Můj chlapeček váží stále stejně. Jak ho vykrmit?

lucie.krajcarova
24. únor 2011

Milé maminky, když měl náš kluk, vážil jen 8,3 kg, v roce a půl se mi povedlo, že přibral na 10,5 kg. od října ovšem jeho váha stagnuje. nejdřív jsem to dávala za vinu nachlazení, kdy prostě hůř jí, a taky střevním problémům, když zvrací, tak logicky míň mu zůstane v žaludku. ale te´d mi to přijde už neúnosné. Náš lékař nás od roka posílá na krevní odběry, prozatím se mu protilátky zlepšíly a žádná alergie se nevyskytla. vážně nevím,co s tím. v noci vypije dvě lahvičky mlíka, ale přes den tomu moc nedá, u jídla neposedí, prostě jídlo není ho zájem číslo jedna. nemáte pro mě nějakou radu či super jídlo, co bych do něj dostala?

berenika39
17. bře 2011

@jajinka27 Pediakid dávám cca 3 týdny a poznat to je. Přibral malinko, ale spíš si ted poslsedních pár dnů sám od sebe říká, což do té doby nikdy Dokud jídlo nedostal, nemusel jíst. Ted "má hlaaad, chce papat, něco by si dáááál) Má se to dáva minimálně jeden měsíc, aby to fungovalo (no vím, že to je tah farm.průmyslu, aby maminky kupovaly🙂)), ale já prostě po třech týdnech vidím změnu🙂)).

maximka33
19. pro 2011

ahoj holky, můžu se přidat? Můj chlapeček má víc jak 2,5 roku a váhu jen 2,5 kg. měří asi 92 cm. je celkově velmi drobný a bledý. jinak je živý a usměvavý, docela jí, jídlo nevynechává, ale zase se ani nepřejídá. miluje třeba jogurty. přijde mi, že tak půl roku už nepřibírá. vůbec nevím, co by na něj platilo...

jajina.c
20. pro 2011

Maximka33 - to jsi se přepsala, že ano? 2,5 kg snad ne 🙂 . My máme taky skoro půl roku stejnou váhu, ale nám to nevadí, Lukymu bude 2,5 let až na konci ledna a má 18 kilo a 99 cm - je obřík🙂. Rozhodně bych dětem jídlo moc nenutila, jinak budou mít ještě větší odpor. Ale dávám malýmu na zimu Imunoglukan na posílení imunity a řekla bych, že od té doby jí ještě více 😀 . Ale jak říkám, váha nám už taky tak půl roku stojí, ale co jsem četla a co říkají kamarádky, je to normální🙂. Taky míváme období, kdy mi skoro nic nesní a pak se nemůže dojíst. Všem nejedlíkům přeji, aby dostali tu správnou chuť k jídlu 😉 .

maximka33
20. pro 2011

@jajina.c pardon 12,5 kg samozřejmě 🙂 no tak Lukášek má asi váhu do zásoby 🙂))

jajina.c
20. pro 2011

Maximka33, to ano🙂. Ale on bude mít asi těžké kosti, je veliký, ale postavu má hezky štíhlou. Ale také vím, jaké to, když děti nejí, loni v prosinci jsme byli 3x v nemocnici a to byl horor do něj něco dostat, ještě že měl zásoby, zhubnul asi 3 kila, což je hrozně moc na takovým cvrčkovi. Co vím, tak průměr je cca 15 kilo na 2,5 leté dítě +- 🙂 .

veruska007
20. pro 2011

Můžu se přidat? Starší chlapeček taky nepřibírá, za poslední rok tak 1-2 kg. Má 96 cm a cca 12,5 kg. Je velmi živý. Ale jí opravdu hodně: ráno puding se šlehačkou, dopoledne jogurt a buď buchtu nebo dva rohlíky nebo oplatek... co venku koupíme, v poledne vrchovatý talíř polévky (cca 4 naběračky) a menší dospěláckou porci oběda. Jde spát, pak dostane přesnídávku, jak jdeme ven, tak zas koupíme dva rohlíky nebo koláč nebo něco sladkého. Večeři má kousek od nás a kaši z 250ml mléka, někdy i z 500 ml. A potom ještě vyjije cca 250ml mléka s frapkem.

maximka33
20. pro 2011

@veruska007 tak to máš fajn, že ti ještě pije mléko. myslím, že kdyby malej pil sunar, tak přibere víc. ale jak chodí do školky, tak mu ho už nemám kdy dávat. večer jsem ráda, že večeří. mléčné výrobky má hrozně rád, sní klidně dva jogurty najednou nebo během dne, takže zase mléčko mu nechybí.

