Můj chlapeček váží stále stejně. Jak ho vykrmit?

lucie.krajcarova
24. únor 2011

Milé maminky, když měl náš kluk, vážil jen 8,3 kg, v roce a půl se mi povedlo, že přibral na 10,5 kg. od října ovšem jeho váha stagnuje. nejdřív jsem to dávala za vinu nachlazení, kdy prostě hůř jí, a taky střevním problémům, když zvrací, tak logicky míň mu zůstane v žaludku. ale te´d mi to přijde už neúnosné. Náš lékař nás od roka posílá na krevní odběry, prozatím se mu protilátky zlepšíly a žádná alergie se nevyskytla. vážně nevím,co s tím. v noci vypije dvě lahvičky mlíka, ale přes den tomu moc nedá, u jídla neposedí, prostě jídlo není ho zájem číslo jedna. nemáte pro mě nějakou radu či super jídlo, co bych do něj dostala?

kousinka
1. bře 2011

nás taky doktorka chválí, jsme podle tabulek na dvaceti procentech, což prej zase tak kritický neni.
jenže já ty jeho žebra furt nějak těžce nesu 😀 mami žádnej ouchcapek, tati dokonce nějaký to kilečko navíc, obá jsme černovlasý (i když já chemicky 😀 ) naše dítě blond 😀 kdo mi uvěří že je náš ? 😀

zrovna dneska kromě těch těstovin nechce vůbec nic jinýho než jabko a kukuřičný lupínky 😕 a ráno trochu camembertu ☹ bez rohlíku samozřejmě ☹

nemocný skoro nejsme, nechutenství jako takový to asi taky neni, ale o tom multisanostolu začínám uvažovat, tím přeci nic zkazit nemůžu ne ?

evi3
1. bře 2011

Ja neviem, dcéra je v tom perc.grafe niekde medzi 10-15 ale ešte sa nikto o nej nevyjadril, že by mala vážiť viac 🙂
a keď všade čítam, že je čoraz viac detí obéznych, som aj rada, že nemá jedlo ako náhradu za iné činnosti.
A ešte jedna optimistická - viete aký je rozdiel zvládnuť (preniesť, odniesť, odtiahnuť...) 12-13 kilového vzteklouna a 17-kilového? ... v týchto chvíľach som rada, že nezápasím s niečím vačším 😎

irasek
2. bře 2011

Jéééé holky, to se přidávám: u nás taky chutnají kyselé okurky, ale i olivy, nakládaná kapie... Taky mu to nemůžu dát k jídlu, páč by pak nejedl už vůbec nic jiného 😵

kijonkova.k
2. bře 2011

U nás to samé,Karolínka ve 2 letech 13 kg a teď ve 3 má necelých 14. 😎

kalo
2. bře 2011

My ve.2 letech 10kg, ve 3 letech 12kg...teď ve 3 a půl už 13kg!!! 🙂 Je drobná po mně...žádný hrošík z ní určitě nebude 🙂

kikimaruska
2. bře 2011

Tak holčinky, večer jsem vážila tu mojí hubeninu (vážím stále stejně večer nahatýho...a měl přesně 11,5 kg 😵 😵 😵 , to jsem ráda, že se trochu zas dojedl...(protože na podzim měl po nemoci zase 10 kg 😒 ) zítra jdeme právě po roce k dr.na neurologii porovnat celkový stav a vývoj...tak sem zvědavá.

lucie.krajcarova
autor
2. bře 2011

holky, chodí se na kontrolu ve dvou letech|?

berenika39
2. bře 2011

@lucie.krajcarova nene, běžně je to v 18ti měsících a pak ve třech letech. taky je mi to celkem divný, ani nevím, jestli mají děti nárok na nějakou preventivní prohlídku v mezičase....snad to nezakřiknu, ale my jsme krom očko nebyli u mudry od těch 18ti měsíců, a je mi blbý tam jí jen tak - koukněte mi na syna, jestli váží, kolik by bylo dobrý a jestli je ok, kdyř subjektivně nic neřešíme....

