Můj chlapeček váží stále stejně. Jak ho vykrmit?

lucie.krajcarova
24. únor 2011

Milé maminky, když měl náš kluk, vážil jen 8,3 kg, v roce a půl se mi povedlo, že přibral na 10,5 kg. od října ovšem jeho váha stagnuje. nejdřív jsem to dávala za vinu nachlazení, kdy prostě hůř jí, a taky střevním problémům, když zvrací, tak logicky míň mu zůstane v žaludku. ale te´d mi to přijde už neúnosné. Náš lékař nás od roka posílá na krevní odběry, prozatím se mu protilátky zlepšíly a žádná alergie se nevyskytla. vážně nevím,co s tím. v noci vypije dvě lahvičky mlíka, ale přes den tomu moc nedá, u jídla neposedí, prostě jídlo není ho zájem číslo jedna. nemáte pro mě nějakou radu či super jídlo, co bych do něj dostala?

missymici
24. únor 2011

@lucie.krajcarova : Ahoj
Mi mame doma pravej opak,sni vse co vidi,a nejdradeji kazdou hodinu. Uz necelej rok ma 15 kg,ale stiha to jidlo vybehat. Neskousela si mu udelat krupicnou kasi, kdyz ma to mleko rad?!
Moje maka rika, ze nejvice se na vaze pribejva z peciva...Nas malej ma rad,treba chleba s maslem a mrmeladou nebo s medem,taky sladke vseho druhu vcetne varoveho jidla.
Nebyli jste na vysetreni nejak podrobnejsim kvuli spatnemu traveni??Ja jako mala,mela s tim problem,mela jsem pomale traveni,ale to me bylo tak 7 let.
Skus jeho jidlo varit s nim,nebo s jeho asistenci pripravovat...jestli si to pak neveme a nesni.
Je podle me nesmysl di ditete jidlo tlacit,kdyz o nej nema zajem,... Nebo se skus zeptat mudry,jestli neni neco pro takto male deti na podporu chuti k jidlu. Jinak me nic nenapada.
Co do nej dostanes pres den?

gabcos
24. únor 2011

mě ta váha nepřijde nějaká nízká...v roce jsme měli stejně, teď nám byly 3 roky a váha 11kg...nikdo se nad tím nepozastavuje...

lucie.krajcarova
autor
24. únor 2011

@gabcos ono možná záleží na tom, jak velcí jsou rodiče. já jsem průměr 168 cm, manžel spíš nadprůměr 186 cm, takže malej nemá být po kom malej a drobnej...
@missymici něco z toho určitě zkusíme. jinak on nejí namazané pečivo. ze suchého asi taky moc nepřibere. k doktorovi půjdem, tak se zeptám, co by ještě šlo udělat.

missymici
24. únor 2011

@lucie.krajcarova
ono nejde o to jestli zdedi po rodicich vysku,nebo tak nejak...ale dite potrebuje dostat do tela ziviny,..jidlo, alespon v pravidelnych intervalech...

Jsou deti,ktery odmitaji jidlo,...ale pokud se to nemeni,teda pokud to neni nejakym spatnym obdobim, tak se to podle me musi resit,...Rikas,ze kluk byl nemocnej,...treba se v nem neco od te doby zafixovalo k jidlu....

kikimaruska
24. únor 2011

Tak my máme problémy s váhou stále, ale u nás je to dané i předčasným porodem. V roce měl 7 kg, ve dvou letech 9,5 kg a nyní má 3/4 roku stále 10,5-11 kg. Máme problémy s jídlem i nadměrného výdaje...prostě co sní ,to hned vydá. Ale malej má silný nožičky, přestože na hrudníčku mu jdou počítat žebírka 😕 😅 . K dr.chodíme pravidelně a nevidí v tom problém. Pokud je vitální a hlavně roste! Prý není ani tak hlavní hmotnost, jako to, aby dítě rostlo...

berenika39
24. únor 2011

@lucie.krajcarova ahoj, udělám ti radost🙂)). Petr měl v roce 11, v roce a půl 11,5 a pak pořád stejně...ve dovu letech, ve dvou a čtvrt...ted ve dvou a půl má i s botama 12,5 ...takže za rok a půl přibral 1,5kg...nic moc. Mezitím nějaká rýma, zuby, jednou infekce ve střevech, to i ubral a pak to doháněl...myslím si, že když je jinak v pohodě, jakože aktivní, roste a je v pohodě, už to přibírání po roce není takový fofr.
Petr jí, docela dost, hlavní jídla i dost velké porce, ale totálně úplně absolutně odmítá cokoliv, co je sladké...všechno...takže to, co sní, zase vydá a energii navíc prostě nemá kde brát, aby přibíral. Takový dietář po mamince.....🙂)).
Neboj.