jajina.c
20. pro 2011

Veruska007 - tak to koukam 🙂 , to je veliký jedlík. Já uvádím taky pro příklad - jak jsem psala 2,5 let, 18 kilo a 99 cm a sní v průměru:
snídaně: většinou krajíc chleba s máslem a šunkou ( někdy jen půlku )
svačina: buď banán nebo brumík nebo něco sladkého, když jsme ve městě
oběď: buď jen polívku ( jakákoliv ) nebo jen druhé jídlo ( omáčky skoro všechny, masa, file, špagetky...)
odpolední svačina: většinou dva jogurty typu olmíků nebo pudinky
pak ještě před večeří: obvykle jedno jablko, vyloudí nějakou ňamku a většinou pije mlíčko v tetrapacku ( Kravíky )
večeře: většinou 220 ml husté kaše, pak kousek ještě něčeho od taťky
pití: ráno mu dělám karo, to vypije tak půl hrníčku, a pak má tak 5-7 flašek šťávy s vodou - nic jiného mi nepije
Jinak mlíko mi nepije od 11 měsíců, zabírá, když mu koupím právě ty kravíky, to má brčko a je to pro něj zajímavé 🙂 . Syrovou zeleninu do něj nedostanu a z ovoce jí jen banán a jablka. Ale každým dnem něco ochutnává 🙂.

maximka33
20. pro 2011

@veruska007 tak to musí mít asi rychlé spalování. a co na to doktor, je spokojený? můj malý má teď opět střevní problémy (běžný průjem), tak zase hubne. doktor mu raději vzal krev i stolici, zdál se mu hodně bledý. měl podezření na chudokrevnost. jo a doma mi ani moc nechce pít... to vůbec nevím, co s tím. ve školce ale pije dost, to se asi předhání s dětma.

lusi80
20. pro 2011

holky tak já bych to nehrotila,můj 4 letej má něco málo přes 16,5kg a 8letej necelych 22kg a to má mít kolem 30kg prej 😝 😝 😝 ale je prostě pořád v pohybu,dva roky hraje už fotbal,trénink 3x týdně,doma se taky nezataví,pořád litá,to nemluvím když je léto,doktorka to neřeší,je zdravej,vše stíhá udýchat,a to je ještě k tomu alergik,ale bohužel samá kostička 😀 😀 😀 😀 sní toho poměrně dost,někdy mi ještě řekne že jsem mu toho dala do školy málo,většinou hlásí že si ve škole přidal na oběd,což doma teda málo,za rok přibral necely 2kg,asi je to dědičny,manžel byl v jeho věku taky takovej prej,za to teď mu to nikdo nevěří 😀 😀 😀 😀 😀 já můžu sněst taky cokoliv a nepřiberu nějak extra,někdy mám pocit v 1 hodinu že jsem neobědvala jak mi kručí v břichu,přitom jsem jedla,váhu mám stejnou už skoro 10 let 😀 😀 😀 myslím si že máma sama ví kolik toho její dítě sní a hlavně co sní,pokud má rychly spalování tak jako já a syn asi tak bohužel 😉 😉 😉

maximka33
20. pro 2011

@lusi80 hezky jsi to napsala 🙂 tak asi máte rychlý spalovaní. a to my právě ne - normální. a navíc jsem zapomněla napsat, že výškově a váhově jsme průměr, nic mimořádného. proto bych očekávala průměr i od našeho syna 🙂

veruska007
21. pro 2011

Nj, Honzík má asi rychlý metabolismus po manželovi, ten je taky hubeňour. A je hodně živý, tak všechno vyběhá. Co já bych za takové trávení dala 😀 . No, já to jídlo moc neřeším, vím, že malý jí dost, ale doktorka mi pořád předhazuje, že je hubený, že kdyby snědl tolik, co říkám, tak by nevypadal takhle... 😕

lusi80
22. pro 2011

holky,doktorku vůůůůbec neřeším 🙂 🙂 já měla loni strach když jsem šla s hubeňourem na 7 letou prohlídku co mi řekne,a ona nic,jen jestli všechno zvládá,v tělocviku a tak,jestli se nazadýchává,co jí nebo ne se mě nepatala,stačí jí že přibere něco od minulé preventivky,ukazovala mi jen křivku kde by měl bý asi na váze ale co já s tim,vykrmit ho hold nějak nejde 🙂 sama měla manžela jako děcko za pacienta a říkala,že byl to samo,tka to neřeším 😉 😉 😉 oni když byly oba moji kluci kojeni tak byly macíčci,s příkrmama to skončilo,mladší už taky tolik nepřibere,ale váhově je na tom líp než byl starší v jeho věku............hlavně že jsou zdravííííííííí a to je důležity 🙂 🙂 🙂 🙂

maximka33
19. led 2012

děvčata, asi se stal malý zázrak. chlapeček od začátku ledna přibral půl kila, takže už má krásných 13 kg. a to díky prostředku PEDIAKID!!! DOPORUČUJI!!

