Monitor dechu, je v dnešní době někdo, kdo ho nepoužívá?

karchinka
15. čer 2012

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, jestli někdo ze současných maminek nepoužívá nebo přestal brzy používat monitor dechu. Máme skoro tříměsíčního chlapečka a už jsem ho nějakou dobu nezapla ani na noc a připadám si jako ta nejhorší matka, protože jsem si našla diskuze, jak dlouho používat monitor dechu - některá maminka tam snad psala, že ho používala do 2,5 let!!! První měsíc jsem ho zapínala i přes den, ale teď už mi to nějak nepřijde, prostě jsem klidná, nějak nemám potřebu ho zapínat ani na noc. Stejně tak jsme ho přestali používat i s prvním chlapečkem, asi kolem 2,5 měsíce a v pohodě. Ale když jsem ho teď chtěla zabalit a hodit na bazar, tak i manžel začal šílet, že ho ještě musíme používat (přitom už skoro měsíc nejede, on to ví a stejně si spokojeně chrupká 🙂) Je tu někdo, kdo má podobnou zkušenost nebo jsem jedna z mála maminek, která spí v klidu celou noc i bez monitoru? (malý už spinkává bez přerušení od 8 do 6, max. podám dudlík 🙂)

cell
13. črc 2015

@evca32 : upřímně, apnoickou pauzu dítě rozdýchá samo, vdechnutí zvratků lze předejít polohování dítěte a v případě sids nepomůže nejspíš nic - nebo vy umíte resuscitovat novorozence?

nonnni
13. črc 2015

@cell napolohovani kojence proti zaduseni zvratky je tak dobre na snizeni rizika, ne na vylouceni...kdyz uz tedy jsme u toho.

cell
13. črc 2015

@nonnni : píšu lze předejít 😉

evca32
13. črc 2015

@cell né vždy apnotickou pauzu si dítě rozdýchá samo ,už jsem tu psala že se mi to stalo sice už v porodnici ale byl problém dceru rozdýchat a jen díky monitoru tu dcerku mám. a mé kamarádce se to stalo taky až když byly doma a syna zachránila, dala mu první pomoc a zavolala záchranku i ona má syna naživu .

jitule1989
13. črc 2015

Achjo, proc jsou tady tak utocne zenske, ktere maji potrebu jen a jen presvedcovat o sve pravde! Proc nestaci napsat svuj nazor at je jakykoliv..

nonnni
13. črc 2015

@cell jenze tomu NELZE vzdy polohovanim lze predejit...a pokud mam volit, zda poridit monitor, ktery dite nijak neobtezuje a neomezuje, nebo riskovat, ze se dite v noci zacne dusit zvratky i v napolohovane poloze...to asi zase neni tak tezka volba.

Jako znovu podotykam, ze monitor neni vsespasitelny, ale proc ho uplne zesmesnovat jako zbytecnost? I kdyby z tech vsech lidi, co ho kdy koupili zachranil zivot jen male od @gepe...tak je to vice, nez dost.

cell
13. črc 2015

@nonnni : je to váš názor, já vám ho nevyvracím. Vaše volba je jasná, monitor si pořiďte.
Já ho neměla a měla jsem pro to svoje důvody

vevina14
13. črc 2015

My ho máme, ale mám ho spíš proto, abych mohla spát já, jelikož mám občas moc bujnou fantazii a pak se budím se strašnými sny a furt kontroluji a nevyspím se. U první jsme ho měli do 8. měsíce a pak ho zrušili, jelikož se začala hodně vrtět a cestovat v postýlce a každou chvíli monitor řval. Nemyslím si, že je to špatná věc, rozhodně ne spásná, ale jsem ráda, že ho máme.

nonnni
13. črc 2015

@cell to je fajn, ze mate vase duvody...ja ostatne mela take sve duvody, proc jsem jej pro dve predchozi deti nemela, ale zase nebudu sve osobi duvody vydavat za plosne platne pri rozhodovani, zda ano, ci ne...ze monitor v urcitych situacich pomoci muze je neodiskutovatelne, stejne, jako fakt, ze v nekterych pripadech ani monitor zivot diteti nezachrani...netreba cely vyrobek schazovat tim, ze zadnou kladnou funkci neplni.

