Monitor dechu, je v dnešní době někdo, kdo ho nepoužívá?

karchinka
15. čer 2012

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, jestli někdo ze současných maminek nepoužívá nebo přestal brzy používat monitor dechu. Máme skoro tříměsíčního chlapečka a už jsem ho nějakou dobu nezapla ani na noc a připadám si jako ta nejhorší matka, protože jsem si našla diskuze, jak dlouho používat monitor dechu - některá maminka tam snad psala, že ho používala do 2,5 let!!! První měsíc jsem ho zapínala i přes den, ale teď už mi to nějak nepřijde, prostě jsem klidná, nějak nemám potřebu ho zapínat ani na noc. Stejně tak jsme ho přestali používat i s prvním chlapečkem, asi kolem 2,5 měsíce a v pohodě. Ale když jsem ho teď chtěla zabalit a hodit na bazar, tak i manžel začal šílet, že ho ještě musíme používat (přitom už skoro měsíc nejede, on to ví a stejně si spokojeně chrupká 🙂) Je tu někdo, kdo má podobnou zkušenost nebo jsem jedna z mála maminek, která spí v klidu celou noc i bez monitoru? (malý už spinkává bez přerušení od 8 do 6, max. podám dudlík 🙂)

m.e.l
15. čer 2012

@karchinka Existují takoví lidé, jsem to například já. Manžel chtěl monitor dechu kupovat, já řekla že ho pořídíme v případě, že bude nějaký problém při porodu - nízká porodní váha, oživování. Syn se narodil čtyřkilový. . . Takže v pohodě bez monitoru a kupodivu přežil. 😉

chezzule
15. čer 2012

my ho nebudeme kupovat,v případě,že by se něco dělo a doporučili nám ho v nemocnici,tak u nás ho v nemocnici půjčují za poplatek,tak není třeba kupovat nový.Zbytečně drahé a pak by zbytečně doma jen ležel zaprášený 😉

veruska007
15. čer 2012

U prvního dítka jsem spala v klidu a bez monitoru... od toho, co v 1,5 roce dostal febrilní křeče z horečky, při kterých přestal dýchat, tak v klidu teda nejsem a druhýmu prckovi zapíním monitor i na odpolední spánek. Mám v plánu ho využívat min. do roku.

majka12
15. čer 2012

@karchinka mám ho a nepoužívám, protože syn mi dává v noci jasně najevo, že je naživu 😀 😀 😀 😝 😝 U prvního jsem používala asi 5 měsíců a potom jenom když byl nemocný asi do roku. 😔

eficenka
15. čer 2012

@karchinka
existuje, já o něm vůbec nepřemýšlím, přijde mi to jako zbytečnost....
Samozřejmě, pokud by byli problémy - srdce,plíce atd, tak asi ano, ale jinak zbytečnost....

zdeniii
15. čer 2012

@karchinka ahojky nepoužáívám ho vůbec, u dcerky prvorozené jsem používala asi první měsíc 🙂 a pak stejně se mnou spala v posteli 🙂))

macinek
15. čer 2012

@karchinka My jsme ho sice měli, byl součástí chůvičky, ale ani jednou jsme ho nepoužili 😀 , prostě jsem neměla potřebu ho zapínat, spíš by mi vadilo ho v noci vypínat pokaždé bych vytahovala syna z postýlky 😝

katyxq
15. čer 2012

My monitor dechu nemáme a neměli jsme, používala jsem jen erární pět dní v porodnici a chytala jsem z toho akorát nerva, protože jsem ho zapomínala vypnout, když jsem malou zvedla.

crawler
15. čer 2012

nepoužívala a ani používat nebudu!

hansed
15. čer 2012

Ahoj, snad všichni naši známí a kamarádi monitor nemají... jedna kamarádka má chlapečka s refluxem, blil a chvílemi se i dusil a stejnak ho neměla, druhá kamarádka má holčičku s vadou na srdíčku (naštěstí se to zlepšuje) a taky monitor nemají. My jsme ho teda koupili před porodem Adélky, po porodu nám ho doporučili, na dětském oddělení v Motole měla Adélka apnoickou příhodu, kdy nedýchala, navíc má syndrom, se kterým se pojí zvýšené riziko syndromu náhlého úmrtí, takže jsme jí ho zapínali opravdu poctivě.... a to do chvíle, kdy spala v postýlce... teď spí s námi a já podle chrápání a kopanců vím, že je v pohodě 😀 u druhé holčičky ho zapínám pravidelně, když je v postýlce, nechci si pak něco vyčítat, ale u mě je to dáno i Adelčiným postižením, kdy se fakt o holky bojím o dost víc... ☹
@karchinka takže pokud jsi bez monitoru v klidu, vykašli se na okolí a nedávej ho 😉 ty jsi přece máma 🙂

herminka
15. čer 2012

Já jsem o něm původně vůbec neuvažovala, ale jak jsme je měli v porodnici, zvykla jsem si na to a (asi díky hormonům) jsem byla hrozně vyděšená a půjčila jsem si ho. Zapínat jsem ho přestala taky v těch cca 3 měsících a pro další si ho půjčovat ani neplánuji.

weri1
15. čer 2012

jo je hodně maminek, které ho nemá co tak čtu, ale proč ho nemít, když ta vymoženost existuje. Kupují se blbinky pro miminka i nepotřebná, ale do věci,která může zachránit život, tak to se přemýšlí, jestli ty peníze dát nebo ne. Moji kamarádce monitor dechu zachránil život jejímu synovi

terkaz
15. čer 2012

My jsme monitor meli u obou deti. Presne jak pise
@weri1 , kde jaka kravina se nakupuje a o techto vecech se premysli... Nechapu. 😕 Muj nazor 😉

ined77
15. čer 2012

my ho neměli ani u jednoho dítěte 😉 .s MM jsme se dohodli, že pokud by byl po narození dětí nějaký problém, že ho ihned pořídíme, ale nebyla potřeba 🙂 .
s oběmi dětmi jsem byla stále, spím s nimi dodnes...naopak mě monitor dechu v porodnici spíše znervózňoval a stále jsem ho zapomínala vypínat 😝 .

kocicinka
15. čer 2012

@karchinka u prvního jsme ho měli ( problém po porodu s dýcháním, byl nám doporučen v porodnici), ted u druhého ho používat nejspíš nebudu. On měl spoustu planých poplachů, když se Jonáš odkulil z té snímací desky, už to řvalo. To se teď bojím, že by probudilo toho staršího, má dost vachrlatej spánek, takže nejspíš používat nebudem, pokud k tomu nebude zase nějaký důvod.

tulipaki
15. čer 2012

@karchinka mám ho půjčenej, ale nefunguje 😅 Takže ho vlastně nemám. Ze začátku jsem byla trochu nervózní, v porodnici mi vyhovovalo hodit oko a vidět zelený světýlko, ale rychle jsem si zvykla, že ho nemám. Nicméně jako zbytečnost mi to nepřipadá, chápu, kdybys ho pro klid duše pořídila 😉

karchinka
autor
15. čer 2012

Moc díky všem za odpovědi! Podle jiných diskuzí, co jsem si našla k monitorům na netu, jsem si začínala myslet, že jsem asi strašně špatná a nezodpovědná matka, když nechci monitor používat min. do 18 let :D Ale zase musím připustit, že ty asi první dva týdny, kdy jsem byla opravdu hodně unavená z nového režimu a toho všechno okolo porodu, jsem za něj byla vděčná 🙂 Jinak samozřejmě chápu i maminky, co monitor používají dlouho, každá se o ty naše malé poklady bojíme... Ale zároveň věřím na nějaký šestý smysl u maminek, můj šíleně chrápající manžel mě v noci nikdy nebudí (asi by mi u ucha mohla vybudnout i bomba a v noci to se mnou nehne), ale stačí, aby se jedno z dětí hlasitěji nadechlo a už jsem vzhůru 🙂

jarkalada
15. čer 2012

@karchinka když ono jde o to, že se právě může nenadechnout 😎 a to neuslyšíš 😎 ale nechci rýt, každého věc 😉

nae
15. čer 2012

@karchinka ahoj, my sme monitor nepouzivali ani nepouzivame.Pri druhom dietati som ho vypinala aj v porodnici... no, tak mozeme diskutovat, kto je tu nezodpovedny 🙂 Je to kazdeho vec. Keby som mala byt ustrasena az paranoidna, ze deti prestanu dychat alebo sa im nieco stane, tak by som uz bola v cvokarni. Kazdopadne nikoho neodsudzujem, kto to pouziva. Mne proste vadi, ze by deti lezali na niecom, co je napojene na "elektriku".

