Monitor dechu se často spouští, je to normální?

strapocka
11. říj 2012

Do pr....! Už poněkolikáté se mi spustil alarm, dvě minuty po sobě. Včera v noci třikrát, když se mi to stalo poprvé, málem jsem se přerazila a dostala infarkt. Je to normální? To fakt to moje dítě přestane dýchat na tak dlouho, nebo je to pokažené???

jarkalada
11. říj 2012

někdy je to špatným kontaktem, zkontrolujte si všechny šňůry 😎

llluckaaa
11. říj 2012

A nemělas monitor už v porodnici? U nás ho mají a Kačka mi ho několikrát spustila, tak mi dali jiný a taky spustil. Doma mi pak taky ještě párkrát tohle vyvedla. Jednou jsem se tak lekla, že jsem vylítla z postele, zakopla jsem a hlavou jsem vrazila do postýlky 😀 Vždycky ale bylo vše v pořádku. Když jsem ale Kačku pozorovala při spaní, tak občas dýchat zapomínala, třeba na 8 vteřin. Prý je tohle normální (říkal pediatr) a ještě že mám ten monitor (to taky říkal).
A máš nové baterky? Někdy to zlobí, když jsou slabé. A nemůžeš si od někoho půjčit jiný monitor na vyzkoušení? Tak bys asi nejrychleji zjistila, jak na tom jste.

strapocka
autor
11. říj 2012

No, v porodnici jsem měla svůj, už na mně nevyšlo. Fungoval. Poprvé se mi to stalo po měsíci. Mi to připadá, že jsou takové období klidu a častých alarmů. Vždycky přilítnu a malá v posteli mrká, co se děje a hned spí dál. Naštěstí alespoň ona je v klidu, já z toho asi zešedivím zachvíli 😀 Baterky zkusím vyměnit, kontrolka sice nesvítí, ale možná to bude lepší. Když jsme na chatě, tak to s sebou neberu a spím v klidu, tak si říkám, jestli se na to nemám vybodnout a přestat používat. Ale zas si říkám, že pokud nedýchá, aspoň ji ten alarm nahodí🙂 No těžké rozhodování

maxi.smile
11. říj 2012

nám u dcery taky často pípal..dost často..hlavně na chalupě..myslela jsem si, že je rozbitej..nebyl..ona měla prostě opravdu chvíle, kdy měla delší nádechy, tak monitor reagoval....začne houkat a dítě to vytrhne z hlubokého spánku...a taky pomáhá dudlík...když mimčo dudlá, tak právě neusne tak tvrdě...se teda říká...A pod monitorem Nanny má být pevná deska...ale to určitě víte...v návodu je, že může snímat i otřesy od ledničky, apod., tak to vyzkoušet...

maxi.smile
11. říj 2012

jinak jestli máte Nanny, tak v Jablotronu v Jablonci by ho zkontrolovali...jsem někde četla...že se jim to dá poslat..asi za 300kč

sacvi
12. říj 2012

No jestli máte Nanny je to krám 😝 Já měla a taky mi pištěl pořád - já zralá na psychiatra a malá naštěstí úplně v poho. Krám už nikdy nechci 😠

citun
12. říj 2012

@strapocka Nám monitor pískal,když jsem malého dala špatně do postýlky a nemohl ho snímat,Jinak bez problému. 😉

kamino
12. říj 2012

@sacvi V porodnici mi ho naopak pediatricka velice doporucovala, na Nany jede cela Vinohradska porodnice a nestezuje si..ja ho mam tez a za ty tri mesice zatim jen jeden poplach a to si myslim opravneny,prcek mel rymu...asi jste mela vadny kus...

mapurka
12. říj 2012

Měla jsem Nanny, a nikdy zbytečně nepískal a to jsem na něm odchovala 3 děti 🙂. Divné je, že píská po dvou minutách, jak píšeš. Nevím jak staré je tvé dítko, ale raději používej dál, třeba ho vyměň když si nejsi jistá. Určitě bych se zmínila i dětské lékařce, přece jen raději nic nepodcenit...

jennyska
11. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Monitory dechu a protože Vy s nimi máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/monitor-dechu ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě shánějí monitor dechu a rozhodují se mezi různými značkami a typy. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska