Monitor dechu, je v dnešní době někdo, kdo ho nepoužívá?

karchinka
15. čer 2012

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, jestli někdo ze současných maminek nepoužívá nebo přestal brzy používat monitor dechu. Máme skoro tříměsíčního chlapečka a už jsem ho nějakou dobu nezapla ani na noc a připadám si jako ta nejhorší matka, protože jsem si našla diskuze, jak dlouho používat monitor dechu - některá maminka tam snad psala, že ho používala do 2,5 let!!! První měsíc jsem ho zapínala i přes den, ale teď už mi to nějak nepřijde, prostě jsem klidná, nějak nemám potřebu ho zapínat ani na noc. Stejně tak jsme ho přestali používat i s prvním chlapečkem, asi kolem 2,5 měsíce a v pohodě. Ale když jsem ho teď chtěla zabalit a hodit na bazar, tak i manžel začal šílet, že ho ještě musíme používat (přitom už skoro měsíc nejede, on to ví a stejně si spokojeně chrupká 🙂) Je tu někdo, kdo má podobnou zkušenost nebo jsem jedna z mála maminek, která spí v klidu celou noc i bez monitoru? (malý už spinkává bez přerušení od 8 do 6, max. podám dudlík 🙂)

zizala79
15. čer 2012

@ronyx nevíš, co píšeš, to je právě ono, když dítě přestane dýchat, jedná se o SIDS, není pravda, že není dítěti pomoci. příčiny, ani průběh není přesně znám, tzn. to tvoje, že by nebylo možno ho vzkříšit, je nesmysl

ronyx
15. čer 2012

@zizala79 Vím moc dobře co píšeš o SIDS jsem toho nastudovala až až.Při tomto syndromu díto prostě zemře bez příčiny,alespoň příčina nikdy nebyla objevena.Pokud dítě zemře na tento syndrom nepomůže ani monitor dechu,dítko už prostě rozdýchat nelze!!!Sama nevíš co mluvíš

janakkk
15. čer 2012

Já monitor měla, ale zapla jsem ho asi tak 3x ( v noci) a po 3 mesících jsem ho z postylky vyndala.....prostě jsem se nějak nebála... 🙂 akroát mě vždycky nastvalo, že jsem ho zapomnela vypnout a pak to vřeštělo 😀

ja.na81
15. čer 2012

@karchinka my jsme tez bez monitoru dechu... uprimne receno me v prvnim tehotenstvi ani nenapadlo, ze bych mela neco takoveho poridit... maly spal s nami v loznici (no vlastne i v posteli)... proste jsme se fakt nebali... nebudu ho porizovat ani ted pro druhe (samozrejme pocitam s tim, ze i druhe mimi bude narozene donosene a bez zdravotnich problemu, pro pripad, ze by neco nebylo v poradku a lekar mi treba pouziti monitoru doporucil, vim, kde si ho mohu pujcit...)

jasmia
15. čer 2012

Při starších dcerách jsem monitor nepoužívala a nechyběl mi a neměla jsem v úmyslu ho pořídit ani při nejmladší. Až když malá měla díky stridoru apnoické pauzy a já hrůzou trnula, jestli se nadechne a kvůli tomu nespala, tak jsem ho pořídila a konečně spala celkem klidně. Používala jsem ho do cca roka a půl, dokud se to její dýchání neupravilo.Pokud bych měla ještě jedno dítě určitě ho znovu pořídím a budu používat, ale je to jen díky strachu, který jsem prožívala.

gilotek
15. čer 2012

Monitor jsem používala u všech mých dětí. I u dvojčat, která byla donošená a nebyl u nich žádný problém.
Souhlasím s tím, že maminky nakupují houpadla, křesílka, chodítka, milion hraček a dalších nepotřebných věcí a tuto věc, která může zachránit život jejich dítěte odsunou jako nepotřebnou.

U prvního syna jsem za něj byla vděčná 2x, kdy mi přestal dýchat a v jednom případě byl i mírně promodralý. Kdyby nebylo monitoru, tak ho nemáme.
U dvojčat houkal několikrát, naštěstí falešně.

Ale za tu jistotu ( i za ty nervy, kdy to houkalo), mi to stálo

dlabinecka
15. čer 2012

Já u dcery nepoužila, ač jsem ho měla doma (věnovaný, nekupovala bych ho), protože prostě nespala a nebo spala tak, že by nebylo monitor možné dát, byla jsem tak k.o., že jsem spala bez potíží 😅 syn byl od narození hodně blinkací, nakonec jsme byli ve špitále kuli váhovému ubytku, tak jsem ho požuívala, ale tak do 3měsíců, už je dávno prodaný. A teda nemůžu si pomoct, ale já jsem z těch dětí docela unavená, takže spim, jak špalek...

janinka1987
15. čer 2012

@karchinka Mám jedno dítě a monitor dechu jsem používala jen v porodnici - vůbec jsme ho nekupovali. Nějak jsem neměla potřebu. Nikdy se nic nestalo. Kamarádky na mě koukají dívně, že jsem asi matka Herodes či co, ale já ho prostě nikdy nepotřebovala, no...Danny byl zdravý donošený dítě...

