Moje dítě mělo virózku. Máme navštívit 14denní miminko?

jarunkaxyz1
25. říj 2012

Maminky, mám dotaz. Máme v rodině čerstvé miminko a jsme pozváni na návštěvu. Moje dítko mělo minulý týden nějakou virozku (pouze jeden den teplota) , ze které zbyla jen "průhledná nudle" a tak 3x denně zakašle. Já už jsem z toho na palici, nevím, zda jet nebo návštěvu odložit. Malému rostou stoličky, tak si říkám, zda ta nudle není taky z toho...ALE....přeci jen je miminku 14 dní a já bych nerada něco zanedbala. Poradíte nebo hodíte názor, jak byste to viděly vy? Díky moc

camelinka
25. říj 2012

@jarunkaxyz1 Nevím, jestli to dobře chápu, 14. dennímu miminku rostou stoličky?To asi těžko 😅 😅 😅 .Nicméně já bych 14.denní mimčo po viróze v tomhle počasí nikam netahala.

llluckaaa
25. říj 2012

Zavolala bych těm, které máte navštívit. Vysvětlila bych situaci a ujistila se, že chtějí, abychom je i v tomto stavu navštívili. Protože když si představím, že mi k čerstvě narozenému miminku přijde návštěva a nad postýlkou zakašle, tak z toho nemám moc dobrý pocit 😒

llluckaaa
25. říj 2012

@camelinka Aha, já to pochopila tak, že ty vezmeš svoje dítě s průhlednou nudlí a kašlem a pojedeš navštívit 14ti denní miminko.

veronikaka
25. říj 2012

Jsem asi citlivka, ale mě jako mamince novorozence by to vadilo. Já osobně bych vyčkala až bude syn úplně zdravej.

tichackova
25. říj 2012

@camelinka To jsi špatně pochopila - v rodině mají miminko a k tomu se svým dítkem jedou na návštěvu😉

@jarunkaxyz1 Já bych asi radši neriskovala a odložila návštěvu na později😉

jarunkaxyz1
autor
25. říj 2012

Holky, jo jo, mimi má brácha:o) já jsem taky cíťa, proto to řeším:o) odložíme, snad nechytnem do týdne něco horšího:o)))

camelinka
25. říj 2012

@tichackova jeee diky, precetla sem si to trikrat a stejne sem to pochopila blbe a to su jen rok doma 😀 😀 😀 .Sem si rikala ze 14,dennimu miminku nemuzou rust stolicky 😅 😅 .
Omluva @jarunkaxyz1 😉 😅

jarunkaxyz1
autor
25. říj 2012

@camelinka : v pohodě:o))))

monivo
25. říj 2012

@jarunkaxyz1 napíšu pohled ze své strany - mám taky doma 14ti denní miminko a asi bych moc nadšená nebyla, kdyby mi přišla návštěva, byť rodina a někdo mi tu kašlal. Nic ve zlém 🙂 Asi bych se domluvila se švagrovou 🙂

alamo
25. říj 2012

Radsi to odlozte, at nejsou nastvani. Nejspis by se nic nestalo, ale nema cenu to hrotit.

monivo
25. říj 2012

@jarunkaxyz1 ale chápu, že to řešíš, že je ti určitě líto, že to musíte odložit, že jste se asi těšili 🙂

jarunkaxyz1
autor
25. říj 2012

@monivo:ale tak to se přežije, spíš si říkám, zda do týdne nepřitáhne něco druhá (zdravá) ze školky 😒 Snad ne:o)

jarkalada
25. říj 2012

@jarunkaxyz1 pokud by to šlo, dala bych vaše dítko někomu na hlídání a jela bych se na mimi podívat sama. Tak jsem to udělala, když se narodil synovec před pár týdny. A to jsme nebyli ani nemocný, jen se mi k miminku nechtělo tahat další děti, aby tam nebyl blázinec 😎

naomi6
26. říj 2012

@jarunkaxyz1 Ahoj, taky bych to neriskovala a navštívila bych je bez dítěte, nebo odložila návštěvu úplně. Mně do porodnice hned druhý den po porodu přišla navštívit nachalzená švagrová. No myslela jsem, že ji zabiju 🙂 Naštěstí malá nic nechytla, ale stejně jsem byla naštvaná. To se podle mě vůbec nedělá.

ssassi
26. říj 2012

já jsem kromě své matky, která mi pomáhala, v šestinedělí nikoho vidět nechtěla. šestinedělí je šestinedělí a příbuzné a kamarády jsem posílala do muzea, pokud chtěli něco očumovat 😀

návštěvu raději odložte. mimi vám neuteče 😉 😎

ludva
26. říj 2012

@jarunkaxyz1 tady jde taky o maminku, že.... ta je oslabená po porodu, nevyspalá, unavená.... Já osobně bych s dítětem po viroze k čerstvému mimču nechodila a ani bych takové mimčo jako šestinedělka domů nechtěla 🙂 Když se mi narodilo třetí dítko, prostřední syn měl týden před porodem horečky, běhala jsem s ním po doktorech a že prý virozka... po návratu z porodnice už to byl zápal plic s pneumokokem ve výtěrech ☹

jarunkaxyz1
autor
26. říj 2012

Díky za názory, ukončuji tímto už neaktuální debatu 😉 Nikam jsme nejeli a návštěva je přesunuta:o)