agnessa
3. bře 2011

holky, teď jsem na netu narazila na informaci, že pokud je dítě v percentilové tabulce nad hodnotu 10, tak je to vpořádku, možná proto vaše Dr toto neřeší (a snad jsou i rády, protože podle všech článků je dnes spíš problém, že je spousta dětí s nadváhou až obezitou, než že by byly tintítka)... no a údajně pokud je dítě pod 10, měl by to lékař řešit... naše malá se pořád propadá (vždycky byla mezi 25-10 (teda postupně ubírala), ale teď jsme na 3 percentilech (k výšce cca 93-95cm - fakt nejsem schopná ji změřit přesně 😀 má 11,5-12kg - podle toho, jestli ji vážím ráno, po tom, co byla na wc nebo po jídle a pití)... tak přemýšlím, jestli k Dr nějak zajít (ale říkám si to samé, co @berenika39 - když vpodstatě krom dokonalé přehlídky kosterního systému problém nemáme a malá je zdravá jak rybka, co vlastně Dr říct?), nebo počkat ještě do října (to bude mít 3 a bude preventivka)...
mně třeba hrozně zaráží, když porovnáváte jen čistou váhu - je totiž rozdíl, jestli stejnou váhu má dítko, které je drobnější i výškově, nebo dítko o 10-15cm vyšší...

jinak zvažuju, že koupíme ty vitamíny, co tu zmiňujete - je to na předpis, nebo normálně volně dostupné? a kolik stojí?

petamarketka
3. bře 2011

@agnessa Ahoj, já bych s malou nikam nechodila... Naše Markétka byla od malinka drobounká, ve 3letech na prohlídce měla 93cm a 11,5kg - šli jsme po obědě 😀 Dr. sice napsala do průkazky, že je drobná, štíhlá, ale nevím k čemu taková info je 😀 Nic víc nám k tomu neřekla...
Ona se vykrmit prostě nedá, je zdravá, nemocná nebývá (pokud nepočítám v zimě rýmu), je veselá (pokud ji zrovna nechytne nějaký záchvat obd. vzdoru). Jen je hodně spavá... Ale to je taky od narození... Ale na to, že hodně spí si rozhodně nebudu stěžovat 😀 😀 😀 😀

veruska007
3. bře 2011

Tak my mame stejny problem, maly bude mit dva roky, za posledniho pul roku nepribral vubec nic, ma mezi 10 - 11 kg, cca 89 cm. Ji teda skoro porad, vykrmuju ho vsim moznym kalorickym (plnotucne mleko, plnotucne jogurty, omacky, knedliky,...) a stejne nepribira. Pritom se krmi co 1 - 1,5 a to sni vzdycky velke jidlo, sem tam jeste neco mezi tim. Ale je hodne aktivni, tak to ma asi tim.

agnessa
3. bře 2011

@petamarketka tak na spavé dítko bych si taky nestěžovala, to by si asi Dr myslela něco o divné mamině 😀 😀 mně jediné, co "trápí", je to, že malá prostě skoro nic nejí a trochu se bojím, aby měla opravdu dostatek vitamínů a potřebných látek (např. její včerejší celodenní oběd - během dopoledne snědla necelou půlku rohlíku s šunkou a měla takovou tu tvarohovou tyčinku, na oběd asi 3 lžičky husté zeleninové polévky, pak šla spinkat a po spaní do ní něco dostat je nemožné, takže až asi v 5 odpoledne snědla půl kostíka a večer jsem do ní natlačila banán - asi 3x si trochu kousla)... a tak to máme většinu dní...
zas si říkám, že když jsme přežili chřipkové období s 2-denní rýmou, kdy jí ještě navíc rostla stolička, tak by snad ničeho mít nedostatek nemusela, ale některé vitamíny se projeví až později...
zas je určitě fakt, že jednou určitě bude lepší, když v kolektivu bude za tu hubenou, než aby se jí děti posmívaly kvůli faldíkům (já byla vždycky ten druhý případ) - když se podívám na ni a manžela, mají úplně stejný typ postavy (samá ruka, samá noha a oba naprosto nevykrmitelní), takže tuším, že to bude i geneticky dané, až na tu nedostatečnou chuť k jídlu, ta manžela rozhodně netrápí 😀

