Môže sa dieťa samo vzdať cumla?

katkanova
13. srp 2012

ahojte, mate niekto dieta ktore raz jedneho dna prosto povedalo ze dudu uz nechce a bolo? alebo take nieco vobec nie je mozne a kazdu mamu ktorej dieta cumel ma caka boj? ak sa vase dieta samo vzdalo cumla, tak v akom veku?

dana3262
13. srp 2012

Jasné!! Ja jsem se Ho vzdala sama! Ve 12ti letech 😀 😀

hape
13. srp 2012

Ahoj, náš malý přestal chtít dudlík v 6-ti měsících. Prostě ho vyplivoval a i když jsme zkoušeli koupit jiné druhy, tak ho nechtěl ani za nic. Ale tobě jde asi o starší děti, tak to jsem moc nepomohla 🙂

pistolnice1
13. srp 2012

Nám také dcerka prostě ze dne na den přestala chtít dudlíka bylo to okolo 10 měsíce, chvíli ho měla jne na noc ale pak už ho nechtěla vůbec, ale na druhou stranu se nemůžeme odnaučit prso 😀

ined77
13. srp 2012

@katkanova ...já to nějak nehrotila a dudlíka jsme se synkem odstranili po vzájemné domluvě někde kolem 2 a čtvrt let 😉 .
a fakt bez problémů....myslela jsem, že to bude větší boj a nakonec jsem byla mile překvapená 😉 .
ale jestli by se ho vzdal úplně sám, na vlastní popud...to si moc jistá nejsem 😀

luciferinka
13. srp 2012

u nás se ho vzdala už v 3 měsících,ale vynahradila si ho palečkem,takže žádná výhra 😀 .U segřiného prcka udělala babička divadélko,že ho hodila rybám do akvarka a ony ho spapaly a byl klid od dudlíku 😎

nasticka
13. srp 2012

Naše mladá ho sama vyhodila, když jí bylo něco kolem dvou let. Od roka měla dudlan jen na spaní. Tak zhruba od roka a půl jsme ho zkoušeli vzít, ale pokaždé byl hrozný řev (prostě bez něj neusnula). Dost si všímala dětí okolo a když mělo nějaké dudel, tak to hlásila a komentovala, tak jsem jí vysvětlovala, že dudlík je pro malá kojeňata a ne pro holčičky. A pak prostě jednou ráno přišla do ložnice a říká: maminko, jsem holčička, vyhodíme dudlík. Sice se po něm ještě pár večerů ptala, ale vždy si dala vysvětlit, že už ho nemá, že ho sama vyhodila. Takže to určitě jde 😉

coxa
13. srp 2012

Starší syn ho dobrovolně vyhodil z okna po tom, co se dudlík rozbil (odstřihla jsem špičku), u mladšího to nefungovalo, měl ho jen na spaní, ale byl to dudlíkový maniak, takže jsme ho jako zapomněli v letadle, vzal to docela v pohodě, akorát 3 týdny potom ještě mával jakémukoliv letadlu a volal pápá dudu pápá! 😀 😀 😀
Mamka vzala ségře dudlík po roce a taky nahradila palečkem.

stavba
13. srp 2012

@katkanova ahoj, tak my jsme typický příklad toho, že se dítě dokáže vzdát dudlíku samo. Přestože jsem ho byla nucena "nasadit" již v porodnici, tak zhruba ve 2 měsících malému přestal chutnant, zkusila jsem několik druhů, ale bez úspěchu. Dnes jsme téměř 1 rok bez dudlíku. Bohužel si našel náhradu a pořád si cumlá prstíky, no snad ho to brzy přejde.