Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

draga
9. dub 2010

simalex ničeho se neboj dopředu 🙂 ty křeče jsou křeče z horečky, prostě mozek neutáhne prudký skok teploty...když byl prcek menší tak měl horečky 40 a nic se nestalo...tentokrát měl nějak kolem 38,5 dala jsme mu čípek a usnul a najednou se začal škubat, natáhl tělíčko do roviny, oči v sloup a vůbec nereagoval...dala jsem mu rychle druhej čípek, lítla k oknu (venku byla zima..únor) studenej obklad a volala jsme záchranku...děsný...ale nestresuj se nic takového se vám nestane...proto doktoři pak takovým dětem co už křeče měli dávaj od 38 stupňů lék na snížení horečky a diazepam...taky ho do něj v nemocnici rvali 4 dny, pořád měl totiž 40cítky...ale co to je proti celoživotní dietě..jako mají u macci 😔

marselina
10. dub 2010

ahoj holky,
tak jsem myslela jak je to za náma,první den bez zvracení a ejhle včera v půl 9 večer první tobiášek a v půl 1 ráno zase kubíček.tak máme o zábavu postaráno,ale jednu výhodu to má KUB'IK NEZLOB'I 😉

draga
10. dub 2010

marsel já myslím, že bys byla radši kdyby zlobil co? vždycky když je Dála marůdek a jen tak polehává tak si přeju a´t už zase zlobí 😉 tak ať už to máte za sebou to zvracení u dětí je na prd 😔

martinka79
12. dub 2010

krásné pondělní ráno, tak u nás víkend pohoda Míša se předvádí, ale nezlobí... 😀 ale počasí bylo fujky fuj..
jinak my nemoci moc nemáme takže není o čem psát.Snad jen jednou zánět průdušek... jinak klasika rýma kašel. 😀

martinka79
12. dub 2010

Marodi, tak šup se uzdravit. 🙂

simalex
autor
12. dub 2010

Holky,
tak Lexík to zvládá skvěle - so a ne večer teploty 38,5 C, ale jinak dobré. Už to má docela suché. Byl moc hodný, docela nám prospělo, že jsme byli celý víkend spolu - s tou mojí prací, kdy chodím domů až kolem 17.30, je to na houby.

Luci: následně jsem si uvědomila, že vás by naše neštovice asi nepotěšily. Tak ať se Vám vyhnou až do termínu 😉

Marci: brzké uzdravení ☹

Ještě dotaz: je pravda, že děti se nesmí koupat, když mají neštovice? Jeden den jsem to nevydržela a osprchovala...

martinka79
13. dub 2010

není to pravda mpžeš je dokonmce koupat v heřmánku...
jéty pracuješ takd louho, to je šílené... to jste šikulky jak jste ty nerudy. neštovice zvládly.

simalex
autor
13. dub 2010

marti:
díky. Už se těším, až ho dnes vykoupu, protože už je chudáček umatlaný. Vzala jsem ho jen lehce žínkou. Určitě ho to fajn osvěží. S tím tvrzením přišla máma, že jí to říkala nějaká dětská sestřička. Měla jsem zavolat doktorce. No nic. Příště.

Jinak včera jsme měli zase vývrat. Po tom hezkém víkendu mě to docela mrzelo. Navíc přes den hlídala druhá babička (po sto letech), tak mě to Alexkovo chování rozhodně nepotěšilo. To zas budou řeči 😝.

Spojila bych si to ale s takovou lehkou revoltou - "jsem nemocný, ty jdeš do práce a necháš mě tady s babičkou, se kterou moc nebývám". Lexík totiž zlobil ráno, než jsem šla do práce, pak byl s babičkou v pohodě, a pak dostal záchvat po mém příchodu kvůli hlouposti. Pořád se po mě oháněl. Křičel tak, že z toho usnul. Pak se probudil, podíval se na mě , začal poplakávat a znovu záchvat. Zažehnali jsme to až kolem 19 hod.

Šla jsem do práce, když měl malý 1 rok a 3 měsíce. Při té jeho nešťastné povaze to asi nebyl nejlepší nápad 😢. Do školky šel ve 3 letech, předtím jsme měli několik hlídacích tet. V tomhle vidím problém, který se mi vrací jako bumerang. 😒

martinka79
13. dub 2010

tak to bylo nepříjemné... ale už snad bude jen jen dobře. 🙂

lenerka
13. dub 2010

ahoj

velice mě zaujala tato diskuse 🙂
Naše Kačenka byla do 2let zlatíčko ani jsem nevěděla,že nějaký dítě mám,ale co teď předvádí to je už opravdu na zbláznění ☹
zrovna dneska jsem si pobrečela
ty záchvaty vztekání u oblíkání i svlékání je na nervy,že jsem otrávená a nechce se mě už ani chodit ven
kdybych jí oblíkla svlíkla,tak mám zas zlatíčko
jenže jí chci dát do školky,a to by mě jí asi paní učitelky brzy poslali domů

a ještě dělá naschváli menší dcerce
chápu,že asi žárlí,ale přece jí musí nechat v klidu vyspat a né jí naschvál budit nebo jí ruší u kojení
prostě nezvladatelný dítě
snad jí to přejde

lucie5779
14. dub 2010

lenerko ahoj, tak asi žárlí, no mě to čeká v srpnu se mi narodí druhé tak jsem zvědavá jak to malý zvládne, jsou mu 3 roky a do školky chodí, jsem si říkala že se tam z něho učitelky pominou a ne, zkrotl tam, ale doma vyvadí, taky má záchvaty občas a tak to musíme zvládat 🙂
přeju mnoho sil a určo malou do školky dej, i kdyby tam brečela atd... u nás to bylo taky tak, aspoň si odpočineš a pověnuješ té menší dcerce 🙂
je to období a přejde určitě 🙂

simalex
autor
14. dub 2010

lenerka:

taky si myslím, že Kačka asi žárlí. A to oblékání a svlékání může souviset s tím, že chce, aby ses ke Kačce chovala jako ke Krytýnce. Já bych to možná nelámala. Kdybych měla čekat, až se malý obleče, obuje atd., tak sedíme pořád doma. Když na to mám čas, tak na tom trvám, ale fakt to nejde vždycky. U některých dětí je ta důslednost lehčeji aplikovatelná. A já mám pocit, že než si tím pokazit pomalu celý den, tak v něčem ustoupím. Protože přes sílu je to ještě horší. To se mi malý zasekne a pak už neudělá vůbec nic.

A do školky se neboj. Jestli to vázne na oblékání, tak na to jsou ve školkách zvyklí. U nás nejdřív pomáhali Alexkovi starší děti, ale potom nastoupila nová mrňata a musel sám. Teda aspoň si mi žádná z učitelek nestěžuje.

A s tím vztahem k mladší sestřičce nemám žádné zkušenosti - mám jen jedno dítě. Ale dokážu si představit, že to je docela náročné. Třeba se to zlepší s nástupem do školky. Doporučuje se zapojit starší dítě do péče o mladší. Že si pak připadají děti důležité apod. Nevím, jsem fakt bez zkušenosti.

lucie5779
14. dub 2010

simalex tak co neštovice?
no třeba Alík se nechtěl doma oblíkat vůbec a doteď mu to děsně trvá a ve školce ho chválí jak je samostatný tak to čučím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak žárlí určo a věřím že malý bude taky, no uvidíme 🙂

marselina
14. dub 2010

ahoj holky,tak jsme konečně zase připojení k síti,v sobotu nám vypadl net a od té doby se nedařilo až dnes nám to opravili,tak konečně zase mezi lidma 😀 😀
jak se tady máte??kluci už jsou zdravoučcí a streptokok je už paaaa,ve školce nic řešit nemusím visí tam už prý oznámení o výskytu streptokoka a žádost ab yrodiče zašli se svýma dětma na ko výtěr,jenže dnes je středa a od pátku tam byli asi jenom trojí rodiče,tak že já dám zdravého kubíka do školky a on mi to dotáhne znovu 😠 😠 😠
a co neštovice???už se jich ten malý rarášek zbavil????