jinak se dívám, že Ty máš obě holčičky takové drobounké 🙂 no, jsem hlavně ráda, že se dočítám, že nejsme sami, kdo takový "problém" řeší, většinou spíš od kamarádek slyším, jak musí před dětmi jídlo schovávat, nejí jim zeleninu apod... no a my do malé máme problém dostat něco jiného, než zdravou stravu 😀

berenika39
3. bře 2011

@agnessa jj, naše děti si samy vybraly asi zdravý způsob stravování🙂). paradox je, že jsem ho nikdy neomezovala, myslím po roce věku, mohl si dát, co mu kdo nabídnul (jitrnici asi ne, ale myslím třeba pčené domácí dobroty, i třeba čokoládu, zmrzlinu - nechce to🙂))))

marecek4
3. bře 2011

@lucie.krajcarova jestli je jinak v pořádku tak bych to moc neřešila,naše velká,když měla rok,vážila 7600g-s bídou dvojnásobek porodní váhy,na jídlo prostě neměla čas,jedla za letu a trošinku a po druhém roce se vše uklidnilo,to vlastně přibyl domů bráška a vrátili jsme se z čech na moravu a měla tady víc vrstevníků,takže to bylo jako když dojde dítko do školky-mezi víc dětma víc sní,tak to zkus s nějakou kamarádkou,pamatuju na mámu-s kamarádkou od vedle vařily napřeskáčku každá jeden den a banda děcek se tam vždycky najedla radši,než sami doma

lucie.krajcarova
autor
3. bře 2011

@agnessa vitamínky jsou normálně v lékárně, stojí asi 180 kč a vyjde to na měsíc. multi sanostol.
no já uvidím. až půjdem k doktorovi s nějakou bolístkou, tak si ho nechám zvážit a přeměřit...

kutcher
3. bře 2011

Lepší a levnější než multi sanostol je pikovit prebio(s prebiotiky) mooc doporučuju

jajinka27
3. bře 2011

Ahoj holky,
tak já to dneska říkala mudře, že mi moc nejí a nechce teplá jídla a dáváme se na vojnu, nesní teplé jídlo, nedostane nic místo ně 🙄 a poradila mi obyčejnej B komplex 1x denně mu dávat na podporu chuti

kutcher
3. bře 2011

Promiň @agnessa nevložil se mi tam nick.

veruska007
3. bře 2011

Holky, a nemate nekdo zkusenost, ze dite ji jako kobylka a je hubene jak lunt? Mne doktorka tvrdi, ze malej toho nemuze tolik snist, ale fakt ji porad. Jo, a spi minimalne, vecer od 8 do 4 rano, pres den 20 min. az hodinu.

Ale rano vypije min. pul litru plnotucneho mleka, za hodinu ma plnotucny jogurt, potom presnidavku, jeste banan, mezi tim hroziny, krupky, venku loupak nebo rohlik nebo tvarohovou buchtu. V poledne obed (vrchovaty talir kaloricke polevky a klasicke jidlo, i kdyz mame dve porce, stejne sni i vetsinu te me). Po spani si da zbytek obeda (pokud zbyl nebo mu necham svou porci), za hodinu jogurt, za hodinu jablko, venku koblizek nebo buchtu nebo loupacek, doma klasickou veceri s nami, za pul hodiny az hodinu chce kasi, v sedm uz rve hlady a dostane talir polevky, co mam predchystanou na pristi den. A vecer vypije 250 ml mleka.

Fakt mi pripada jak otesanek, ale za posledni rok pribral necele 2 kg.

agnessa
3. bře 2011

@jajinka27 no, tak u nás vojna neplatí - resp. to tak funguje - nechceš hlavní jídlo, nedostaneš nic.. no a madam raděj bude hlady... 😀
@veruska007 tak to je dobrý žroutík teda - tos u nás popsala tak týdenní jídelníček 😀 ale napadá mě, jestli nemá malý nějakou poruchu trávení, případně jen moc rychlý metabolismus... protože jestli toho sní tolik, tak ani nemáš už moc možnost mu něco šoupnout navíc na přibrání....

