přeji krásný svátek 🙂

lucie5779
1. čer 2010

ahoj mamky, taky se přidávám a dětičkám zlobivcům všecko nej, Alík nám dal v PRaze zabrat ale užili jsme si to 😵
marsi jasně přidej se do klubu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucie5779
2. čer 2010

tak by mě zajímalo jak to udělat aby se náš malý prcek nevyžadoval pozornosti, když tu máme jakoukoliv návštěvu nebo když jdeme my na návštěvu, prostě tohle je fakt boj, úplně jak vyměněný, prostě jakmile někdo dorazí a my dospělí se začneme bavit v tu ránu náš malý dělá takové věci že je mi do breku, skáče předvádí se, skáše nám do řeči běhá jak pominutý hrůza, pořád ho okřikujeme, někdy je to lepší když dojdu na návštěvu kde jsou děti ale tam ho taky musím krotit, fakt si s tím nevím rady, až bude mimčo tak jsem zvědavá co bude vymýšlet ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

draga
2. čer 2010

luci u nás to stejný 🙂 podle mě jsou ještě malý než aby pochopili, že dospělým se do řeči neskáče 🙂)

brumdinka
2. čer 2010

ahojte, luci to je normální prostě se předvádí - to dělaj všechny děti 😉

lucie5779
2. čer 2010

holky ale až taaaaaaaaaaaaaaaak vždyť to je normálně na bednu, si ani člověk nepokecá nemůže nic, pořád ho jen okřikovat to je fakt mazec 😠

martinka79
2. čer 2010

luci ale vážně je to normální a náš prdelín někdy i vyháže hračky a vypadá jako když si neumí hrát a chová se jak potrefená husa.... 😀 to chce ignoraci a jen okem pozoeovat zda něco nebezpečného nevyvádí... nebo mu dát funkci ta zabírá... jako namalij toto pto tu a tu tetu, hele aco kdyby sji šel postavit ty komíny a ablabla ...
drž se holka. 😀 😝

draga
2. čer 2010

jj zaměstnat 🙂

lucie5779
2. čer 2010

pomooooooooooooooooooooooooooooc se snažíme tak snad musíme trochu víc no 😒 diky za rady holky moje

marselina
2. čer 2010

holky jak jste na tom s povodněma??u nás už je 3stupeň a já bydlím u vody 7dům tak snad se to nevylije,držte pěstíííííííííííííííí.

draga
2. čer 2010

marsel to je strašný...tak sržím palec...my bydlíme ve městě kde není ani řeka...takže u nás celkem dobrý jen pořád lije a lije...nálada na prd, sluníčko nikde...příšerná zima...ale u vás to musí být na nervy... 😔

lucie5779
2. čer 2010

marsi držíme, nám se taky opavice vylela zatím dobrý, držte se tam 🙂

marselina
3. čer 2010

ahojky holky,tak noc byla hrozná,ještě o půl noci jsme chodili kontrolovat stav naší vody,ale naštěstí začala klesat a do rána minim.o metr šla dolů,tak že lidi co mají sklepy ti je měli zatopené,jinak katastrofický scénář se nekonal jo škola má zaplavené šatny,tak mají děcka dnes i zítra ředitelské volno.
ve vedlejší vesnici se haná vylila na pole a zaplavila kromě polí i zahrady u rod.domků,ale domky snad žádné,to ale nevím jistě musím počkat na info od bráchy.

martinka79
3. čer 2010

ahojky mardi to jsme ráda, že to nakonec nedoipadlo tak hrozně... držím pěsti a´t už je slunce. u nás je to v klidu žádný potom anbi řeka blízko nás není... takže Ok.
luci a vy se taky držte... 😉
holky to je počasí fujky...

marselina
3. čer 2010

já musím říct že u nás je dneska nádherně,teploučko a sluníčko svítí o sto šest,vodička nám už klesla o víc než metr a půl 😀 😝

draga
3. čer 2010

marsel vidíš a tady chčije a chčije...temno, hnusno 😝 hlavně, že jste všichni v pohodě bez následků...ty povodně to je mazec