Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

martinka79
29. zář 2010

@zuzu5f tak to je super... 😉 babi si musí udělat pořádek sama.

draga
30. zář 2010

@martinka79 no vidíš tak podobné to je u nás...Dála ve školce poslouchá a doma to pak vybíjí...říkala mi moje mudra, že se chování dítěte posuzuje podle toho jak se chová doma 🙂)) tak asi budu všude říkat, že i doma je moooc hodný 😀

jinak u nás střídavě ...teda některý den bych ho utloukla a jindy je zlato...minulý týden jsme byli 2x pomáhat kamarádce na statku vybírat brambory...jsem si říkala, že to s Dalím nepůjde, že tam bude zlobit a on si vzal kyblíček a celý 3 hodiny sbíral, vysypával na malý valník...normálně jsem o něm nevěděla...pracant....těšilo mě jak ho ostatní sběrači chválili...on fakt makal 😎 takové situace mě dojímají k slzám štěstí... 😀 😀

martinka79
30. zář 2010

@draga kluci ráda dělají skutečnou oráci i Míšák je pracant dnes šel prdelín ze školky s hubou na křivo blbě se vyspL A TEĎ MĚ TU PRUDÍ tak jdeme ven...

paja
4. říj 2010

@blandik Možná máš pravdu... Můžu to zkusit. Jsem z něj ale už fakt dost umučená. Je na mě hodně zlý, třeba dnes mi řekl, že jsem "fuj" (nevím kde to vzal, asi ze školky), pořád se vzteká, pořád s ním musím "bojovat", přemlouvat ho do něčeho - ať už se to týká jídla, převlíkání, čehokoli... Neposedí... Jsem fakt už totálně vyřízená! A to podotýkám, že ho fakt nerozmazluju (ikdyž to asi říkají všichni), já teda alespoň nemám ten pocit - snažím se fakt nepovolit. Jsem na něj ale skoro sama - manžel je teď každý den do večera v práci, takže vliv na výchovu moc nemá ☹. Snad se to zlepší. Nezbývá než doufat. Já sama se sebou jdu k psycholožce - prožívám teď hodně těžké období, tak jsem se rozhodla pro tento krok a tak se s ní zkusím ohledně malého poradit... Tak hodně štěstí ve výchově všem 😉!

martinka79
4. říj 2010

@paja já bych k psychologovi šla, le nečela, že mi pomůže spíš bych se šla vymluvit pokud ti to pomůže, ale uričtě bych byla trpělivá obrněla si a byla důsledná a klidně dala na výběr...

lucie5779
7. říj 2010

hojka mamky, jak se všechny máte, my máme vši ve školce tak jsem zvedava kdy je malý donese domu, Sasenka krásne roste ted mela na poradne v 7 tydnech 4900g porad kojim takze parada...
vcera byla drakiada bylo to supeeeeeeeeeeeeeeeeer co tady noveho ??? nejak nestiham docitat 😉

draga
8. říj 2010

@lucie5779 my taky máme ve školce vši, od té doby co jsme si přečetla upozornění se drbu a drbu 🙂

jináč jsme začla chodit do práce a fakt nestíhám skoro nic kolem mazec 🙂
Dála má ke všemu kašel jako prase, je to na prd 😝

martinka79
10. říj 2010

@draga tak se držte ty s prací a stíháním a Dala s kašlíkem.
my měli trochu rýmu jinak nic... a u nás e zase uvažuje o tom, že Míšákovi seženu hlídajdu abych mohla brát rodičák do dubna... uvidíme co vymyslíme... a zda se někdo schopný najde... za určité platové podmínky... 😉

martinka79
10. říj 2010

te´d budu s dětmi dva týdny sama tatin odjíždí na rehabku vojenskou... snad to zvládneme...

lucie5779
10. říj 2010

@martinka79 mazec já bych se zbláznila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinka79
10. říj 2010

@lucie5779 to se možná stane i mně..

lucie5779
22. říj 2010

holky co děláte ????????????????????????? 😝 😝 😝 😝 😝

draga
23. říj 2010

já si užívám víkend 🙂 coby zaměstnanaá žena už jsem se na něj těšila 🙂) holky ta práce mi dává zabrat, jako všechno v pohodě v práci se mi líbí, lidi dobrý, ale ten stereotyp...nějak jsme si doma odvykla 🙂))

marselina
23. říj 2010

ahoj holky,
nějak nestíhám,našla jsem si od 1října brigádičku a makám od pondělí do soboty,ale jsou to asi jen 2,5h denně,roznos děnního tisku co mají lidé předplatné +časáky a občas hypernova.docela záhul ale i tak trošku od dětí oddech a nějaká ta kajda taky bude.zatím na víc hodin hledat nic nemůžu,tobísek je ještě malej.
a co vaše dětičky??dá se to nebo pořád zlobí??