cell
13. črc 2015

@nonnni : kdo ho shazuje? já svoje důvody nevydávám za plošně platné ... jsou to moje důvody, proč jsem ho neměla, nechápu, proč mě napadáte. Každý to máme prostě trochu jinak, je tu milion podobně kontroverzních témat. Trochu tolerance pro názor druhých by neškodilo 😉

lasirena
13. črc 2015

@nonnni calm down 😎

nonnni
13. črc 2015

@cell no toto: upřímně, apnoickou pauzu dítě rozdýchá samo, vdechnutí zvratků lze předejít polohování dítěte a v případě sids nepomůže nejspíš nic - nebo vy umíte resuscitovat novorozence? neznaci, z ebyste monitoru dechu nejake kladne stranky prisuzovala.

Poznamka o toleranci mi prave u tohoto prispevku prijde dost ironicka...

cell
13. črc 2015

@nonnni : to je vážně marný. Přeju hodně štěstí - nejen s monitorem 🙂

ilonkaseda
13. črc 2015

Ano,většinu apnotických pauz rozdýchá dítě samo,ale také to není pravidlo a někdy potřebuje stimulaci,a co když se ji nedočká??

nonnni
13. črc 2015

@cell dekuji, nejak nechapu, proc neustale opakujete u me ten monitor, jiste jste si precetla vsechny me prispevky a vite, ze ho nejen davno mam, ale mam i uz dite v relativne bezpecne fazi ohrozeni, kterym se monitorem da z velke casti predejit.

V mych prispevcich nejde o me.

cell
13. črc 2015

@nonnni : a o koho? 😕

alcar
13. črc 2015

Tak podle me je lepsi zavolat zachranku a pokusit se aspon nejak resuscitovat hned, nez rano najit v postylce mrtvolku s posmrtnymi skvrnami. A o tom je monitor dechu, ze nas na problem upozorni hned a my muzeme vcas reagovat.

marmazel
13. črc 2015

Nepoužívala jsem ani na malou, ani na malého, jo a malej mi spal na břiše. Ale je rozdíl zdravé dítě a ohrožené dítě. Kdyby byl nějaký problém používala bych. Navíc malej se brzy začal přetáčet sám a dnes cestuje po postýlce celou noc sem tam, takže by mi na té destičce stejně nevydržel.

nonnni
13. črc 2015

@cell o to, ze tuto diskusi cte hodne tehotnych, kde uz tak hormony letaji ode zdi ke zdi a je rozdil napsat "dle meho nazoru by u nas monitor nemel uplatneni a to proto a proto" a napsat "upřímně, apnoickou pauzu dítě rozdýchá samo, vdechnutí zvratků lze předejít polohování dítěte a v případě sids nepomůže nejspíš nic - nebo vy umíte resuscitovat novorozence?"

Vzpominam si dobre, jake to bylo, kdyz clovek cekal prvni, houbeles vedel a me zrovna tohle prislo velmi agresivni...mozna zbytecne, mozna to bylo naprosto spatne pochopeno...co ja vim...ale dotklo se me to. Stejne, jako vas moje prispevky, kdyz jste je vyhodnotila, jako napadani, pricemz za tim z me strany bylo jen podiveni ve forme dalsi diskuse.

cell
13. črc 2015

@nonnni : nepodceňujte těhotné, ony si samy dokážou utvořit názor. My dvě už jsme svůj řekly 🙂

nonnni
13. črc 2015

@cell hmm...nepodcenujte poporodni depresi a uzkostne stavy. Ano, rekly.

dreamingsophie
14. črc 2015

Není nás málo, kdo nemáme monitor dechu. Také jsem ho neměla a ze začátku jsem si také kladla otázky, jestli nejsem špatná matka, když ho nepořídím. Měla jsem do půl roku občas obavy, chodila se na dceru častěji dívat, ale postupně obavy opadaly. Nakonec většinou přes den stejně spala v kočárku, takže nevím, jestli by tam vůbec šel dát.

mishell56
7. srp 2015

Já ho nekupovala, nechtěla jsem ho, ale malý měl těžký start, málem nám umřel tak jsem si ho půjčila od kamarádky 🙂

evapav_17
Odpověď byla odstraněná
Zobraz