Možná budu v nemocnici pár dní. Mám odstavit miminko?

garnek
13. led 2009

Ahoj holky,
jdu za Váma pro radu.
Mám doma 10týdenního plně kojeného chlapečka a za měsíc 12.2. mě čeká laparka žlučníku. Hospitalizována bych měla být jen v den té laparky, ale sama nevím, jak to bude, když si vzpomenu, že po gyndolaparce mi nebylo vůbec dobře a jako placka jsem ležela v nemocnici 2 dny.
No a tak teďka řeším to, jestli našeho Tomáška stále kojit nebo raději pomalu přejít na UM v případě, že bych musela být v nemocnici více dnů nebo by se vyskytly nějaké pooperační problémy (ťuk ťuk).
Co myslíte?

daluri
13. led 2009

Ahoj, já Ti poradím z né vlastní zkušenosti, ale co si píšu s holkama v jiné diskuzi. Holka byla na operaci s žens. věcmi, byla tam taky dva dny a měla tam malého u sebe. Myslím, že tam byl i manžel na pomáhání, ale kojila ho dále, neodstavovala, ikdyž byla kaput, za což jsem ji obdivovala.
Určitě neodstavuj, byla by to škoda, poraď se i s dětskou dr. Možná Ti poradí UM na ten den dva hospitalizace, sama zvaž, jestli Ti doma pomůžou, že bys třeba i odstříkávala a oni krmili, kdybys byla unavená.
Držím palce ať vše dobře dopadne!! 😉

kacka.va
13. led 2009

já bych taky dala maximálně UM jen počas té hospitalizace a pak bych normálně kojila.

ssaara
13. led 2009

Já bych to taky asi nejdřív zkusila řešit tím odstříkáváním a pro jistotu bych si koupila nějaké UM,kdyby to nešlo jinak....Ale byla by to škoda přestat s kojením,jestli máš mlíka dost....

cerstvamama
13. led 2009

Ahoj, já jsem byla před vánocema na LPSK. Dcera byla už plně na UM, ale když se operace plánovala tak jsem ještě kojila a řešila jsem jestli jí vzít s sebou. Dneska už vím, že bych to asi nezvládla. Bylo to hodně náročný. A to ta operace byla v pohodě a bez komplikací. Ledaže by tam někdo byl s tebou a pomáhal ti. Nebo že bys jen odstříkávala a MM by krmil doma. I když jedna holčina tady na fóru to zvládla s mimčem na pokoji, ale říkala, že to bylo hodně bolestivý a náročný.

cerstvamama
13. led 2009

tím neříkám, že máš odstavit, jen si to případně dobře zorganizuj 😉

andy80
13. led 2009

Pokud kojíš, můžeš mít dítě sebou ne? Sice bude třeba na dětském oddělení, ale na kojení by ti ho měli nosit.

garnek
autor
13. led 2009

Ahoj holky, moc Vám děkuju. Pořád přemýšlím jak na to. Každopádně vím, že i když mi nabízejí 1denní hospitalizaci, tak jí nepřijmu a raději si poležím min.3 dny, přeci jen je to zásah do organismu a budu zevnitř řezaná, po LPSK nafouklá a taky bolavá. Doma bych se pak bála, že se něco stane. A s tím kojením to asi udělám tak, že odstříkám co nejvíc to půjde a malého mi do nemocnice budou každý den vozit. Snad to takhle půjde a zvládnem to.

berenika39
13. led 2009

btw,mě řekli, že pokud kojím, je povinností nemocnice zajistit, aby jsi mohla být s miminkem. Ale otázka je, jak to v které nemocnici praktikují. Je nesmysl, aby kvůli tobě i mimčo někde samo knouralo a ještě něco chytlo. Ale jak jsem psala, řešení je nadstandardní pokoj, od rána do večera tam byl MM s malým se mnou a nebo babička, když bylo nejhůř.

kubaka
13. led 2009

Přesně tak Berenika - je rozhodně škoda kvůli dvěma dnům v nemocnici odstavit miminko. Skvělé řešení je nadstandart, kde s tebou může manžel i spát - jak na kterém -a můžete kojit dál. Maximálně na noc odstříkat, aby mu dal jíst doma. Nebo jestlí bydlíte kousek od nemocnice, tak na kojení vozit. Ale určitě bych ho nenechala uskladnit někde na dětském oddělení - ta miminka taková změna prostředí a oddělení od matky děsně rozhodí, vykolejí. Lepší je být s tatínkem a dovážet ho 🙂 Hodně štěstí. 🙂