Môže kojené ročné bábo už aj kravské mlieko?

xtremme
20. říj 2011

chcela by som sa opytat, ci mozem mojej 13 mesacnej dcerke, ktoru uz kojim iba 1 raz a to v noci, podavat uz aj kravske mliecko, reps. kakao? kolko by ho denne mala vypit a ake by malo byt- nzkotucne, polotucne, alebo? vdaka za rady😀

rami
20. říj 2011

U nas se doporucuje mleko upravene, umele, tj. Sunar apod., ale sestra v USA dava detem od roku pouze plnotucne kravske, protoze se pry jine ani nevyrabi. Kdyz se ptala detske lekarky, tak se velmi divila, proc by davala neco jineho, nez kravske. Moje detska lekarka mi rekla, ze se doporueni porad meni, nekdo tvrdi, ze je to pouze tah vyrobcu, aby podporili prodej mlek umelych, Ja osobne to stridam, nekdy je praktictejsi vzit napr. na dovolenou mleko v prasku. Dulezite je, aby to kravske bylo plnotucne, stejne tak jako ostatni mlecne produkty. A denne ho muj dvoulety syn vypije asi pul litru.

jmisa
20. říj 2011

Názory jsou různé, udělej si to, jak to sama cítíš a jak to bude malému vyhovovat.

Dávala jsem kravské PLNOtučné, ale pouze upravené pasterizací - většinou jsou v lahvi - selské mléko, BIO od Olmy apod. Prostě ne ty dlouhotrvanlivé.
Syn byl tou dobou už na UM, odstavil se od prsa kolem počátku 10. měsíce, takže KM dostával na chuť, ale hlavně pil to UM, v 18 měsících se odstavil od UM zcela, od té doby pije pouze KM, pije teplé nebo studené o kakao nestojí.
KM střídám s kefírem, podmáslím, jogurty, tvrdé sýry, tvaroh...

atrami
20. říj 2011

Ja by som záčala najprv používať len na varenie-polievky, prívarky.....Ak bude v takomto stave mlieko tolerovať, potom by som dávala na pitie.
Ja som dávala až od cca necelého 2. roka.
Pokial máte v rodine alergiu-akúkoľvek, tak radšej počkaj. 😉
Mne doktorka povedala, že radšej kravské ako Sunar a potom prechod na KM.

andelka
20. říj 2011

My jsme končili s kojením v 13měs., pak měl ráno na pití UM a večer kaši taky z UM. Od 15měs. dělám kaše z čerstvého plnotučného mléka, ale na pití má pořád UM. Mléčné výrobky jiné už jí dlouho a bez problémů.
UM má ráno 300ml a KM večer 150ml do kaše. A jinak ještě 200g jogurtu, + sem tam nějaký sýr, máslo, Lučinu, tvaroh...Dítě kolem roka by mělo mít ještě aspoň 500-700ml mléka, nebo adekvátně k tomu mléčných výrobků. Jednu nebo dvě dávky vyloženě mléka ještě děti po roce mívají (250-500ml)

8petule8
21. říj 2011

na feedu doporučuje laktační poradkyně kravské mléko až od 3 let, že prý obsahuje složité bíkoviny a víc minerálů než MM 😕

222anna222
7. čer 2015

Aký je váš názor či ho vôbec začať dávať?? http://postreh.eu/fakty-o-mlieku-pit-ho-ci-nepit/