martinka79
14. dub 2010

🙂 mars tak to je prima uzdravení, ale s MŠ to je nic moc, Snad se vás to týkat nebude...

marselina
14. dub 2010

martinka: no já doufám že opravdu za další týden kubík nebude mít opět nezvaného návštěvníka v těle, by mě to asi už položilo,cpát do něj týden co týden ant.bych nerada,snad budou rodiče ohleduplnější a půjdou všichni jak mají.nejlepší by bylo kdyby doktorka šla do školky a udělala tam stěry všem a naráz.

martinka79
14. dub 2010

jj to by bylo prima, ale bohužel. Co ho nechta ještě doma... ale zase to ATB má určitě účinek v tělel déle... ne? držím pěsti.

lucie5779
14. dub 2010

marsi to je k vzteku, já taky malého dávam do školky zdravého a některé fakt musím napsat matky tak dají tak nachcípané děcka že chudák to pak chytna a je to, to me tak sere pardon 😠
zítra ho nechám doma, udělal se mu trošku opar, a minule mi sdělily protože jsou mu to natřela fialovou vodičkou, ale měl to jen v začátku, on si totiž líže rty, že je to děsně ifnekční a co ty rýmy a kašle kura 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
a dneska tomu nasadily korunu, dali mu kakao a on je alergický na všechno v čem je kakao, takže jsem málem vyletěla z kůže, hlavně že to mají napsaně v jídelně, naštěstí se mu dělá jen exzém na nožkách když to moc konzumuje ale dovedete si představit kdyby se dusil nebo tak ??? zabít málo, prej se omlouvám úča, bude mu ty nožky mazat sama, no nakopat fakt 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

draga
14. dub 2010

lenerka neboj to se určitě upraví teda ymslím to chování k mimi...horší jsou ty vzteky co? náš mladej se taky vzteká kvůli kravině...dneska ho rozhodilo, že jsme si k němu nesedla na zem...hodil po mě hračkou, děsný....toho oblíkání se neboj, jak se to sama naučí bude se ti převlíkat 100x denně to teď máme doma my...každou chvíli vyházená skříň a Dála oblečenej v nových a nových věcech....

draga
14. dub 2010

luci tak to je taky dobrý s tím kakaem, proč teda vyplňujeme ten dotazník co dítě může a co ne...chjooo 😝

lucie5779
15. dub 2010

drago nevím ale to by Tě fakt hráblo, ještě jim tak jak magor 1.2 nesu skoricové mušličky do mléka, ptž vím že jedí kuličky čokoládové s mlíkem a Alík mi říká to jím taky grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 o te alergii na kakao jsem jim říkala nejmíň 5x a k tomu mají to napsané v jídelně 😒
no říkám kdyby se tak dusil tak bych jí nakopala a tu omluvu ať si da někam, prej ono mu to asi chybí to kakao on to s takovou chutí pije, jak mu to může chybět když ani pořádně neví co to je? a pokud mu to budu chtít dát zkusím to prvně snad doma sama a pomalu ne 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

martinka79
15. dub 2010

lucie.. to znám. hele jjá měla a se školkou taky něšvary.. nikolka zase pila jen sojové mlíko toho zajíce.. proavodelně jsem je zásobovala apak to pila celé školka když z našeho zbylo a já nakupovala jak divá. odponěď zněšla dšěti to chtěli také....
tak jsme tam zařvala... a byl klid. a taky před 5lety neměli děti každý svůj hrnek na pitný režim přes den a Nikolka trpěla na ïnfekční koutky... a tak jsem navrhla ať má každý svůj hneček a to bylo keců... tak že je koupím.. pak že jen já si stěžuji a atak jsem nakráčela s extra hnečkem se značkou pro NIkolku a abyllo... děti záviděli a neuběhli dva roky a měli to všichni a teď mi maminy říkají, že jim to taky vadilo....
😠 😀
Nikol má taky ekzém... a tak vím očem píšeš...

martinka79
15. dub 2010

promiň překlepy..