draga
23. říj 2010

@marselina no tak to je fajn, člověk aspoň trochu přijde na jiné myšlenky co? 🙂

martinka79
26. říj 2010

ahojky holky, jsem v jednom kole... práce děti volnočasové aktivity dětí a moje. dům no zkrátka den by musel mít min. 40hodin a stejně bych byla v jednom kole a pak bych musela bát nějaké drogy abych vydržela tolik hodin. 😀
Jinak doma pohoda máme teď týden volna a Míša samo zůstal se mnou doma... 😉včera jsem s ním jela na logo ohledně té vytažené mandli a dobré... dostal pochvalu a já také, je to prý ukázkové dítko jak se soustředí a dělá... a že mluví na svůj věk pěkně a sl. zádoba velká. emám ho tolik sekýrovt a peadantovat a jinak OK. jen dechová cvičení od ORL... na zavření pusinky. 😉
jinak nic nového Mm maká kolem domu Nikolku tu měla oslavu narozenin a já běhala kolem všech... spalo u nás 5dětí spolužačky. 😝

@marselina to je prima oživení na MD... děláš dobře.

@draga jé to znám... taky jsme jak žena na klíček ,ale volna si náležitě užívám.

lucie5779
28. říj 2010

ženyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy mám se hrozně mám děsnou chřipkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢

martinka79
28. říj 2010

@lucie5779 drž se holka... 😉

lucie5779
28. říj 2010

@martinka79 ach jo a 4 afty aspon na jazyku, jedna mega v krku, nemuzu mluvit ani jist
jak se dari tak se dari fakt kurde ☹
díky Marti kojim malou s rouskou, a jedine prebaluju s rouskou, snazim se byt co nejdal ale copak to jde ach jo

draga
28. říj 2010

@lucie5779 jsem ti před půl hodinku odpovídala a koukám odpověď nikde...tak znovu... drž se a brzo se uzdrav...oni teď hnusky lítaj vzduchem 😝

lucie5779
28. říj 2010

@draga díky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martinka79
29. říj 2010

@lucie5779 jejda tak to máš fujtajblikas pořádného, my jen rýmujme a trochu v noci kašleme. uvidíme co z toho bude. 🙂

draga
2. lis 2010

čus ženy tak jsem zase tady 🙂 dneska s příspěvkem k tématu 🙂 máme ve školce informativní úterky...tak jsem se šla poptat, ještě než jsem začala už mě paní učitelka vyhlížela a hned, že se mnou musí muvit...co se děje, že Dála byl doteď hodný, pěkně spinkal ale co vyvádí poslední dny je prý šílený...zlobí, odmlouvá, válí se po zemi, nespí!!!...prý děs...tak jsme to probíraly, k ničemu nedošly, doma vše ok, nic se u nás neděje...holt asi obdoví vzdoru ale teda to už je asi pátá vlna a hrozná...no a nakonec ho ale pochválila, že patří s Adélkou k nejšikovnějším a nebystřejším dětem, když se na něco ptají hned odpovídá a je šikovný....pomoc co mám dělat 😀

marselina
2. lis 2010

ahoj holky,tak se po delší době hlásím
draga: podle mě je to jenom období,jak u nás chválila paní učitelka kubíčka tak po měsíci a půl se začal kazit a zlobil,je to už 14dní a zdá se že se opět uklidnil,tak uvidíme,může to být i počasím,je tady podzim,počasí na nic,mívají depky a blbé dny dospělí ta proč ne ti naši raubíři 😀 😀 😀 😀 😀
držím pěstičky at je brzo OK.
a co maroďandy a maroďáčci??jak je??už jse v pořádku a bacilky vyhnali z tělíček??u nás v poho až na začínající kubšův kašel,to zase bude v noci dušení,ach jo,díky bohu za rektodelt.

draga
3. lis 2010

@marselina kéž bys měla pravdu...já taky doufám, protože jinak nevím co budu dělat 😲 včera jsme mu celý večer promlouvala do duše, sliboval mi jak se bude snažit....chjoo mi přišel takovej bezbranej

marselina
7. lis 2010

draga:,martinka79:,lucie5779: nemáte holky některá na dvd mašinku tomáše???nutně sháním sim sim 😉

draga
7. lis 2010

@marselina my máme až dojde manžel z práce přepálí pošli mi do ip adresu (je jedno jaké díly?)

tali28
7. lis 2010

Mile maminky, VSEM Z CELEHO SRDCE DOPORUCUJI precist si knizku K.Lemana- Do PATKU BUDE VASE DITE JINE!!!! Je to nej..nej...psyholog! Jeho rady opravdu funguji!!! Resili jsme doma hodne problemu s vychovou...A ted nekricime, nenadavame, deti poslouchaji 🙂 🙂 🙂

marselina
7. lis 2010

tali28:fakt??tak že bysme měli tip na vánoční dárek pro nás??

draga
10. lis 2010

@tali28 hmmm tak to jdu pátrat po knize 🙂

jinak dneska jsem mluvila s druhou paní učitelkou a ta mi říkala, ať si to tak neberu, že to prostě je temperament,ale že to nevadí, že je vidět jak má o všem přehled a že holt zlobí tak musí poslouchat (tohle nesmíš, tohle nedělej samé příkazy a zákazy) a že věří že se srovná ...