Monitor dechu Nanny - alarmuje, i když mimčo spí a dýchá

verry
28. únor 2013

taky se vám stavá že z ničeho nic začne spínat alarm???? Je špatný ten monitor nebo jakto že alarmuje?? už se mi to stalo po několikáté... 😖 vždycky s hrůzou vylítnu k postýlce a malej v pohodě chrupe...

petra49
28. únor 2013

Taky se mi to dnes stalo, může to být tím, že má i delší pauzu v dýchání 😉

ffiinnkkaa
28. únor 2013

U nanny je důležitá správná instalace, takže na rošt soolit na soolit tu desku a matraci, takto jsem to měla rok a malý se mohlo pohybovat jak chtěl a nikdy planý poplach nebyl (díky bohu)..slabé ale např. můžou být i baterky, nebo se mimčo jen delší dobu nenadechlo a monitor reagoval..A když to zkusíte sami na sobě, funguje to jak má?

lucifereeek
28. únor 2013

ano, nám se to stávalo hrozně často, někdy i několikrát za noc, nikdy jsem nepřišla čím to je, protože máme dokonce 2desky. Myslím si, že by to mohlo být tak, že když má nějaký lehký nádech či výdech, tak ten monitor to nezabere, jinak nevím, vždycky byla v pořádku, dýchala a spinkala, takže to nevypadalo, že by nedýchala, či popadala dech. A nemyslím si ani, že neležela mimo desku. Ale strach mám vždycky taky hroznej!

anitram18
28. únor 2013

Falesny poplach nekdy muze byt hlavne kdyz je mimco jeste male a nevazi tolik a monitor je pod tlustsi matraci...doporucuju dat tak Do Tech 3 mes.nahoru a na to spis jen nejakou deku nebo proste skånsk vrstvu,nez treba 7cm matraci ,-)

zvalentova
28. únor 2013

mě se to stává jen tehdy, pokud dochází baterky. Vyměním a je to zase v klidu. 😉

nemorosis
28. únor 2013

My měli na první dítě starší verzi nanny a nemohli si ji vynachválit. Teď na druhé máme novější a prvních 14 dní nám alarm spínal pořád. Pak nám syn velmi rychle přibral na váze a alarm přestal. 😅

lv
28. únor 2013
karlam
28. únor 2013

mně se to stalo ale jen proto že byl z druhé ruky, nový by to dělat neměl

medakote
28. únor 2013

Nám se to občas stalo, když prcek cestoval ve spaní po postýlce a vycestoval mimo tu podložku. Taky jak tu někdo psal je dobré pohlídat tloušťku matrace (nám to i při koupi matrace v krámu říkali, která je dobrá na monitor a která ne).

2hanah
28. únor 2013

Mně se to stalo jednou v porodnici, že mimčo normálně spinkalo a dýchalo a monitor ječel. Může to být taky tím, že mimčo leží na boku moc na kraji postýlky, jako by malou plochou svého těla na desce a ona pak nesnímá

janib
28. únor 2013

Ahoj, my ho měli taky. Stávalo se mi to občas, opravdu ne často a vždy když jsem vylítla zkontrolovat, malá krásně spinkala. Tak jsem se na to ptala, může to být tím, že se třeba mimi nadýchne málo nebo hodně a je to... Alespoň víš, že opravdu hlídá, a že se nemůže nic stát. Neboj, nic jiného to nesygnalizuje, v klidu odpočívej...🙂

anetadr
1. bře 2013

Monitor Nanny ma dve verze alarmu. 1)pripravnou fazi (pip pip pip) a po par sekundach hlavni alarm 2) rovnou hlavni alarm. V pvnim pripade spousti tehdy, kdyz dite urcitou dobu vubec nedycha (casto takto spousti pri nevypnuti kdyz se ditko vynda z postylky) a druhy typ alarmu je kdyz mimco ma malo dechu za minutu (presne pocty jsou v navodu). Nam casto spoustel rovnou hlavni alarm jako ze nam ditko dycha, ale priliz malo dechu za minutu. Kdyz jsem to rekla dr. odpovedela, ze pokud to bude jeste jednou, mame radeji jet do nemocnice - stalo se a jeli jsme. Den si nas tam nechali, udelali asi "sto" vysetreni a vse bylo v poradku. Mame tam znameho lekare a ten mi rekl, ze deti v sestinedeli obcas mivaji apnoicke pauzy, ktere jsou fyziolgicke a meli by se casem srovnat. Monitor jsem pouzivala dal a po sestinedeli jiz temer nehoukal (a kdyz, tak vetsinou z jineho duvodu, jako treba dite daleko od desky apod.) Preji aby i u vas bylo vse v poradku. Mimochodem - Jirik oslavi zanedlouho druhe narozeniny a je zcela zdravy🙂

novina
1. bře 2013

Nam se to za 3 mesice stalo pouze jednou. Muze byt vadny monitor nebo slabe baterky.

speedygon
1. bře 2013

Stávalo se mi to, když malá v postýlce "odcestovala" ze snímací desky a nebyla už v dosahu(ale to snad jen asi 3x). Matraci jsme měli tvrdou a desku pod ní, ležela ještě na tvrdém podkladu ze dřeva,aby se nelámala. A přesto snímala. Jakmile začne dítko v postýlce cestovat, monitor pozbývá významu. Hlavně je zapotřebí jej vypnout před vyndáním z postýlky...občas jsem zapoměla a zažívala šoky z leknutí 😀 Měli jsme (a stále jsme si jej ponechali) Nanny-malá trpěla refluxem, tak pro jistotu. Je to velice užitečná věc, byť občas nastane falešný poplach"....

hojda
1. bře 2013

Maminky zkuste pod deska dát rovný kus kartonu (větší než deska)! Občas nám to taky dělalo, když jsem třeba převlékla postýlku a prostěradlo táhlo matraci směrem nahoru a nedoléhala dobře na desku. 😉

anakolut
4. bře 2013

Taky nám to dělalo, lepší je Angel care, to se nedá srovnat, ten mi přijde spolehlivější.