lucie5779
15. dub 2010

no Alíkovi se dělají opary, taky mu asi pořídím hrneček protože pak, si ho musím nechat doma, že neboť mi bylo zděleno že je to děsně ale opravdu infekční, sere mě že matce která dovede do třídy nasoplané děcko chytlé průdušky té se to neřekne, já to zamáznu fialovou vodou a do 2 dnů je to pryč a mají kecy.....
dneska se mu z toho kakaa vyrazilo pár pupínků tak ho mám doma, zítra jdu na kontrolu takže zítra nepůjde, volala jsem tam tak byla vedoucí ta co mu to kakao podala zděšena, prej že mu ty nožky bude dneska mazat, a bla bla a že myslela na nás to mi je houby platnéééééééééééééééééééé řekla jsem jo že to trošku má a že si ho nechám doma, přeléčím a v pondělí je tam a i s hrnečkem díky za radu, to mě nenapadlo, to je fakt že to může ty opary mít i z toho 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
no snad to už řešit nebudu nebo já jsem vcelku kliďas ale jak pohárek přeteče tak je mi fuk co si myslí i to že jsem hysterka

draga
15. dub 2010

holky to je děs...já taky trpím na opary, takže vím jaký to je humus, infekční je to zase jo...ale velká smůla je, že je vidět hned na první pohled a přesně takové ty kašlací (hodně kašlací) průjmové a blicí dětičky tam maminky klidně pošlou...ale jak říkám není divu v dnešním systému, prostě ty maminky ani jinak nemůžou, tak to risknou, protože volno v práci třeba nedostanou, babičku nemaj...je to smutek...jinak vlastní hrneček je dobrý tip...asi to taky udělám jen tak pro jistotu

martinka79
15. dub 2010

já taky kliďas, ale dožaduji se preciznosti, juelikož ve školství dělám tak vím jak to tam FC... a jsem ochotná pomoci jak finančně tak prostě jinak... ale někdy to je na palici. teď už ne tedy nikdo mi do Mš nechodí a uvidím až nastoupí prdelín.

Draga.. máš pravdu dnešní systém je sviňský na všechny strany...
Lucie alešek slavilo svátek dodatečně vše nej... ☹ 😀

lucie5779
15. dub 2010

jo já taky kdybych už nebyla na skoro mateřské tak babičky nehrozí že? ale zase vím kdy je jen mírně nachalzený a kdy nachcíaný že půlka školky lehla s průduškama a můj malý na atb kvůli tomu, stejně 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒
martinko diky Aleškovi vyřídím 🙂

martinka79
15. dub 2010

Lici to bude rád, spíš za nějakou ňamku třeba gumové medvídky či auťák.. 😀 třeba jindy 😉

martinka79
15. dub 2010

Míša je dnes kouzelnej krásně si hrajeme a uklízíme...
modelovali jsme a teď stříhá auto z letáku... no stříhá haha škube... 😀

simalex
autor
15. dub 2010

Holky,
jsem ráda, že Alexek žádné větší alergie na jídlo nemá. On teda alergik je, prý, ale osobně si myslím, že čím je starší, tím je to lepší. Až na štípnutí hmyzem - to řešíme každý rok na pohotovosti. Sem tam měl taky alergii třeba na hrozny, jako menší na kyselejší přesnídávky, ale tak nějak si tu stravu sám upravil (jí jen několik potravin), že vlastně ani nevím . 😕

Jinak neštovice jsou už na ústupu. Zvládl to dobře, jen se už doma nudí, tak zlobí. To se dalo předpokládat.

Ad nemocné děti ve školce - věčný problém. Kolikrát raději horko těžko zajistím hlídání, jen aby Alexek nešel do školky třeba jen s menší rýmkou a pak tam přijdeme a ostatní děti soplí a kašlou. Na druhou stranu chápu, že to může pro někoho být těžko řešitelná situace. V práci bych si taky nemohla brát tak často volno. Hlídání máme nastavené už od necelého 1,5 roku, tak to pro mě až tak těžká věc není. Ale těch peněz za hlídání... Když malý nebyl ve školce nebo o prázdninách jsem dávala za hlídání i 5 000 Kč/měsíc.