kousinka
3. bře 2011

@veruska007 tak u dítěte to neznám, ale manža je to samý 😀 žere jak malej zájezd, tři večeře v hospodě nejsou problém, a přibírat začal až teď "po porodu" 😀 si říkám že dítko bude mít asi metabolismus po něm, ale to zase tolik nejí, nebo zdravější věci než taťka ..

ale dneska jsem se smála, protože jsem se bavila taky s jednou maminkou, jak ty naše děti nechtěj sladký, pak dorazil malej s taťkou, čokoládový sušenky odmít, sněd teda pytlík gumovejch medvídků, z čehož půlku rozdal a pak se vrhnul na kukuřičný křupky a na jabko 😀 a co by za to některý mámy prej daly 😀 což má recht.. jenže pak jsem mu potřetí nandavala kalhoty, ani pásek nepomoh.. ale její chlapeček je taky hubeňourek a zdravožrout .. skoro si začínám připadat normální 😀

jo a vojna by asi nepomohla ani u nás ☹ nesní teplý těžký jídlo ? nedostane nic jinýho ? hurá 😀 bral by to jako odměnu

berenika39
3. bře 2011

Dneska jsem zkusila koupit (lékárník je známý a důvěryhodný 😀 )
http://www.pilulky24.cz/detail/pediakid-pro-chu...

Když to nebude fungovat, neublíží to🙂).

lucie.krajcarova
autor
3. bře 2011

@jajinka27 a jak budeš dávat ten b-komplex? je to tabletka, budeš to drtit? jinak to taky zkusím.
@veruska007 když malej hodně jí, tak asi i hodně kadí ne? asi mu toho v těle moc nezůstane... náš teď kadí co druhý den..
@kousinka jj u nás malej dnes našel hořkou čokoládu, říkám mu, to nebudeš jíst, vyzkoušej. dala jsem mu čtvereček a snědl to 🙂 to jsem nečekala.
@jajinka27 u nás měla být vojna večer, nesníš večeři - nedostaneš mlíčko. ale nedodržela jsem to. když je večer moc unavený, tak nesní nic než mlíko. v poslední době naštěstí docela večeří, dnes těstoviny s kuř. masem 🙂

jajinka27
3. bře 2011

@lucie.krajcarova jo jo rozdrtit a asi mu to dam se lžičkou čaje nebo nevím
a já odpoledne nabídla jogurt nebo přesnídávku, nechtěl, dostal kousek mrkve a nic víc až do večeře, měli jsme květákovej mozeček a bramborem, tak snědl všechny brambory, mozeček nechal, ale aspoň něco

berenika39
3. bře 2011

@jajinka27 b komplex jsem taky dávala, rozdrtila a na lžičku. s čajem. samo že to nechtěl, chutná to jako držodí.. když jsem to nasypala do hrnku s trochou pití, sedlo si to na dno a zůstalo to tam, nerozpouští se to.

kikimaruska
3. bře 2011

Ahojky. Tak neuroložka měla z malého radost a opět máme napsáno, drobný habitus...Byla spokojená, že roste, je veselej, už správně chodí a hlavně celkově psychomotorický vývoj odpovídá a jde dopředu 😵 .To, že má 88 cm a 11,5 kg je prý to nejmenší...hlavně že roste a celkově prospívá a jde dopředu. Jinak když to vezmu, tak malej svoji porodní váhu z 10ti násobil a v roce 6ti násobil, tak co bych chtěla..že. 😉

veruska007
4. bře 2011

Hm, manzel taky ji jak kobylka a kdyz jsme se poznali, vazil tak 60 kg. Toz Honzik asi bude po tatinkovi. Ale je to des, doktorka me drbe, ze je maly hubeny, vsechno obleceni mu pada a za jidlo utratime majlant 😝

lucie.krajcarova
autor
16. bře 2011

tak hlásím, že naše dítě už přibralo půl kila, a není to ani měsíc. zázračné vitamíny 🙂

jajinka27
16. bře 2011

@lucie.krajcarova co mu dáváš? já koupila nějakej sirup Pediakit nebo tak nějak

lucie.krajcarova
autor
16. bře 2011

@jajinka27 dávám multi-sanostol, jsou to multivitamíny a obsahují i něco proti nechutenství, a to nám asi zabralo