berenika39
20. led 2012

@maximka33 ahoj, nám se taky pediakid osvědčil, ale musím říct, že když jsem mu ho přestala dávat, jídlo zase omezil na nejnutnější nutné.... 😒 . ale je fakt, že když ho bral jedl i nové věci, víc....tak jen abys věděla..u nás už dobrý, asi to dělaly stoličky, které mu teprve ted lezou 😕 . Tak možná bych zkusila to nějak postupně, dávat obden, ne hned přestat. Gratuluju🙂

maximka33
20. led 2012

@berenika39 ahojky, lezou mu pětky? malej už má všechny zuby, před týdnem to kontrolovala zubařka. dala jsem si závazek, že když přibere na 13,5 kg, tak to můžem přestat brát 😀

berenika39
20. led 2012

@maximka33 jo, sice je to divný, ale pořád nemá stoličky. tři jo, jedna se chystá. vždycky kolem zubu přestal jíst, tak tyhle to asi dotáhly☹. jdeme k zubaři 26,, tak doufám, že to není problém, na poslední prohlídce před půl rokem říkala, že je čas, že určitě vylezou. některý děti to mají ve dvou letech komplet, petr si dal nějak načas🙂))

maximka33
27. bře 2012

holky, opět obnovuji téma. můj tříletý chlapeček má 95 cm a 13 kg. už si nevím rady... jí, ale málo, teď bojkotuje jogurty, brumíky, banány, vůbec nevím, co dávat na svačinky. nesnese ani namazané pečivo... jsem z toho nešťastná... jeho vrstevníci mají mezi 15-17 kg..

cherub
27. bře 2012

@maximka33 doporučuju nechat malého kompletně vyšetřit... krev, moč, stolice 😉 Naše mladá měla ve 4 letech 12,5kg a 102cm 😝 Pátrali jsme pátrali a přičina se našla. Je na bezlepkové dietě a má "už" kousek nad 15kg, 110cm... přestala být v jídle vybíravá a celkově se všechno zlepšilo 😉

maximka33
27. bře 2012

@cherub díky, určitě to navrhnu doktorovi. lepek prý měl už v roce hraniční...

lenka5731
27. bře 2012

@maximka33 oni mu dělali testy na lepek? nebo při jaké příležitosti to měl hraniční?
a když to měl hraniční, tak vám nedoporučili nějaké opatření??? (dietu)

cherub
27. bře 2012

@maximka33 no pokud měl lepek hraniční, tak se obávám, že máte problém vyřešen... i ta jeho nemocnost (dle tvého statusu) by tomu odpovídala, úplně to sedí na naši malou ☹ Ale divím se, že vám ty testy neudělali znovu? pokud měl takové výsledky, tak by měl chodit pravidelně na kontroly, max po dvou letech 😨

maximka33
27. bře 2012

@lenka5731 ano už v roce měl pouze 8,3 kg, tak se zjišťovala příčina.. ale přišili jen na slabé protilátky. a dietu nedoporučili.
@cherub myslím, že nemocnost je ok, to je až vstupem do školky. ale tam jí jen suché pečivo. chodíme na alergo a testují ho, ale prý tam nic není..

cherub
27. bře 2012

@maximka33 u nás to tak yzačalo nástupem do školky, neustále na hromadě, katastrofa... žádné průjmy ani zvracení ale u nás nebylo, jen to neprospívání a špatná imunita... tak se začalo pátrat a po pár týdnech se objevila diagnoza. Teď má posílenou imunitu, je zdravá, jí, začíná prospívat 🙂

nejsem odborník, ale podle mě alergické testy nemají nic společného s testy na nesnášenlivost lepku 😕

maximka33
27. bře 2012

@cherub to by ses divila, měla jsem u sebe zprávu od alergologa, dala jsem to jinému odborníkovi a ten to vyčetl. tak budem čekat, jak to bude tentokrát.

cherub
27. bře 2012

@maximka33 tak to jo, každopádně držím pěsti, ať se to nepotvrdí 🙂 třeba bude prostě jen drobnej a v jídle výmyšlivej 😀

maximka33
27. bře 2012

@cherub no hlavně aby vyrostl, váhu určitě stihne dohnat 🙂 díky.

cherub
27. bře 2012

@maximka33 ale jo, to on se vytáhne, toho bych se nebála 🙂 naše mladá vyrostla za 7 měsíců co je na dietě o 8cm 😀 nestačíme nakupovat oblečení 🙂

korcula
27. bře 2012

@maximka33 náš malej měl ve 3 letech taky 13 kg a 95 cma dr na tom nepřišlo nic divnýho, prý je drobnější ale v normě, a dost kamarádu okolo mělo 13-14 kg...jasně že i 15...🙂 Horší to máme s malou, která jí pěkně, a má ve 2 letech 9,3 kg... krev ji vyšla všechno v pořádku... tak uvidíme zda přibere nebo nás čeká endokrinologie🙂

maximka33
27. bře 2012

@korcula tak to má dcerka fakt málo. ono i dost záleží na postavě rodičů. my jsme spíš nadprůměr, já mám 168 cm, a manžel 186 cm, takže žádní drobečkové. u menších lidí se předpokládá, že i děti budou menší než je norma. takže to taky neplatí. dcera už na žádné testy nepůjde? kolik vážila v roce? náš měl ve dvou letech 10,2 kg.