Moje holčička se v 15ti měsících nestaví na nožky

jariska
30. bře 2009

Ahoj vsichni,
delam si starosti jestli je vsechno v poradku. Moje dceruska ma skoro 15 mesicu, leze jako profik, kdyz je neco nahore, pritahuje se na kolinka. Ale aby se pritahla na nozky a postavila se to vubec ne. I kdyz je nahore neco hodne zajimavyho. Kdyz ji zkusim postavit, nestoji, je nestabilni a spadla by. Jako miminko mela mesic reminky kvuli kyclim, to bylo ale kontrolovano ortopedem a v poradku. Po porodu mela chodidla stojena dovnitr, to jsme meli i rehabilitace a taky vse v poradku. Tak nevim. Kdyz vidim kamarakdy jak jejich deticky pekne chodi nebo se stavi v 8 mesicich, delam si starosti. Jak jste na tom vy? 😠

sisstin
30. bře 2009

jariska: tak já bych to asi řešila s pediatrem 😉 náš malej taky není žádnej rychlík, na 9m začal sám sedět, v 10m lézt, ale na roce stal u nábytku, asi na 14m stál bez držení, a na 16m začal pomalu chodit 😕 a už jsem teda obavy začínala mít 😉

jariska
autor
30. bře 2009

Pediatra jsem se ptala, pry ji jeste dame cas. Ona je hodne bojacna. Pry kdyz pevne sama sedi a dobre leze, je to zatim v poradku. Ale stejne... 🙄

sisstin
30. bře 2009

jariska:no to já taky četla, že důležité je, aby lezli..že pak už začnou chodit 😉 ten náš se taky bojí..je hodně opatrnej..ale už docela lítá, tak jsem si odfoukla..ale prý na chození je čas min. do 18m 😉

mkr
30. bře 2009

pro jistotu bych skočila na neurologii, oni ti poradí a řeknou jestli to je ještě ok

jariska
autor
30. bře 2009

tak snad ji to jednou napadne a zkusi to, uz se nemuzu dosckat 🙂

sisstin
30. bře 2009

jaris: no ale když čtu, že jste měli trošku problémy...tak já bych si na tu neurologii fakt skočila asi 😕

jariska
autor
30. bře 2009

myxslite na neurologii ne na ortopedii?

mkr
30. bře 2009

tohle je záležitost nervů a mozku jestli se nemýlím

caira
30. bře 2009

jariska: nevim, kde bydlis, ale treba tady v UK se razi heslo, ze maji cas do 18 mesicu aby chodili a to, kdy co zacnou delat je na nich..az pak se tim nejak vic zabyvaji ( teda samosebou, ze ne vsude je to stejne) nasi male je 13 mesicu a neleze..ptala jsem se u doktora a ten mi rikal, ze je to ok, ze nektere deti proste lezeni preskoci uplne a jdou rovnou do stoje..no male se ted zacala snazit ze sedu zvedat do stoje a jakz takz dokaze stat oprena o gauc, kdyz se ji poradi zvednout, ale taky stabilitu jeste nema moc dobrou a kdybych ji nejistila tak spadne.. 😒 Kdybych zila v CR tak uz me zenou na neurologii a cvicili bysme vojtovku, ale tady se to bere jinak..tak jsem zvedava jak nakonec dopadneme 😅

jariska
autor
30. bře 2009

My zijeme v Nemecku, doktor rikal ze pockame jeste ty dva mesice, ze ji dame cas. Ja si ale presto delam starosti 😉

caira
30. bře 2009

jariska: se ti nedivim, ja si taky delam starosti, ale doktor rikal, ze "nezna" moc deti, co se to nakonec nenauci, holt nekterym to trva dele nez ostatnim.. 🙂

halkac
31. bře 2009

Jarisko,
taky myslím, že si nemusíš dělat starosti. Předpokládám, že k pediatričce chodíte, takže kontrolována je.
Norma na chození je rok a půl a tvrdí se, že čím déle děťátko leze, tím lépe. Důležité je, aby pěkně samo sedělo a pěkně lezlo. Zbytek je záležitostí hlavy a dítě k tomu potřebuje dospět. Hlavně dp ničeho nenutit, pak by se malá mohla začít bát a nechtěla by se pustit.
Chápu, že ti jsou nepříjemné připomínky druhých, ale věř, že holčička chodit začne....a aspoň nebude mít porblémy s páteří.

milik75
31. bře 2009

Ahoj Jarisko, ziju v Rakousku a tak vidim velky rozdil ve zdravotnictvi. V Rakousku a pocitam, ze i v Nemecku je na vse dost casu a vsude se uvadi, ze dite do 18mes ma cas. V CR by uz to davmo resili. Muj syn zacal chodit ve 14tis mes a moji ceske dr. to prislo pozde a po roce uz me posilala na rehabilitaci, kde nam ale rekli, ze je vse ok, tak jsme tomu nechali volny prubeh a za mesic chodil. Naopak moje rakouska dr. byla uplne v pohode od zacatku. Horsi je, ze se ti mala vubec nestavi na nozicky, to nas chodil kolem stolu uz v roce. I pres ty vsechny nazory a informace bych radeji pro jistotu navstivila ortopedii, nebo neurologii a tam ti reknou vic. Drzim palce, ale uvidis, ze bude vse ok. Moji kamosky syn zacal chodit az ve 2 letech, ale je pravda, ze cvicil Vojtovku, coz je v CR velmi popularni, tady naopak v Rakousku maji na Vojtovku spis opacny nazor.

jariska
autor
31. bře 2009

Holky dekuju moc. Doktor rikal ze ji dame jeste cas, ze kdyz teda stabilne sedi a leze, ze to je v jeji hlave, ze jeste nechce. Ja holt koukam do knizky, tam v jednom roce stoji, ze zacinaji deti chodit, tak mam cerva v hlave 😉 Tak ja na to jeste jednou zavedu tema az pujdem ockovat - az malou prejde ryma. Kdyz zacne chodit dyl to nevadi, hlavne aby vubec zacla!!! 😝