Monitor dechu Respisense - jeho funkčnost/nefunkčnost

ivca_dol
7. lis 2013

Dobry den, koupila jsem monitor dechu respisence a mam z nej smisene pocity. Vseobecne mel moc dobre reference ale mi prijde ze funguje co se tyce sledovani dechu, ale bojim se zda by fungoval i kdyby byl problem. Miminko se ma teprve narodit tak se nam dost spatne zkousi. Kdyz ho prilozim k sobe a dycham tak ukazuje jak ma, ale kdyz ho prilozim mimo bricho napr na stehno tak chybu nehlasi. Prijde mi, ze mu staci jakykoliv pohyb aby mel pocit ze je vse v poradku.. fakt nechapu jak muze fungovat v aute nebo v kocarku - myslim co do nahlaseni pripadneho problemu.. Rikam si, se na tom stehne mi snima nejspise tep ale nevim, zda to ma delat. Miminku prece pri te zastave dechu srdicko tlucene ne? Muzete mi prosim nekdo poradit kdo to mate vice vyzkousene? Ivca

gosa22
7. lis 2013

my ho používáme 5 měsíců, dáváme ho malému na plenku, někdy v noci začne pípat, když je plenka hodně počůraná (odchlípne se snímač od tělíčka)...ale jinak se mi zdá, že to funguje dobře...jakýkoli pohyb mu nestačí...když jsem ho vzala do ruky a hýbala s ním, začal pípat alarm...protože snímač necítil dech...alespoň tak to bylo u nás...jinak do pojízdných prostředků, zejm. kočárků se nehodí (je to i v návodu tuším), to už může být ochrana zkreslená...
hlídat dech mimíska je důležité, ale pozor na závislost maminek na monitoru dechu...ten děťátko neochrání, jen hlásí, když je něco špatně... 😉

ivca_dol
autor
7. lis 2013

Moc Vám děkuji za odpověď - já o něm četla, že právě je to skvělé i do auta a do kočárku... já věřím, že na monitorech závislá nebudu, ale jako prvorodička bych měla ráda vše přichystané 🙂 Ještě Vás poprosím - mohla byste prosím vyzkoušet, když si monitor přidržíte např u stehna a budete nohu normálně držet - nesnažit se jí uměle znehybňovat nebo tak něco - mě to pokud se u toho pekelně nesoustředím abych se ani nepohnula hlásí, že je vše v pořádku :( a teď po přečtení Vašeho příspěvku jsem přístroj chytla z boku mezi 2 prsty a zase - pokud jsem se nesnažila být zcela nehybná tak se tvářil že je v pořádku - dokonce i modré světlo bliklo jen občas ač jsem se nedotýkala zadní části :(

S pozdravem

I.P.

gosa22
30. lis 2013

toto jsem nezaregistrovala...když držím zapnutý přístroj v ruce, po chvíli začne modře blikat a následně dávat impuls...pak pípat...nám reaguje na hýbající se bříško malého, jinak to hlásí chybu...i v noci občas začne pípat, naštěstí to je vlivem plné plínky 😉
to se mi nezdá, mezi prsty bliká modře jako o život...