Můj chlapeček váží stále stejně. Jak ho vykrmit?

lucie.krajcarova
24. únor 2011

Milé maminky, když měl náš kluk, vážil jen 8,3 kg, v roce a půl se mi povedlo, že přibral na 10,5 kg. od října ovšem jeho váha stagnuje. nejdřív jsem to dávala za vinu nachlazení, kdy prostě hůř jí, a taky střevním problémům, když zvrací, tak logicky míň mu zůstane v žaludku. ale te´d mi to přijde už neúnosné. Náš lékař nás od roka posílá na krevní odběry, prozatím se mu protilátky zlepšíly a žádná alergie se nevyskytla. vážně nevím,co s tím. v noci vypije dvě lahvičky mlíka, ale přes den tomu moc nedá, u jídla neposedí, prostě jídlo není ho zájem číslo jedna. nemáte pro mě nějakou radu či super jídlo, co bych do něj dostala?

korcula
27. bře 2012

@maximka33 v roce měla 7,9kg, v 18 měs 8,7kg a ve 2 letech 9,3 kg.... dělali jí krevní testy všechny možný a vše vyšlo v normě... ted čekáme a příště uviídme zda přbrala, a kdyby málo tak nás čeká ta endokrinologie... syn teda taky není cvalík, tak prý máme asi drbný dítka, já teda drobek nejsem,a el jako malá jsem byla, mám 164cm, manžel 180... jak jeho babi, tak muj děda, že bylo v dětství hodně drobní, tak jestli je to ztoho fakt nevím,,,, ale kupovat malý v 2 letecha 2 měsících velikost 80 už mě trochu znervoznuje

ivca_doubek
27. bře 2012

@maximka33 A můžu se zeptat co je ten PEDIAKID? My máme s jídlem taky problémy od prvních příkrmů, v roce ještě ok, měl 10,35 kg, teď v téměř třech letech máme 14 kg a 96 cm - oblečený a po obědě. Je strašně vybíravý, skoro nic nejí a už začínám být zoufalá. Doma mu vařím co má rád, aby aspoň něco jedl, ale v září má nastoupit do školky a já z toho už teď mám noční můry...

maximka33
27. bře 2012

@ivca_doubek pediakid je přípravek - sirup pro podporu chuti k jídlu. vyloženě je to na toto. nevím, jestli to má i nějaké vitamíny. my to dávali od září, to přibíral, ale pak zase měl průjem a něco shodil. no takže na přibírání nic světoborného. náš taky přestal jíst spoustu věcí, takže netuším, co mu dávat... radši se ho ptám, co chce, než bych za něj vše dojídala... září je daleko, to se může spravit. mezi dětma se také jinak jí.

maximka33
27. bře 2012

@ivca_doubek a máš pravdu, za dva roky ti brouček taky málo přibral. taková norma jsou 3 kg.

alsou
27. bře 2012

@ivca_doubek no Matýsek je asi o něco menčí, ale v růstových grafech to ještě jde. Můj měl v roce 11 kg a ve třech letech rovných 15 kg a 100 cm a to je přesně ve prostřed grafu. Dnes váží 17,5 budou mu čtyři. Takže poskočil a bude to možná i tou školkou v partě jim více chutná uvidíš. Potrvrzuje to i naše paní učitelka ve školce, že tam toho děti snědí víc než doma. Teď mám doma dvojčata páreček a klučík mi váží sotva 10 kg v roce a půl a to baští skoro vše a docela dost. Všechno to vy..... 😀 😀

hojda
9. črc 2012

Tak já dneska byla v šoku ze sousedky, která byla na kontrole s jejím kloučkem, který má 1,5 roku a váží 8,8 kg a to jeho porodní váha byla 4,2 kg!!!! A dr. to prý vůbec nijak neřeší....tak nevím, tohle mi přijde fakt málo, vždyť on by měl být správně ještě ve vajíčku autosedačce podle váha, ale na dýlku se tam samozřejmě nevejde, takže ona ho už od loňska vozí v té větší autosedačce od 9kg! Všude čtu, že dítě by mělo do půl roku svou váhu zdvojnásobit a v roce ztrojnásobit, tohle mi přijde opravdu hodně málo, co myslíte, vy které máte drobnější děti.

korcula
9. črc 2012

@hojda no naše Anička měla porodní 3,13kg, v roce 7,9kg, v 18měsících 8,7 kg a dr to také vubec neřešila... pak jsm ese přestěhovali a u nové dr v 2 letech 9,3 kg...na vyžádání nám udělala veškerí krevní testy a vše v pořádku, ted v 30měsících má 10,3 kg...a dr je zatím spokojená že přibrala 1 kg a že roste do výšky, jen ji častěji váží a sleduje... kdyby se jí to nezdálo, pošle nás na endokrinologii... a malá je sice drobná, ale jinak živej čertík... kterej má energie na rozdávání, prostě do tabulek nejde nacpat každýho...
kluk má ve 3 a pul letech 13 a pul kg... taky drobek...

hojda
9. črc 2012

@korcula No mě právě zaráží, že ho vůbec nijak víc nehlídá ani nekontroluje, nepřibýrá už od miminka a na kluka 8,8kg to mi přijde fakt málo.

sisstin
9. črc 2012

@hojda tak syn je hodně drobný, a v roce a půl měl tuším 9,5kg 😕 ted má 4 a 3/4 a váží kousek přes 14kg...důležitý je, zda si dítě drží svůj percentil nebo ne. Syn se narodil po termínu s váhou 2,9kg..takže on je drobný odjakživa, přibírá pořád stejně na tom cca 8-10percentilu. Ale pokud se dítě narodí s běžnou (či nadprůměrnou váhou) a pak jde postupem času po tom percentilu dolů, tak by se to řešit mělo. A taky záleží, jestl jí a nepřibírá, nebo jestli nejí. Syn je nežravka příšerná odjakživa 😝

hojda
10. črc 2012

@sisstin No právě, že měl při porodu 4,2kg, to je hodně za rok a půl svojí váha zdvojnásobil a malý kousek k tomu, dr. jim žádné vyšetření nedělá.....

korcula
10. črc 2012

@hojda tak může na to kamarádka dr upozornit, zeptat se zda ej to normální, já to tak taky udělala a pak nás dr poslala na tu krev a moč...

hojda
10. črc 2012

@korcula No já myslím , že ona to řeišt asi vůbec nechce....No její věc, malej je fakt pinďa, u holky bych to ještě brala, ale kluk by měl být trošku větší☹.

maximka33
10. črc 2012

@hojda ano určitě je to málo, hlavně se říká, do roka ztrojnásobit porodní váhu, to on nedal ani v roce a půl.. a kolik měří, nevíš? a nevíš, jak velcí jsou rodiče?
@sisstin tak to jsou na tom ti kluci stejně, můj měl v roce a půl 10 kg, ve třech letech 13,5 a drobný fakt je, že vypadá i mladší..
jinak taky jsem to řešila s doktorem.. malý prý od roka je na 25. percentilu pořád, takže bez výkyvů je to v pořádku. no mi to tak nepřijde.. ale nevím, co s tím.. ještě bych myslela na štítnou žlázu, jestli dobře funguje, nebo jestli má dost železa..

hojda
10. črc 2012

@maximka33 No rodiče extra dlouhání nejsou, ale oba tak 175 mít budou, měří myslím 78, jestli se dobře pamatuju.

resimmdceru
2. led 2015

my máme opak moje dcera váží v 7 letech 37 no to je macek