MUDr. Karin Pirc: Matka a dítě - zkušenosti s knížkou

frale
30. čer 2013

Ahoj holky, v těhotenství jsem si koupila knížku MUDr. Karin Pirc Matka a dítě. Jde o praktické rady pro zdravý a výchovu z pohledu ajurvédské medicíny - kterážto je mi blízká. Knížka se mi líbila a rozhodla jsem se, že se pokusím některými radami v ní uvedenými řídit. Teď mám doma třítýdenní holčičku a jasně, že vše není tak jak si to člověk vysnil, základní věci nám ale snad jdou. Založila jsem toto téma, protože mě zajímá jestli je tu někdo, kdo knížku také četl a snaží se některé věci praktikovat. Ráda bych sdílela zkušenosti, konzultovala nejasnosti a podobně.

kenzubi
26. říj 2013

@frale zdravím tě,jak se vám s malou vede? já teprve plánuji miminko za rok ale o ajurvedu se hodně zajímám. chtěla bych si knížku také koupit. a rozhodně plánuji se držet co nejvíce ajurvédy..

frale
autor
27. říj 2013

@kenzubi jéje ahoj, tak se někdo přeci jen našel 🙂 to jsem moc ráda.
musím říct, že ta knížka je mi opravdu hodně blízká a moc se mi líbí. Bohužel ne všechno nám jde, tak jak bych si představovala. Ale třeba ranní abhjangu provádíme denně (krom toho když teď byla nemocná) a mysím, že je to moc dobré. Snažím se i dodržovat denní řád - rutinu, ale to je trochu horší. Na základě této knížky jsem i koupila lék na nachlazení (na britském e-shopu, u nás bohužel není) a musím říct, že je super. Hodně mi i pomohla na začátku - co se týče kojení a poporodní regenerace. Pořád se ke knížce vracím, podle toho jak Julie roste 🙂

tvarohacek
27. říj 2013

@frale knihu neznám, ale ráda bych si dozvěděla, co tě třeba zaujalo apod. díky

frale
autor
27. říj 2013

@tvarohacek já jsem k tomu přišla tak, že se mi ajurvéda zalíbila jako taková, pak, když jsem byla těhotná, tak jsem si řekla, že si žádnou knihu o těhotenství a tak kupovat nebudu. Náhodou jsem ale narazila na tuto knížku a zaujala mě, že je to z pohledu ajurvédské medicíny. Přečetla jsem ji v těhotenství celou. Začíná tím, že vysvětluje ajurvédu jako takovou, pak i přípravu těla na otěhotnění - ruzné druhy pročištění a pod. Dále popisuje těhotenství, porod, šestinedělí a tak dále a na konci jsou i "výchovné rady" až po puberťáky. Začátek je možná až moc teoretický, ale dále je kniha praktická a uvádí konkrétní řešení určitých situací a pod. Moc se mi líbí i část věnovaná nejčastějším dětským nemocem a jak je léčit (popř. předcházet jim) ale je to už pro větší děti, ne pro kojence.
Když jsem knihu četla byla jsem nadšená. Teď, když mám doma prťe, tak mi něco přijde nedostačující. V podstatě uvádí, jak by to bylo ideálně, jak tomu dopomoci, ale pak je každé dítě i rodina jiná a třeba to úplně nefunguje .Nejlepší by bylo, kdyby člověk měl k ruce nějakého ajurvédského doktora (myslím, ve smyslu praktického lékaře), se kterým by se dali konrkétní případy a odlišnosti konzulotvat 🙂 Bohužel, toto u nás neexistuje a mě to moc chybí.
já jsem ještě četla např. Koncept kontiuna - který se mi také líbil ale tyto dvě knížky si v něčem odporují. Člověk si musí najít to, co mu je nejbližší 🙂

frale
autor
27. říj 2013

@tvarohacek jo, ještě jsem zapomněla, že se dost věnuje stravě malých dětí a to se mi také líbí. Ona strava je v ajurvédském systému hodně důležitá. Já třeba vím, že nebudu dodržovat vše, ale jako inspirace, pomoc, vedení je to dobré 🙂

bobulinka74
27. říj 2013

@frale ahoj 🙂 prosím tě, jaká strava pro miminka se v knize doporučuje? Jsme vegetariáni, ani malé maso nedávám, ale Česko je tady v tom ještě docela zaostalé, každý dostane málem infarkt, když to slyší 😀...Musela jsem si nakoupit knihy v Německu.. No to je jedno, každopádně by mě zajímalo, jak na to pohlíží ajurvéda. Děkuji

frale
autor
27. říj 2013

@bobulinka74 také nejíme mass 🙂 v knížce je přímo kapitolka o tom, jestli je maso pro děti nutné nebo ne. Jednoduše se to dá shrnout, že není, pokud je jinak strava vyvážená. Jestli chceš, pošli mi IP tvůj mail, naskenuju ti ten kousek a pošlu mailem 🙂 (Přímo karin pirc, která knížku napsala je matkou 4 dětí a maso doma také nejedí)

kaja213
27. pro 2013

Ahoj holky, shanim tuto knihu i klidne z druhe ruky. Neni jiz k sehnani v knihkupectvich ani v eshopech. Pokud byste uz ji nepotrebovaly, tak ji moc rada odkoupim. Predem moc dekuji, kaja

kailas
18. led 2014

@kaja213 ahoj, sehnalas tu knizku uz? mam ju v nemcine v pdf kdybys chtela,..

terezka0007
11. srp 2014

Ahoj holky, pridavam se ke Kaje, rada koupim z druhe ruky, prip.pokryji cenu naskenovani v CJ. Nemecky umim bohuzel malo, takze bych ji asi nezvladla v tomhle jazyce pouzivat. Tisicere diky za pomoc, zrovna se chystame zacinat s prikrmy (malemu prestava mleko stacit, je to rustovy rekordman) a nesouhlasim uplne s pristupem zapadnich lekaru (kdyby jejich rady fungovy, nemame tu takovy zastup deti s ekzemy). V informacich na webu je dost protichudnych informaci a tak bych se v tom rada zorientovala dle Karin Pirc. Budu moc vdecna za informace.

amilu
6. říj 2014

škoda že se ta knížka už nedá sehnat..:( nemáte ji někdo v pdf. idel. v cz nebo angl. ale kdyztak bych si ji mozna prelozila.hodne me to zajima..diky

tifre
6. říj 2018

Ahojte!
Ma niekto prosim tuto knihu a uz ju nepotrebuje?
Rada odkupim.
Dakujem!