Mořská sůl do koupele u ekzematika. Máte tip?

marti89
2. črc 2020

Maminky, mohu poprosit o tip na mořskou sůl do koupele pro ekzematika? Dostala jsem to jako tip na vyzkoušení na kožním, těch druhů je však tolik, že nevím, po které sáhnout..

luciaanaa
2. črc 2020

@marti89 Také se z dovolením 📌

veritanas
2. črc 2020

Ahoj, jsem ekzematik a používám Sůl z mrtvého moře a Živou magnesiovou sůl a totálne super...z této stránky www.velba.cz, sice trochu dražší ale nic jiného nepoužívám

evculinda
Autor odpověď smazal
Zobraz
marti89
autor
3. črc 2020

A přidáváte do koupele ještě něco? Já do teď dávala ještě olejíček a po koupání ho mazala, aby nebyl jak sušinka..

jade85
3. črc 2020

Měli jsme nějakou z Mrtvého moře, tuším taky z DM. Po koupeli vždy krátce osprchovat. Koupel se solí jsme střídali s ovesnou koupelí, ta se sprchovat nemusí. A pak samozřejmě namazat, ekzematik by se měl promazávat třikrát denně i preventivně.

veritanas
3. črc 2020

@marti89 mně oleje všeobecně nedělají dobře, ucpávají kůži a ta potom svědí, když už, používám rýžový olej..ale znám lidi, co dávají oleje do koupele, ale buďte opatrná i přírodní věci mohou hodně zlobit... Já třeba nesnesu olivový, ani různé měsíčkove oleje... Namazat po koupeli je samozřejmostí. Ideálně neutirat, nechat uschnout ( já si dávám župan a zatím si čistím zuby) a do 5-10 minutek namazat..