Monitor dechu Nanny a jeho správné používání

Ahoj maminky, prosím poraďte, protože už si nevíme s manželem rady 😒
Máme monitor dechu Nanny a už jsme vyzkoušeli asi všechny možné způsoby položení snímací desky, ale v poloze pod matrací nám prostě dech našeho syna nesnímá 😖
Přitom, když je vzhůru a hýbe se, tak ukazuje a snímá ukázkově. Stejně tak, když monitor z pod matrace vytáhnu a položím na naši postel a na něj uložím spícího malého, tak dech snímá 😕 😅 Už jsme zkoušeli dávat i monitor jen pod prostěradlo, jak radí příručky, že třeba miminko může být lehké v brzkém věku a nemusí to podložka vzít - ovšem taky to nefungovalo a hlavně - malý má 6 kg.
Další věc, co bych měla podotknout je, že vlastníme molitanovou matraci Ikea o tloušťce 6cm, tož to také nechápu, když monitor má spolehlivě snímat do matrace tloušťky 10cm 😢
Pak jsme též zkoušeli na rošt položit nejdříve lepenkovou podložku a na něj snímací desku, nepomohlo. Potom tenkou překližkovou desku a na to teprve snímací desku, nepomohlo 😒
Jediné místo, kde to tedy funguje, čímž si potvrzujeme domněnku, že tedy snímací deska je funkční a nepoškozená, je na naší posteli nebo prostě kdekoliv, kde malý spí jen přímo na desce - což ovšem nelze praktikovat že? nechci aby spal na desce 😀 😅 🙄
Nemáte někdo podobnou zkušenost a tip, co bychom ještě mohli vyzkoušet nebo udělat jinak ? Moc Vám děkuji.

ronyx
30. led 2012

Ahojky,tak my Nanny máme taky a naprosto spolehlivě funguje i pod matrací.Takže myslím,že chyba bude opravdu někde v podložce,možná nějaký slabý snímač,že to reaguje jen při bezprostředním kontaktu,takhle by to určitě fungovat nemělo.Takže určitě doporučuju reklamovat 😉

ffiinnkkaa
30. led 2012

@pitruskaskarolinkou Já bych zavolala na servis oni přijedou a podívají se na to..protože je to divné..nám to fungovalo vždy i pod tlustou matrací i když malý cestoval po postýlce

crca
30. led 2012

@pitruskaskarolinkou musím souhlasit s holkama,měla jsem je taky a fungovali i přes matraci kokos-molitan a to jsem jí měla pod matrací a normálně na postýlce na těch roštech.Alarmů bylo teda dost a ty nervy,ale aspoň jsem věděla,že fungoval 😅 Snímalo mě to i jen dotek mojí ruky,když jsem ho zapla a v postýlce nikdo nebyl a já se držela šprucle 😅

mates22
31. led 2012

viděla bych problém buď v monitoru a nebo možná jen v tý matraci - tuším jsem už někde četla, že pod molitanovou to Troch zlobí. Asi je moc měkká, nebo nevím. Tak možná to zkuste šoupnout pod nějakou normální, třeba vaší nebo dceřinu, pokud jí nemáte moc vysokou. My měli kokosku a fungovalo to...... A pak už jedině servis ☹

pitruskaskarolinkou
autor
2. únor 2012

@ronyx
@crca
@mates22
@ffiinnkkaa
holky, moc vám děkuji. Už to funguje. Ac jsme to již jednou zkoušeli, tak ted to zabralo - podložili jsme znovu podložku papírovou lepenkou, na to jsme dali snímací desku na ni ještě dřevěnou tenkou desku a už to snímá 😅 Myslím, že problém je opravdu v té matraci, jinak si to neumím vyložit a taky tím, že ze spodní strany je matrace jakoby masážní - s hrbolky a to způsobuje to, že to nenaléhá na tu snímací desku rovnoměrně 😉 Proto jsme to vyrovnali tou další deskou ještě na monitor 😉
Každopádně děkuji za vaši snahu poradit 😵

crca
2. únor 2012

@pitruskaskarolinkou není zač,a přeji noci bez alarmů 😉

anetadr
2. únor 2012

Mám taky jeden dotaz - měli jsme jednu snímací desku v postýlce a naprosto v pohodě snímala - dokonce když se Jiřík už přesouval z kraje postele na kraj. Pak občas, když už ležel vyloženě úplně na dolní nebo horní hraně postýlky, tak to občas začalo pískat, tak jsme přidali další snímací podložku a propojili do jednoho přístroje. Od té doby to ale pravidelně píská - což nechápu - častěji, než s tou jednou snímací deskou. Zkoušeli jsme různé polohy snímacích desek, ale nic.... nemáte někdo zkušenost s tímto?

ronyx
2. únor 2012

@pitruskaskarolinkou Tak to je super,že už to funguje jak má 😉 Alespoň už budeš klidnější,když víš,že kdyby něco opravdu by se spustil alarm.Každopádně doufám,že se nikdy nespustí 😉

ffiinnkkaa
2. únor 2012

@anetadr Nám vždy stačila jedna podložka..a to jí měl do konce 13 měsíce..ta podložka byla jen na soolitu, který byl přes celou postýlku..no a pak to taky tak začlo blbnout..volala jsem na servis..prý že to klidně přijedou zkontrolovat jen, že si myslí, jednak že už má dost kg..a že neustále vlastně po té deskce skáče..a jednak, že si hraje s kablem a tím mohl poškodit tu koncovku..tak jsem už monitor dala pryč..a asi to bylo dobře..jinak bych se neodvážila jí pryč dát 🙂

romcovaklarka
2. únor 2012

pardon, nic 😅

lorca
5. kvě 2014

Ahoj maminky, nechci zakládat další diskuzi na téma Nanny, tak obnovuji tuto. Čekáme mimi a pořídili jsme právě Nanny. Chci se zeptat, zda hned po porodu je lepší mít desku raději na matraci jen pod prostěradlem nebo rovnou dát pod matraci. Deska je tvrdá, tak mam strach, aby to mimču nevadilo. Ale jelikož doktor tvrdí, že se nám pravděpodobně nenarodí žádný macík, tak asi budu nejdříve volit variantu na matraci. Jaké máte zkušenosti vy? Děkuji.