zizala79
15. čer 2012

@ronyx nejhorsi je srazka s .. Chytremu napovez

herak
15. čer 2012

@karchinka U prvního dítěte jsem ho měla a akorát mě stresoval u druhého už ne a bylo mi lépe.hodně lidí ho má dlouho z toho důvodu, že ty starší děti vyslejzají z postýlek a rodiče je mají pod kontrolou takhle

schnek
15. čer 2012

@karchinka neměla jsem ho ani pro jedno ze svých dětí - všechny byly donošené, s bezproblémovou poporodní adaptací a neměly ani žádné jiné problémy. Uvažovala bych o něm, pokud by moje dítě takové problémy mělo, mělo problém se srdcem či jiný zdravotní problém. Všechny naše děti spaly s námi (přes den kočárek nebo Hacka), takže by mi byl k ničemu a jak já říkám - nejlepší monitor dechu je sám rodič. Dítě vnímá dech rodiče a reaguje na něj 🙂

ladenka
15. čer 2012

já jsem monitor dechu koupila z druhé ruky a nakonec jsme ho ani nevytáhli, malá nechtěla spát v postýlce, takže spala a dodnes spí s námi, takže ho schovávám pro druhé dítko a kdoví, jestli ho vůbec použijeme

olusenka
15. čer 2012

Moje sestřenice si ho pořídila (použitý od manželky svého nevlast.bratra). Nepoužila ho ani jednou, a hned v šestinedělí mi ho prodala. Že prý malý krásně bez problémů dýchá a tak že ho nepotřebuje. 😉
No, já byla nejdřív nesvá, jestli použitý po 2 dětech bude v pořádku, ale funguje zatím spolehlivě. Na noc ho zapínám vždy. Za týden jedeme na dovolenou a já mám dilema, zda ho vzít s sebou nebo ne.
Kvůli SIDS si myslím, že je to šikovná věc. Kamarádi mi to právě potvrdili.

camelinka
15. čer 2012

@karchinka my ho nemeli, mala byla donosena, vse vporadku, ikdyz mela reflux a porad ublinkavala az do zavedeni pevne stravy, tak sme neporidili, stejne sem spala napul a vetsinu noci sme prochodily. Porizovala bych dodatecne kdyby byl nejaky problem, nebo byla uzkostnejsi. Zalezi na kazdym 😉

lenya79
15. čer 2012

monitor nemáme, říkali jsme si, s manželem, že bychom ho pořídili pouze v případě, že by se syn narodil nedonošený nebo s nějakým problémem. Naštěstí vše bylo v pořádku, takže jsme jej pořizovat nemuseli a jsem ráda, že ho nemáme, v porodnici mě to věčné zapínání a vypínání obtěžovalo. S malým spíme od narození v posteli a jakmile se vrtne tak jsem stejně hned vzhůru. Bohužel ale znám případ, kdy rodiče uložili večer zdravé mimiko do postýlky a ráno už ho neprobudili 😢 Možná, že kdyby měli monitor, mohl chlapečka zachránit 😔

fiallinka
15. čer 2012

@karchinka většina mých známých monitor nemá, jeslti tě to nějak uklidní. Já bych bez něj být nemohla 🙂

mnaulink
16. čer 2012

Reagovala jsem na to, žey si maminka vyčítá že je špatná máma když už ho nepoužívá a ne že je špatné mít monitor. To jistě není.

gilotek
16. čer 2012

no tak když spí dítě s rodiči v posteli, tak tam fakt monitor netřeba 😀

stavba
16. čer 2012

@ronyx nevím, co jsi kde studovala, ale v tomto článku je i postup resuscitace http://www.naseporodnice.cz/vyvoj-ditete/sids-s... osobně si myslím, že zemřít v 1 sekundě nelze, že vždy je byť kratičký čas na to, aby se dalo něco dělat

stavba
16. čer 2012

jinak, za mě monitor ano, jsem s ním klidnější, ale jak už tu bylo napsáno, každého věc 🙂

kacka.l
16. čer 2012

@ronyx Roxy, je to možné, tehdy to bylo v začátcích.Nám řekla, že to bylo zřejmě SIDS. no hlavně, že to dobře dopadlo. 🙂

roozenka
30. bře 2015

Dve kamaradky ho nemely. 🙂

bublinka91
7. črc 2015

Mi jsme měli nízkou porodní váhu takže jsme si ho pořídili ale používala jsem ho do tři měsíců pak malá vše dobře dohnala

verdos
7. črc 2015

Já jsem neměla ani u jednoho dítěte. Myslím, že je jak dost běžné, že ho maminky mají, a stejně tak, že ho někdo vůbec nepoužívá. Délka užívání (pokud si někdo pořídil) je hodně variabilní (alespoň co za dobu svého mateřství sleduju různé diskuze). Myslím, že je to úplně jedno. Stejně jako jestli někdo dítěti vaří a nebo kupuje skleničky. Nebo používá látkové plenky nebo jednorázové. (A dalo by se pokračovat). Špatná matka se pozná jinak ;).

evcann
7. črc 2015

já nepouživám ani u prvního a ani u druhého nebudu mít

duniela
7. črc 2015

Nemela jsem nikdy. Je dobre, ze jsi v klidu!

anggely
9. črc 2015

My jsme ho nepoužívali vůbec.. Když spinká tak ho kontroluji. 😉 Ale je pravda, že jsem o něm na začátku uvažovala..

mariti
9. črc 2015

Neměla jsem nikdy- jde to i bez něj!

pernile2003
9. črc 2015

Taky nemam

pajdousekk
9. črc 2015

Nez jsem otehotnela byla jsem proti monitoru,zdalo se mi to jako zbytecnost. S postupem casu jak ve me mala rostla jsem se o ni zacala bat,coz je prirozene a zacala uvazovat o jeho porizeni. Nakonec nam ho pujcila svagrova a neumim si to bez nej predstavit. Dava mi velky klid bezpeci. Ikdyz jedeme na vikend pryc bereme monitor s sebou.