adonai
24. únor 2011

záleží na tom jestli roste, to je důležitější než přibírání na váze. Náš malej už má půl roku stejnou váhu, ale kalhoty jsou mu krátké každou chvíli. Je hubenej a dlouhej.
Každopádně na vykrmení doporučuji do všeho dávat ovesné vločky, do polévky, večer kaši....

babulinkab
24. únor 2011

já jsem se synem taky měla problémy s jídlem, loni v zimě byl k tomu i 2x nemocný a to opravdu zhubnul, tak jsem nasadila na doporučení doktora vitamíny multi-sanostol (letos jsme zatím ani jednou nestonali - ťuk, ťuk) a večer jsem dávala kaši, teď se mně rozjedl až moc (nevím jestli tu chuť k jídlu mohly ovlivnit i ty vitamíny)

takyja
25. únor 2011

@lucie.krajcarova Ahoj, malá mi hodně špatně jedla, v roce měla 9kg - je ten typ, co ji jídlo opravdu hodně nebaví. Velmi mi pomohlo ji u jídla zabavit a u toho ji prostě nepozorovaně (zezadu či zboku) vykrmit. Už 14 dní mi na oběd jí 220-240g masozeleniny,což dřív tak polovinu.. Taky jsem mezi jídly nasadila sušenky Safari, kuuřičné křupky, kousky banánu a nově teď i kousky datlí (velmi kalorické). Asi to je proti všem zásadám, ale aspoň se na mě příště mudra nebude koukat jako že jí nedám najíst... 😖

jajinka27
25. únor 2011

@lucie.krajcarova ahoj, mě Tom taky skoro nejí, nejradši má suchej rohlík a max by si dal sušenku 🙄 ovoce nejí žádné, zeleninu jen mrkev a nedávno vařenou brokolici, přestal jíst omáčky, klasická jídla

má necelých 12kg ale je hubenej až běda, je docela vysokej a nejhorší je když chytne nějakou nemoc tak nejí vůbec a hubnout nemá moc co 😒

lucie.krajcarova
autor
25. únor 2011

@takyja Tak myslím, že tvoje holčička neměla v roce nízkou váhu. četla jsem, že průměrná váha u ročních holčiček je 9,5 kg. ale s těma datlema je to dobrý nápad. jen jestli našemu budou chutnat 🙂
@jajinka27 a kolik malej měří? náš zeleninu trochu jí. ale z toho moc nepřibere. omáčky bohužel, to mě dost mrzí, s knedlíčkem by to bylo super kalorické.

jajinka27
25. únor 2011

@lucie.krajcarova no naposledy co jsem ho měřila měl 92cm a to bylo před vánoci, tipuju tak 96cm
mě omáčky jedl a najednou bum a nejí fakt žádný hlavní jídlo a o suchym rohliku, pac ho nesnese namazanej, bejt taky nemuze 😒

jajinka27
25. únor 2011

jo a v roce měl 9kg 😅

lucie.krajcarova
autor
25. únor 2011

@jajinka27 tak to je opravdu vysokej. my musíme našeho změřit, ale myslím, že nemá ani 85 cm. je fakt droboučký.

takyja
25. únor 2011

@takyja Já kupuju takové ty vláčné datle (ne ty přesušené), je to ten americký druh z Kalifornie (původně z Afriky samozřejmě), jsou velké a vláčné, nejsou moučné ani v nich nejsou cítit kousky vláken.. Nepoznám odkud jsi, já je kupuju v Praze v Tescu v oddělení čerstvého ovoce (levné zrovna nejsou - balíček á 59,- Kč, ale jsou super). Kupodivu naší malé jedou..
Ještě mne napadají doma dělané dezerty se šlehačkou (myslím třeba tvaroh s ovocem a nastavovaný smetanou / šlehačkou nebo domácí dezertíky a lá Míša. Já naší malé začala teď dávat doma pečené buchty a je ochotná je jíst, i když měla před tím UM. Koláče s drobenkou z másla a cukru nemůžou nic zkazit..., ne?
Ad naše nízká váha: od 10. měsíce nepřibrala vůbec nic a propadla se na své křivce, kterou má mudra v počítači... tak jsem teď pilně krmící matka. 😎 Má bříško jako těhule. 😀