ronyx
15. čer 2012

Malý má půl roku a monitor ještě stále používáme.Znám maminku,které monitor zachránil život dítěte ještě v 5 měsících.Já jsem s ním prostě klidnější.

llluckaaa
15. čer 2012

Mám kamarádky, které monitor neměly ani u jednoho dítěte a jsou v pohodě. Já ho měla u obou, Matýsek hodně blinkal, i ze spaní, tak abych byla klidnější, že se mi u toho neudusí, a u Kačky jsem za to ráda obzvlášť, protože už v porodnici měla tendenci "zapomínat dýchat" a spouštět tamní monitory a doma mi to taky ještě několikrát provedla. Ale jak povyrostla (cca 5 měsíců), tak jsem monitor zase sbalila a teď nám leží ve skříni 😉

dana3262
15. čer 2012

U prvního jsem neměla. U druhého jsem nechtela, ale chtěl spát od narození na břiše, tak jsem Ho koupila. Od 3. do 6.měs spal u me, takze jsem ho nepouzivala, ale ted kdyz spi zas v postýlce uz ho zase používám. Vcera v noci nam spustil. Malý má českou rýmu a ucpany nos a mel ksicht zaborenej v matraci. Byl v pohodě, ale kdo ví, co se stalo..a co BY se stalo.

hasky24
15. čer 2012

Neměla jsem 😉 😉

mnaulink
15. čer 2012

Blbost, jsem na tom stejně. Je nám 3 měsíce a taky už ho nezapínám, moc bych tyto chytré diskuse nečetla. Každá maminka ať si to dělá podle sebe, je to její dítě!

ronyx
15. čer 2012

@mnaulink Proč blbost?Tady se maminky jen snaží poradit,třeba i ze svých zkušeností. Divila by ses kolika maminkám monitor zachránil miminko.To,že ty patřís mezy ty šťastné maminky je sice moc dobře,ale to neznamená,že jiné miminko nemůže mít nějaký problém a nebude ho potřebovat.Znám osobně případ,když miminko 5 měsíců,které bylo jinak zdravé bez jakýhkoliv problémů mělo nežádoucí účinek po očkování a v noci přestalo dýchat,jen díky monitoru dechu se dítko povedlo zachránit.Jsou bohužél případy,kdy monitor dechu je nezbytný a díky bohu za něj,já třeba díky tomuto monitoru klidně spím.Takže slovo BLBOST sy myslím tady není vůbec na místě! 😒

ebsian
15. čer 2012

Já sice začínám teprve 4. měsíc těhu, ale mám v tom jasno. To byla jedna z prvních věcí, co mě napadla, že si pořídím..

madlisek
15. čer 2012

My jsme ho vůbec neměli 🙂 A přišla jsem si jako jediná na světě, kdo ho nekoupil, tak jsem ráda, že je tu takových víc 🙂

kacka.l
15. čer 2012

Já si kupovala monitor před 9 lety, jen tak, byla to celkem novinka a mě se to líbilo. Nikdy bech neřekla, jak to ocením, dceři bylo asi kolem 3-4msíců a přestala dýchat v noci ve spaní.
Začalo to houkat a já jsem nevěděla, co se děje, naštěstí manžel malou vzal z postýlky a jenom s ní zatřepal a ona se rozbrečela. Nechci ani domýšlet, jak by to dopadlo, kdyby jsme ho neměli. Dr. nám potom také potvrdila, že to zřejm byl syndrom náhl. úmrtí. Monitor jsem používala potom asi do roka. U syna už jsem ani neuvažovala a prostě jej měl, za ten klid v noci mi to opravdu stálo. Nicméně nejrizikovější je to prý do půl roku, pak už by se to stávat nemělo. Takže za mě jooo!!Natož, když ho máš doma a stačí jeden jediný vteřinový cvak....

michaela2310
15. čer 2012

přemýšleli jsme nad ním hodně a nakonec jsme se shodli, že ho koupíme pokud by byl nějakej problem (malý mimčo, hodně blinkací,...) takže monitor nemáme, ale když malej spinká tak ho chodím často kontrolovat....

ronyx
15. čer 2012

@kacka.l Kdyby to byl Syndrom náhlého umrtí nepovedlo by se ho už vzkřísit.U tohoto syndromu bohužél nepomže ani monitor.Dítku není pomoci.Stává se ale často,že dítko zapomene dýchat (usne tak tvrdě) a v tomto případě díky bohu za monitory!To byl zřejmě tvůj případ. 😉