blka
25. únor 2011

@lucie.krajcarova Luci, dobré téma i pro nás, ale myslím, že zde bude pro nás každá rada drahá ☹ . Mareček na jídlo prostě nemá čas a jíst nebude a nebude. Zabavení platí, jen když chce jíst. Pokud jíst nechce, tak ani v zápalu hry ho nenakrmím. Děsím se další kontroly, co dr. naváží, protože fakt moc nejí. Oblíbené jídlo nemá, buchty, doma dělané dezerty, pokud nechce, tak si prostě nedá, i kdybych se na hlavu stavěla 😔

agnessa
25. únor 2011

holky, řešíme neustále stejný problém - malá má v necelých 2,5 letech cca 94cm a 11,5kg... nemáme ani tak problém s tím, že by odmítala jídlo (krom sladkého 😀 ), ale všeho sní hrozně málo, za celý den sní zhruba tolik, co stejně staré děti kolikrát na posezení... co teda miluje, je ovoce a zelenina (syrové), není pro ni problém sníst celý okurek během dne, jablíčka má někdy i 3-4 denně, ale hlavní jídla, pečivo apod. zobe většinou jak vrabec... ne že by mě tak trápilo to, že je hubená, ale spíš mám obavy z toho, aby měla dost všech potřebných vitamínů, živin atd...
dáváte nějaké vitamíny dětem? malá je jinak úplně zdravá, nemívá ani virozy, rýmy, nic, takže jsem doteď ani neuvažovala o nějakých vitamínech, ale poslední dobou si říkám, aby se to nezačalo hromadit a pak neprojevil nedostatek nějak najednou...

ty datle jsou dobrý tip, to určitě zkusím

alfice
25. únor 2011

Naše Áňa nemá v 21 měsících ani 10 kg. Taky se nad tím pozastavuju, nepřibírá skoro vůbec, za 9 měsíců nabrala asi 800g. Ale teda jí pořád a všechno, mimo skleniček. Nejraději má bramborovu kaši, piškoty a knedlíky s omáčkama. Právě mě zase zaráží, že pořád do sebe něco tlačí a není to vidět 😒 Oproti jiným dětem stejného věku má hubené hlavně nohy, ale myslím, že to neni zas taková hrůza. Doktorka říká, že je to normální, že naopak mám být ráda, proč chci vykrmený dítě, že v dnešní době je už plno malých dětí tlustých, samej špek a celulitida, pak mají problém, se toho zbavit... Tak nevím, neřešila bych to, kdyby se každá maminka nedivila, jak je oproti jejímu dítěti hubená 🙂

jajinka27
25. únor 2011

tak naše dítko nejí ani dorty, koláče a podobné věci 😀 mě pak štve že chce jíst v noci, tzn pije mlíko 2x za noc 😅

berenika39
25. únor 2011

To je vážně zajímavé, jak se tu shoduje, že naše hubené děti kolem dvou let: nejedí sladké, jedí dost ovoce a zeleniny, jedí relativně dost, ale nepřibírají 😒 😒 😒 😒 😒
Docela ráda peču (mám dva velký chlapy doma), a Petr prostě ani jednou ještě nic neochutnal, nejí bonbony, čokoládu, kakao, sladké pečivo, sladká jídla, sladké jogurty, nic.

agnessa
25. únor 2011

@berenika39 tak u nás nejde říct, že by sladké vůbec nejedla (občas kousek čokolády, má ráda čokoládovo-vanilkového lipánka, občas nějaké želatinové medvídky apod. si dá, ale sladká jídla (buchty, rohlík/chleba s čímkoliv sladkým - marmeláda, med..., sladká rýže, palačinky.........) prostě nejí, nebo maximálně jedno sousto a stačí...
tak mě napadá, jestli to nesouvisí trochu i s tím, že my jsme malé prostě tyto věci nedávali brzo (zatímco spousta kamarádek dávala od roka i dřív už tatranky, sladké pečivo apod., naše malá chroupala max. kukuřičné křupky, žužlala ovoce či zeleninu), k pití chce výhradně čistou vodu, mléko zásadně samotné, občas mi upije trochu Cara (opět neslazeného) atd... tak jestli jsme si je tak nakonec "nevychovaly" samy a teď si tu stěžujem 😀
je teda fakt, že se přiznám, že jsem ráda, že malá je spíš hubená - manžel má velice podobnou postavu jako ona (já sama mám od malička opačný problém 😝 ), ale spíš přemýšlím nad tím dostatkem živin...

berenika39
25. únor 2011

@agnessa nevím, kdybych věděla, dělala bych něco jinak. do roka jsem petrovi nedávala sladké sama, ale i když mu to někdo nabídnul - jiný - nechtěl. U něj to přišlo samo, nemysllím, že bych to ovlivnila "příliš zdravou výživou". byla jsem opatrná, jem alergik, ale zae ně přehnaně. po roce už měl svobodnou volbu, na co má chuť, a on nic. Něky jsem z toho na budku, znáš to, kamkoliv přijdeme, nabídnou mu čokošku, tyčínku, lízátko, a já vypadám jak krkavčí matka, protože on se toho ani nedotkne, Někdy to chce rozbalit, i si třeba malinko kousne, ale tím to končí. I mě to někdy mrzí...ale pořád si říkám, že je to lepší než řešit později nějaká kila navíc. Díky tomu, co petr jí, je takovej "sportoveček". Ani nevypadá hubeně, ale má to z bílkovin, z dobrého zdorje. První syn byl jiný, trochu oplácaný až do puberty, a pak s tím trošku bojoval, nakonec to sportem zvládnul a je z něj "čahoun". tak ti nevím......

lucie.krajcarova
autor
26. únor 2011

Holky, hezky se nám to tu rozjelo!! napadlo mě, že malému dávám smetanové jogurty a podobné kalorické bomby jako smetaňák pribiňák atd, pro nás to nekupuju. buchty mu jedou, šlehačka docela taky. složením to odpovídá krevní skupině A - výrobky z mouky, sladké, ovoce, zelenina. jen ty porce by mohly být větší...

terkaz
26. únor 2011

Ahoj holky nas Filipek ma ve ctyrech letech 12 kg, je proste drobec. Ji vsechno, je zivy, vesely, spokojeny. Marketka v roce necelych 7 kg 😉

agnessa
26. únor 2011

@terkaz a kolik měří? 🙂 to je fakt drobek, to jsme na tom ještě dobře 😀

terkaz
26. únor 2011

Merila jsem ho ma tak 98 cm 😉 Decka nemaji byt po kom velci a silny, ja jsem mela v prvni tride 14 kg 😀 za to ted to dohanim 😀 a manzel je taky hubenour 😉

evaviki
26. únor 2011

@lucie.krajcarova moj synovec vazi 19kg a ma 10 rokov (podla tabuliek je prumer pro kluka 34kg).. podotykam, ze jeho rodicia su dost vysoky (mama cca 170, tata 198cm)

blka
26. únor 2011

@terkaz Jé, to su ráda, že čtu takovou váhu, protože se obávám, že Mareček jí bude mít podobnou ☹

cervenec
26. únor 2011

@lucie.krajcarova Ahojky 🙂 malá měla stejnou váhu v roce jako malej 😉 tj 8,3kg jedla od mala moc hezky,po roce začala jíst mín,ale prý je to normální 😉 každopádně jsem v listopadu přestala kojit a začala jí dávat sunar a šup lup za dva měsíce měla 1,5kg nahoře 😀 ted máme za sebou růst stoličky a absolutní odmítání jídla,to byl u nás jen řev(její a hlavně můj 😝 ).moje nervy zachranovalo jen to,že si aspon ráno a večer vypila z 240ml mlíka 😉 ted už zase jí,ale jen sama a rukama ,takže je to uplně všude,ale dávám jí toho 2 x tolik než kdybych ji krmila lžičkou 😉 je teda fakt,že jí furt stejný jídlo dokola,omáčky nechce,prostě moc se jí nechce jíst normální dospělácký jídlo 😒 takže br.kaše s masem,špenát s vajíčkem to jistí 😉 jo a malá je polívková,ale když si dala polívku,tak to druhý jen pofrfnala,takže asi měsíc jí na oběd dávám jen hlavní jídlo a polívku večeří a super, jinak večeře byl boj a takhle mi to sní jak malinu 🙂

irasek
26. únor 2011

@lucie.krajcarova - ahoj. Už jsme se v podobné diskuzi spolu potkaly, pamatuji si 😀
U nás s jídlem stále bída, ale zlepšení je. Jenže na váze to vidět není 😠 . My, když budeme mít ve třech letech 12kg, tak budeme rádi... Ráno i večer má mlíko cca 120ml (přidávám kakao), přes den sní dva jogurty (jedl by je i víckrát), ale klasické obědové jídla jí opravdu mizerně. Pár lžiček a je prý plný... No a po obědě už toho sní opravdu málo,
Jak tady někdo zmiňoval ovoce a zeleninu, tak to je přesně náš případ. Tu by jedl po kilech 😅 Sladký jídla mu nechutnají (jako ovocné knedlíky, palačinky, lívance...) , ale zas na druhou stranu bonbónky a kinder čokoládu miluje.
Doktorka nám doporučila Multisanostol, prý zvýší chuť k jídlu- tak u nás to akorát tak zvyšuje chuť na ten Multisanostol, vypil by celo lahvičku 😉